Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zedz


Zedz
addikt

Több ponton is egyetértek a Spotify-al.

"ingyenes kínálat csökkentése ahhoz vezet majd, hogy egyre többen választják majd a torrentezést, vagy az olyan oldalakat, mint a YouTube"

Ezekbe egyszerűen nem tudnak belegondolni a nagy kiadók? Most őszintén, mit várhatnak? Hogy hirtelen mindenki elkezd albumokat vásárolni? :U

A másik: "Szerinte nem elcsábítanak fizetős felhasználókat az iTunestól, hanem olyanokat vonnak be az ingyenes, reklámalapú üzletbe, akik korábban nem voltak ügyfelei az ilyen szolgáltatásoknak"

Én is szívesebben fizetem ki azt a havi 1500-1600 forintot, minthogy megvegyek egy új albumot azért a 2-3 számért. Ez is kicsit olyan mint a játékipar, ahol nagy gondot jelent a warez. De véletlenül sem adnák olcsóbban a játékot, mert a végén még többen vennék meg és lehet többet is hozna a konyhára. :DDD

(#2) Dilikutya válasza Zedz (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Így jár, aki benyalja a média popszarmarketingjét. Hallgass végig egyszer egy Down, Mastodon, Anthrax, Dream Theater, Yes, Deep Purple, Black Sabbath, Apey & The Pea, Crowbar, Blind Myself stb. lemezt, nem 2-3 jó szám lesz rajtuk!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) nubreed válasza Dilikutya (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Én is tudnék hozni rengeteg példát, más, szintén kevésbé populáris műfajokból.

Egyébként pedig még mindig rihadt vicces, hogy ezeknek a hatalmas zene kiadó mammut cégeknek még mindig nem esik le, hogy a digitális, havi előfizetéses rendszer a zene ipar egyetlen megmentője. Ha még mindig abban bíznak, hogy ők majd jól megmutatják a tutit a saját kőkorszaki módszereikkel, akkor hamarosan összeomlik az egész de meg is érdemlik. Amúgy is ráférne a zene iparra valami minőségi vérfrissítés és sok popszenny 99% -t ki kéne dobni a picsába.

Amúgy ez már off topic, de eszemne jutott, hogy vajon a bankok is a zene ipar sorsára jutnak majd? Egyre többen választják a közösségi finanszírozást a vállalkozásuk beindításához banki hitel helyett. Ha ez globális méreteket ölt akkor a bank szektor is szarban lesz szvsz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) Zedz válasza Dilikutya (#2) üzenetére


Zedz
addikt

Óóó, persze. :U

(#5) Tapsi válasza nubreed (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

A hozzászólásoddal nem cáfoltad meg a cikket, ugyanis ők is tudják, hogy ez a megmentője, a problémájuk az, hogy a felhasználók nagy része nem fizet érte. Azt pedig elég nehéz lenne cáfolni, hogy a Spotify prémium nem sok pluszt ad az ingyenes verzióhoz képest.

(#6) Dilikutya válasza nubreed (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Felőlem azt csinálnak, amit akarnak, csak a CD-t, mint formátumot hagyják meg. Mai napig megveszem az arra érdemes lemezeket, újakat, régieket egyaránt. Nyilván nem tudok mindent, nem is cél, de letöltés nélkül biztos nem lenne ennyi eredeti CD-m és DVD-m.

Populáris műfajokban éppúgy találni jó lemezeket, amiken nem csak a kötelezően rádiókban és kislemezen "slágerré" tett 1-2 "jó" szám van. Ez a rádiós, kislemezes slágerlista nekem eleve ferdítettnek tűnik, nem feltétlenül a hallgatói igényeket tükrözi. Sokkal reprezentatívabbnak tartom az eladási listákat, amik nagyon nincsenek átfedésben azzal, ami a rádióban megy. Viszont a hallgatók benyalják, hogy ha azt mondja a bemondó meg az MTV Kanye West legújabb, de éppen akkor először játszott számára, hogy itt az új sláger. Viszont a Mahasz Top40-ben nem látok Kanye West-et, de van Madonna, Tankcsapda, Led Zeppelin, Ákos, Kowalsky és Budapest Bár.

