Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nekem 128-as a stripe méret... bár ez nvraid.....a 4-5 db-os raid 0 eredményeid nem gyengék........ :)

[ Szerkesztve ]

(#2) proof88 válasza Gézengúz (#1) üzenetére


proof88
addikt

Intelnél is lehet 128 kB, az a max. Az a legjobb választás, a 16 kB kicsit javít a transfer speedeken, de általános használatban lassabb lehet valamennyivel.

(#3) MasterDeeJay

Nagyon szép! :R
Ezek az igazi Raptor eredmények! Nálam a 2db SamuF1 Raid0 már kevesebb eredménnyel is érezhetően gyorsabbá tette az egész rendszert, itt meg 5db Raptorral brutális teljesítményt produkál.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

az 5 raptoros kép :Y
azt a k**va :R

2GB-s burst rate is odab*sz :K

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) tibz03


tibz03
őstag

Az első kép érdekes. Az én 250-es Samsungom tud ennyit. Nem kellene gyorsabbnak lenniük? :F

(#6) t19joc10


t19joc10
csendes tag

Érdekes cikk, köszönjük.
Látom szépen skálázódik a teszt végén a raid, 2 raptor sebességének szinte duplája a 4 raptor . nekem 2 db WD 320 AAKS -om van P35 ich9R raid 0 ban stripesize régebben 128 volt , most 4kbyte on van, azt olvastam kisebb fájloknak, windowsnak jobb ez a méret, ellenben nagy fájlok iso-k másolási sebessége lasabb lesz 4kbytos stripe -al,

A write back cache értelme szervereknél van, ha 1 fájlt 2. jára is másolunk akkor memóriából gyorsan átrakja a gép.

pl.: 500Mb os bin file, raid tömbön belül , 50Mb/sec kb 10 mp, ugyanazt mégegyszer ha másolom kb 140Mb/sec,3-4mp lesz , köszönhetően a write back cache nek.

egy kis teszt , Hddtune 2.53 al:

ha a write back cache be van kapcsolva egy dolog változik hddtune-ban burst rate 2271Mb/sec-re ugrik.

sztem gyüjtök még 2 db 320 as WD re és bepakolom , raid 0 ba a 4 winchestert. :) :) :)

(#7) proof88 válasza tibz03 (#5) üzenetére


proof88
addikt

Nem, ez már tényleg normális. Ezek csak 74 gigás winyók, a 250-es Samsungodnak minden bizonnyal sokkal nagyobb az adatsűrűsége, hiszen ugyanakkora területen tárol több adatot. Viszont az elérési idő a Raptoroknál ~8 ms, ez rendkívül fontos tényező. :K

t19joc10: egyébként vigyázni kell a sok lemezes RAID0-val, valahol véletlenül megjelenik egy hibás szektor és ki tudja, mi történik. Amikor még először próbáltam ki életemben a RAID0-t egy 80-as Samsunggal és egy 80-as Maxtorral, akkor a Maxtor már 2 és fél éves volt, és kb fél éve volt rajtuk (RAID0-tömbön) a rendszerem, amikor egyszer csak nem bootolt, és a vezérlő is jelezte, hogy az egyik kiesett a tömbből. A Maxtor volt az, megjelent rajta egy hibás szektor. Az viszont tény, hogy ilyen várható, viszont egy Raptornál nem, én akár 4-es RAID0-ba is belemennék Raptorokkal, mert bár hiba mindennel előfordulhat, ezek nagyon megbízható winyók, és mondom, a mai napig egyiken sincs 1 rossz szektor sem. Mondjuk mostanság úgy általában a WD winyói megbízhatóak. Nem mondom, hogy hűdenagykirályok, de az biztos, hogy mostanában nagyon jókat gyártanak és elégedett vagyok velük. Lassan már WD-mániás vagyok... persze a többi gyártót sem szabad lebecsülni...
Egyébként biztosan csak szervernél van értelme a write-back cache-nek? Igazából bármilyen fájllal meg lehet csinálni, amit mondtál, melyeket a cache-ben tárolva mindenképp gyorsulnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#8) LGLuke válasza t19joc10 (#6) üzenetére


