Hirdetés

2024. március 30., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Egen, ahogy a pénzügyi szereplők elképzelik a dolgokat. Hiszen számukra az az üzlet, ha a kedves vevő így fizet.

Érdekes lenne megkérdezni a kereskedőket, illetve a vásárlókat is, ők mit gondolnak ezekről a lehetőségekről, és mit látnak a negatív oldalon.

Nagyon poén, amikor folyamatosan azt hangoztatják a kártyakibocsátók, és a bankok, hogy már nincs szükség készpénzre, de a boltokban általánosan kiírják, hogy 1000 forint alatt nem lehet kártyával fizetni (mert a tranzakciós díj miatt akár ráfizetés is lehet az ilyen vásárlás a bolt számára), és mint vásárló én is szokszor azt tapasztalom, hogy (ha nem is drasztikusan), de olcsóbb számomra a mindennapos élet, ha kártya helyett készpénzzel fizetek.

Plusz nem járok úgy, mint azok például, akik a Raiffeisen bankkártyájukat nem tudták használni tegnap... :U

Félreértés ne essék, én nagyon jól elvagyok a PayPal-al, és örülnék, ha tényleg elég lenne a telefonomat vinnem magammal mindenhova, nem kéne pénztárca, bankkártya, csak azért a kép messze nem olyan vidám és tökéletes, ahogy itt most le lett festve...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) anulu


anulu
félisten

részemről ha valahol nem lehet kártyával fizetni, oda nem megyek be vásárolni. nagyon tudnám díjazni, ha a mobiltárca jobban terjedne (ne csak OTP-nél levő kártyával és nem csak androiddal lehessen használni. nem zavar, ha megmarad a kp is, de részemről nagyon tudnám díjazni, ha bankkártyát se kéne hordoznom magammal. a telefon úgyis mindig a zsebemben van.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Örülnék, ha végre minden bank és minden szolgáltatónál elérhető lenne a mobiltárca, de ez ugye még nagyon messze van.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4) alevan válasza anulu (#2) üzenetére


alevan
őstag

Szóval megálsz Kistülkösöröritófalván (nettó 150 lakos), bemész az egyedüli boltocskába venni innivalót, de inkább szomjan halsz, mert nem tudnak kártyás fizetést? :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#5) Lazsnak


Lazsnak
tag

Részemről én is kártyapárti vagyok. Hónapok óta nincs nálam egy kanyi sem, nem is szeretem. Simán fizetek 1000 alatti tételeket kártyával boltban, nem érdekel, hogy csúnyán néznek, úgy gondolom elvárható ez. Fel tud bosszantani mikor a nyugdíjas pénztáros néni közli velem, hogy nincs kp? Nincs.

Félreértés ne essék, a bolt részéről megértem, hogy díjköteles a szolgáltatás, inkább támogatni kellene az elektronikus fizetéseket állami szinten, hiszen fehéríti a gazdaságot, de ez a pénztárost mit zavarja? Nyilván nem azért aggódik mert a Sp@r nem bírja el anyagilag, hogy a Snickerst kártyával fizettem.

(#6) Somesz1988 válasza Cifu (#1) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Egyetértek. Ami az egyiknek jó, az lehet, hogy a másiknak nem (annyira, vagy egyáltalán). A gond az, hogy ha valami elterjed máshol akkor azt hiszik, hogy kis hazánkban is majd megy mint a karikacsapás. (nem politika témába kívánok belefolyni) közben örülünk, ha egyáltalán a kp-t sikerül kivonni a forgalomból és egyre több helyen lehet kártyás fizetés, legalább is ez a terv, de közben kitalálták, hogy akkor havi 2x ingyen vehetsz ki max 150k-t... :DDD . És a boltok sokszor azért nem fogadnak el kártyát, mert akkor nem tudnák garantálni a "tartósan alacsony árakat" vagy akkor pár %-al drágább a termék.
Továbbá egy fontos dolog, a biztonsági kockázat. A smart bank meg egyebek is ezért van nálam elvből kizárva. Mi van akkor ha a telefonod, amin használsz MINDENT egy kézben, ellopják/elveszik? (mivel majd vásárolni is lehet vele) Abba a tortúrába ami a pótlással jár még szerintem nem sokan gondolnak bele.
Lehet , hogy kőkorszakinak bélyegeznek, de nálam a telefon az net+hívás, kapcsolatfelvételre szolgál, a pénzügyekre ott a bankkártya és némi kp.

