Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A feleségem szerint szenvedélybetegség.
Szerintem nem. :)
Számomra egy eszköz, amellyel olyan dolgokat tehetek
meg, amire más eszközöm nem alkalmas.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) Vistaboy válasza philoxenia (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nekem a szüleim nem értették meg (Most hogy különélek, az anyósom sem), hogy mire jó a PC? "Ha egyszer nem keresek vele, akkor miért költök rá?" - szokta mondani.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#3) lacam


lacam
aktív tag

Munkaeszköz! :K

Ezen felül pár óra játék nem beteges. Egyeseknek a jóga, vagy tv-nézés, míg másoknak a játék a kikapcsolódás. Így kicsit "el lehet szakadni a valóságtól", ami ugye nem utolsó szempont főleg akkor, ha a tisztelt "függőnek" nevezett delikvens stresszes munkát végez...és el is jutottam addíg a pontig hogy kijelenthetem: a PC egészséges. :DDD Még pár év, és egészségpénztáras támogatással is lehet PC konfigot venni! ;] ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#4) HummeRC


HummeRC
senior tag

Napi 1-2 óra már szenvedélybetegség? Akkor én minek tartsam magam, ha az ébren töltött időmből összesen max 1-2 órát nem töltök a gép előtt. :Y (Szerencsére a menyasszonyomnak is ilyen a beállítottsága, így Ő is hasonló időket tölt a gép előtt... ;] )

Megjegyzem amíg Ő többnyire játszik az idejében, én inkább az internetet böngészem, fórumokat olvasok és bővítem az ismereteimet. Nézőpont kérdése, hogy van-e különbség. :)

szerk: EP támogatással gépet venni? Nagyszerű ötlet. Hol kell jelentkezni? :D

[ Szerkesztve ]

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Mit nevezünk szenvedélybetegségnek?

Sztem azt mikor pl elmész nyaralni s gépet kell látnod mert nem tudsz meglenni nélküle.

Én magasrol teszek az egészre már. Nincs értelme megenni semmit se...mivel max nyáron láttam norm a gépet meg vasárnaponként a hét többi napján suli s barátnővel vagyok. S áttértem MSN,ICQ, fórumokra. Inkább költök valakire mint valamire...Valaki tud viszonozni, d a valamivel csak a gond van mindig s a pénzt nyeli

(#6) Vistaboy válasza lacam (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, néha fel tudják az embert húzni munkahelyen, ilyenkor egy kis DOOM-ozással kiadhatjuk magunkból az idegességet. :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#7) Vistaboy válasza ftc (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ezzel én is így vagyok. Amióta a párommal különélünk, kevesebb szerep jut az életemben a PC-nek. Bár azért nélküle sem tudnám hogy meddig bírnám ki. :B

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) Macka


Macka
veterán

Számoljunk csak!
Napi 1 doboz jobbféle cigaretta 500 HUF. Az heti 3500, havi 14.000 HUF, és évi ~170.000 Forint. Napi egy doboz cigivel. Ha évente váltasz VGA-t, akkor minden évben van egy csúcskategóriás videovezérlőd. Na, melyik a károsabb? Én inkább VGA-t vennék....

(#9) cannibal válasza Vistaboy (#7) üzenetére


cannibal
senior tag

Szia!
Az aláírásodban lévő gépet vetted 500.000-ért?

(#10) ftc válasza Macka (#8) üzenetére


ftc
nagyúr

és itt kezdődik az a folyamat, hogy pénz pocsékolás :U

Új VGA? aha kevés aCPU akkor azt is meg jól jönne több ram .. s máris nem új VGA-t vettél...

azt a évi cirka 170 000FT-t ha félrerekja vehet magának bútort vagy befektetthei...

(#11) Vistaboy válasza cannibal (#9) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igen. Tavaly Októberben ennyi volt. Idén már valszeg sokkal kevesebbet ér.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tény, hogy szenvedélybetegséggé is válhat. De az, hogy valaki sokat gépezik (vagy sokat költ rá), még nem jelent szenvedélybetegséget.

