Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Egyelőre érjen ide a Skylake! Nagyon várom az U-széria tesztjét.

(#3) bsh


bsh
őstag

skylake u/y-nál is lesz integrált pch? erről nem is hallottam még.

(#4) keIdor


keIdor
titán

Gondoltam, hogy nem lesznek kész időben a 10nm Cannonlake-el.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) Oliverda válasza bsh (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem integrált, csak egy tokozáson lesznek, ahogy már az már a Haswell óta van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) xEon1337


xEon1337
őstag

Az összes ilyen hírnél eszembe jut Crytek fórumtárs. ;]

"Less but better" - Dieter Rams

(#7) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Eszméletlen tempót diktálnak, mire összekuporgatunk egy procira, már "elavult" lesz. ;]

(#8) Ueda válasza antikomcsi (#7) üzenetére


Ueda
senior tag

ÁJEMDÉ forever !!!

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#9) bsh válasza Oliverda (#5) üzenetére


bsh
őstag

hát én erről teljesen lemaradtam akkor. :R mondjuk a mobil prcoesszorokat abszolút nem nézegetem sose :B

(#10) Dtomka válasza antikomcsi (#7) üzenetére


Dtomka
veterán

...és tényleg... :D
Ha megnézzük a 4790k árát akkor nem, hogy csökkenne...

[ Szerkesztve ]

(#11) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább a Skylake jöjjön már, és ne csak a legszarabb IGP-s verziókkal menjen notiba.

(#12) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szóval lesz Skylake-refresh is, csak más néven. Ez már kapásból azt jelenti, hogy a Tic-Toc a mostani csúszáshoz képest is borul.
Nem is ez a gond szerintem, hanem az, hogy miért kell refresh, mikor még meg sem jelent? Hasonló lesz, mint a Broadwell? Sz@r, de kiadjuk? Még nincs is termék, de már itt az utód? Kabaré! :(

Lassan azt érzem, hogy ott tartunk, mint a monitoroknál. A TN évek óta halott, de mégis előjön újra és újra, mert olcsó. Az APU-k sem mennek már rendesen a CMOS technológián, de erőltetik, mert az a költséghatékony. Nekünk meg eladják drágán!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) Peat;)


Peat;)
veterán

A jelenlegi viszonyokra, átlag vagy akár komolyabb játékosnak is elégséges egy haswell i5 mondjuk 3,6-3,8 ghz-el. A directx12 kapcsán elviekben a gpu-k lesznek jobban kihasználva, míg a processzor oldalról eddig olvasottak alapján nem várható túlzott igénynövekedés, amit a mantle azért valamennyire alá is támaszt. Akkor elnézve a jövőbeni várható árakat a haswellel annyira rossz lóra nem tehet az ember? Vagy az idén elstartoló skylake hoz bármi jelentős előnyt?

(#14) derive válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


derive
senior tag

A Skylake nem lesz olyan bukas, mint a Broadwell volt. Ez inkabb Skylake refresh, megy egy bort lehuznak a parasztrol, csak ezuttal diszkretebben adjak el masodszorra ugyanazt, mint a Haswell eseteben.

(#15) #52815360 válasza derive (#14) üzenetére


#52815360
törölt tag

Mintha kötelező lenne minden modellt megvenni. Kifejezetten örülök annak, hogy minden éven újitanak valamit, mert ha cpu vásárlásra kerül sor, mindig van friss modell.

[ Szerkesztve ]

(#16) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Marad a tokozas, ez nagy pozitivum a kekektol.

(#17) Sinesol válasza derive (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Mi az hogy bukás? Jóég, még boltokban sincs, de már bukásról beszélsz :XD
Simán belemegy z97 lapba upgradeként, a legerősebb igp+cpu rész a piacon, nem értem miért lesz ez bukás...

