Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Szep motor gratulalok hozza biztos egy elmeny kozlekedni vele ,hasznald egeszsegel , esszel,odafigyelessel es alazattal ne enged hogy az erzelmek felulirjak a jozan gondolkodast/biztonsagodat

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hosszú idő után egy cikk amit elolvastam. :R
Van benne egy rész amit nagyon át tudok érezni és amit sokan "ott" biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#3) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Ezt jó volt olvasni. Köszi.

(#4) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

6 liter vigyázva? Ez csak nekem durva?

(#5) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ez egy jó kép, én 20 méterrel arrébb dolgozom... :D
Jó a cikk, arányos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) macilaci78 válasza Kalandor (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen. Egy 250-es MZ-vel országúton meg lehet etetni a 7 litert, városban a 9-et is.
Haverom egy régi huszonéves Triumph-ot szerelt fél évig, mire 6 literre levitte a városi fogyasztását.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#7) Kolondrum válasza Kalandor (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem durva. Én 4.3-al járok, de már készítenek a következő vasnál 9.9-re ha megjáratom. Amúgy az is ellesz 5l körül.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

hó, de jók ezek a képek! gratulálok a cikkhez és a motorhoz :)

(#9) Graphics válasza macilaci78 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért az MZ kétütemű vas :) ez meg 4 ütemű... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Kolondrum válasza Graphics (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

És más dimenzió is.

(#11) zotyesz66 válasza macilaci78 (#6) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nagyon szar MZ az, amelyik ennyit zabál, vagy pedig szét van tuningolva és üveg hangon hajtják. Én P20-assal is eljártam 4.5 literrel, OK, tudom, nem ez a jellemző rájuk, de ez eléggé egyben volt. És igen, országúton 90-110 között volt ennyi, városban sem ment 5 fölé.

(#12) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ezek az Eliminator-ok bűn rondák, de ez a változat valóban szép. :K

(#13) Xaels válasza xmaas (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Köszönöm először is. Megváltás, még hidegben is ha nem kell végigszenvednem a 66-os buszt meg a 3-as Metrót. Fél óra nagyjából a legnagyobb forgalomban is a hazaút, hajnalban azért sokkal egyszerűbb a helyzet :K Csak ritkán eresztem el a hajam, de akkor is szinte csak olyan esetben amikor 100%-osan ura vagyok a helyzetnek. A Kreszt is többnyire próbálom betartani, haza vár 3 tündér :D

(#2) SymbianOS: örülök, hogy végigolvastad pedig annyira talán sok új nem volt benne.

(#3) dfdfdf: én is köszönöm, hogy szántál rá időt.

(#4) Kalandor: eleinte nekem is szokatlan volt, de ez egy több mint 20éves motor. Karburátoros. Több mint 200kg. Hogy menjen fel kell pörgetni és keresztülszelem a várost naponta többször. Sok a megállás, elindulás.

(#5) macilaci78: hát ebben a hónapban nem mentem arra olyan sokat, de általában ha Budafokra kell menni akkor arrafelé megyek-jövök. Köszönöm.

(#8) Bozodi János: köszönöm. Igyekszem olyan képeket csinálni amit nem látni minden nap.

(#12) Lomha 8V: alapvetően én is így álltam hozzá, eszem ágában sem lett volna Eliminatort venni, de ezzel a festéssel annyira más az egész motor. Az alap csicsakrómpóni változatok még mindig hidegen hagynak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#14) simonkera


simonkera
csendes tag

Olvasgatom a logout -ot és meglátom ezt a cikket ... :) és látom a képekből hogy munkatársam írta :) jó cikk lett grat hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics válasza Xaels (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én igaz vidéken lakok, de tényleg megváltás a motor. Igaz én egy kis Honda CG125-öst használok városi, és rövidtávú közlekedésre.

Egy dolog miatt a fogyasztása: 2L alatt 100km-en. Ennél olcsóbban jelenleg nem lehet. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) Xaels válasza simonkera (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Igyekszem, na. Nem ontom az írásokat, de ha belekezdek akkor alapos próbálok lenni.

