Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tök jó is lenne, ha a FF nem fektetné meg a Windowsos tabeltemet, mert asztalon az az elsődleges böngészőm. Az IE szépen működik a tabon, mint a vaj. Ezzel meg belenagyítok egy oldalba és kész, a gép 5mp-ig használhatatlan...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) camillus


camillus
tag

A Skype-nak rengeteg versenytársa van már.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#3) szegedilaci


szegedilaci
tag

Tetszik, nem kell regisztrálni egy egyszerű linket elküldök és már cseveghetek is.

(#4) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nem is tudom. Ez kapásból minden lehet, csak nem biztonságos. A küldd el a linket résznél vérzik el ez a szempont. Ettől függetlenül ügyes.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5) liksoft


liksoft
nagyúr

Ez így csak félmegoldás. Ami érdekelne az az, hogy IP váltás esetén új link küldése szükséges? Aktív kapcsolat közben és kapcsolat nélkül ilyenkor mi történik? Csak kép és hang átküldésére alkalmas, vagy chat-re is? Ezek említését azért hiányolom a cikkből. Ugyanis ezek a gyakorlati használhatóságát igencsak befolyásolják.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) liksoft válasza Petyyyyy (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

A link feltehető egy belső oldalra is ha van saját honlapod. Így pár felhasználó esetén a "kályha" kialakítható "biztonságosra" is. Viszont az előző kérdéseimre várnék választ akár a cikk szerzőjétől, akár bárkitől.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7) iMaverick válasza liksoft (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

Csak kép és hang. Ahogy írja is: videócsevegés.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Remélhetőleg nem aktiválható a webkamera a beleegyezésünk nélkül.

⭐ Stella

(#9) #79335424


#79335424
törölt tag

Nekem az az apróság hiányzik a cikkből, hogy a PC -s Firefox -ba került bele (vagy én vagyok béna és nem találom). Egyáltalán nem használok PC -t. Amennyire másnak az a természetes, nekem ugyanannyira az Androidos Firefox. A bétát használom, de nem találtam ezt a feature -t. Pedig sztem egy mobilkommunikációs eszközön lenne igazán hasznos. Ha már a Google nem tudott egy normális megoldást kifejleszteni a Gtalk után.

(#10) scope2007


scope2007
addikt

asztali gépen csak Firefox, de engem zavar, hogy a kepembe nyomja mindig
oké, hogy most vezették be reklámozni kell, de engem zavar

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#11) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Akkor ez lesz majd a FxOS Viber-e?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12) n00n


n00n
őstag

Valamelyik nap ki fogom próbálni. Barátnőm sok külföldi barátnőjével cseveg Skype-on, ezzel még is csak egyszerűbb lenne a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kékes525


Kékes525
félisten

A verseny mindig használ. Tetszik a megoldás, majd meglátjuk hová fejlődik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) lev258


lev258
veterán

Én már próbáltam. Nemrég külföldön voltam és az ottani neten a Skype meghalt, de ezzel tudtam beszélni az itthoniakkal, meg láttak is. Szerintem nagyon praktikus funkció.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#15) Borosz válasza szegedilaci (#3) üzenetére


Borosz
senior tag

De ügyes vagy! Nekem ez elsőre nem ment. Másodikra meg már nem próbálkoztam. :) Link ment, aztán láttam is, hogy a másik online. Katt a beszélgetés kezdése-re aztán semmi, csak megint alul a "link küldése" és semmi csevegés. De biztosan én vagyok a béna. Már majdnem regisztráltam, de azt végül nem is kell. Vagy igen?

(#16) scope2007


scope2007
addikt

abban tényleg jó, hogy gyorsan létrehozható a két fél közötti kapcsolat

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17) rt06 válasza Borosz (#15) üzenetére


rt06
veterán

en eljutottam addig, hogy adni kellett hozzaferest a kamerahoz es a mikrofonhoz, csak ezutan fosott be, mivel semmi az eg egy adta vilagon nem tortent (tovabbra is szurke negyzet, benne a felirat, hogy kell hozzaferes a kameramhoz e sikrofonomhoz)
chrome-ban egy fokkal jobb, ott legalabb kiirja, hogy en vagyok az elso csatlakozo, de se kep, se hang
zsenialis, meg csak a leave gomb sem mukodik (firefox alatt - chrome alatt megy, de minek...)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Még nem próbáltam, de kíváncsi vagyok.
Amilyen ütemben teszik tönkre a Skype-ot, elég jól jönnek az ilyen Hello alternatívák.
Gondolom ezt a Mozillánál is tudják.

