Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flierqqq


flierqqq
tag

Nothing to do here.. *ssss*

Amúgy cuki..de, ha kiszökne mit csinálnál?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#2) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A haveromnak van vagy 50 darab madárpókja otthon. Már több csípése is volt, mert simogatja :DDD .

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3) MaciG


MaciG
addikt

Érdekes cikk, de ha már azért akar valaki háziállatot, hogy minél kevesebbet keljen vele törődni, ott a plüssmedve, és még simogatni is lehet :D

BANZAII

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Te jó ég.
Sosem fogom megérteni, miért jó ezt a fajta élőlényt tartani. Egy háziállat kedves, aranyos, jófej, és szereti a gazdáját. De ha mindezt nem is, legalább lehet vele valami kontaktot tartani, vagy valami normális kinézete van. Ez meg egy gyilkos, hálátlan szörny, és úgy néz ki mint egy levágott kéz.

Ha már szobadísz, akkor hal. Az hótziher hogy nem mászik ki a helyéről.

De gondolom a cikkíró is tudja hogy nem egy népszerű, maradéktalanul elfogadott dolog ez, mivel hogy az első oldalon le sem meri írni, hogy amiről szó van, az egy PÓK. Szerintem ez is jelzi, ő is tudja, hogy a póktartással nincs minden rendben.

Nem a cikket kritizálom, hanem csak nem értek egyet ezzel a mentalitással. Egyrészt agyfrászt kapok ezektől a nyolclábú létformáktól, még a kis verzióktól is, másrészt attól még hogy ritkán kell neki enni adni, nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezek lakásba valók! Ha meg nem foglalkozik vele az ember, minek tartja? Költői kérdés volt.

No offense, találkoztam életem során már több hasonló élőlény tulajdonosával, de szerintem a póktartás inkább felvágásra, mások meghökkentésére szolgál, mintsem az, hogy a gazda valóban szimpátiát mutat az élőlény iránt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Avicularia


Avicularia
veterán

Nekem már volt jó pár pókom,ugye a nickem is innen jön. Legutolsó egy grammostola rosea volt,már felnőtten vettem már nem emlékszem pontosan mikor ,de kb. 94 környékén. Január végén pusztult el, kb. 25 éves lehetett. Érdekesség ,persze csak véletlen, de mintha megvárt volna azzal hogy meghaljon.
4 éve élek svédben de a pókomat otthon hagytam az öcsémnél, ő gondozta. Január végén voltam Magyarországon legutóbb és mikor megnéztem már elég rossz bőrben volt ránézésre. Na mondom ennek már nem sok van hátra. Éjszaka átmászott a terrárium másik végébe a vizes táljába és ott találtam meg másnap elpusztulva. :( Teljes életet élt, bár pároztatva nem volt.

Ez egy másik, a kedvenc pókom volt. Sajnos nem élt sokáig, pedig szerintem nőstény volt. Legszebb pók.

[ Szerkesztve ]

(#6) Csabulator válasza Apollyon (#4) üzenetére


Csabulator
tag

Egyetértek veled, ám nem akarom megbántani a cikkírót, hiszen mindannyian különbözőek vagyunk.
Neki tetszik, nekem nem. Valójában én is úgy gondolom, hogy a póktartás valamiféle vagizás szerű téma. Miért is? Mert - gondolom én - sokan tartanak olyan egyedeket, amelyek nincsenek "hatástalanítva" és egy marás, aztán kapkodhatunk az ellenszer után (már ha van otthon). Persze nem állítom, hogy csak ilyen lenne, de gondolom nem mindenki van tisztába azzal, hogy ezeket az ízeltlábúakat ártalmatlanítani is lehet. De mégis, hogy ilyen egyáltalán nem megszokott lényeket tartanak otthon, az valahogy elborzasztó. Nekem is van haverom aki tartott (talán még most is tart) pókokat és ha jól tudom az övéi nincsenek hatástalanítva. Nem is maradtam nála sokat. :)
Mindenesetre érdekes volt megnézni a vedlést, a vadászást és a párzást, nem utolsósorban, hogy milyen szép színesek is tudnak lenni. Ettől függetlenül nem lopták be magukat a szívembe.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#7) Kiki18