(#15) Duliee: én ragaszkodtam a nagymotorhoz. Túrázgatni is járunk és utast is szoktam vinni. Jó néha kiereszteni a gőzt. Ebben a hónapban meg is kezdjük a szezont Tömörkényben.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17) Graphics válasza Xaels (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszönj be hozzám Félegyházán :D

Amúgy van egy túrázógép ,de az valószínűleg el lesz adva, egy Honda CBF500/A

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Xaels válasza Graphics (#17) üzenetére


Xaels
félisten

Nem túrázgatsz már? Strapabíróak azok az 500-asok, olyanon tanultam és kapott rendesen :DDD Még nem tudom pontosan merről megyünk és hányan.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) Graphics válasza Xaels (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igazából nagyon nem merültem bele a túrázásba, kellene rá egy plexi, családé volt a motor, oktatómotornak lett véve, de alig volt használva, 5 szezont oktattunk rajta, totál agyonkímélt mindkettő

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Xaels válasza Graphics (#19) üzenetére


Xaels
félisten

Az az igazság kisebb túrákon annyira nem hiány a plexi, de az nem költség egyébként. Az enyémhez is volna gyári, de elég ritka. Tavaly amikor körbementünk a Balaton körül, szerintem a táv 2/3-a 40-50-el ment le. Persze nem pályázunk, csak nyugisan. Bár hazafelé a Velencei 40-esektől már agybajt kaptam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#21) Graphics válasza Xaels (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kb én is a low-tempózást szeretem, nincs kedvem hajtani, ha állatkodni akarok, kimegyek Kecskemétre Gokartozni egyet...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) D1Rect


D1Rect
félisten

Baromi jók a képek.

(#23) Xaels válasza Graphics (#21) üzenetére


Xaels
félisten

Azért jólesik megcsavarni a bajszát kicsit. Ez a motor szinte könyörög néha, hogy fordulaton legyen ;] De lapvetően én is a türelmesebbek közé tartozom.

(#22) D1Rect köszi.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) Kolondrum válasza Xaels (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az a bibi, hogy hiába írod le, az nem adja át, én már lemondtam, hogy másokkal megértessem. Amikor azzal jön, hogy de a kocsi meleg, akkor legyintek, te sem fogod megérteni a miértet.

simonkera! ------ semmi! :R

[ Szerkesztve ]

(#25) Xaels válasza Kolondrum (#24) üzenetére


Xaels
félisten

Na igen meleg, de azzal nem vagyok előrébb, hogy állok a dugóban vagy fél óráig keresek parkolóhelyet. Motorhoz kapok behajtási engedélyt kocsiszínbe és senkit nem zavar. A Citaro is meleg, gyakorlatilag rosszul lettem rajta és inkább leszáltam a friss levegőre. De a motoron a fél óra cidri is kevesebb mint a hajnali 2órás fagyoskodás az ütött kopott IK280-asokon meg amikor betalálnak...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26) Kolondrum válasza Xaels (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nálatok máshogy vannak a dolgok, itt a parkolás, behajtás, semmi sem gond. Többen járnak motorral. A 35cm3-ról a V2-es 1000-ig mindennel. Nyáron olcsóbb így, de részemről élményt is ad. Én döntöm, hogy unatkozom vagy sem hazafelé.

(#27) Xaels válasza Kolondrum (#26) üzenetére


Xaels
félisten

Kocsiszín válogatja... De mindegy igazad van a döntés mindig a miénk és zsbadok vagyunk. Ha akarunk nagypapisan jövünk haza, de ha olyanunk van akkor mint egy punk pukkasztjuk a népet ;] Hányszor vagyok úgy vele, hogy végzés előtt már alig várom, hogy hazaérjek de valahogy mikor itt vagyok az utcánknál már olyan rövidnek tűnik az út és mennék még egy kört.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#28) Kolondrum válasza Xaels (#27) üzenetére


Kolondrum
félisten

:R Azaz tudod te miről van szó! :R

(#29) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Jó kis moci, nekem inkább robogóim voltak, mint a nick nevem is mutatja, Ő volt a kedvencem! :)
180-as kétütemű, 21LE, kb 100kg önsúly. BRUTÁLIS! A Runnerem is kb 6 liter evett, de egy csepjét se sajnáltam, akkora élmény volt. Jön a jó idő, én meg azon agyalok, hogy megint veszek egyet. :)

(#30) Graphics válasza Runner_fxr (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ilyenből van egy itthon, de nem ez a köbcenti :D ismerősnek volt, tényleg jó volt.