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#7) zrubi


zrubi
senior tag

Biztos velem van a baj, de én nagyon nem szeretném, ha a telefonom - és a telefon szolgáltatóm, és az állami hárombetős szervezetek, és NSA, meg kínai hackerek, meg a telefon gyártó, és a rajtalévő fostalicska operációs rendszer, vagy az azon futó remek szoftverek - rendelkezni tudnának a bankszámlámom lévő pénzem sorsáról.

Köszi, én maradok inkább a fizikai bankkártyánál.

Főleg, hogy ezekből amúgy is több van. Hogyan gondolták a különböző bankok különböző kártyáit egy telefonba belegyömöszölni?? Hiszen még magát a telefont is EGY nyomorult telefonszolgáltatóhoz kötik...

zrubi.hu

(#8) Penge_4


Penge_4
veterán

Nevetséges, amennyi pénzt ezekbe a centralizált banki rendszerekbe tolnak, annak töredékéből fel lehetne futtatni valami kriptopénzt, például a Bitcoint.

A konzervatív réteg úgysem fogja használni, de nagyon nem mindegy, hogy egy QR kóddal fizet az ember nem csak mobillal, hanem bármilyen eszközzel, vagy ezernyi apró technológiai szarságtól függ.

Nem vagyok gazdag, így nem érint a dolog, de ha elképzelem, hogy dombornyomott arany Mastercarddal járkálok a divatos szabású öltönyömben, fizetnék, majd közlik, hogy "Sorry, de a terminál bedöglött.", aztán mehetek egy közeli ATM-be, ha van a közelben.

Egy több sebből vérző csökevény megoldás és ezen a Paypass vagy a SecureSIM sem fog változtatni. A csilliárdos bankrendszer tartja életben azáltal, hogy időről-időre pumpálja bele a tőkét.

A külföldről nem is beszélve. A Bitcoint egy csapásra be lehetne vezetni a harmadik világ elmaradottabb üdülőövezeteiben is, ahol szintén szívás van a bankkártyákkal. A valutaváltogatásokról nem is beszélve.

(#9) kleinguru


kleinguru
addikt

Alig várom, hogy használhassam az ApplePay-t. Következményekre nem gondoltam, pénztárcát ettől hordanék magammal.

De rettentően kényelmes lenne egy-egy apró vásárlásnál.

1 dolog, ami mindig (értsd: az esetek 99,999%-ban) velem van, ez pedig a telefonom.

A következményekre gondolva: nem szüntetném meg a kp-t, az, hogy más szolgáltatók rendelkeznek a pénzem fölött pedig picit túlzásnak érzem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10) Cifu


Cifu
nagyúr

Lazsnak: Simán fizetek 1000 alatti tételeket kártyával boltban, nem érdekel, hogy csúnyán néznek, úgy gondolom elvárható ez.

Elvárható lenne, ha a boltnak is megéri. Ha nem éri meg, és a jogszabályok / szerződések nem teszik lehetővé, hogy a tranzakciós díjat rád terhelje (mert akkor az sem érdekel, gondolom), akkor ezt teszik...

...de ez a pénztárost mit zavarja? Nyilván nem azért aggódik mert a Sp@r nem bírja el anyagilag, hogy a Snickerst kártyával fizettem.

A pénztárost azért zavarja, mert ha megnézik a tételes kártyaforgalmat, látni fogják, hogy vétett a megszabott eljárás ellen, és ezért ejnye-bejnyét, vagy akár pénzlevonást is kaphat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) Apollyon válasza Cifu (#1) üzenetére


Apollyon
Korrektor

+1, ez az egész mobiltárca itt nálunk egy lázálom.

Készpénz rulz, afelett kizárólag én rendelkezek, nem nyúlhat hozzá senki.
Amíg meg nem lehet mindenhol kártyával sem fizetni, addig meg mit akarnak..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) Dezsike válasza Cifu (#10) üzenetére


Dezsike
tag

Elvárható lenne, ha a boltnak is megéri. Ha nem éri meg, és a jogszabályok / szerződések nem teszik lehetővé, hogy a tranzakciós díjat rád terhelje (mert akkor az sem érdekel, gondolom), akkor ezt teszik...