Kiki18
őstag

A dologgal annyiban nem értek eggyet,hogy van egy ennél is cukibb,jobban tartható,igénytelenebb állat,az pedig a csiga.Méretbenfelveszi a versenyt a pókokkal.Barátnőm árulta is őket,és tart belőlük otthon egy párat(régen nekem is volt belőle)
Ne legyen félreértés,régi álmomat élesztetted újra az írással. Szépek a pókjaid. Engem már csak az áruk/beszerezhetőségük érdekelne. :R
Üdv, Krisz

Csabulator:Ártalmatlani?Ellenszer? Elolvastad a cikket? Nem halsz bele amarásba...akkor minek ellenszer? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Avicularia válasza Csabulator (#6) üzenetére


Avicularia
veterán

Hatástalanítva? Ez alatt mit értesz? Ez nem bomba :U
Ha arra gondolsz,hogy letéped a csáprágóját, akkor nem tud enni és elpusztul.

(#9) UnA


UnA
Korrektor

A cikkben ez a kifejezés: "mert két egyszerre beadult pók kell hozzá" ugye "bevadult" lenne? :)

(#10) Tirexi


Tirexi
addikt

Aranyos kék pók. :Y

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Fene a gusztusodat... :)
Én nem tudnék megbarátkozni sem pókkal, sem kígyóval, tehát olyan élőlényekkel, amelyek nem hajlandóak velem kommunikálni, kapcsolatot létesíteni.

Valami nagyon nem tetszik.
"...nem fog megdögleni"
Szebben hangzana, hogy elpusztulni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Thrawn


Thrawn
félisten

Ha már nyugodt pók, akkor a Brachypelma-t szokták először ajánlani.

Én is azért vettem magamhoz egyet, mert nyugodtnak mondták. Erre párszor azért rácáfolt... ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) Avicularia válasza UnA (#9) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem,az az angol adult és a magyar be szó összehegesztése,nem szerencsés összefűzni őket. Adult ezt a szót szokták rá használni, egyszerűbb mint az ivarérett.

(#14) Entryy válasza flierqqq (#1) üzenetére


Entryy
aktív tag

Nekem volt olyan, jó pár évvel ezelőtt, hogy "Gazsi" :) meglépett.
Még nem volt kifejlett példány és valami érthetetlen módon kinyitotta a terrárium ajtaját és kimászott.

Mutterom azonnal hívta az állatkereskedőt és ő mondta, hogy Chemotox al körbe kell fújni a szoba éleit a padló mentén és erre majd a pók felfelé fog mászni és a meleg felé.

2 doboz Chemotox al és 3 nappal később a szoba másik oldalán az ágyam mögül mászott felfelé a falon a radiátor felé.

Sajnos a nem gyenge túladagolás rendesen legyengítette így 3nappal később elpusztult.

A többiek is kíváncsiak volta, hogy mi is lehet az üvegen túl, de túl jó dolguk volt, hogy forszírozzák.
Annak az egynek sikerült kimászni...

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#15) aram01


aram01
nagyúr

nekem is van egy ilyen pókom,csak nekem a bal vállamon :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) Avicularia válasza Thrawn (#12) üzenetére


Avicularia
veterán

Első pókom egy vagans volt, igazi idegbeteg volt ha ráfújtál arra is támadott. Az öcsémnek is volt egy nagy nősténye, annak meg simán meg lehetett piszkálni a csáprágóját a nélkül ,hogy támadott volna.

(#17) Trebron09


Trebron09
őstag

Érdekes cikk volt. :R

(minden esetre nem találtad meg a tökéletes háziállatot, mivel ez nem az attól még, hogy házban tartod.. ennyi erővel egy elefántot is tarthatok a lakásba és kinevezhetem háziállatnak.. :U )

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#18) aram01 válasza Trebron09 (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

miért,milyen állatok tartoznak a háziállat halmazba?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) TESCO-Zsömle válasza Apollyon (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

a póktartás inkább felvágásra, mások meghökkentésére szolgál, mintsem az, hogy a gazda valóban szimpátiát mutat az élőlény iránt.