SP-ből van itthon Malossi-s, óra szerint 100, amúgy meg hanta-adat :D olaszok kicsit bizakodóak voltak.. Illetve van egy NRG is Piaggo-tól.. injektoros , az 3 éve áll... Nem tudjuk mi baja, de folyton gondjai voltak az üzemanyagellátással.. Ha van tipped, vagy szakmai fórum hozzá jöhet az infó

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Runner_fxr válasza Graphics (#30) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is volt 50-es kétütemű tuning gépem, azok is jók tudnak lenni, de annyit zabált mint a gyári 180-as runner, viszont úgy azért nem ment, meg aztán a tartóssága sem volt olyan mint egy gyári mocié.
Én a gyárilag nagyobb köbcentire esküszöm. Aprilia leonardo 250-es gépem is volt, na az is elég komoly kis gépezet, ment mint a barom, evett kb 4-5 litert csutka gázon (120-130). Egyébként volt egy piaggio nrg mc2-es robogóm, 50-es vízhűtéses, gyári hengerrel, 80-90-et ment. Az is nagyon jó kis gép volt.
Injektoros robogókat épp azért nem szerettem mert sokkal macerásabb, drágább a javítása. Sajnos nincs tippem mi lehet a baja a tiédnek, ebbe annyira nem ástam bele magam.

Most nézegettem a hirdetéseket és ezt néztem ki: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32) creation


creation
senior tag

Közben én is ide találtam :)

Kawasánszki vonalon nekem nagy kedvencem a Versys (főleg magasságom okán). És 400-as mocitól az a fogyasztás nem szokatlan. Főleg mert azért tömeget kell mozgatni a négy szerencsétlen 100ccm-es hengernek... Fordulat motor... V2-vel szerintem kevesebbel is beérné.

Párom nézeget most hasonló motorokat magának, de előbb megörökli a kis VTR250-et. Aztán ha már azzal tud "viselkedni", akkor jöhet valami "nagyobb" vas :)

Jó cikk lett, szép képek és átérezhető.

Respect :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#33) Xaels válasza Runner_fxr (#29) üzenetére


Xaels
félisten

Tőlem elég messze állnak a robogók. Mondjuk valamelyik nap rendesen "megkergetett" egy robeszos a Helsinkin kifelé pedig bőven 9000-es fordulat felett voltam.

(#32) creation nekem is bejön a Versys, de erre is nehezen mászok fel néha a 175cm-emmel. 6000-es fordulat alatt olyan is mintha egy döglött béka hátán ülnék. De ha felpörörög akkor hamar fent van 140-en.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) Runner_fxr válasza Xaels (#33) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Érthető, egy robogó azért nem motor, főként a kis kereke és a gagyi futóműve miatt. Viszont vannak olyan példányok amik már nem annyira robogós érzést adnak, annak ellenére, hogy első ránézésre egy sima robogónak tűnik. :) Ilyen a Runner is. :) 400-as motorokat simán megfogok vele, a futóműve is elég stabil.

(#35) creation válasza Xaels (#33) üzenetére


creation
senior tag

Valahogy én kerülöm a "fordulat" motorokat (annak ellenére, hogy a VTR is a kis ccm miatt nagyobb fordulaton érzi jól magát, bár azért alul sem olyan rossz a V2 miatt).

Mivel magasságom meg van a túra-endúró kategóriákba tartozó paripákra, így azokat bűvölöm. Alul is nyomatékosak és fent sincs miért szégyenkezniük.

Ilyen a Triumph XCX, a Versys 650, a DL650 aka V-Storm, a Transalp 650 és a TDM 850 3vd... Esetleg az abszolut elmebeteg DR800 big :DDD

De nincs miért szégyenkeznie a te járművednek sem. Bár lehet városban jobban jönnél ki egy alul is nyomatékos vassal, mint egy pörgőssel. De ahol szegény az eklézsia, ott azzal kell beérni ami van. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#36) Xaels válasza creation (#35) üzenetére


Xaels
félisten

Eredetileg V2-es gépet szerettem volna, de ennek az árában vagy kisebb ccm-es lett volna vagy Virago amim már volt és nem akartam megint olyat. Haver vett most egy Transalpot. Nekem nagyon nem tetszik külsőre, ilyen túraenduróból kevés van ami tetszene.

Majd jövőre lehet tudom már cserélni, de 2év múlva szinte tuti. Ha minden jó akkor egy VT750C2B a kiszemelt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) creation válasza Xaels (#36) üzenetére


creation
senior tag

Na mondjuk abban már lesz alul is nyomaték :DDD

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#38) Kolondrum válasza creation (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

TDM850 megjelenése meg motorikus felépítése tetszik, csak a gond az, hogy alig 2000 táján leálltak a gyártással, ergo a piacon nem 0 km-es gépek vannak, nem bízom bennük.

Xaels! DL1000-est kaptam kölcsön egy lezárt úton megnézhettem milyen. Hát hallod.... Az valami huuu! Csak azzal nem lavírozol a forgalomban, mint egy bálna.

[ Szerkesztve ]

(#39) creation válasza Kolondrum (#38) üzenetére


creation
senior tag

Az semmi, az ami nekem tetszik, azzal már '95-ben leálltak (3vd).

