Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Akkor hála ennek a fejlesztésnek még hamarabb lemerülhet az akksi az okostelefonon+ a hackereknek is kitaláltak egy jó játékot ha unatkoznának... Arról, is értesülhetnek akik akarnak, hogy otthon vagyunk-e hiszen ha nincs felkapcsolva a lámpa üres a lakás.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) gabor7th


gabor7th
addikt

Az Internet of Thingshez pedig természetesen virusok is dukálnak majd: Ime

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) Tapsi válasza gabor7th (#1) üzenetére


Tapsi
addikt

Szóval te felkapcsolt lámpa mellett szoktál aludni?

(#4) gabor7th válasza Tapsi (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

Ha mondjuk este 7 óra van akkor még nem alszok. Ja és nem nyáron természetesen.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) Menslee


Menslee
tag

Értem én hogy okos minden és tetszik is a dolog de otthonra valahogy mégse kellene :(

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#6) #14595328 válasza gabor7th (#1) üzenetére


#14595328
törölt tag

Fel is tudom távolról kapcsolni azt a lámpát...

(#7) zka67


zka67
őstag

Ennek több hátrányát látom, mint előnyét: először is, egy családban általában többen laknak. Nekem ne kapcsolgassa a lámpámat senki távolról, mert lehet, hogy azonnal infarktust kapok, hiszen nincs otthon senki más rajtam kívül. Továbbá, egy kapcsoló megszakítja a fényforrás tápját. Ezeknél pedig kell egy külön elektronika, ami folyamatosan zabálja az áramot. Akkor mi értelme van a ledeknek, ha elb..szuk másra a megspórolt energiát? A filmben a pasi majdnem elejti a telefonját, amikor megy kifelé az ajtón. Az embereknek sokszor van tele a kezük, amikor elmennek otthonról, általában az egyikben ott van a kulcs is, amivel még le tudja kapcsolni a villanykapcsolót, de a telefon már nem nagyon fér el a kezében.

A másik dolog, az emberek otthon nem a telefonjukkal járkálnak a lakásban. Én ha ki akarok menni a wc-re, biztosan nem fogom keresgélni a telefont, főleg akkor, ha sürgős a dolog.

Szóval, szép és jó az ötlet, de szerintem nem fog elterjedni, hacsak nem lehet hagyományos módon is fel-le kapcsolni a lámpákat.

(#8) #14595328 válasza zka67 (#7) üzenetére


#14595328
törölt tag

Lehet hagyományos módon is használni.
Viszont, ha elfelejted lekapcsolni a lámpát, távolról le tudod, ha eszedbe jut.

"Nekem ne kapcsolgassa a lámpámat senki távolról, mert lehet, hogy azonnal infarktust kapok, hiszen nincs otthon senki más rajtam kívül. "

Remélem nem fog mostanában kiégni égőd! :)

(#9) macilaci78 válasza #14595328 (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor az elektromos hálózatot megosztom 2 részre: az egyiken mennek a 24/7 dolgok (hűtő, fagyasztó, bojler, riasztó, stb), a másikon pedig azok, amik le nem kapcsolása esetén olthatatlan vágyat éreznék arra, hogy hazamenjek és lekapcsoljam. Egy gsm-szolgáltatással ellátott riasztó egy relén keresztül nagy biztonsággal el tudja látni a feladatot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) Silentfrog válasza zka67 (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

"Én ha ki akarok menni a wc-re, biztosan nem fogom keresgélni a telefont, főleg akkor, ha sürgős a dolog."

Ha hiszed ha nem van olyan ismerősöm, ha nincs meg a telefonja nem megy el a mellékesbe! ;] :P Tehát ha nincs kéznél a telefonja addig nem is lesz sürgős a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#11) gergejly


gergejly
aktív tag

Ez tök gáz, hogy a "minta család" táblagéppel a kezében sétálgat otthon, a nyaralás közben is a telefont nyomkodják, majd ha hazaértek ismét. Nem túl biztató jövőkép. vagy jelen

(#12) Lacok válasza gergejly (#11) üzenetére


Lacok
őstag

Pedig sajnos ez a valóság

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Kékes525 válasza Silentfrog (#10) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tehát ha nincs kéznél a telefonja addig nem is lesz sürgős a dolog." Mi van akkor, ha nagyon kell neki? Nem lehet végtelenségig visszatartani. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) gabor7th válasza gergejly (#11) üzenetére


gabor7th
addikt

Az apukának pedig miközben sátorozgat lemerül a telefonja... Ha még az ajtók is azzal nyilnának megszívnák.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#15) gabor7th válasza zka67 (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

+1

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) gabor7th válasza #14595328 (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

És? Amúgy meg írtó környezetbarát megoldás lenne...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#17) Silentfrog válasza gabor7th (#16) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nem akarok okoskodni, úgy is szólna előbb utóbb más is. Ha hozzászólsz egy témához akkor 5 percen belül tudod szerkeszteni az eredeti hozzászólásod ha akarod.. Ne írj 3 új hozzászólást egymás után inkább szerkeszd ,és írd a mondat elé, hogy kinek válaszolsz. Vagy várj 5 percet, ha hozzászólást akarsz szaporítani! De ezekért is szólni fognak! :P ;]

(#18) gabor7th.: dehogy akartalak figyelmeztetni , csak gondoltam szólok! :)

[ Szerkesztve ]

(#18) gabor7th válasza Silentfrog (#17) üzenetére


gabor7th
addikt

Rendben és kösz, hogy figyelmeztettél.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) #14595328 válasza gabor7th (#16) üzenetére


#14595328
törölt tag

"Arról, is értesülhetnek akik akarnak, hogy otthon vagyunk-e hiszen ha nincs felkapcsolva a lámpa üres a lakás."

Ja és led égőknél környezetbarátságról beszélni nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#20) EyElEs?!


EyElEs?!
tag

Ha valaki szerezne be írjon rám, mert nekem is kellene egy csomag.

Amúgy nem igazán értem a károgókat, a lámpa rendesen világít, észre sem veszed, hogy valami extra addig, ameddig telefonodon el nem kezded állítani a színét, csinálhatsz pl. hangulatvilágítást, szerintem elég sokat dob egy lakáson, nézzétek képeket... Az, hogy távolról fel lehet kapcsolni pl. amikor elutazol hasznos lehet, okokat gondolom ki lehet találni. Emellett tudsz rajta beállítani ébresztőt stb.

Elhiszem, hogy meg lehet oldani távfelügyeletes kapcsolós dologgal, sőt akár vehetsz színes ledeket amit úgy összeraksz, hogy a vezérléssel megoldod, hogy sok szint tudjon, de vannak olyan emberek akiknek az egyszerűség előny és fel akarják dobni a lakásukat... Es szerintem az, hogy telefonról tudod irányítani egyszerűbb mint odamenni mondjuk egy led szalaghoz és tekergetni a kapcsolón a színt, de ez nyilván szubjektív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.