(#18) tibaimp válasza Dtomka (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na mondjuk ez az, amiről pont nem az Intel tehet....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#19) leviske válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


leviske
veterán

Igazából normál esetben egy józan gondolkodású cégnél tényleg úgy van, hogy az utód már valamilyen állapotba ért, mire az előd termék a végső simításokat kapja kiadás előtt. A 14nm körüli gondok végett az sem meglepő, hogy a tick-tock csúszásban marad, mert azért a gyártósorok egy nagyobb értéket képviselnek annál, hogy olyan sorsra jussanak a leváltóval szemben, mint a Broadwell. Gondolom hibák nélkül új gyártástech majd 2017-ben jön és pár hónapot meg elviselnek azonos csíkszélességen az AMD-vel (ha a Zen nem késik).

(#20) Geri Bátyó válasza #52815360 (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ki mondta, hogy kötelező minden modellt megvenni? :F
Az a gond, hogy a Haswell is vacak volt az ócska paszta miatt és a refresh orvosolta ezt a hibát. Semmi újat nem kaptunk, csak azt ami nár eleve alapvető lett volna.
Most a Skylake-nél is hasonlót érzek. Még meg sem jelent, de már itt a frissítés. A Broadwell meg szimplán hulladék. Drága is, frissíteni is kellet, de nem is lehet kapni.

Kis adalék. Sosem volt AMD procim, de az sem véletlen, hogy az 1366-ról nem váltottam. Az az utolsó igazán jó platform. :K

(#19) leviske: Az Intel is már csak a partnerek üzleti érdekeit nézi. Az, hogy ez a vonal gyakorlatilag működésképtelen, mellékes. Ezek után meg csodálkoznak, hogy csökkennek a PC eladások.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) Dr. Akula válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért mert tudjuk mi az utód, még nem szar valami. A cégek folyamatosan fejlesztenek, nem dőlnek hátra hogy huh kész a cucc, majd szóljatok mi a szar és javítjuk, hanem egyből fejlesztik a következőt. Amit nehéz lenne anélkül hogy tudnák merre is kell haladni. :)

Az Intelnél eddig is minden 2. generáció csak ráncfelvarrás volt, nincs ebben semmi meglepő. Azonban a Skylake végre elmozdul a használható IGP irányába, ami nagy lépés az Intelnek.

Az eladások azért csökkennek, mert már van mindenkinek pc-je, nincs túl sok lefedetlen amazóniai törzs, cserélni meg ritkábban kell mintha nem lenne semi és venni egy újat. Meg aki csak netezget rajta annak nincs nagy motiváció benne.

// Az 1366-nál jobb a 2011, 3 helyett 4 csatornám memvez, pl.

[ Szerkesztve ]

(#22) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valóban kissé sarkosan fogalmaztam, de ettől még igaz. Az újabb generációknál rengeteg a probléma.
Régebben a réncfelvarrás komoly teljesítnénynövekedést és fogyasztáscsökkenést hozott, mostanában viszont csak a hibák kijavítása.

Amúgy az 1366 szerintem rugalmasabb, mint a 2011. Bármit szabadon álíthatok. Jelenleg alulfeszelve tuningolom a procit. Ezt nem tudnám megtenni 2011-nél.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) derive válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


derive
senior tag

Eddig az uj generacio legalabb hozott egy csikszelvaltast, vagy egy architektura valtast. Ha nem is kellett valtani, de legalabb erdemesebb volt az ujabbat venni. A vegen meg az Intel is atall az AMD fele "5 generacio egy nodeon" modszerre...

(#24) Dr. Akula válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezelőtt nekem is 1366 volt, de nem sírom vissza. Most legalább már nem lefagy az USB3 port a külső vinyótól, csak megszakad az írás, de aztán magától visszajön az eszköz. Ez már fejlődés!

(#25) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

User error? :F Nálam sosem volt ilyen hiba, pedig gyakran használom az USB3 portokat.
Az user error arra is vonatkozik, hogy esetleg egy vacak gyártó alaplapját vetted.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) sb válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


sb
veterán

Egy ideje már szvsz csak tic-tic van.