Néha előfordul belőlük 1-2 40ekm alatti példány. Azokkal érdemes kezdeni, ha jó az állapotuk. Megéri rájuk szánni a pénzt, mert igencsak alulról indulnak (450-500eHUF környékén már van). :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#40) Xaels válasza creation (#37) üzenetére


Xaels
félisten

Az biztos. Teljesítményben elég amit ezek tudnak. De nyomatékban azért kell. Ilyen téren eléggé haragszom a gyártókra, mert 1000ccm alatt elég lagymatag a cruiser/chopper piac, bezzeg felette ott a Triumph Rocket és Thunderbird, a Moto Guzzi California, Yamaha Roadstar Warrior, Honda VT1300CX. A kicsik meg alig-alig változtak az elmúlt években.

(#38) SymbianOS ezekre nem tudok rendesen felülni. Meg sem próbálom. A Kawa Z750-ről is csak pipiskedve ért le a lábam.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#41) Protekt


Protekt
csendes tag

Gratulálok hozzá, használd óvatosan, sok a figyelmetlen autós.
Én elég rég motorozom, volt egy pár év kihagyás a gyerekek miatt.
De tavaly vettem egy 400-as robogót, azzal már elég jól lehetett közlekedni a forgalomban is.
Idén lecseréltem egy FZ1N-re, kicsit más, még szokni kell.
De az érzés amit a motorozás ad az semmivel sem összemérhető.

Üdv.
Széles utat!

www.primusz.hu - könyvelés

(#42) creation válasza Xaels (#40) üzenetére


creation
senior tag

Azért ez nem teljesen igaz, hogy 1000 alatt nincs élet...

Páromnak kawasánszkiéktól ez tetszett meg:

[link]

Bár tény, hogy ez nem a chopper kategória, de kis ráhagyással azért átnyergelhető. :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#43) Xaels válasza Protekt (#41) üzenetére


Xaels
félisten

Köszönöm.

(#42) creation most mennek ezek a Classic vonalak. A Yamahának is ott az SR400. De most a Scrambler és a Café is nagyon pörög. Viszont chopperben alig van valami. A Kawa Vulcan 650 meg a Yamaha XVS950, de egyik sem az igazi.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#44) ncc1701 válasza Kolondrum (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy 1.3-as Yarissal járok, az városban kb 5.5L körül eszik, városon kívül, ha nem megyek gyorsan, még ez alatt. Rekordom 4.6L. És az 1.1T. Ehhez képest egy negyed súlyú moci ugyanennyit eszik kb, ez meglepő.

(#45) creation válasza ncc1701 (#44) üzenetére


creation
senior tag

Nem annyira meglepő, ha belegondolsz, hogy ennek a mocinak a motorja majd 2x fordulaton pörög minden sebességi tartományban a yarisodéhoz képest. Valamint amíg te a dugóban rostokolsz, addig mi a negyed súlyú vasunkkal már letekertük a távot :R

Nem csak a ccm számít!

Én például 95 kontra 99-100 oktánszám között is érzem a különbséget a kis VTR-el. Nem csak teljesítményben, fogyasztásban is.

Készülök egy cikkre már egy ideje, amiben megpróbálom az adott oktánszámú üzemanyagokkal való hajtás közti különbségeket kihozni. (Csak sajnos ez nem olyan egyszerű, mert nem igazán vannak zárt körülmények, ahol ez teljesen jól mérhető lehetne...) :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#46) Xaels válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Xaels
félisten

Technikailag ezek teljesen összehasonlíthatatlanok. A Yaris-oddal hasonló korú motorok között biztos van ami már az autódnál kevesebbel is beéri. Az enyém meg öreg vas, majd lesz egyszer modernebb takarékosabb járgányom :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#47) Kolondrum válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Kolondrum
félisten

Te sem érted miért motorral járunk. Ez detto az a mondat, hogy a kocsiban meleg van, csak te a benzinnel jössz.

(#48) kovgab


kovgab
aktív tag

Húú...
ez de jól néz ki így feketén :)
a képek nagyon jók, és az írást is csak dicsérném ...

Ká Úr

(#49) Xaels válasza kovgab (#48) üzenetére


Xaels
félisten

Nagyon szépen köszönöm.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#50) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jól néz ki a motor, feketében mutat, a súlya tényleg nem vészes. A motorja volt már nagy generálozva?
Ezekkel a magas oldalfalú gumikkal mennyire tudsz dönteni a kanyarokban, nincs kefe hatása nagyon?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.