Én anno minden további nélkül vásároltam online vonatjegyet 175 Ft-ért kártyával, heti rendszerességgel. A rendszer engedte. Nem tudom mit szólt hozzá a MÁV, de ha neki ráfizetés tőlem adhatja ingyen is a jegyet, ő is jól jár mert nem fizet rá és én is mert ingyen vonatozok - de ha nekik jó az, hogy fizetnek egy rakás pénz azért, hogy az én számlámon 175 Ft-al kevesebb legyen... hát szívük joga. Amúgy nem hiszem, hogy olyan nagy ráfizetés lenne, több automatán van már PayPass terminál, kávéautomatákon is, ahol 90 Ft-ot is fizettem már kártyával. Vagy nekik valami egyedi megállapodásuk van, hogy megérje?

(#13) Jaffa75 válasza Apollyon (#11) üzenetére


Jaffa75
őstag

Az első mondaton van a hangsúly... :K Magyarországon másképp működnek sajnos a dolgok, mint a nálunk jóval szerencsésebb helyzetben lévő nyugatabbra fekvő országokban! Más a kultúra, némileg több az átlagos gerincesség, adózási morál... De nem is a politika a lényeg, hanem inkább azt sajnálom, hogy a tájékozottabb fórumtársakban is elsőnek az vetül fel, hogy hogyan fognak megrövidíteni, meg meglopni minket, ha ezt a technológiát használjuk... Sajnos rengeteg a rossz tapasztalat, és egy relatíve újítás kapcsán is ezek a félelmek fogalmazódnak meg bennünk... :W

Szerk.:
12#: Mindenhonnan azt hallani, hogy fizessünk kártyával, meg az a "fehér", akkor miért gördítenének elé akadályt? Vagy előbb rászoktatnak, aztán teszik fizetőssé?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) hunyadymarci válasza Jaffa75 (#13) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Hát, máshol se jobb a helyzet szerintem... Legalábbis nekem itthon még senki nem mondta, hogy nem fizethetek kis tételt kártyával (sőt, pl. pékségekben a paypassos terminál kifejezetten azt sugallja, hogy a kakaóscsigádat is kártyával fizesd ki), máshol viszont (USA, Anglia) jártam már úgy, hogy - bár volt terminál - közölték, hogy ki van írva, hogy 5 font alatt nem lehet kártyával fizetni - ami azért volt kellemetlen, mert nem váltottam kp-t, merthogy úgyis mindenhol lehet kártyázni.

(#15) Cifu válasza Dezsike (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

...vásároltam online vonatjegyet 175 Ft-ért kártyával..

A kulcsszó az online. Én a POS terminálos vásárlásról beszéltem. Online fizetésnél nyilván a járulékos költségeknél ezt is figyelembe veszik. POS terminálnál sajnos kevésbé.

Amúgy nem hiszem, hogy olyan nagy ráfizetés lenne, több automatán van már PayPass terminál, kávéautomatákon is, ahol 90 Ft-ot is fizettem már kártyával. Vagy nekik valami egyedi megállapodásuk van, hogy megérje?

Nem látok bele a szerződésükbe, de feltehetően úgy van kitalálva, hogy megérje nekik. Tippre egyébként van olyan haszonkulcs rajta, hogy a tranzakciós díj beleférjen (és nincs munka az aprópénzzel való kezeléssel).

Jaffa75: Sajnos rengeteg a rossz tapasztalat, és egy relatíve újítás kapcsán is ezek a félelmek fogalmazódnak meg bennünk...

Félig ide kapcsolódó, de a másik oldalról.

Én anno domini, 2002-ben a saját családi vállalkozásunkban próbáltam a POS terminált intézni. Szabályos mátrixszámítás volt azt belőni, hogy mi mennyibe kerül. Ha X forgalmat generálunk, akkor Y tranzakciós díjat számítanak fel, de minimum Z összeget. A vége az volt, hogy cirka 2%-os tranzakciós díjjal kell számolni, de minimum 35 forinttal. Megköszöntük az ajánlatot, és nem éltünk vele, mert a ~10%-os haszonkulcs mellett ez nem volt számunkra üzletileg releváns. Külön szépség, hogy az elénk tett szerződésben szerepelt, hogy nem háríthatjuk át a tranzakciós díjat a vásárlóra, és nem szabhatunk meg más árat kp. ill. kártyás fizetésnél.

Az ilyen tapasztalatok után én nem csodálkozok, hogy a kisebb boltok nem kapkodnak két kézzel a POS terminálok után...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Döglött Róka válasza Jaffa75 (#13) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jaj mar vartam egy kis "ezertartittezazorszag"-ot.