Mondjuk választhattak volna valami kevésbé bugyuta nevet neki.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) BlackPriest


BlackPriest
őstag

En a minap kiprobaltam es ment. Viszont a mikrofonommal gond volt az egyik gepen, akkor jol jott volna egy cset resz. Igy gmailen(talk) irtuk a haverral, hogy mi a baj, nem tud szajrol olvasni :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#20) nextman


nextman
aktív tag

Hianyzik belole a chat. Az ember nem mindig beszelni akar, meg a masik arcat sem akarja mindig latni.
Ettol fuggetlenul eleg jo otlet.

(#21) iMaverick válasza nextman (#20) üzenetére


iMaverick
addikt

Gondolom az majd a 2.0-ban... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22) noorbertt


noorbertt
őstag

Androidon hiába keresem? :)

(#23) emelhu válasza Petyyyyy (#4) üzenetére


emelhu
aktív tag

De hát a "küld el a linket" pont ott nagyon biztonságos, hogy nem köti ki milyen csatornán küldöd.
Az internettől független csatorna esetén (sms, telefon) vagy nem egyértelmű internetes mód (semmilyen protokollban nem definiált, tehát egyedileg felderítendő esetén nehéz a lehallgatás, pl. kiteszem valami weblapra, blogba, nyilvános korábban egyeztetett helyre ahol a címzett keresi meg.

(#24) Rimuru válasza rt06 (#17) üzenetére


Rimuru
veterán

Még béta(&alfa) verzió alatt is működött nekem FF esetén.

Vigyázat, csalok!

(#25) Petyyyyy válasza emelhu (#23) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha nagyon kötöszködni akarok, szinte teljesen tökmindegy milyen csatornán küldöd. Ha te vagy a kiszemelt a mobilod adatforgalmát is figyelni tudják. Másik oldalról tekintve nincs az a csatorna ami teljesen védett lenne, ez igaz.
Csak nincs előttem, hogy ok megvan a link, akkor átküldöm fb-n vagy skype-on, esetleg gmail-en...de báz mindegyik említett módszer lehetőséget ad videóhívásra. Akkómeg mitől jobb ez, mint egy fb videochat vagy egy skype? Főleg, hogy utóbbi ma-holnap "bármilyen nyelven fog tudni".

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#26) atike


atike
nagyúr

Ki kellene már próbálni... :) Lehet nem is olyan rossz... :D

(#27) Rimuru


Rimuru
veterán

Amúgy egy kis tapasztalat, régi gép alatt nem érdemes próbálkozni vele és a chat rész nekem hiányzik de elvileg jön majd (fél év múlva. :DDD).

Vigyázat, csalok!

(#28) deakpeti


deakpeti
tag

Szerintem meg mindig a skype a legjobb mert stabil

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#29) liksoft válasza deakpeti (#28) üzenetére


liksoft
nagyúr

:)) [link] :))

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30) macman507 válasza iMaverick (#7) üzenetére


macman507
aktív tag

Akkor viszont ez így sehogy sem áll versenyben a Skype-al, mert én például szöveges üzenet küldésre is használom.

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#31) rt06 válasza Rimuru (#24) üzenetére


rt06
veterán

ezzel aztan ki vagyok segitve

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#32) S-eye


S-eye
senior tag

A Skype-ban azóta csalódtam, mióta a régi Athlon XP-s PC-men amit a szüleim használnak,már nem megy a videóhívás. Sőt a legújabb verzióval már se a chat, se a hanghívás nem megy. Remélem a Hellóval megy a videóbeszélgetés.