Mondjuk ezt a Broadwell szarozást nem nagyon értem. Számomra a Haswellnek nem volt sok értelme. Asztalin ugyan gyorsabb lett, de minimálisan, cserébe jöttek a Sandynél is nagyobb valós TDP-k az Ivy után.
Egyedül a HT lett erős benne. Mobilban meg semmit nem hozott kb.

Ehhez képest a Broadwell mobilban, energiahatékonyságban elég komolyat lépett előre. U szériában is, de a Core-M még inkább áttörés. Asztaliban nem sokat virított, de ha a Skylake tényleg gyengébb IPG-vel jön akkor ez is felértékelődik a Broadwellben.

(#27) Oliverda válasza derive (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Tekintve hogy a bérgyártást elég takarékon kezelik, egyáltalán nem lenne csoda, hisz egyre több lapkát kellene legyártani adott processen ahhoz, hogy megtérüljön az egyre csak növekvő befektetés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) .mf válasza antikomcsi (#7) üzenetére


.mf
veterán

Még jó, hogy a több éve "elavult" procik egy átlag halandó által elérhető árú videokártyával normál felbontásokon és beállításokon szinte ugyanúgy teljesít játékokban, mint a legújabb...

Geri Bátyó: a procik fejlesztése sem úgy megy, hogy ma elkezdem csinálni a holnap bejelentendőt. Akár több éves fejlesztési és validálási ciklusok vannak a termék megjelenéséig. Biztos lehetsz benne, hogy már dolgoznak ezeknek az utódain is, és ez így természetes. Ezekről meg még azt se tudjuk, hogy mikor fognak megjelenni, a Skylake meddig lesz piacon.

Fondorlatos: ne kiabáld el :DDD csináltak már olyat, hogy ugyanaz a tokozás, de más feszültség szabályzási előírás, így a tokozás hiába volt fizikailag kompatibilis, a régi lapokkal nem mentek az új procik. ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) Dr. Akula válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálam már a 3. géppel van, úgy hogy semmi közös nincs bennük. Tehát nem user error.

"vacak gyártó alaplapját vetted"
ASUS, Gigabyte, MSI... ha ez neked vacak, akkor mi nem az? :W

(#30) Dr. Akula válasza sb (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"de ha a Skylake tényleg gyengébb IPG-vel jön akkor ez is felértékelődik a Broadwellben"
A Skylake lényege pont az IGP lesz, hogy lenne gyengébb a Broadnál?

(#31) Sinesol válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nem is tudom. Az igazán erős procik a Sandy architekturától kezdődnek szerintem, az 1366 az csak egy átmeneti valami volt.

(#32) Geri Bátyó válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ezek szerint tényleg nem user error! Bocsánat a feltételezésért! :R
Ezek után már azt sem feltételezem, hogy az USB 3-as eszközt nem nézted meg más gépen / nem cserélted le és így már tényleg FT.

(#31) Sinesol: Ezt te sem gondolod komolyan! :D

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) antikomcsi válasza .mf (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán

Totál nem értetted meg a hozzászólásom lényegét.

(#34) sb válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


sb
veterán

Olvass híreket... akár itt is.
Egy nagy f*sság az egész, én magam is írtam, de mégis ez volt a legutóbbi hír itt a ph-n.

(#35) Dr. Akula válasza sb (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mire gondolsz? Pont a hírekben volt ez.

(#36) Sinesol válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


Sinesol
veterán

Mostanában gyökeresen ellentétes dolgokat ir Abu. Egyik héten még a Skylake nagyrésze igp, másik héten az új hir szerint már nincs is benne igp szinte semmi. Én már nem tudom mit érdemes itt elhinni. :(

[ Szerkesztve ]

(#37) sb válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


sb
veterán

Ugyanakkor mind a négy modell a játékosoknak szól, és jelentős árkülönbség azért nem lesz. A Core i7-6700K és i5-6600K előnye, hogy a processzormagok szempontjából gyorsabbak, míg a Core i7-5775C és i5-5675C az IGP tekintetében lesz erősebb.