***

(#13) joghurt


joghurt
addikt

A gép tápolása nem kifejezetten szenvedélybetegség, hanem anyagi kérdés.

Az a szenvedélybetegség, amikor barátnő/feleség/gyerek beül a gép elé (vagy csak áramszünet van), és te már egyre idegesebben várod, hogy megnyugtasson a gombok érintése. Vagy az a szenvedélybetegség, amikor éjszakába nyúlóan fennmaradsz, hogy végignyomd az adott játék adott pályáját. Pedig van Save gomb.

Itt van egy 13 éves írás (eredetileg az IRC-ről), de simán behelyettesíthető MSN-re vagy csak simán az "internetezésre". "Don't even think about it!" Alulról a harmadik bekezdés, főleg.

A tej élet, erő, egészség.

(#14) Vistaboy válasza Macka (#8) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én is ugyanezt mondtam a szüleimnek. Jobban örültek volna annak ha iszom és dohányzok?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#15) sghc_toma válasza joghurt (#13) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Vagy az a szenvedélybetegség, amikor éjszakába nyúlóan fennmaradsz, hogy végignyomd az adott játék adott pályáját. Pedig van Save gomb.

ha fentmaradok egy húdeizgalmas könyv miatt, az is szenvedélybetegség? Anno a Max Payne 2-t úgy vittem végig, hogy leültem elé, és mikor vége lett, felálltam előle.. Egyszerűen magával ragadott a történet, nem hiszem, hogy emiatt szenvedélybeteg lennék..

in asm we trust

(#16) Vistaboy válasza sghc_toma (#15) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én ugyanígy voltam az első Half-Life-al is. Leültem, végigvittem, felálltam.

Az Episode One-al és Two-val is, de azok összesen nem tartottak annyi ideig. :DDD

Az Oblivion-t azért nem tudnám egy ültő helyemben végigvinni. ;]

Néha amúgy komolyan vannak nekem is olyan napjaim, amikor nem esik jól PC-zni. Máskor meg nem esik jól felállni a gép elől. :D

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) Kareszovics válasza Vistaboy (#16) üzenetére


Kareszovics
addikt

"Az Oblivion-t azért nem tudnám egy ültő helyemben végigvinni." :)) Szép lenne mi?

Viccet félre térve nekem joghurt szaktárs megfoglamazása tetszett a legjobban a függőség értelmezésére és sajnos néha ezt én is szoktam érezni :B :O :

"Az a szenvedélybetegség, amikor barátnő/feleség/gyerek beül a gép elé (vagy csak áramszünet van), és te már egyre idegesebben várod, hogy megnyugtasson a gombok érintése."

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#18) joghurt válasza sghc_toma (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Az Anonim Alkoholistáknál is az az első lépcsőfok, hogy kimondják: "X vagyok, és alkoholista." :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#19) Realradical


Realradical
őstag

Én mindig azzal védekezek, hogy a tv előtt is ülhetnék ennyit, mehetnék kocsmázni stb. stb.

De be kell látni, hogy a modern generáció függő a pc-től. Attól, hogy kevésbe súlyos még nem lesz jó dolog. Én pl. napi szinten 3-5 órát wow-ozok minimum és ez nem egészséges akárhonnan nézzük. Elutazok, vagy kirobbantanak a környezetemből akkor jó nem hiányzik, de ha mondjuk valaki a gépem elé ül akkor bizony stresszes a dolog. Volt, hogy elfelejtettem 4 napos ünnep előtt feltölteni a játékot , na akkor pl. tiszta idegroncs voltam az első napon.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#20) Realradical válasza joghurt (#18) üzenetére


Realradical
őstag

Addiktológián van már pc-vel és főleg wow-val foglalkozó részleg is.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#21) Vistaboy válasza Realradical (#19) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát igen, ez már nem egészséges. Néha ki kell mozdulni, például cirka öt perc múlva indulunk egy kis kiruccanásra Egerbe.