Nem erdekel mas ember nyomora, en nem hasznalok kp-t es ahogy anulu is irta, ahol nincs kartyas lehetoseg onnan nem vasarolok, hagytam mar ezert ott nem egy ettermet. Ha beszolnak hogy 1000 huf alatt nem vasarolhatok kartyaval, akkor otthagyom az arut a pulton es eljovok...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17) DesertDog


DesertDog
tag

Amíg a világ olyan elmaradott részein mint pl Németország, még a "dombornyomott arany MasterCardomat" sem fogadják el fizetéshez, csak a német bankok által kibocsájtott belső piacos betéti kártyákat, addig ezt az egészet nem tudom komolyan venni. Nekem ez még Sci-Fi.

(#18) Jaffa75 válasza Cifu (#15) üzenetére


Jaffa75
őstag

anno 2002-ben is elég alacsony haszonkulcs volt a 10% (bár nem tudom ilyen jellegű (kis vagy,- nagy) kereskedelemben utaztatok, illetve az iparág sem derült ki), persze hogy nem viselt el 2% költséget.

Ami biztos, hogy a fogyasztói árképzésnél a cerka vastagon fog, és mindegy hogy 27 vagy 4227 Ft-ot fizetsz, az árrésben benne van a kártyás fizetéssel kapcsolatos összes költség fedezése! :(((

[ Szerkesztve ]

(#19) lionhearted válasza Cifu (#15) üzenetére


lionhearted
őstag

Igen, mert a kp ingyen van, nem lassít az üzletmeneten, nem rabolnak ki, nem késelnek meg, és mivel a cégnek kötelező számlával rendelkeznie, amit néha ezzel a kpval fel is fog tölteni, arra sem számolnak fel egy fityinget sem.
De nyugi, feletted van még pár hozzászóló, aki így gondolja, csak nekik sincs igazuk.

Tegnap még működött...

(#20) Cifu válasza Jaffa75 (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

anno 2002-ben is elég alacsony haszonkulcs volt a 10% (bár nem tudom ilyen jellegű (kis vagy,- nagy) kereskedelemben utaztatok, illetve az iparág sem derült ki), ami nem viselt el 2% költséget.

Üzemanyag-kiskereskedelem és egyéb (alkatrész, kenőanyag, stb.) kis- és nagykereskedelem, a 10% súlyozva volt (egy liter üzemanyagon ~14Ft haszon volt, egy liter 95-ös akkoriban olyan 210 Ft volt, ha jól emlékszem, kenőolaj nagykereskedelmen 7-10%, kiskereskedelemen ~20% árrés volt). A 2% bizony elég jelentős mértéket jelentett, a tiszta nyereség csaknem fele volt.

és mindegy hogy 27 vagy 4227 Ft-ot fizetsz, az árrésben benne van a kártyás fizetéssel kapcsolatos összes költség fedezése!

Benne kell lennie, ha kártyás fizetéssel is foglalkozol, ez az üzleti érdeked. Veszteséggel senki sem tud kicsiben sokáig működni (csak a monstrumoknak megy, mint a Spotify vagy a Youtube :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) Cifu válasza lionhearted (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, mert a kp ingyen van..

A banki befizetésnél van kezelési költség, de legalábbis amikor én még az üzletben voltam (jó 5 éve már nem) akkor alacsonyabb volt, mint egy POS tranzakció költsége. Amennyiben pedig kp.-ben is fizetsz ki, történetesen jobban jársz, ha van legalább annyi kp. forgalmad, hogy ne a bankból kelljen kivenned (amire a bank már egyszer számolt tranzakciót vagy kezelési költséget, és számol még kivételi költséget is...).

...nem lassít az üzletmeneten...

Konkrétan gyorsabban szolgálsz ki kp.-ban, mint kártyával. E téren talán csak a PayPass hozzott némi változást.

nem rabolnak ki, nem késelnek meg

Ez a veszély a kártyáddal is fent áll, szóval ez nem a kp. egyedi problémája, hanem általános probléma...

mivel a cégnek kötelező számlával rendelkeznie, amit néha ezzel a kpval fel is fog tölteni, arra sem számolnak fel egy fityinget sem.

Ezt már az elsőben kitárgyaltuk, miért kellett kétszer felhozni?

De nyugi, feletted van még pár hozzászóló, aki így gondolja, csak nekik sincs igazuk.