Az a közösségi finanszírozás csak kisebb projekteknél működik, ahol relatív nem kell sok pénz. Nagy beruházásokhoz teljesen alkalmatlan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Narxis


Narxis
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy az ingyennél kellemesebb nincs.

Thanos was right.

(#8) #57638400 válasza Dilikutya (#2) üzenetére


#57638400
törölt tag

és nubreed (#3)

Mindenki mást szeret. Tudom mire gondoltok, Dilikutya igényes előadókat sorolt fel, akik törekszenek a változatosságra, mondanivaló-közlésre. De nem hinném, hogy egy semmit mondó szövegű, de catchy dal olyan hatalmas fenyegetést jelentene az emberiségre nézve. Hozzátenném még, hogy szeretek mindenfélét, Lady Gagát és Slipknotot is meghallgatok, szóval nem feltétlenül sekélyes az, aki "popszennyet" hallgat. Nem kell azt kiirtani. Tökéletesen megfér a klasszikussal, rockkal, és minden egyébbel. :) Ha valaki nem szereti az elewktronikus, illetve pop és hasonló műfajokat, előveheti 25-300 éves kedvencét bármikor.

Elég vicces, figyelembevéve, hogy szinte mindenki YouTube-on hallgat zenét legtöbbször. Aztán ott a Soundcloud, stb.

(#9) cashzoli válasza Narxis (#7) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Mélységesen egyetértek :R
Jelenleg, ha valaki az asztalit használja, az időszakos reklámokon túl nem sok különbség van a fizetős és az ingyeness account között. Igazából még így is ezerszer jobb, mint rádiót hallgatni - én választom ki, hogy mit, mikor akarok hallgatni és a 10 perces reklámblokkok helyett elszenvedek 1 percet.
Valóban nem CD minőség, de a felhasználók többsége ezt soha nem venné észre.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#10) #56573440


#56573440
törölt tag

igazából egy csomó banda rájött már, hogy a lemezek kiadása jó móka, csak nem kap belőle túl sok lét, viszont ha teltházas a buli...

egyébként az ilyen milliárdos zenész, producer, mindenes emberek nyígása mindig mosolyt csal az arcomra, amikor semmi nem elég, az se lenne az, ha mindenki egyszer megvenné a lemezét, onnantól már kétszer kéne...

(#11) Dilikutya válasza cashzoli (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Spotify-on nem csak fél év egy regisztráción az ingyenes időszak?
Csak az a felhasználó nem veszi észre a CD minőség hiányát, aki nem hallgat CD-t. Nem rossz a 320kbites mp3, de picit elmarad a CD-től, egy mai alaplapi "hangkártya" is kihozza a minőséget, ha nem egy pár ezer forintos PC-s hangfalon hallgatod.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) cashzoli válasza Dilikutya (#11) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Nincs időhöz kötve. Az szinte tuti, hogy az ingyenes nem tudja a 320-as bitrátát...
Pontosan értem, mire gondolsz, én is szeretem a FLAC-et :D De ez persze jelenleg megoldhatatlan lenne, képzeld csak el, micsoda sávszélességet igénylene annak a streamelése.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#13) Dilikutya válasza #56573440 (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is a zenekarok nyafognak, hanem a nagy kiadók, meg pár rocksztár. Bár régen is inkább a koncertek hozták a nagyobb bevételeket az előadóknak, nem a nagy kiadós szerződések. Igazi pénzt az az előadó lát a lemezéből, aki maga adja ki, legfeljebb a terjesztést passzolja le másnak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) predakon


predakon
őstag

Én nagyon szeretem a spotifyt és prémium előfizetésem is van már vagy 1 éve, nem sajnálom erre az 1500 ft-ot. Amióta ezt használom nem torrentezek zenét hanem csak simán bekapcsolom az offline zenehallgatást és ennyi (már ha éppen nincs wifi a közelben).

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#15) Zedz válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Zedz
addikt

Azt már eltörölték, a free rész korlátlan egy ideje.