Persze kérdés, hogy így lesz-e valójában mert kb. semmi értelme.
A régi erős Broadwell cpu, gyengébb IGP, Skylake: gyenge cpu+erős IGP értelmes koncepció lett volna egymás mellett, de így 4-4 maggal meg várhatóan hasonló IGP-vel eleve semmi értelme. Annak sincs nyilván ha gyengébb is lesz az IGP-je.
A magyarázatnak meg végképp nincs, hogy ez kell a gamereknek... mármint mindkettő. :)

(#38) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Most akkor a Cannonlaket átnevezték Kabyre, vagy a Skylake és a Cannon közé beszúrták ezt?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#39) Dr. Akula válasza sb (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Skylake-en belül lesz gyorsabb és lassabb IGP, nem a Broadnál lassabb, azt sehol nem állították. Adott TDP kereten osztozik a CPU + GPU, amennyivel az egyik többet kap, a másik annyival kevesebbet. Ha mindkettő maxon menne, nem ennyi lenne a TDP, hanem 2x ennyi. Ezt eddig is így tudtuk a Skylakeről. A lényeg az hogy mostmár lesz lehetőség a jobb GPU-t választani, eddig csak olyan futottak még kategóriaként szerepelt, most (reméljük) felzárkózik az AMD szintjére.

(#40) sb válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom gond van-e az értelmezzésel, de még egyszer kiemelve:
A Core i7-6700K és i5-6600K előnye, hogy a processzormagok szempontjából gyorsabbak, míg a Core i7-5775C és i5-5675C az IGP tekintetében lesz erősebb.

Tehát ennek a Skylake modellnek az IGP-je lassabb lesz mint a hasonló kategóriájú Broadwellé. És a cpu rész gyorsabb.
Ettől még általánosan mondhatjuk, hogy a Skylake "család" gyorsabb lesz IGP-ben... mert lesznek gyorsabb IGP-k is, de önmagában a fenti párosítás abban a teljesítményszegmensben ellentmond ennek az általános elvnek.

Nem tudom ebből, hogy hozod ki, hogy ez értelmes és illik a koncepcióba.

[ Szerkesztve ]

(#41) Dr. Akula válasza sb (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kérdés hány percig lesz erősebb. Ugyanis kisebb TDP keret miatt hamarabb visszavesz.

(#42) sb válasza Dr. Akula (#41) üzenetére


sb
veterán

Asztalinál kevésbé szokott gondot okozni, bár a hivatkozott Broadwellek csak 65W-osak ha jól látom. A Skylake-ek meg ki tudja milyenek lesznek.

De az elv akkor is eltévedt. Skylake-et szeretnék hosszú és rövid turboval is erősebb IGP-vel.
És gyengébb proci résszel. Desktopban is, mobilban meg főleg.
:)

Mindenesetre két nagyon egyforma platformnak úgysincs értelme sehol. Akármelyik is gyorsabb kicsivel. Valami normális különbség kell. (Bár azzal meg a user sz*p az átállásig).
Majd meglátjuk mi lesz. Elméletben elég nagy a fejetlenség szvsz.

(#43) attila9988 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


attila9988
őstag

Nálam tökéletesen mennek az usb3 cuccok.... és nem is hallani ilyen dolgokat, amiket írsz. Nálad van valami probléma. Ha valóban több alaplappal is próbáltad, akkor vagy a kábel, vagy az usb3 -as eszközöddel van a gond, esetleg software oldalról rontottál el valamit.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#44) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Először érjenek ide a Skylake termékek. Tartok tőle, hogy szeptember legelején még nemigen lesz ilyen lapos, gondolkoztam, hogy a nyári kisnotivásárral megvárhatnánk a szemptembert...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.