Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

én megvárom a 7460-at, hátha abba már lesz USB 4.0 :)

(#2) t72killer válasza JoeYi (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LoL :C Ha jól tudom, az csak majd a 7461-ben lesz;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy teszt erejéig elfogadnám én töltővel együtt 4kilós gépet szoktam hordozni bár nincs vele bajom igaz 15 percnél tovább nem szoktam vinni mert nem megyek messzebb távra.

(#4) t72killer válasza kmisi99 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az előd eeePC-t hurcoltam mindenhova, vonaton, buszon, repülőn, nyaralásra, üzleti útra. Némileg a helyigény is fontos, ha repülök, akkor van, hogy a kézipoggyász (=kisebb hátizsák) az összes cuccom - ergo egy 15+"-os noti már létfontosságú szalámisszendvicseket vagy pótzoknikat szorítana ki:).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) kmisi99 válasza t72killer (#4) üzenetére


kmisi99
addikt

Én nyáron fogok repülni majd meglátjuk, végülis valami 10-12kg mehet fe la gépre akkor még marad 5+ annyit az életbe nem rakok egy hátizsákba pláne kajából meg ruhából max :D ha nyers krumplit viszek.

(#6) t72killer válasza kmisi99 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól bírod akkor:) Én 14" és ~2kiló fölé nem akartam menni, még két kilót azért megéreznék. Van olyan is, hogy teletele vagyok cuccal, és nagyon nem hiányzik egy teljes laptop az egész tetejébe - vagy amikor az egész család utazik, vagy amikor búvárkodni megyek - utóbbi esetben a kézipoggyász maxra van tömve fotós és egyéb felszereléssel +legutóbb még egy sokzsebes mellényt is bevetettem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegnap éjjel kicsit megmozgattam Starcraft HOTS-al a gépezetet, fullHD medium, közepes csetepaték (kisebb kőművesmunka az ellenséges bázison) közben 40fps-re esik vissza a tempó, máskülönben 50fps felett tornázunk. Viszont játék közben fűtés van, 70fok fölé melegedett a CPU+GPU.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) JoeYi válasza t72killer (#7) üzenetére


JoeYi
őstag

sztem 1 éven belül a 24 órás garit igénybe fogod venni ha ezt a vasat játékra használod :) Simán megsüti önmagát egy "gamer ultrabook". Javításnál meg az a baj hogy renewed alaplapot raknak bele....

(#9) kmisi99 válasza JoeYi (#8) üzenetére


kmisi99
addikt

Miért? Ha nem megy kritikus hőmérsékletre akkor elviekben baj nem lehet, vagy igen?

(#10) t72killer válasza JoeYi (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk. 75 foknál többet csak prime alatt láttam a gépen, úgyhogy "hivatalosan" nem szabad, hogy baja legyen. A renew lapban se vagyok 100%-ig biztos, mert nagyon ritka példány a dVGA-s e7450 főleg európában. Amúgy leginkább hétvégi LAN-partikon kapna játékot, otthonra van asztali.

Apropó hőfokok: az aidában valahogy lehet logolni/grafikonon ábrázolni a hőfokokat? masszív gpu-nyúzásnál az a bajom, hogyha leteszem tálcára a játékor, akkor azonnal visszahűl és pár fokkal alacsonyabb értéket látok.

#9: Nem kéne, hogy baja legyen. Az eeePC-m 4éves, folyamatosan nyúzva van és a procija állandó jelleggel 80 fok felett pörköl, mégse játszott fukushimát.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) JoeYi válasza kmisi99 (#9) üzenetére


JoeYi
őstag

én ezt csak azért írtam mert életem folyamán 2 gamer laptopom volt, egy Gericom Blockbuster radeon 9600-al és MSI m677 valamilyen geforce go -val [link]. A Gericom 14 hónaposan hibásodott meg (hibás kép, végül se kép se hang, alaplapcserét javasoltak), az MSI 19 hónaposan (egyik reggel nem indult be többet, csak a ventik forogtak), Szerencsére utóbbira 2 év gari volt és végül visszakaptam az árát.

Ezeknek a gépeknek combos hűtése volt mégis betett nekik a sok játékkal járó hőingadozás, tudom hogy azóta nagyot ugrott a technika de az ultrabookokban minden sokkal jobban össze van zsúfolva.

Persze neked 3 év garid van, szóval no para, esetleg egy hűtőpadot vegyél alá ha sokat játszol :)

(#12) JoeYi


JoeYi
őstag

+ szerintem a te gépedben ha beszarik a vidkari akkor lehet a prociba integrált átveszi a helyét

(#13) t72killer válasza JoeYi (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, 3év, +ha tovább tartom a notit, lehet veszek hozzá még1 évet. Gamer gépem nem volt, nem vagyok túl jó véleményen az anyaghasználatukról.

#12: Halott noti-VGA-t még nem láttam...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) t72killer válasza JoeYi (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amúgy hűtőpad van a háznál, egy notepal U2, akkor biztiamibizti, velem jön ez is a LAN-partykra. Hosszabb távon gondolkoztam újrapasztázáson is, csak egy vadiúj félmillás szerkezetet nem szívesen bolygat meg az ember. Ami esetleg rövidtávon fájdalommentesen hozhatna komoly hasznot, az az alulfeszelés, erre kéne progi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) t72killer válasza t72killer (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg is van a progi az alulfeszre, úgy tűnik, Broadwellt is támogat. A VGA-ra meg bepróbálom az Afterburnert, csak nem tudom, mobil-VGA-nál lehet-e feszültségbabrálni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) szabonagyur válasza JoeYi (#8) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel nem gamer ultrabook így nem kell félteni. A 840M pont annyira erős vagy forrófejű mint amennyire a kollégának kell.

Dell NBD garija meg igen jó, nem fog benne csalódni ha használni kell.

@Nincs olyan, hogy átveszi a CPU-ba integrált a helyét.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17) t72killer válasza szabonagyur (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

85 foknál melegebbet furmark alatt se láttam rajta úgy, hogy simán az ágyra volt téve melegedni. Ha a Dell normális alaplapot tett bele, nem szabad, h gond legyen. Anno amikor egy 8510w szolgált, abban 90 fokig hevítettem a Quadro karit, igaz abban kb 20% tuning is volt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) szabonagyur válasza t72killer (#17) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha a Dell normális alaplapot tett bele

Ez nem fekete-fehér dolog...bármi tönkremehet, de ha megtörténik kicserélik és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19) t72killer válasza szabonagyur (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglássuk, alaplaphibás notiról öszvissz csak egy régi FuSi-ról hallottam a környezetemben, de pontosan, erre való a gari.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nézem, lassan 4éves lesz a kis szerkezet, és lekopogom, hibátlanul muzsikál:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.