(#16) Dilikutya válasza cashzoli (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én konkrétan CD-re gondoltam, nem FLAC-re. Valóban sok eredeti zenei CD-m van, szeretem megvenni azokat a lemezeket, amik nagyon tetszenek.
De amúgy ugyanaz a kettő hallgatási élményben. :)

Zedz: Ezt nem tudtam. Tavaly egy koncert előtt regisztráltam rá, mert csak itt tudtam jobban belehallgatni az úriember(nek nem mondanám, molesztálta a lányokat és állítólag a koncert után is tolta a backstage-ben a fehér csíkot :) ) munkásságába, a Youtube-ról nem szeretek zenét hallgatni, csak akkor, ha a klipet is megnézem.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Gratulálok. Lassan de kezd beindulni, hogy az emberek megint fizetnek a zenéért, nem cd-n keresztül hanem különböző streaming csatornákon, erre a kiadóknak és a zenészeknek bele kell sz*rniuk egy méreteset, mert túl kevés a pénz, és mi az hogy az ingyen user 3 számonként csak 20 mp reklámot kap az arcába...
Nem érdemelnek ezek sz*rt se, továbbra is virágozni fog a torrent és a youtuberól való zeneletöltés, kapzsi kiadók és zenészek meg rinyálhatnak... Birtneynek kisebb magángépe lesz és Kanye West se fogja megvenni a fiának kis szigetet, hát ez van

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#18) Stauffenberg válasza Zedz (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont ellentétesen sikerült értelmezned a hírt, mint ami valójában történik. A nagy kiadók nem azt akarják elérni, hogy az emberek ne fizessenek elő, hanem pontosan azt szeretnék, hogy fizessenek elő.

A nagy kiadók bánata, hogy nem elég csábító a Spotify premium, mert nem ad elég extrát az ingyenes mellé. Ez mondjuk csak féligazság, mert ha az asztali változatban is bevezetnék a mobilos verzió korlátozásait, akkor már rögtön más lenne a leányzó fekvése. Az asztali változatban jelenleg az egyetlen kényelmetlenség, hogy 20-30 percenként bead egy pár másodperces reklámot (ez még a rádióhoz képest is sokkal tűrhetőbb), ez még nem sokakat ösztönöz az előfizetésre.

A mobilosnál viszont korlátozott a léptetések száma, csak shuffle lejátszás van, ott is vannak reklámok és persze offline zenélni csak prémiummal lehet. Ha nem hallgatnék mobilon zenét, lehet én sem fizetnék elő a prémiumra.

(#19) fordfairlane válasza Zedz (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

"ingyenes kínálat csökkentése ahhoz vezet majd, hogy egyre többen választják majd a torrentezést, vagy az olyan oldalakat, mint a YouTube"

A youtube mérsékelten alkalmas erre a célra, lévén, hogy eléggé megszaporodtak rajta a reklámok.

x gon' give it to ya

(#20) yozsee11 válasza fordfairlane (#19) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Egy Adblock Plus vagy AdGuard könnyen segít ezen a problémán. :)

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#21) GeryFlash válasza fordfairlane (#19) üzenetére


GeryFlash
veterán

N+1 youtube to mp3 program/oldal van, nem úgy értik feltétlenül, hogy onnan rakja be az ember hanem onnan tölti le.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) nubreed


nubreed
veterán

Azért szerintem az is igaz, hogy a Spotify maga is tehet arról, hogy az emberek szinte már elvárják az ingyenességet és a zenei mogulok most emiatt a torkukra lépnek. Következetesnek kellett volna lenni és a free modelleket soha vagy csak nagyon korlátozott ideig bevezetni. Mint láthatjuk, az ad supported megoldás nem tetszik a nagy zene kiadóknak és ezeknek van annyi pénzük meg ügyvédjük, hogy a szart is kisajtolják a Spotifyból és társaiból, aztán ennek is majd a felhasználó látja kárát, pontosabban rá kell hogy szokjanak, hogy nincs ingyen ebéd, igenis fizetni kell valamennyit egy 60 millió+ zenét tartalmazó adatbázisért. A nagy kiadókat nem akarom védeni, eszem ágában sincs, de a zenésznek is meg kell élnie valamiből meg stúdiót kell bérelni, stb ehhez pedig muszáj, hogy bevételhez jussanak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23) cashzoli válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Pontosan ezért nem fizettem még én sem elő.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#24) fordfairlane válasza yozsee11 (#20) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, az k**** nagyot segít. Főleg abban, hogy a kiadók a maradék ingyenes lehetőséget is megtorpedózzák.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#25) malomkaorm válasza #57638400 (#8) üzenetére


malomkaorm
tag

+1

Üdv.: Dani

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Persze, tegyétek tönkre ezt is az őskori szemléletetek és a kapzsiságotok miatt...

