Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Nem felejtő RAMdisk koncepció, hmm :)

Esélyes hogy ez még a SSD-k mostani rendszerlemez szerepét is leváltsa, nem?

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

És ebben az a jó szerverpiacon, hogy...

(#3) Kormi76 válasza Acélfarkas (#1) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Windows 8 alatt már most sem felejt a ramdisk, és még csak hibernálni sem kell. Minden trükközés nélkül alapértelmezett (hibrid) leállítással a következő bekapcsoláskor marad minden ahogy volt.

(#4) Acélfarkas válasza Kormi76 (#3) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Erről fogalmam se volt. Kösz. Ma is tanultam valamit.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#5) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Na utánanéztem ennek a hibrid leállításnak. Ez inkább félig meddig hasonlít arra amire én gondoltam. Mivel az általad említett módszer egy áramkimaradáskor újra a lemezről tölti be az OS-t, ami továbbra is lassabb. ettől függetlenül nem rossz a koncepció.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#6) Robert07 válasza Acélfarkas (#5) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igen, áramkimaradéás esetén lemezről tölti be, de ha az adott esetben egy SSD, akkor lényegében majdnem ugyanaz, mint ez, csak lényegesen olcsóbban.

(#7) alevan


alevan
őstag

Az NVDIMM-N lényegét értem, de az NVDIMM-F-ét nem. A DDR4 lapkák nem gyorsabbak mint a NAND-ok? Illetve nem véges az írásciklusuk? Akkor mi lenne az előnye?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#8) Kormi76 válasza Acélfarkas (#5) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Meg fogsz lepődni, de konkrétan ez a megoldás így is gyorsabb, mint a régi windows 7es leállítás. Én csodálkoztam legjobban, amikor a ramdiskemben minden megvolt teljes áramtalanítás után is és egy másodperccel nem volt több a bootidő. Az igazsághoz hozzátartozik viszont, hogy ssd-m volt, bár csak sata1, a windows 7 sima bekapcs ezen is lassabb, mint a win8 ramdiskkel.

[ Szerkesztve ]

(#9) Z10N


Z10N
veterán

"SDP (Serial Presence Detect)" azaz SPD, nem SDP

Ahogy olvasom ennek teljes aramtalanitas eseten van ertelme. A szervereket nem nem sokszor allitjak le. Otthonra meg draga lesz az ilyen modul.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#10) #16939776 válasza alevan (#7) üzenetére


#16939776
törölt tag

mobil eszközöknél lehet értelme, ahol lehet vele javítani a készenléti időn, miközben a feléledési idő is gyorsabb lehet, mintha másik meghajtóról boot-olna.
Nem lenne egyenértékű a memóriával, csupán ide lehetne elmenteni az OS utolsó állapotát, és indításnál egy másolással vissza tudna kerülni a valódi memóriába.

Elterjedtebb tudna lenni mint a M.2 vagy a mSATA felület, mert a vele fizikailag kompatibilis memória foglalat minden gépben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11) #65675776


#65675776
törölt tag

Már csak meg kell oldani, hogy bootolható legyen...

(#12) KIRA\/NOVA válasza #65675776 (#11) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Ram modulra egy sata csati és kész is van ;]

(Szerver környezetben olyan hatása lehet mint az SHDD-nek, NAND-ba töltik a sokat használt adatokat hogy ne keljen a vinyót ezért használni például.)

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#13) huncut123


huncut123
tag

De a NAND chipes modul nem lesz lényegesen lassabb, mint a sima RAM?

--- Üdv: huncut123 ---

(#14) KIRA\/NOVA válasza huncut123 (#13) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

De gyorsabb mint a merevlemez. Valamivel biztos lassabb de egy net szervernél ez hol számít mikor a ramok hol quartetben hol trióban muzsikálnak. Amugy a mai játékok simán elfutnak DDR2-vel is.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.