Én is vagyok úgy hogy ha valamilyen új progit veszek, és a párom meg közben netezni akar, előfordul hogy nekem sem esik jól ha fel kell állnom a gép elől. De fő a békesség. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#22) Realradical válasza Vistaboy (#21) üzenetére


Realradical
őstag

Azért nem zárom be magam a pc mellé. :) A héten pl. Dimmu borgir koncert nagyon ütött, nomeg hétvégén ha leülnék fixen, elválna az asszony pár hónapon belül! :D

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#23) Gh0sT válasza Realradical (#19) üzenetére


Gh0sT
addikt

"...de ha mondjuk valaki a gépem elé ül akkor bizony stresszes a dolog..."

Dettó! A gép nálam is tabu. Olyan mint a barátnő, sőt még nála is nagyobb becsben van tartva. Nagyon nehezen viselem, ha rajtam kívül valaki más ül előtte.
Pedig nem tartom magam függőnek. Gyakorlatilag alig játszom, zömmel munkára, zene hallgatásra, film nézésre és netezésre használom. Utóbbinál érzek némi túltengést.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24) Realradical válasza Gh0sT (#23) üzenetére


Realradical
őstag

Volt időszakom amikor abszolút nem játszottam, viszont volt egy 20Mbites internet-csoda otthon és non-stop letöltöttem...de mindent. Tele lett két 250gb-os vinyó a sok cuccal és egy regiment dvd...mai napig nem néztem meg mindent/nem játszottam az összes játékkal. Az sem volt egészen normális dolog szerintem. :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#25) V.Stryker válasza HummeRC (#4) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor egy cipőben járunk. Épp tegnap számoltam ki,hogy naponta kb. 12-14 órát ülök gép előtt, ebből 8,5-öt a munkahelyen(még az ebédszünetet is) :D

Én viszont érzem,hogy ez már nem normális. Reggel felkelek...leülök a gép elé, kávézgatok.Melóban gép előtt. Haza megyek és az első,hogy benyomom a gépet. Le kell szoknom...

(Amikor nem volt még notink, akkor nyaraláskor vagy hétvégi kiruccanáskor pedig a telefonon neteztem. És ezúton szeretném kifejezni hálámat az Opera Mini-ért. :DD )

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26) ollie válasza joghurt (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Civanon és a hozzá tartozó site. :D

***

(#27) sghc_toma válasza joghurt (#18) üzenetére


sghc_toma
senior tag

jepp.. csak az alkoholista minden nap leissza magát, én meg hetente játszom kb. 3-4 órát... évente egyszer meg előfordul, hogy kijön egy játék, ami valami miatt magával ragad, és sokat játszom vele...

in asm we trust

(#28) Stef3


Stef3
csendes tag

Én azon a véleményen vagyok, hogy külön kellene választani a függőséget a szenvedélytől. Mivel nagyon sokat ülök számítógép előtt a szakmámból kifolyólag, mégis otthon is az összes szabadidőmet a gép előtt töltöm. Mindennel foglalkozom: játszom, olvasgatok, filmet nézek, néha még programozok is a magam szórakoztatására.
Sokan megvádoltak, hogy függő vagyok, de senki nem hiszi el nekem, hogy NEM.
Pedig el tudok menni úgy nyaralni, hogy nem keresek közben internetkávézót, és jól is érzem magam, nem feszélyez semmi. Akkor most föggő vagyok vagy nem? - Szerintem csak szenvedélyesen szeretek az informatikával foglalkozni.
A kiadott pénz:
Szerintem itt is reális tudok maradni, mivel ha beruházok egy gépbe, akkor az nálam sokáig húzza, és csak akkor kezdem azt is fejlesztgetni, mikor már olyan olcsó hozzá minden, hogy nem sajnálom érte kiadni.
Nem is bizonyítja más ezt jobban hogy csak idén jutottam el oda, hogy lecseréljem a jó öreg PIII-as konfigomat, ami 5 évig szolgált, de mára már nem tudtam többet kihozni belőle. Így beruháztam egy felső-közep kategóriás gépbe, ami számomra egy vagyonba került (~170eFt.), de úgy érzem ez is kihúzza egy darabig.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#29) Realradical válasza Stef3 (#28) üzenetére