(#33) #41133696


#41133696
törölt tag

A Google Talk kivezetésével maradt a Hangouts amivel olcsón lehet mobilszámokat is hívni. Ismerőseim mind Skype -ot használnak elsődlegesen, és ezzel magam is így vagyok. Vezetékes telefont is Skyperól hívok. A Skype ott van Windowson, Androidon és minden olyan platformon amit használok, ellenben a Firefoxszal, amit leginkább csak PC-n használok, mert táblagépen nekem a Chrome a favorit. Ez a Hello projekt inkább a Facebook messenger alternatívája lehetne -ha abban lenne hanghívás,ebben meg szöveges üzenet-, de nem lepne meg, ha nem váltaná be a hozzáfűzött reményeket, és lezárnák idővel.

[ Szerkesztve ]

(#34) Rimuru válasza rt06 (#31) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem vagy kisegítve, csak mondtam hogy van ahol működőképes. ;] Ez most lehet egyéni bug, beállításbeli probléma, stb. ezért is van off-ban.

Vigyázat, csalok!

(#35) #79335424 válasza #41133696 (#33) üzenetére


#79335424
törölt tag

Most még talán nincs ott minden telón, PC -n. De szorgos népük győzni fog! :)

(#36) sz.balazs.95 válasza #79335424 (#35) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

mondjuk a BB és a Linux klienssel kapcsolatban lehetnének némileg szorgosabbak. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) #79621120


#79621120
törölt tag

Hogyan lehetne ezt a számomra felesleges funkciót véglegesen kiírtani a böngészőből ?

[ Szerkesztve ]

(#38) sing1ep1ayer válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Linuxos FF-ban már benne van - szerintem a Windowsossal együtt került bele. Nekem mondjuk nem tetszik, kissé macerásnak és fapadosnak tartom, de meglátjuk mit hoz a jövő; az is előfordulhat, hogy lesz belőle valami értelmes dolog.

(#39) #79335424 válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak azért gondolod így, mert éretlen vagy. :) A munka a háttérben zajlik, de egyszer csak berobbannak és győzelem!
Remélem, megvan a film és az idézet!

(#40) sz.balazs.95 válasza #79335424 (#39) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

most így nincs meg, hogy melyik filmre gondolsz :B

De így legyen. :R

(#38) sing1ep1ayer: Én a Skype kliensről beszélek. :B te?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#41) sing1ep1ayer válasza sz.balazs.95 (#40) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én a cikk alanyáról. De nálam Skype is van Linuxon, szóval mindegy melyikről van szó.

(#42) sz.balazs.95 válasza sing1ep1ayer (#41) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én a 33-as hsz-re írtam.
A Linuxos Skype (amikor legutóbb használtam legalábbis akkor, elég fapados volt.) Illetve a BB10-essel is ugyanez volt a helyzet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#43) sing1ep1ayer válasza sz.balazs.95 (#42) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Külsőre fapados most is, de tud mindent, ami kell. Hívhatsz vele telefont, vagy másik fiókot (van konferencia opció és videóhívás is), illetve küldhetsz sms-t, fájlokat, vagy épp chatelhetsz. Mi az ami kell még bele? A csilivili külsőn kívül persze.

(#44) #79335424 válasza sz.balazs.95 (#40) üzenetére


#79335424
törölt tag

Éretlenek. (1980).

(#45) kengyel


kengyel
nagyúr

Ezt jól megalkották .

kengyel

(#46) Zoz válasza #79621120 (#37) üzenetére


Zoz
őstag

Ez engem is érdekelne!

(#47) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

A biztonságos szót 2015-ben elég nagy fenntartásokkal értelmezem. A FF annyira biztonságos(annak ellenére én is ezt használom), hogy bármikor kiszedem az oldalakon elmentett felhasználónév és jelszó párokat, mert még titkosítva sincsenek! :U

(#48) Rimuru válasza KaiotEch (#47) üzenetére


Rimuru
veterán

Bármikor tudsz mesterjelszót beállítani. :U

Vigyázat, csalok!

(#49) arelim


arelim
tag

haha, tox, haha.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#50) KaiotEch válasza Rimuru (#48) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szuper, de ez még mindig nem akadályozza meg, hogy a progival kiszedjem a jelszót, mert nincs titkosítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.