Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Google jobban jár, ha a Ryanair linkeket tünteti el, a többiek együtt többet fizetnek. Tiszta "fapados légitársaság" megoldás lenne :)

(#2) szunyika


szunyika
tag

nem is értem, mit pattog ez a ryanair, fizessen többet mint a screenscaper hirdető :)
jaaa, hogy eddig nem volt konkurenciája - most pedig van... szop@s ...

(#3) edward2


edward2
addikt

ügyfeleket, akik úgy hiszik, a Ryanairtől vásárolnak jegyet, szolgáltatásokat: drágábbak, hamis ajánlatokat adnak, panasz esetén utolérhetetlenek stb

Pont ezért hiszik, hogy tőlük vettek jegyet. Utolérhetetlen az főleg igaz.

(#4) gabor7th


gabor7th
addikt

Ez tényleg probléma... Hogy engedhette a Google? Nem checkolja le a hirdetőt?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) sztanozs


sztanozs
veterán

A google leszedi a csaló hirdetőket - csak jelenteni kell, nem egyből feljelenteni. Persze ebből még akár pénz is lehet... :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

Az itt belinkelt screenshoton pont nem látom mit lehetne a Googlet perelni bármiért is. Valamint ha mind júzer szeretnék a Barackag kft-ől rendelni barackmagot, de a Barakcmag értékesítő kft linkjére kattintok véletlenül a Google keresési listában, akkor az oldlara átérve csak fel kell tűnjön, nem ott vagyok, ahol akarok.

(#7) Tigerclaw válasza szunyika (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Te örülnél annak, ha a te céged nevével élnének így vissza, vagy annak ha egy ilyen áloldalra tévednél és átvernének? Ez a "fizessen többet" olyan, mintha védelmi pénzt kellene fizetnie.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) joghurt válasza #06658560 (#6) üzenetére


joghurt
addikt

Kezdődik azzal, hogy levédett (remélhetőleg, különben így jártak) nevet használ fel a kamu oldal, a jogtulajdonos engedélye nélkül. Mintha google.itcafe.hu lenne.

És abban is igazat kell adnom, hogy ha van egy adott cég, amiről pláne meg is győződött a Google, hogy a domain az övék (mert pl. ráadásul még szoktak is Google kampányokat csinálni), akkor nem lenne szabad mindenféle link-aggregát oldalakkal beelőzni a hivatalos oldalt.
Itthon is ismerős a Cylex-Tudakozó, meg az Aranyoldalak, ugye? Csak épp a cég saját weblapját nem tudom megtalálni a Google-lel, mert kb. a harmadik-negyedik oldalra szorul vissza a sok spammer között.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Chrys_ válasza joghurt (#8) üzenetére


Chrys_
addikt

A Google a saját címét is elfelejti megújítani :) [link]

(#10) edward2


edward2
addikt

Közben tettem egy ryanair keresést a gugliban és valóban úgy van ahogy mondják:

2 fizetett hirdetés elsők között:

www.ryanair.online-ryanair.com/‎

illetve

www.ryanair.edreams.it/‎

(#11) sztanozs válasza edward2 (#10) üzenetére


sztanozs
veterán

Nálam nem látszik (igaz UK proxy-n megyek ki).
Még az első oldalon sincs nem releváns találat.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12) #06658560 válasza sztanozs (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Német IP, nyoma sincs, csak Ryanairt és vele kapcsolatos híreket ad.

(#13) joghurt válasza #06658560 (#12) üzenetére


joghurt
addikt

Talán mert Németország nem szerepelt a spammerek angol nyelvű Google kampányának célpontjai között...

A tej élet, erő, egészség.

(#14) KBB


KBB
tag

Nalam is ez van(UK):

Szerk: Raadasul co.uk-s a "csalo" domainje, amire itt a nepek jobb szivvel kattintanak a com helyett.

[ Szerkesztve ]

(#15) Solten válasza KBB (#14) üzenetére


Solten
addikt

Saor Alba

(#16) Béééla


Béééla
őstag

Nem értem, miért a Gúglit kell ezzel b*sztatni, JA megvan, most divat őket ekézni, meg kitől lehet nagyobb kártérítésért várni: nevesincs cégecskétől vagy Gúglitól...

Ahelyett, hogy írtak volna egy levelet, hogy "Kedves Google, ez a két hirdető visszaél a nevünkkel, kérjük vizsgálja felül. Ryanair", próbálnak maguknak ingyen reklámot is csinálni. Profi.

Bélabá

(#17) zseko


zseko
veterán

Aki rögtön a legelső találatra rákattint olvasás nélkül az meg is érdemli.

HR24.hu

(#18) edward2 válasza Solten (#15) üzenetére


edward2
addikt

A google flightsal semmi probléma nincs, mert az egy jegykereső weboldal ahonnan kénytelen leszel a hivatalos oldalra átnavigálni amikor foglalsz.

A ryanair problémája ott van, hogy ezek az oldalak amiket korábban én is írtam ők maguk foglalják le a jegyet neked a saját weblapjukon kell fizetned és ez totál megbízhatatlan.

(#19) Solten válasza edward2 (#18) üzenetére


Solten
addikt

Ja csak demonstralni szerettem volna hogy valamiert a google flights ugrik be mindig elsonek. Reagaltak volna a kritikara?

Saor Alba

(#20) edward2 válasza Solten (#19) üzenetére


edward2
addikt

Érdekes nálad miért az ugrik be. Nálam még mindig az említett "csaló" oldalak a reklám oldalak.

(#21) kymera


kymera
senior tag

Azért az erősen inkorrekt hogy "fizessek többet" és akkor én leszek a lista elején :((( Ahogy az előttem szólók is említették - ez zsarolásnak is tekinthető.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#22) edward2 válasza kymera (#21) üzenetére


edward2
addikt

Nem a lista elején leszel hanem reklám ami a lista fölött van. Semmilyen zsarolás nincs sehol. Megpróbálhatsz a keresési találatokba betörni egy jó SEO-val is ha úgy tetszik vagy fizetsz az adwordért.

(#23) peti_s


peti_s
addikt

Az internetnek megbízhatónak, és barombiztosnak kell lennie. Ezért van igaza a Ryanairnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.