Realradical
őstag

Igazából nekem azt mondták, hogy addig nem probléma semmi amíg az ember életminőségét nem befolyásolja negatív irányba. (ilyen helyen dolgozok nem járok ezért külön dilidokihoz! :DDD )

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
A másik hátránya a gépnek valamint az internetnek az emberi kapcsolatok beszűkülése! Magyarul, én nagyon sokat beszélek msn-en, skype-on haverokkal, ahelyett, hogy találkoznánk, és elmennénk sörözni! Ok vannak köztük, akik x száz km-re vannak tőlem, de amikor mondjuk lenne más dolgom is a ház körül, majdnem belebolondulok, hogy nem tudok msn-zeni, PH!-zni, stb!
Ez már tényleg függőség! Munkahelyen gép előtt ülök, otthon ott ülök, sőt a telefonomon is elérem a netet!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#31) Smiko_ válasza Realradical (#29) üzenetére


Smiko_
csendes tag

Abszolutt egyet értek. :C
Szerintem minden nézőpont kérdése.Én rajongok a PC-kért,de ez nálam szakmából kifolyólag történik.Elengedhetetlen számomra a tanuláshoz, elektronikát tanulok,lelkem mélyén pedig programozó vagyokremélem 1x erről is lesz papirosom!.De ugyanigy rajongok mikrokontrollerekért vagy plc-kért.
Ugyebár ottvan a pénznyelő kérdése.Nem szoktam jobb gépet venni mint amire szükségem van,nincs sok időm játékra így rögtön kevesebből kilehet jönni.A mai árak és hw követelmények mellett pedig egyébként is inkább konzolt vennék ilyen célra.
Sokan csinálnak nem túl értelmes dolgokat ha technika v. szórakoztató elektronikai cuccokról van szó.pl. a környezetemben rengetegen megveszik 1/2 évente a felsőkategóriás mobiljukat, hencegnek vele h. milyen képeket készítenek,mennyi memjük van,milyen jól megy a wap az aktuálisan legújabb protokollal, de a gyakorlatban sms íráson és néha telefonáláson kívül abszolut semmire nem használják. :F

[ Szerkesztve ]

(#32) Daveeboy


Daveeboy
tag

Nos a téma felvetése nagyon is valós.

Szerintem sokan nem ismerik be hogy függők, pedig ennek is van több fokozata.
Másrész beszélhetünk számítógép illetve internet függőségről.

Szerintem nagyon egyszerű. Ha megvonási tünetei vannak az illetőnek az függőség.
Ha elutazol pl valahova és hiányzik a géped vagy a net az már nem biztos, hogy teljesen kóser. Megvan az ember a gép és net nélkül de azért ott motoszkál, hogy csak megnézné a ph-t, vagy de játszana egy kicsit, pedig tudja sem a ph sem a játék nem megy sehova, megvárja. És mikor hazaér első dolga között van a net vagy a gép és jóleső érzés tölti el "huhh végre itthon (a gépnél)"

Együtt lehet élni vele amíg nem teszi tönkre a normál életviteled. De el kell ismerni hogy ez már egyfajta függőség.

Nos, uff én szóltam ;)

(#33) Alvin_ti4200 válasza Vistaboy (#11) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

akkor valaki rajtad legalább 100 rugót keresett:D

(#34) Chaser válasza Realradical (#19) üzenetére


Chaser
titán

"Én mindig azzal védekezek, hogy a tv előtt is ülhetnék ennyit, mehetnék kocsmázni stb. stb."