(#27) cskamacska válasza Dilikutya (#2) üzenetére


cskamacska
addikt

És bedobni ide a szubjektív zenei preferenciád az mit is bizonyít? Hogy a metál fanok a hűséges lemezvásárlók, és ha mindenki metál fan lenne akkor Spotify-ra, Youtube-ra sem lenne szükség, mert mindenki megvenne minden albumot mint 40 éve? :U

Esetleg azt akartad mondani, hogy ha minden előadó csak minőségi zenét(sic) készítene(lehetőleg metált :DDD ), akkor nem tartanánk ott ahol, nem keresnék az emberek a minél olcsóbb beszerzési forrásokat, nem lenne warez sem, sőt, egyenesen a jobb hangminőség irányába terelődnének a népek, eljönne az SACD discmanek kora, és a memóriakártyás lejátszóknál minimum elvárás lenne a flac formátum?

Egyébként azt kötve hiszem, hogy az átlagnál nem jóval drágább rendszeren kihallod egy CD és arról normálisan lemásolt és tömörített 320kbites MP3 különbségét konzekvensen tucat vakteszt keretében. :P Cserébe viszont lényegesebben olcsóbb a szolgáltatóknak jó minőségű MP3-at kínálniuk FLAC helyett, fele-negyede sávszélt használnak így.

Stauffenberg: Nyilván az ingyenes változat után csak jelképes pénzt kaphatnak, ha egyáltalán, de nem vagyok abban biztos hogy ha megszüntetik, és erővel mindenkit a fizetősre kényszerítenek, esetleg a régebbi döglődő iTunes vagy még régebbi lemez irányba terelnek(mert ezeket siratják a legjobban), akkor nem ellentétes hatást érnek el vele, és annyi pénzt sem látnak az egészből, mint eddig.

Nagyon úgy néz ki hogy a régi értelemben vett zeneipar kapálódzva és sikongatva fog kimúlni. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#28) GeryFlash válasza cskamacska (#27) üzenetére


GeryFlash
veterán

itunes döglődik?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#29) nubreed válasza cskamacska (#27) üzenetére


nubreed
veterán

"Nagyon úgy néz ki hogy a régi értelemben vett zeneipar kapálódzva és sikongatva fog kimúlni."

Nagyon helyes, tünjenek is csak el a süllyesztőbe ezek a szemét cégek akik ezt a jelenlegi rendszert még mindig próbálják életben tartani.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#30) fordfairlane válasza cskamacska (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nagyon úgy néz ki hogy a régi értelemben vett zeneipar kapálódzva és sikongatva fog kimúlni. :U

Egyáltalán nem úgy néz ki a dolog. Sőt, nekem úgy tűnik, mintha a kiadók érdekérvényesítő képessége az utóbbi években növekedett volna.

x gon' give it to ya

(#31) Dilikutya válasza cskamacska (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

A szubjektív zenei preferenciám semmit sem bizonyít. Sőt, egy riherongy Rihanna lemezből jó eséllyel több megy el, mint egy Mastodonból, csupán arra akartam rávilágítani, hogy van, ahol a szerző az egész lemezt annak szenteli, hogy végig jó dalok legyenek rajta, ne csak a rádiókban erőltetett 2-3 "sláger" és 7-10 töltelék. Mert én nem panaszkodok, hogy nem találok elég olyan lemezt, ami az elejétől a végéig jó, nincs szükségem ilyen általánosításra. És így már nekem megéri az árát.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Stauffenberg válasza cskamacska (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A mamut lemezkiadóknak már pusztán a működése is brutálisan sokba kerül. Hatalmas irodaházakat kell fenntartani, több ezer alkalmazottat bérezni, lobbizni kell az államnál, részvényeseket és befektetőket kifizetni. Szóval ezek nagyvállalatok és csak addig működnek, amíg elég sok dohányt tudnak kibányászni az iparból.