Nyilván, nem foglalkoztam ezzel KKV szinten 14 évig, szóval nincs igazam. Csak mert azért.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Jaffa75 válasza Cifu (#20) üzenetére


Jaffa75
őstag

így már mást jelent a 10% haszonkulcs :K , ahogy írtam is, a 2% sok ott!
A második felére reagálva: akkor nem értem miért lázadnak/lázadnának, ha valaki 120 Ft-ot szeretne fizetni kártyával (nem a te postodban volt) :F ! Férjen bele, ha a kisker árrés 30+% sok területen! :B

(#23) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én is szinte mindent kártyával fizetek, nem szeretem a kp-t.
Viszont az ilyen jellegű mobilfizetés még nagyon gyerekcipőben jár, annyira nem fogott meg.

Amúgy vicces a terminálok kopásáról beszélni a paypass vonatkozásában, attól pont nem használódnak el :N

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#24) Cifu válasza Jaffa75 (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

A második felére reagálva: akkor nem értem miért lázadnak/lázadnának, ha valaki 120 Ft-ot szeretne fizetni kártyával (nem a te postodban volt) :F ! Férjen bele, ha a kisker árrés 30+% sok területen! :B

Én ma egy gyógyszertárban láttam például kiírva. Ott tudomásom szerint nem is lehet 30+% haszonkulcs, ugyebár...

@Hintalow: A terminálon huzogatod a kártyát és ez a baj szerintem. Láttam már nem egy olyan POS terminált, aminek a kijelzője (ami felett is áthúzod a kártyát PayPass-nál) rohadt karcos volt, szerintem erre gondoltak kopásra. Persze lehetne előrelátóan úgy kialakítani a terminált, hogy ez ne okozzon problémát, vagy a kijelzőrészt Gorilla Glassal fedni. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) Jaffa75 válasza Cifu (#24) üzenetére


Jaffa75
őstag

ez ebben a formában nem biztos hogy igaz, hiszen lehetnek "szabadpolcos" termékei is... ott nemhogy 30, de sokszor 50% az árrés!!

[ Szerkesztve ]

(#26) wednesday válasza Jaffa75 (#13) üzenetére


wednesday
őstag

"Szerk.:
12#: Mindenhonnan azt hallani, hogy fizessünk kártyával, meg az a "fehér", akkor miért gördítenének elé akadályt? Vagy előbb rászoktatnak, aztán teszik fizetőssé?? :DDD"

Úgy tudom, hogy mikor bevezették a fizetéseket ne kp-ban borítékban osszák ki a dolgozó embernek, hanem érkezzen számlára ott is az előnyök voltak kihangsúlyozva.

Miért lenne kezelési-, számlavezetési költség stb, hiszen a bankrendszerbe sok zsé folyik, te mint dolgozó gyak szivességet teszel nekik, hogy forgathatják a pénzedet.

Na jó lesznek minimális költségek, de kompenzálva lesznek, senki nem fog kevesebbet kapni, mint aki kp-ben jut hozzá. Nem tudom ki szokott év végén kompenzációt kapni. Állami helyen van ilyen (bár ott se biztos, hogy mindenhol), de magáncégeknél...helytől függhet.

(#27) lionhearted válasza Cifu (#21) üzenetére


lionhearted
őstag

Konkrétan a PayPass és az NFC fizetés a téma.

A kirablás nem csak engem, a céget is fenyegeti. A G4S autóit gondolom többször célozzák meg, mint a kp mentes Tesco futárt... Vagy hagynak félholtan a trafikban...rádzárva. Esetleg simán az alkalmazott dézsmálja a bankókat. Ennek figyelése meg nyilván plusz idő (=pénz), plusz kamera (vagy több).

2002-ben sok minden volt. Betárcsázós net, hogy elérd a bankot. Most már a kasszádon is kötelező a mobilnet. Az árai is változtak, az OTPay-ről már nem is beszélve.

+1 az államnak is pénzbe kerül, nemcsak a kp gyártás, hanem a fekete gazdaság miatti kiesett bevétel. Az állam meg hogyan fogja ezt ellensúlyozni? :U

Tegnap még működött...

(#28) Jaffa75 válasza wednesday (#26) üzenetére


Jaffa75
őstag

tettem mögé egy "mosoly-jelet", de a végén lehet hogy kevéssé lesz komikus, amikor tényleg bevezetik! :U
Számlavezetési ktg még mindig van, esetleg a kedvezőbb csomagban szereplő ügyfeleknek ingyenes!