Erre én csak annyit mondhatok, hogy aki az utolsó oldalon látható két pókot nem találja szépnek, annak nincs szépérzéke...

Márpedig ami szép, annak van helye egy lakásban.

aram01: Hivatalosan a háziállat olyan állat, amit megszelídítettek, háziasítottak, hogy tartásra alkalmas legyen.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) Thrawn válasza Avicularia (#16) üzenetére


Thrawn
félisten

Valami rémlik a madárpókos topikból :)
Az enyém időnként már attól meresztette a lábait, hogy felemeltem a terrárium tetejét, de leginkább a szőreit rugdosta előszeretettel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#21) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm az írást, nagyon tetszett! :) Szeretem a különleges állatokat, a madárpókok ráadásul még gyönyörűek is. :D Én is szeretnék egy, vagy akár több, madárpókot, de addig még várnom kell jó pár évet, már csak édesanyám miatt is.. :DDD

Aki meg a "marás" és a többi hülyeség miatt parázik.. Ennyi erővel kutyát, macskát vagy jóformán semmit sem lenne szabad tartani otthon, ha nem ért hozzá az ember. :U

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22) aram01 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor egy szelíd pók is lehet az,és egy csípős idegbeteg pulyka nem? (bár az inkább haszonállat)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a súlyemelő pók rulez. amelyik emelgeti a martens bakancsot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) kNG


kNG
senior tag

Mostohatesómnak anno volt egy madárpókja, egyik éjszaka kinyitotta a terrárium tetejét, és szabadon mászkált a lakásban...aztán egyszer arra ébredt fel mostohatesóm, hogy miközben aludt, rajta mászott a pók! :)

Volt neki ilyen bébikígyója is, vagy mi a szösz...

Szóval találkoztam már ilyen háziállatokkal...én személy szerint nem vagyok oda értük, pontosan amiatt, amit leírtak a többiek is...nincs vele kontakt...számomra az hogy háziállat, együtt jár azzal hogy van kontakt az állat, és az állat gazdája között, illetve törődni kell vele! Számomra a halak, vagy a madárpókok, vagy az ilyen kígyók inkább tűnnek lakásdísznek, mint háziállatnak (no offense)...az utolsó két képen viszont nagyon szépek a pókok!

Nekem volt hörcsögöm (imádtam), tengerimalacom, macskám, és a családban jelenleg is van kutya... nővéremnek és a vőlegényének pedig törpenyula van, de volt amikor nyaralt nálunk 2 hétig a nyuszi! :)

Mindezek közül én mit tartanék? Lakásban kutyát semmiképp, ez biztos...nem oda való, nem érzi jól magát, kell nekik a tér...macskát igen, ebből van sokfajta, valami olyat, ami kevésbé hullajtja a szőrét, de mindenképpen nőstényt... hörcsöggel, tengerimalaccal, nyuszival szintén nincs probléma...

Nekem az igazi nagy álmom egy mopsz, de ez a dolog még várat magára! :)

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#25) fi:zi'k válasza aram01 (#22) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Érted te ezt: a madárpók ilyen formában házban tartott "vadállat".

A cikkhez: érdekes volt, kösz. Nem is tudtam, hogy vannak ilyen tiri-tarka példányok is.
Nekem csak egy közönséges barna házipókom van, immár 2 éve. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) Viktoár


Viktoár
addikt

Mi az hogy beadult? :U Használd a magyar megfelelőjét ha már magyarul írtad a cikket.