Ezzel szemben a kis kiadók működési költségei elhanyagolhatók ezekhez képest, sokszor nem is gyártanak sok lemezt, hanem online terjesztésre mennek rá. Nem gondolom, hogy a kiadókat teljesen ki kell iktatni, mert számos papírmunkától megkímélik az előadókat, jogi képviseletet látnak el, megszervezik a gyártást és sok esetben a koncerteket is. Csak lehet ezt szerényebben is csinálni, főleg manapság, amikor minden eddiginél könnyebb a terjesztés és a működési költségek is a töredékére csökkenthetők.

(#33) nubreed válasza Dilikutya (#31) üzenetére


nubreed
veterán

"ne csak a rádiókban erőltetett 2-3 "sláger" és 7-10 töltelék"

Azért manapság szerencsére ez nagyon könnyen kiszűrhető az online zeneboltok többségében elejétől végéig meghallgatható minden szám és el tudja dönteni az ember, hogy megveszi az egész albumot vagy csak azt a 2-3 számot ami valóban jó.

(#32) Stauffenberg:

Ezzel én is egyet értek. Főleg, hogy a nagy kiadóknál sok esetben egy adott előadó annyira eredeti mint Schmitt Pál doktorija, azaz nem más mint a cég által kreált üzleti befektetés, aminek egyetlen célja az hogy a lehető legtöbb pénzt hozza a cégnek, könnyen eladható, nagy tömegeket vonzó kommersz populáris zene legyen.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34) gbors


gbors
nagyúr

Nagyon örülök, hogy teret nyernek az előfizetéses rendszerű szolgáltatók, és a kiadók iránt én sem viselkedem túl nagy szeretettel, de ebben a kérdésben konkrétan igazat kell adjak nekik - a Spotify-ban óriási szabadságot ad a free verzió (legalábbis desktopon), a lelkiismeretességen kívül szinte 0 motivációja van a usernek, hogy előfizessen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#35) Dilikutya válasza nubreed (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az ilyen előadóknak jóformán nincs anyagköltsége, ezért erőltetik az utcáról összeszedett tehetségkutatósokat is. Rátukmálják a népre, és nem kerül annyiba, mint az, aki már eladott X millió ugyanolyan szar lemezt. Ma már az újak között nincsenek olyan milliós sztárok, mint a régiek, rájöttek a kiadók rég, min lehet spórolni, ez is csak vergődés most. Én a milliós stúdióköltségeket is túlzónak találom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) tomp


tomp
félisten

Én attól vagyok rosszul amikor a flac minőséget kínáló havidíjas zeneszolgáltatón 1-1 kiadó nem engedte a flac minőséget. Azok 320-as aac-ben mennek. Na ilyenkor nem veszem meg a lemezt hanem megszerzem flac-ben. Ha nem kell a pénzem a kiadónak a flac után akkor nem.

(#37) PuMbA válasza tomp (#36) üzenetére


PuMbA
titán

Mit jelent az, hogy FLAC minőség? Szerintem önmagában semmit. Ez a 192-es AAC a legtöbb FLAC-t elveri hangminőségben :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Dilikutya válasza PuMbA (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mondjuk ez igen szép teljesítmény egy veszteséges tömörített formátumtól a veszteségmentes FLAC-al szemben. :)

Nyilván ez függhet a forrás hanganyagtól is, de azonos forrást kódolva kár is erről szót ejteni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) cashzoli válasza Dilikutya (#38) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Igen, ha jól vették fel, nem gyengén hallani a különbséget.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#40) tomp válasza PuMbA (#37) üzenetére


tomp
félisten

Nyílván nem a 192-es forrásról van szó. Hanem a stúdió forrásból készített 1411kbps-es FlAC.
192kbps maximum unalom ellen jó "szóljon valami" célzattal. :)
Hallottam már olyan 320-as mp3-at ami szebben szólt mint a flac. Persze van ilyen.