LGLuke
őstag

Minél több HDD-t használsz, annál inkább nő a hibás drive esélye, így ha az egyik elromlik, behal a RAID, de még csak az adatokat sem fogod tudni visszaállítani.
Ráadásul 4 HDD rengeteget fogyaszt és nagyon hangos, mind rezonancia, mind seek terén. A gépház hőmérsékletére sincsenek jótékony hatással. Otthonra ilyet teljes mértékben hülyeség kreálni.

Boothoz jobb egy komolyabb SLC-s SSD és mellé egy halk és hűvös 1TB-os HDD az adatoknak. Fogyasztás és zajszint szempontjából ez a tuti. 4 HDD elérési ideje RAID-ben csak romlik, sebességet meg csak másik RAID tömbbel tudnád kihasználni, de ha nincs másik tömb akkor mik között tudnál másolgatni?

Érdemes gondolkozni is! :U

(#9) t19joc10 válasza LGLuke (#8) üzenetére


t19joc10
csendes tag

Már kb 1 éve üzemel így raid 0 ban, melegedés meg van oldva egy 12cm es venti van a Saggita ház elejében, 15-30 watt ide oda nem számit, az viszont tényleg benne van több vinyó nagyobb a hibásodás lehetősége, de nagyon jó érzés mikor hazajövök és érzem azt csinálja a gép amit akarok ( havi szinten 5-10 géppel minimum szoktam találkozni ,gépjavitás ,windows.... és ott érzed meg hogy milyen jó a raid 0 , másnak nem is raknám fel megbizhatóság miatt , hogy aztán rohangáljak menteni), nem másolgatok sokat , csak szeretem ha az oprendszer is gyors marad mintha a napokban raktam volna, vagy ha van egy játék nem kell 10 percig telepítgetni. Egy szó mint száz ,vannak hátrányok ,de GYORS és ez jó :D:D, Ez a write back cache igen úgy van ahogy írod akármit másolsz a 2. másolás ,sokkal gyorsabb, gondolom olvasással is így van ,nem csak írásnál, míg a memóriában benn a cucc, de pontossabban nem tudom , utánna kell nézni, mikor a raidemet csináltam többen azt irták itt a ph.n kapcsoljam ki.Az SSD -t én nagyon sokallom még,egy 60Gb osért adnék 10-15 ezret :D de még nem itt járunk.majd.............

(#10) WiZARD válasza LGLuke (#8) üzenetére


WiZARD
addikt

ki lehet használni sebességet sima használatnál is, nem kell ahhoz még 1 raid tömb.
gyorsabb "minden" ami használja a vinyót
2 raptoros raid0 tömbömnél egyik partícióról másikra 55 mega/sec körül tudok másolni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#11) LGLuke válasza WiZARD (#10) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez inkább a Raptorok elérési idejének köszönhető, mintsem a RAID-nek.

(#12) WiZARD válasza LGLuke (#11) üzenetére


WiZARD
addikt

de önmagában 1 raptoron nem lenne ennyi :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#13) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Feltennék itt egy kérdést. Úgyis aktuális a téma.

Érdemes egy 10000rmp-s hdd-t berakni mondjuk csak a rendszer tárolására?

Azaz ,hozna ez lényeges gyorsulást a 7200-es hez képest?

Köszönöm!

(#14) SP!T válasza DJ.Gróf (#13) üzenetére


SP!T
addikt

Elméletileg kell, hogy hozzon.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#15) proof88 válasza DJ.Gróf (#13) üzenetére


proof88
addikt

Igen, hoz, pont rendszer winyónak éri meg a legjobban az ilyen, asztali környezetben. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.