Adult = Ivarérett
Beadult = Beivarérett :F

Üdv:Viktor

(#27) Bibby válasza kNG (#24) üzenetére


Bibby
addikt

Azért ha rám hallgatsz (és szereted az állatokat), ezzel a "kutya lakásba nem való" mentalitással inkább ne tarts mopszot. :U

Ελευθερια η θανατος

(#28) kNG válasza Bibby (#27) üzenetére


kNG
senior tag

Nos azért várat magára a dolog, mert mint írtam, kutya nem lakásba való...amíg lakásban fogok lakni, addig nem lesz mopszom (ezért is írtam le, hogy még várat magára dolog)! Simple as that! :) megint más ha tél van... akkor nyilván lehet bent, de annak mi értelme lenne ha egész nap csak bent lenne? Oké, sétáltatja az ember, de hagy futkározzon maga is jó időben (főként tavasszal vagy késő nyáron)...

[ Szerkesztve ]

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#29) buherton


buherton
őstag

Képeket még rendbe tettem, ezzel még tartoztam Kalandornak, így most már a végleges állapotot láthatjátok! :R

Köszönöm a Top Írás kategóriát! :R

(#1) flierqqq: Még ilyen nem történt (kopp-kopp), de ennek megelőzésére mindig akkor nyitjuk ki az ajtót, amikor nincsenek a közelében. A chromi ilyenkor is visszasuhan az odújába, a pöci pedig nem is regaál ilyenekre. Akkor volt egy kicsit rizikós, amikor átköltöztettük, mert ugye akkor teljesen ki kell nyitni az ajtót, stb... Egy nagyobb dobozt tettünk a közelbe, ha mégis megpróbálná a szökést.

(#2) Sztbeni: Váljon egészségére :DDD , de én inkább nem bolygatom őket ilyenekkel.

(#4) Iscariah: Azoktól kapok hülyét, akik pl. úgy sétáltatja a kutyát, hogy a haszsákba teszi, vagy a válltáskájába, vagy ruhát tesz rájuk. Az előbbi kettő állatkínzással ér fel, de az utóbbit is büntetném. A teknős miben másabb, vagy a hörcsög, patkány, görény? A kulcs mondat az, hogy te tartasz tőlük. Ezen az alapon akkor a kutyákat/hörcsögöket/patkányokat is be lehetne tiltani, mert biza sokan félnek tőlük.

Halat tartani mennyivel másabb mint pókot? Halat sem tudod simogatni + nagyon sokat kell foglalkozni a környezetükkel, hogy ne pusztuljon ki.

Foglalkozni kell a pókkal is, csak úgy mint egy kutyával. Etetés mindig a legizgalmasabb pontja a tartásnak, főleg ha harcolnak is :D , amúgy pedig díszállatok, ugyanúgy mint a halak, vagy a madarak.

Családon kívül más nem nagyon tudja, hogy nekünk ilyenünk van. Sokszor ha jönnek vendégségbe el is felejtek szólni, hogy pókfóbiások ne nagyon jöjjenek.

Direkt nem írtam le az első oldalon. A kíváncsiságot szerettem volna megnövelni :D .

(#5) Avicularia: Nem terveztél ott kint is tartani? Amúgy pedig részvétem, még ha nem is most történt.

(#6) Csabulator: Ártalmatlanítani? WTF? Következő vedlésnél visszanő a méregfoguk :D . Ellenszer? Minek? Nem is létezik tudtommal. Ha te akaratosan nem idegesíted őket, akkor kicsi a valószínűsége, hogy megmarjanak + akkor se biztos hogy mérget fognak a szervezetedbe juttatni, de ha ne adj Isten még is, akkor sem fogsz meghalni, mert nem halálos a mérgük. Izomgörcs a leggyakoribb tünet, de ezen kívül semmi extra (mondjuk ez sem egy leány álom). De te legalább látod, egyáltalán nem csúnya állatok. Jó, az hogy neked nem jön be az megint egy más dolog, de legalább látod, hogy mi mit szeretünk benne. :)

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) Bibby válasza kNG (#28) üzenetére


Bibby
addikt

Értem, rendben.
Én mindössze azon okból mondtam, hogy egyrészt a mopsz mindig a gazdája mellett akar lenni másrészt meg a rövid orra miatt télen nem egészséges kint tartani.
De ne offoljunk.