(#29) #06658560 válasza Cifu (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Benne kell lennie, ha kártyás fizetéssel is foglalkozol, ez az üzleti érdeked. Veszteséggel senki sem tud kicsiben sokáig működni (csak a monstrumoknak megy, mint a Spotify vagy a Youtube :DDD )."

Ha legalább a monstrumokat emlegetnéd. Magyarország, Olaszország, Japán, USA, stb. ;]

(#30) alfa20 válasza lionhearted (#19) üzenetére


alfa20
senior tag

hehe gyorsaság...
na most nem mindenki él a fővárosban, itt nálunk (Megyeszékhely!) nem messze van egy étkezde, lehet kártyával fizetni, csak éppen kb. 3 perc mire csatlakozik a banki szerverhez (és ez nem vicc!), szerinted hogy néznek az emberre mikor kártyával fizet, majdhogynem meglincselik. KP-ból meg úgy add vissza a mami, időd sincs a dobozokat lezárni, már ott is a visszajáró...
A másik, ha felmegyek a Bakonyba vannak olyan helyek ahol egy darab térerő nincs, egyik szolgáltatónál sem, csak a vonalas telefonok működnek, de az sincs minden házba. Ezeken a részeken az okos telefon kb. asztalláb alá jó, hogy ne billegjen, a bankkártya meg max. jeget kaparni a szélvédőről télen.

biztos jó dolog ez, de még messze vagyunk attól, hogy bárhol tudj fizetni kártyával, a mobillal meg ...

Ausztriában pl: Hoffer-ben nem tudom használni a MasterCard-om, mert nem fogadja el, csak Mastro vagy Visa. Na bumm!, PayPasst meg nem is nagyon láttam ott (legalábbis felső Ausztiában)

szóval nekem ez olyan mint a valós 3D, ami majd a szóba közepére vetíti a képet... egyszer majd elterjed.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#31) lionhearted válasza alfa20 (#30) üzenetére


lionhearted
őstag

Abból sem lehet kiindulni, hogy valahol szar. Én nem ott élek. Ez nem érv az NFC ellen. Senki nem beszélt kizárólagosságról, max a norvégok. :)

Tegnap még működött...

(#32) Lazsnak válasza Cifu (#10) üzenetére


Lazsnak
tag

Ezért is írtam oda, hogy megértem, hogy ennek van költségvonzata. Az, hogy a pénztárost leszidják-e vagy sem, mert a vásárló használ egy olyan szolgáltatást amit LEHET ne legyen az én gondom, mindenesetre ha igy van ez elég szomorú. Én úgy gondolom az árakba eleve bele van építve ennek a költségvonzata, ha nincs, az a bolt dolga, de nem hinném, hogy az én feladatom lenne, hogy íratlan ökölszabályokat észben tartsak mikor elköltöm a pénzemet, hogy ne fizessek kártyával mert megharagszik rám a néni.

(#33) #79335424


#79335424
törölt tag

Nem értem, hogy a mindennapi használat során ez mitől lenne számomra kényelmes. A fönök minden héten a kezembe nyomja a heti pénzem. Szaladjak vele a bankba? Inkább zsebembe rakom. Hasi-tasi nem kér kódot! :) Még egyetlen boltban sem néztek rám csúnyán azért, mert kp. -t vettem elő. Alibabán csak kártyával tudok fizetni, de az egy másik story.

(#34) bkercso


bkercso
nagyúr

Mit ér az 50%-os adó, amíg létezik kp.? :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35) Somesz1988 válasza Cifu (#1) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Egyetértek. A gond az, hogy ha valami elterjed máshol akkor azt hiszik, hogy kis hazánkban is majd megy mint a karikacsapás. (nem politika témába kívánok belefolyni) közben örülünk, ha egyáltalán egyre több helyen lehet kártyás fizetés, legalább is ez a terv, de közben kitalálták, hogy akkor havi 2x ingyen vehetsz ki max 150k-t... :DDD . És a boltok sokszor azért nem fogadnak el kártyát, mert akkor nem tudnák garantálni a "tartósan alacsony árakat".
Továbbá egy fontos dolog, a biztonsági kockázat. A smart bank meg egyebek is ezért van nálam elvből kizárva. Mi van akkor ha a telefonod, amin használsz MINDENT egy kézben bekampecol? Vagy ellopják? (mivel majd vásárolni is lehet vele) Abba a tortúrába ami ezzel jár bele se gondolnak..
Lehet , hogy kőkorszakinak bélyegeznek, de nálam a telefon az net+hívás, kapcsolatfelvételre szolgál, a pénzügyekre ott a bankkártya és némi kp, mivel ha nem tudsz kártyával fizetni :DDD nem árt ha van backup.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#36) alfa20 válasza lionhearted (#31) üzenetére