Én is:D Én pl nem szeretek tv-zni, iszogatás ritkán befittyen, pár havonta 1x, ha van valami rendezvény ami tetszik akkor elmegyek, a gép előtt töltöm a legtöbb időt. De mért? Legtöbbször azért, mert pl fórumokon az éppen szükséges ismereteket könnyebben/gyorsabban tudom megszerezni, mintha elmegyek könyvtárba, telefonálgatok, ráadásul ez időhöz sincs kötve.
Ha venni akarok valami használt cuccot mi a teendő? Vagy körbemászkálok a városban, és jó esetben pár óra alatt meglesz amit keresek, persze drágán, mert ha eladják drága ezért meg azért, ha beveszik olcsó ezért meg azért...fórumon meg elintézem gyorsan amit akarok.
Neten szinte csak fórumokat nézem, meg boltok árlistáit, alkatrész leírásokat, ezekre van szükségem. Egyéb weblapok kb 5% arányban lehetnek, msn szintén 5.
Néha játszok, akkor van hogy órákat is, de általában az a jellemző, hogy nem, Kevés game van ami megfog, azokat szívesen nyúzom, de ez kb heti 8-10 óra.
Filmet nagyon keveset nézek, nemcsak gépen, 1ébként sem, inkább zenehallgatás, de az kényelmesebb nekem gépről, mint más eszközről, meg ált. csak netezés közben van az is.
Ált. napi 8 óra amit gép előtt töltök, ha más elfoglaltságom van, akkor eszembe se jut:) Ha napi 8 az sok, akkor függő vagyok ;] De ha nem lenne net, akkor meg könyvtárfüggő lennék:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyon felkapottak ezek az önelemző filizófálós típusú témák a Logout-on.. szerintem :DDD Persze mondom ezt úgy hogy én is rögtön amint megláttam jöttem elolvasni :D

Nem egyértelmű szerintem PC-s témakörben eldönteni hogy mi szenvedély betegség és mi nem. Szerintem:

- ha nem vagy képes egy kisebb idegösszeroppanás nélkül otthagyni a gépet úgy hogy egyébként lenne más dolgod, az szerintem függőség.
- Ha a munkád végett a gép előtt ülsz, de utánna a szabadidődben nincs más szórakozási lehetőséged és így megintcsak a gép elé ülsz az szerintem nem az (viszont nem egészséges, de ez egy másik kérdés. :) ).
- Ha képes vagy hosszú éjszakákat eltölteni a gép mellett egy játék kedvéért, és akár az egy hétre jutó alvásadagotad emiatt 10 óra alá szórítani, az megintcsak függőség. (sajnos látok egy-két ilyen lelkületű embert a közelemben. az ürge először a saját mobilos chat-jével volt olyan mértékben függő hogy a mobiljától nem lehetett elválasztani és ha az utcán mentünk is csak követte az embert a mobil mögül ki sem nézett.. most pedig WoW függő, szóval gyenge kezdés után erős visszaesés :D <-- kedves WoW rajongók, ezzel most nem szeretnék flame-t indítani, van egy másik barátom aki viszont igen jól tudja szervezni a mindennapjait és mellette WoW-ozik, szóval véletlen sem azt akartam mondani hogy a WoW a sátán műve :P )
- Ha már nem beszélsz csak minimálisat élőben, mindenkit csak MSN és Skype ablakokon, vagy PH! fórumhozzászólásokon keresztül látsz, az szerintem nem feltétlen függőség, egyszerűen csak az illető lehet nem találja a normál kerékvágásban a helyét az emberek között. Kicsit nekem is ilyen beállítottságom van mostanság. (engem igazából a fiatalság mai elfogadott bulizós szokásai zavarnak, de ez egy más téma)