Ελευθερια η θανατος

(#31) hege8888


hege8888
aktív tag

Neked gratula, Barátnődnek nagy respect, hogy lelkileg ekkora változáson ment át Érted,
de én ha lakáson belöl gondolkodom inkább akváriumra ácsingózom.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#32) freelanced


freelanced
addikt

Te Buherton. Arra van mód, hogy az ember megszabaduljon a pókfóbiától? De úgy véglegesen? Én sem tartom őket csúnyának habár van egy kettő itthon amihez legszívesebben hozzávágnák valamit...
Viszont érdekes állatoknak tűnnek és szerintem sokan a kinézetük miatt utálják nekem is emlékeztetnem kell magam mindig hogy semmivel sem rosszabbak ezek egy másik állattól csak a külsejük az ami elrettentő és ami miatt sokan hiszik hogy "gonosz". Ha valamikor túljutok a pókfóbián lehet, hogy beszerzek egyet de addig nem :D :DD

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33) Vigilante


Vigilante
őstag

Utolsó oldalon nagyon szép az a kék pókocska! :K

A vidik is kemények! Hogy rámar már az áldozatára! :DDD Nagy sebességű kamerával kellene ilyet felvenni, mert piszok gyorsak! :D

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#34) Polllen


Polllen
nagyúr

Szerintem csak az számít háziállatnak, ahol kétirányú kapcsolat alakulhat ki a két élőlény között.

Egy pók vagy hal inkább szobadísz, mint háziállat. Még csak különbséget sem tudnak tenni a gondozó meg egy idegen között. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) KAMELOT


KAMELOT
titán

Egyszer egyik haveromnak volt tarantula pókja. megmutatta. Marha nagy volt. Még üvegen át nézve is félelmetes volt. Aztán, hogy kiszedi. Na mondom hello mentem. :)
Ezek oda valók ahol őshonosak. Nem haza 30x30cm-es üvegládába.

(#34) Polllen: +1 sajnos ez az igazság.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36) bambano válasza Polllen (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hivatalosan az számít háziállatnak, amit háziasítottak.
a bekasztlizott madárpók csak egy bebörtönzött vadállat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) aram01 válasza Bibby (#27) üzenetére


aram01
nagyúr

én is ezt az elvet követem,mégis így hogy itt a hideg,a jack russel terrier-em bent héderel :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#38) Polllen válasza bambano (#36) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elsőre én is ezt írtam le, de végül a saját verzióm jobban tetszett. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) bambano válasza Polllen (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy tyúkkal milyen kétirányú kapcsolatod alakul ki? most a plázaverziótól tekintsünk el :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) aram01 válasza bambano (#39) üzenetére


aram01
nagyúr

a tyúk haszon állat

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) bambano válasza aram01 (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) buherton válasza Kiki18 (#7) üzenetére


buherton
őstag

Én meg csigát nem tudnék otthon tartani :) . Egyik ismerősömnek volt afrikai csigája, de nekem valahogy nem jön be. Kinek a pap kinek a papné.

(#9) UnA: Beadult, mert angolul adult -> felnőtt (ivarérett). Van még a subadult (egy vedlésre van az adult állapottól), ami pedig nagyjából a tininek felel meg, ha az emberi kort vesszük számításba.

(#7) Kiki18: Alapvetően itt lehet nézelődni: [link]. Barátnőm a chromit a vateráról szerezte be. Meg vannak saját oldalak is! :)

(#11) Vakegérke: Nekem a madár ilyen, de azokat csak azért nem, mert sajnálnám hogy a ketrecben vannak. Gusztus kérdése :) , de ettől senki sem kevesebb vagy több, azzal szereti vagy éppen nem szereti a pókokat.

(#12) Thrawn: Nocsak, ilyenről még nem hallottam. Esetleg mesélnél egy kicsit nünk? :)

(#21) kovy29: Nekem is sokat kellett várni. A végére már szinte el is felejtettem, hogy van ilyen mindaddig amíg meg nem jelent a barátnőm a chromival :D .