alfa20
senior tag

nem azt akartam mondani, hogy nincs rá szükség, vagy hogy ellenzem, csupán érzékeltetni szerettem volna, hogy vannak még lemaradások elég sok helyen.
Ha megnézel egy két korábbi hozzászólást, ott néhányan jelezték, márpedig ők nem vásárolnak ott ahol nincs lehetőség kártyás fizetésre, na ők bajban lennének vidéken sok helyen...
Szóval fejlődjön, aztán aki akarja használja, aki meg nem az válasszon másik lehetőséget, a lényeg hogy legyen alternatíva is.

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#37) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

olyan mint a kulcscsomó:
egyszerre tudsz a segítségével elhagyni mindent. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38) Analog303


Analog303
tag

...mennyire király is lesz majd az,amikor állsz hajnalban egy döneres előtt félrészegen,hogy majd jól helyrerakod az állapotod egy kis burkolással..és le lesz merülve a telód..kártyád meg kp-d végképp nem lesz,merhátazmárnemmenő :D de ezt mint csak példát hoztam fel,hogy "krízishelyzetekben" :D mennyire nem szeretnék a telefonomra hagyatkozni ha pénzről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#39) Cifu válasza lionhearted (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

A G4S autóit gondolom többször célozzák meg, mint a kp mentes Tesco futárt... Vagy hagynak félholtan a trafikban...rádzárva. Esetleg simán az alkalmazott dézsmálja a bankókat. Ennek figyelése meg nyilván plusz idő (=pénz), plusz kamera (vagy több).

A bankkártyával is ugyanúgy vissza lehet élni. Erre is vannak történetek...

2002-ben sok minden volt. Betárcsázós net, hogy elérd a bankot. Most már a kasszádon is kötelező a mobilnet. Az árai is változtak, az OTPay-ről már nem is beszélve.

Bakker, tényleg nem akarlak bántani, de van bármi fogalmad arról, miről beszélsz? Meglátásom szerint nincs, viszont bölcseket mondani kívülről nagyon megy.

Tessék, olvasgasd.

2/d. pont: Nem érheti a kártyával vásárlót semmiféle hátrányos megkülönböztetés. Elviekben tehát nem fizethet többet, mintha Kp.-val fizetnél, a tranzakciós díjat nem háríthatod tehát át. (Ez amúgy azért szép, mert olvastam valamelyik Index-es cikkben pár éve, hogy ilyen megkötés nincs, nincs a fenét!)
2/e. pont: Minimális limitet sem állapíthatsz meg kártyás vásárlásnál.
4/3. pont: A jutalék a szerződés állapítja meg. Csendben megjegyzem, hogy az OTP súlyából fakadóan általában a drágább bankok közé tartozik, viszont megbízható cserébe.

A fenti szerződésben nem szerepel a jutalék mértéke, kiváncsiságból felhívtam egy ismerőst, ő most 1,35%-ot fizet, éves szinten csaknem 100 millió forintos kártyás forgalomnál.

Vagy nézzük a BB ajánlatát

Bizony a havi díjon és a szerződéskötési díjon túl még mindig 1-2% a kereskedői jutalék, vagyis ennyi a tranzakciós díj náluk (a BB a kedvezőbb POS terminál árak közé tartozott anno, azért néztem őket).

+1 az államnak is pénzbe kerül, nemcsak a kp gyártás, hanem a fekete gazdaság miatti kiesett bevétel. Az állam meg hogyan fogja ezt ellensúlyozni?

Bocsi, de ez teljesen más tészta. Mi anno teljesen szabályosan próbáltam a céget működtetni. 2010-ben azért szálltunk ki, mert a matek azt mondta, hogy ezt így nem tudjuk nyereségesen üzemeltetni.