Én igazából valahol félúton lehetek már a kettő között. Tényleg ahogyan fent írták, nekem is igen sok napom telik el úgy hogy felkelek, ágyból karnyújtásra gép, felkelés nélkül benyom. Email-ek, Prohardver, egyéb dolgok megnéz, utánna felöltözni, reggeli, ilyesmi, aztán vagy a munkából kifolyólag megint gép, vagy csak simán nem tudok mit kezdeni magammal és akkor is gép. Napi 8-10 órában. A probléma ezzel ott van hogy mostanság képes vagyok amellett hogy egész nap a gép előtt ülök éjszakákba hajlóan is ezt tenni. :( Erről nagyon gyorsan le fogom szoktatni magam, mert eléggé mosott sz*r vagyok ha nem alszom eleget. Viszont ha szükség van arra hogy mást csináljak akkor az esetek túlnyomó többségében képes vagyok habzó száj nélkül otthagyni a gépet. :D

A gépre való kötlés: nálam ez úgymegy hogy ha van rá elkülöníthető pénzmagom, akkor elgondolkodom rajta hogy igazából ahhoz amit csinálok kell-e jobb gép. És igazából így szokott az történni hogy 2-3 évig nem nyúlok az adott gépemhez fejlesztés szempontból, mert a ráfordított összegért cserébe nem kapok sokkal többet. Ez annál is inkább igaz hogy mostanság 1) nincs időm játszani 2) az új játékok közül elég kevés van ami megéri hogy sokszáz ezres gépet vegyen érte az ember.

[ Szerkesztve ]

(#36) Peet210


Peet210
őstag

A gépemhez való hozzápiszkálást én sem szeretem. Én es nyúlok a más gépéhez más se nyúljon az én gépemhez :) (itthon is csak engedéllyel lehet hozzányúlni) .Dettó ugyan ez a PDA-m. Szenvedélybetegnek lenni meg nincs időm :D , pedig szeretek a géppel szöszmötölni.
Inkább megyek sörözni :DD .

Today's record, is tomorrow's motivation

(#37) Fáraó


Fáraó
őstag

Azt, hogy vki szenvedélybetegségben szenved talán úgy is meg lehet közelíteni, hogy válaszolsz saját magad a kérdésre. Azután kérdezz meg egy-két közeli hozzátartozót/ismerőst. A két véleményt össze kell vetni, és el kell gondolkozni rajta.
Munkában 8 órát töltök gép mellett, aztán haza, otthon is üldügélek mellette pár órát (Skype, levelek, fórumok, és persze a kikapcsolódást részben biztosító játék). Aztán együtt TV nézés és beszélgetés a párommal -aki eddig szintén megnézte a leveleit, stb a saját gépén. Ez nem hiszem hogy függőség...
Nem vagyok fejlesztési függő. Socket A-ról váltottam a jelenlegire, figyelve, hogy a jelenlegi legalább 2-3 évet kibírjon kisebb fejlesztésekkel (talán lesz még egy DX10-s VGA + lehet 2GB RAM). Az a gond ha nem dicsekvésből akarsz új gépet, hanem belülről hajt vmi...
Ha valamiért függő vagyok akkor az talán csak a kerékpározás lehet :B . Alig várom a hétvégét, hogy végre kimenjek a szabadba és tekerjek egy nagyot és végigcsavarogjak 1-1 napot a Pilisbe vagy bárhol, egyedül vagy a klubbal.

Szóval: szerinted szenvedélybeteg vagy?

VIGYORRRGAZMUS.....

(#38) Apophis


Apophis
őstag

Nincs kultúrája Mo.-on a PC-nek. A legtöbben csak akkor használják, ha elkerülhetetelen, így nem értik, mit csinálhat valaki órákig a gép előtt. Anno a TV volt az aktuális csoda, ma már természetes, ha valaki munka után estig rohad előtte, teljesen értelmetlenül. A net ugyanilyen misztikum, nem gépes ismerőseim szinte nyíltan őrültnek kiáltanak ki, mikor a könyvjelzőket lenyitva többszáz címet találnak, amiket én napi-heti szinten szoktam ellenőrízni, pedig kifejezetten utálok monitorról olvasni. Két alkalommal voltam ideges, mikor napokra szétment a kapcsolat: egyszer komoly összeg függött tőle, másodszor két hónapnyi gürcölés vált volna feleslegessé, így ez természetesen nem elvonási tünet. Csak otthon netezek, mobil nuku, egyetemen csak ETR. Zavar, ha valaminek nem tudok utánanézni, mert mire hazaérek, elfelejtem ( mostanában felírom, de így is zavar :) ). Információfüggőnek tartom magam, mindennek utána akarok járni, ennek pedig legtöbbször a net a legjobb eszköze. Van, hogy függőnek neveznek; érdekes módon, mikor napokig csak szakkönyveket olvasok, ez nem történik meg, pedig egy kategória.