Ez pontosan így van! Sőt azzal még kiegészíteném, hogy kutya nyála igen veszélyes bacikat is tartalmazhatnak. Sőt a kutyától/macskától a férgeket, stb-ket el is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) TESCO-Zsömle válasza buherton (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azoktól kapok hülyét, akik pl. úgy sétáltatja a kutyát, hogy a haszsákba teszi, vagy a válltáskájába, vagy ruhát tesz rájuk.

Ölebeket erre tenyésztették ki. Ölben hordásra... Büntesd azokat, akik "megcsinálták".

Egy ilyen kutyára meg kötelező a ruha. Mivel a hasuk nincs 20 centire a földtől Már egy talaj menti fagy elég, hogy megfázzanak.

Muttinak Yorkija van, nekem meg macskám. 55nm panel. Jól elvannak. A macska a nagyobb...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) KAMELOT válasza bambano (#36) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja, a pók 3 fadarabon közlekedik egész nap. Ez igaz a papagájokra is. Azok is kis ketrecben vannak, ahol alig tud repülni.
személy szerint én nem látom értelmét ilyen háziállatok otthon tartására. Ami jó az a kutya persze ha van családi háza az illetőnek. Panel lakásba nincs értelme. Napi 3x levinni. Kínlódás az egész.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) Avicularia válasza buherton (#29) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi a részvétet :R
Gondolkodtam már rajta,hogy veszek megint egy versicolor-t,de még nem tettem meg,majd valamikor talán.
Volt theraphosa leblondi-m is ,az egy állat volt. Egy kisebbfajta vagyon volt 97-ben és nem élt sokáig sajnos,pedig felnőtt nőstény volt.
Ellenszerről én is úgy tudom, hogy nincs madárpók marásra mivel nincs halálos, de azért pld. egy Pterinochilus murinus nagyon nem szeretném ha megmarna. Ez kemény :Y [link]

(#46) Polllen válasza bambano (#39) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt most nem etimológiai értelemben beszélünk a háziállatról. :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Hát ez jó cikk volt köszi! :C Végig szaladgált a hátamon a hideg :DDD én már a kajájuktól rosszul lennék (csótány?!?! brrrr..) de ettől eltekintve szépek, a vedlést meg élőben jobb lehet nézni. jut eszembe: hogy a bánatba fér el a kisebb "bőrében" a pók? :DDD vagy csak ezt én nem értem? :)

(#48) TESCO-Zsömle válasza KAMELOT (#44) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a difi, hogy a pókok zöme természetes környezetében se nagyon mászkál. Sző egy hálót, vagy elbújik, és megvárja, hogy a zsákmány jöjjön... Valójában nagyon kevés pókfaj folytat aktív vadászatot.

Bobó_20: Nem fér el. Ha elférne, nem kéne vedlenie. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49) Avicularia válasza KAMELOT (#44) üzenetére


Avicularia
veterán

Ahogy írták is,a pók egész életében egy kis helyen héderel és várja a zsákmányt. A fogságban tartott állatok sokkal tovább élnek és sokkal nagyobbak is lesznek, mert annyit esznek amennyi beléjük fér. A természetes élőhelyükön inkább az éhezéshez állnak közelebb, meg arra is vigyázniuk kell hogy ne váljanak ők maguk zsákmánnyá.

Itt az öcsémnek a smithi-jéről egy vedlés. Majdnem úgy néz ki mint egy igazi pók. Aki fóbiás talán először egy ilyet kellene a kezébe vennie.

[ Szerkesztve ]

(#50) Normi™


Normi™
őstag

Köszönöm az írást,nagyon jó!Igaz én hüllő vonalon(elsősorban teknős) mozgom,de ez is nagyon érdekel.Egy kérdésem volna ha nem gond,mégpedig:Hogy tartod életben a lisztkukacot,mert nekem nem nagyon maradnak meg?Hidegben vannak,heti egyszer kapnak almát,vidékre szaladgálni mindig élőért egy kicsit meleg.Köszönöm előre is!

De durva az vedlés :D

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.