Cserébe jöttek az olyan kellemes tapasztalatok, mint amikor a VPOP-s tiszt ellenőrzésnél azt mondja neked, hogy hát nem találtak így most semmit, de írjunk bele a jegyzőkönyvbe valami apró vétséget, és megállapít 50e Ft-s büntetést. Ha ugyanis üres kézzel megy vissza, akkor a főnöke azt mondja, hogy jó, akkor most nem ketten, hanem öten ültök be a kocsiba, visszamentek, és találtok valamit. Mert valamit úgy is találni fognak... Lehet tippelni, mi volt a vége...

Most tök mindegy, hogy a VPOP-s a saját bónuszát tartotta szem előtt, vagy valóban ilyen volt a főnöke, de az ilyen eseteknél nem volt vidám a mosolyom...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) lionhearted válasza sz.balazs.95 (#37) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha nem lenne 40k egy okoszár, már a kulcscsomómat se nagyon hordoznám....

@Cifu: Ha bankkártyával visszaélnek, és ez nem egyértelműen önhiba, akkor azt visszafizetik. Mert tudod, ez egy biztosítás is. Kp-nak meg nincsen szaga...

Van, és le is írtad. Sosem mondtam, hogy bármi lehetne drágább, mint a kp, és jól is van ez így. A kp-t nem tudod kiszámolni, hogy mennyi plusz költség, főleg nem egy egyszerű kiskereskedő. Mert azt hiszi ingyen van, max. még bele tudja kalkulálni azt, hogy be kell tenni a bankba.

Sőt, megfelelő hitelkártyával még %-ot én is visszakapok. Sőt, mondok ennél jobbat, mivel te is azt gondolod, hogy mocskos bankok... tudod, hogy a kártyahasználatért a kártya kiállító (ismertebb nevén MC, Visa, Amex..stb.) is százalékot kér? A devizaváltás már csak hab a tortán.

Én arról beszéltem, hogy már nem 50Ft elérni a POS-sal a bankot... mert nem kell 1 hívás árát fizetni a csörgős modemmel.

Nem más tészta az állam felől a dolog, mert adót fog rádverni, nem csak bírságot.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#41) #06658560 válasza alfa20 (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

"PayPasst meg nem is nagyon láttam ott (legalábbis felső Ausztiában"

Loosdorf, autópályáról lehajtva a benzinkutaknál a Mcdonaldsban lehetett Paypassel fizetni.
Németek saját rendszert építenek.

(#42) deakpeti


deakpeti
tag

Folyamatos fejlodes akart lenni a cim? :)Folxamatos van,de lehet hogy igy van akkor en kerek elnézést!;)

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#43) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Már megint sikerült belefolyni a kp vs bankkártya vitába, mikor a cikk nem is erről szól :F . Itt a bankkártyás vs mobiltelefonos fizetésről van szó, az egyetlen plusz költség max az NFC-s terminál, de mint írják nemsokára csak olyan lesz. Én nagyon örülnék, ha minél gyorsabban terjedne a mobilos fizetés, és nem lenne os-hez és bankhoz kötve, mint most. Meg ha egyre több szolgáltató támogatná. Csomó más dologra is használható lenne egy Mobiltárca szerű program, mint írták is: kedvezménykártyák, mozi-színház-rendezvény jegyek (amit most is sokszor digitálisan veszek meg), tömegközlekedési jegyek, bérletek (ugye jön az elektronikus BKV jegy is).

Laci

(#44) #06658560 válasza lionhearted (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Én arról beszéltem, hogy már nem 50Ft elérni a POS-sal a bankot... mert nem kell 1 hívás árát fizetni a csörgős modemmel."

Cserébe van telekomadó, stb. És az adatforgalomnak most is van díja, csak nem hívásként, hanem adatként van megnevezve.

(#45) macman507


macman507
aktív tag

Hagyjuk már ezt a hülyeséget... (és egyébként is utálom ezt az "okos"mobil buzulást)
A mobilom lemerül, a bankkártyám nem!

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#46) #79335424 válasza macman507 (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Dehogynem! Bárcsak naponta többször is tudnám tölteni, mint a telómat! :)

(#47) bkercso válasza macman507 (#45) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az NFC a mobilban sem merül le. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#48) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A Paypass után ez már szinte gyerekjáték, belerakni a telóba az NFC chipet.

x gon' give it to ya

(#49) Analog303 válasza bkercso (#47) üzenetére


Analog303
tag

nocsak :) akkor én kérek elnézést.

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#50) lionhearted válasza bkercso (#47) üzenetére


lionhearted
őstag

Az NFC nem, de az app, amivel a fizetést elfogadod.

Tegnap még működött...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.