Játékok. Az idő 60%-ában versenyszerűen űzöm (így sportnak tekintem), a maradék puszta játékélmény, ami semmiben sem különbözik más szórakozási formáktól. Szeretek elmélyedni a jó játékokban, mint egy jó könyvben. Mivel az emberek 90%-ának fogalma sincs a mai játékokról, és nagyjából a homokozással sorolják egy kategóriába, utoljára a Mariót látták, érthetően sok a feszültség. Gyereknevelési szempontból én a korlátozást tartom optimális eszköznek, de ez a topic felnőttekről szól. Ráköltött pénz tekintetében nem szoktam súrlódást tapasztalni. Sokkal több elkölthető más hobbikra, hogy a két népbetegséget, az alkohol- és nikotinaddikciót ne is említsem; normális felnőtt ember nyilván nem fogja a kajapénzét SLI rendszerre költeni.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#39) Fáraó válasza Realradical (#19) üzenetére


Fáraó
őstag

Én mindig azzal védekezek, hogy a tv előtt is ülhetnék ennyit, mehetnék kocsmázni stb. stb.

Én is azzal védekezek, de nekem tunerkártya van a gépben. Szóval amikor TV-t nézek számítógépezek is ? :F :)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#40) Realradical válasza Fáraó (#39) üzenetére


Realradical
őstag

Akkor kész gyengül az érv...még jó, hogy beépített sörcsap nincs a gépben :D

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#41) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Én szenvedélybeteg vagyok,első lépés a probléma beismerése, második a probléma beismerése, harmadik gépezés tovább :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#42) DarkByte válasza Apophis (#38) üzenetére


DarkByte
addikt

Zavar, ha valaminek nem tudok utánanézni, mert mire hazaérek, elfelejtem ( mostanában felírom, de így is zavar :) ). Információfüggőnek tartom magam, mindennek utána akarok járni.. [...]
Nekem az egyik középsulis informatika tanárom mondta egyszer hogy információ függő vagyok amikor szabad órákon mindenki valamilyen játékkal volt elfoglalva, én meg többnyire - mivel otthon még nem volt netem ekkor - mindenféle cikkeket olvasgattam. :D De ez egyébként is igaz, én is szeretek mindent tudni (igaz specifikus, mert többnyire technológiai dolgok érdekelnek), egész pontosan az ismerettségi köröm előtt szeretek tudni a dolgokról. A fent említett dolog pedig engem is zavart már hogy mondjuk buszon zötykölődve eszembe jutott valami aminek jó lenne utánnanézni, aztán mire hazértem elfelejtettem. :( Mondjuk én a jegyzetelésig még nem jutottam el. :)

(#43) Nelman


Nelman
tag

Szerintem mi mindannyian szenvedélybetegek vagyunk. Ki jobban, ki pedig kevésbé. A lényeg, hogy másokat ne zavarjunk ezzel.

(#44) TomiFiu válasza DarkByte (#35) üzenetére


TomiFiu
tag

"- Ha már nem beszélsz csak minimálisat élőben, mindenkit csak MSN és Skype ablakokon, vagy PH! fórumhozzászólásokon keresztül látsz..."

Na szóval valahogy én is így vagyok már egy ideje.

