Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nakos1212


nakos1212
senior tag

mx4-el nyernél pár fokot.

(#2) flymi válasza nakos1212 (#1) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez a kettő van itthon, meg valami noname tubusos, de az nem erre való. Igazából az semmire nem való. :)
Akkor MX4 lesz. Köszönöm! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#3) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Beszereltem a hűtőt. Nem bírtam vele várni a hétvégéig. :N
A gyári Intel cooler meg mehet vissza a dobozába...
Stressz tesztet talán holnap reggel, rögtön bekapcsolás után fogom megejteni nem pedig most, mikor csak 1 órát tudtak "hűlni" a hardverek ebben a nagy melegben. De a hőszenzorral ellátott ventilátor szabályzón máris látszik a különbség, kábé 10 C°-al hűvösebb a CPU és az alaplapi borda hőmérséklete is esett pár fokot.
Tudom, nem szabad feltétlen hinni a külső hőmérő szenzoroknak, de Aida is ezt támasztja alá.
Kár, hogy a gyári coolerrel nem csináltam tesztet. Most akkor szereljem vissza? ;] Á, nem... :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4) nakos1212 válasza flymi (#3) üzenetére


nakos1212
senior tag

Sok sikert ;]
Tuning?

(#5) flymi válasza nakos1212 (#4) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egyenlőre nem látom szükségét az órajel növelésnek. Másrészt sosem csináltam még, de ebből a BIOS-ból nem lehet olyan nehéz. Szájbarágós tuning totyiban már érdeklődtem régebben, de nem kaptam érdemben választ, csak hogy próbálkozni kell, meg tuning csak BIOS-ból... Ilyesmi.
Nem elég csak a szorzót állítani picit? Feltétlenül kell a feszt is vele?
Lehet pazarlásnak tűnik ezért Z-s alaplapot venni és K-s procit, de ha már kevésnek érezném, biztosan megpöckölném 4,2-4,4 környékére. Mint mondtam, Autoboost 3,8-ig röpíti az órajelet, így nincs szükségem további erőre jelenleg.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6) nakos1212 válasza flymi (#5) üzenetére


nakos1212
senior tag

szorzót egyenként emelgeted, kiteszteled mondjuk superpivel, ha hibázik emelsz egy pici feszt és tovább.
Keresd ki, hogy mekkora a max biztonságos fesz a te procidnak, és addig tudod max emelni sülés nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.