(#41) Dilikutya válasza tomp (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

A FLAC egy veszteségmentes tömörítés, a 320kbps-es mp3 meg nem. 1411kbps-es FLAC-nak mi értelme? 1411kbps-re meg ott a CD...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) emvy válasza nubreed (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

"Egyre többen választják a közösségi finanszírozást a vállalkozásuk beindításához banki hitel helyett."

Aminek az egyik fo oka az, hogy a 'kozosseg' kockazatfelmero kepessege messze elmarad egy banktol vagy egy VC-tol, szoval eleg egyszeru olyasmire penzt szerezni, amit vagy nem lehet megcsinalni, vagy soha nem fognak megcsinalni, vagy megcsinalnak, de az emberek rajonnek, hogy kar volt. :) Szoval a kerdesedre a valasz: nem.

while (!sleep) sheep++;

(#43) tomp válasza Dilikutya (#41) üzenetére


tomp
félisten

Tudom, hogy mi a különbség a FLAC és az mp3 között.
CD ellen:
-nem kell minden CD-t magammal vinni
-minden CD-t megvenni drága
-havi 3ezerért FLAC-ben hallgatom a legtöbb zenét
-nem kell tárolni a zenéket az eszközön

(#44) Stauffenberg válasza emvy (#42) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az tény és való, hogy az átlagemberek kockázatelemző képessége konvergál a nulla felé, de azért egészen más a kockázat/haszon mérlegelés ha nem 500.000 dollárral, hanem csak 50 dolcsival kell hozzájárulni egy projekthez. A bank elemzője azt mondja, hogy nem fog félmillió dollárt kockára tenni egy rizikós üzleti terv miatt, míg Gipsz Jakab azt mondja, hogy fel tud tenni a rulett asztalra 50 dollárt, ideális esetben kap egy szép izét, amiben egyetlen befektető sem látott fantáziát. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Dilikutya válasza Stauffenberg (#44) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért viszonylag kevés ütős Kickstarter projekt született szerintem, a többség banki, befektetési szinten filléres dolog. Viszont abban pl. nincs kockázat, mert ha időre nem jön össze a pénz, egyből visszakapod, meg akkor is, ha a kéregető nem tudja produkálni, amit vállalt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#46) Stauffenberg válasza Dilikutya (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"meg akkor is, ha a kéregető nem tudja produkálni, amit vállalt"

Ebben azért nem lennék annyira biztos. Ha már megkapta a pénzt a projektre, majd az egészről kiderül, hogy megvalósíthatatlan, felélt mindent és csődöt jelent, akkor nem nagyon van kitől visszaszedni a zsetont. A visszatérítési garancia arra vonatkozik, hogy ha nem jön össze a kitűzött cél a gyűjtésnél, akkor visszautalják a befizetést.

(#47) Polllen válasza PuMbA (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem rossz felvétel, de azért veszteségmentesen csak jobb lenne. Szűk a tér.

Amúgy a kiadók jelen esetben szerintem túl kapzsik. Nagyon jó az ingyenes modelljük, ezzel be lehet húzni az embereket. És mobilon - ahol szerintem a többség zenét hallgat - elég megkötés van, hogy előfizessenek.
Meg azért a minőség is elég gyér előfizu nélkül. Akkor már inkább a grooveshark.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48) PuMbA válasza Dilikutya (#38) üzenetére


PuMbA
titán

"Nyilván ez függhet a forrás hanganyagtól is, de azonos forrást kódolva kár is erről szót ejteni. "

Szerintem nem kár. Az emberek 99%-ának ez bőven a "magamalácsinálok" hangzás kategória, ráadásul semmilyen nüansznyi hangról nem maradsz le, legalábbis én mindent hallok tisztán egy 90k-s DAC-kal :)

Polllen: Így van keverve....manapság szeretik az arcba mászóbb keverést.... van AAC nagyobb térrel is :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Polllen válasza PuMbA (#48) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elméletileg akkor az itunes-ból vásárolt zene - azonos forrásanyagot feltétezve - jobban szól, mint egy 320-s mp3?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50) Pano


Pano
addikt

rövid leszek és tömör a véleménynyilvánítás terén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.