Nem tudom mi a minimális és mi a normális, de én amúgy nagy beszélőkével vagyok meg áldva, de valami miatt mégse vágyok a bulizásra és nem is vagyok oda az alkoholért ezért kocsma ki lőve.
Szóval akkor mi marad? A PC.
És persze az on-line játékok. Leginkább a TrackMania Nations-t nyomatom. És nem akartam sose el kötelezni magam ebben a játékban egy klán mellett, de a többiek addig ostromoltak, hogy lépjek be (majd 1 évig), hogy mostanra klán tag lettem. Ezzel megerősítettek abban, hogy ehhez a közösséghez tartozom, pedig közben szeretek emberekkel beszélgetni élőben.

(#45) snecy válasza Realradical (#24) üzenetére


snecy
senior tag

Az ember a letöltögetésekkel úgy van, hogy lassan már kezd '"algoritmussá", vagy gyüjtőszenvedélyjé válni..mindegy hogy mit töltesz le, csak letölts :)
Sokszor az is mindegy ha totál hasztalan, csak megteljen a vinyó, meg adott esetben legyen mit visszaosztani torrenten, DC-n, bárhol.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#46) Achill3uS


Achill3uS
veterán

napi 1-2 óra, hehe, az csak hobbikertész pc-zés :D melóban gép elött vagyok, hazamegyek, gép elött vagyok, szóval napi minimum 8-10 óra, ez van, meg kell tanulni ellensúlyozni, mozdulj ki többet, sportolj, ect, vidd ki sétáltatni bnőt, asszonyt ect :D és fogd fel ugy, h van ennél rosszabb szenvedélybetegség is :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#47) keIdor


keIdor
titán

Amikor nyaralni vagyok vagy külföldön, belföldön valahol a haverokkal, családdal vagy éppen munka/suli közben, akkor nagyon ritkán gondolok csak a PC-re. Persze pl. munka/suli közben haverokkal a szünetekben gyakran téma, de egyébként nem gondolok rá. Viszont amikor otthon vagyok csak azzal foglalkozom szinte, és elég sokat költök rá én is. Egyrészt, mert én is nagyon szeretek játszani (általában csak FPS-ekkel), nagyon jó időtöltés szerintem, a másik meg, hogy imádom a szép grafikát. Nem tehetek róla, egyszerűen rajongók a szebbnél szebb játékokért! A tuningolás is eléggé jelen van az életemben az meg a másik ok.

Nem tartom magam függőnek, se pedig szenvedélybetegnek, egyszerűen csak egy hobbi, amit bármikor félre tudok rakni, de az az igazság, hogy nem akarom félrerakni, mert szeretem.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) DarkByte válasza TomiFiu (#44) üzenetére


DarkByte
addikt

Szintígy vagyok :K Már csak a pénzt is sajnálom alkoholra elverni (mondjuk ezzel lehetne vitatkozni, hiszen a gépre is a pénzem költöm, de ha azt vesszük hogy a jelenlegi gépemet jövőre nyúzom 4. éve, akkor szerintem gazdaságosabb hobbi mint az alkoholizálás). Remélem azért egyszercsak összefutok egy rokonlélek leányzóval, bár így hogy nem megyek szinte sehová jól megnehezítem a dolgomat. :O

[ Szerkesztve ]

(#49) ollie válasza Achill3uS (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sétáltasd az asszonyt. :DDD

***

(#50) TomiFiu válasza DarkByte (#48) üzenetére


TomiFiu
tag

Na szép! Az én gépem is már vagy 4 éves, legalábbis az alaplap, CPU, VGA, RAM.
De most adódik egy lehetőség, hogy egy alaplapot fél áron meg kapjak. Ezért abba kell majd procit, RAM-ot venni ami min 23eHuF+6eHuF ért egy 12eHuF-os alaplap.
De ha ez a lehetőség nem lenne akkor nem foglalkoztatna a gépfejlesztés gondolata.
Amúgy dettó. Én is remélem, hogy találok egy rokonlélek leányzót. És kívánom neked is.

ui.: ha valaki tud olyan helyet ahol ilyen beállítottságú leányzók vannak az szóljon :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.