Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daneeka


Daneeka
senior tag

Pont gondoltam, hogy írok valamikor a közeljövőben egy tutorialt uncompressed .avi-ból x264 tömörítés témában de úgy látom te magasabb színvonalon fogod megvalósítani a dolgot ezért kihagyom, bár ha a módszered nagyon eltér az enyémtől akkor lehet megírom. :)

(#2) stevve válasza Daneeka (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Nyugodtan írd meg, én inkább a technológiába megyek majd bele, már amennyire én is benne vagyok. :P
Ha van egy írás arról is, hogyan konvertáljunk vele, az csak jó lehet. :) :R

(#3) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Nagyon profi cikk lett, látszik hogy érted a témát. :R grat.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#4) stevve válasza Typhoon47 (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. Annyira nem vagyok azért nagy fej még, de tanulok szorgalmasan... :D

(#5) O_L_I


O_L_I
őstag

Kell már ilyen oktató írás mert falnak megyek a sok "Ezt viszi az asztali lejátszóm?" kérdésektól a fórumokban...
Mindazonáltal lehet én tudom rosszul de a h.264 és a x.264 nem ugyanaz tehát a mondat:
"A H.264/AVC a HD térhódításával nagy népszerűségre tett szert. Kiváló minőség érhető el vele és nagyon rugalmas. Többnyire mkv konténerben találkozhatunk vele, a HD lemezek rippelt verzióit letöltve, de trailer-ek, demók, saját készítésű videók sokasága is használja már ezt a remek szabványt."
Nem teljesen pontos. Amivel az mkv konténerben találkozunk az bizony x.264 (free) kodek amit pl nem dekódol a videokártya h.264 dekódere.

[ Szerkesztve ]

(#6) stevve válasza O_L_I (#5) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, jól látod, két külön dolog, de az x264 tulajdonképpen egy osztálykönyvtár (függvénygyűjtemény) a H.264 szabványhoz, vagyis végső soron arra és abból épít. Kicsit lehet, hogy megtévesztő, elnézést. :)

Mod: Ha a szabványos függvényekkel kódolnak HD filmet, akkor tudja használni a VGA-t pl. a Cyberlink dll-jén keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#7) #19617792


#19617792
törölt tag

Lényegretörő, részletes leírás, nagyon jó lett! :R
De van egy kérdésem, milyen kodek(ek) segítségével lehet könnyedén lejátszani a HD filmeket? Mert sokszor olvastam, hogy CoreAVC + FFDShow páros egy megfelelő megodás erre a feladatra, valőban így van?

(#8) Sanyix válasza O_L_I (#5) üzenetére


Sanyix
őstag

"Amivel az mkv konténerben találkozunk az bizony x.264 (free) kodek amit pl nem dekódol a videokártya h.264 dekódere."

Dehogynem... sőt már magamnak is kódoltam x264 enkóderrel videot, amit szépen vitt az mpc-hc hardveres gyorsítással.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#9) O_L_I válasza stevve (#6) üzenetére


O_L_I
őstag

Igen ez így van, a jelentősége csak abban rejlik, hogy sokan azt hiszik hogy a netről letöltött HD anyagokat is dekódolja a VGA (amiben van h.264 gyorítás) holott az esetek 99%-ban nem.

Ja és várom a további írásokat a témában mekem is bőven van mit tanulnom.
:R :R :R

(#10) stevve válasza #19617792 (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, a CoreAVC a legjobb megoldás, ha nincs olyan VGA-d, ami tudna hardveresen gyorsítani. Ha van, akkor elég, ha felteszel egy PowerDVD-t és egy MPC-t, majd a Media Player-ben a Fileterek beállításnál betallózod a Cyberlink PowerDVD-hez is használt fájlját. Azért nem jó a PowerDVD, mert az mkv-t nem nagyon támogat. Átnevezgetéssel abban is mennek filmek, de nem minden. A CoreAVC-t ugyanígy kell a filterek közé felvenni.

O_L_I: Igen, hasonló tévhitek eloszlatására is készülök és remélem, elég konyhanyelven le tudom majd írni a H.264 működését, főbb alapelveit.

Köszönöm a biztatást mindenkitől! :R

Persze, ha hülyeséget írok, nyugodtan javítsatok ki, nem vagyok tévedhetetlen MÉG ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#11) O_L_I válasza Sanyix (#8) üzenetére


O_L_I
őstag

hmm ez érdekes. mpc-hc? na ezt megnézem.
Ez igazándiból saját tapasztalat hogy eddig bármit töltöttem le az csak a proc dekódoldolta.

(#12) stevve válasza O_L_I (#11) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha a GPU (UVD vagy PureVideo révén) besegít, akkor alig pár %-nyi CPU használatot kell tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Sanyix válasza O_L_I (#11) üzenetére


Sanyix
őstag

Hát kell hozzá olyan program, és kell olyan profilban kódolt anyag, amit a vga-k tudnak dekódolni (L4.1) És eddig sorra elcseszett profilban kódolták (nemtudom hogy hogy, én a vfw-s x264 kódolóban semmit sem állítottam és alaból kompatibilis volt), de mostmár egy ideje az újakat már l4.1-ben kódolják, már találni is ilyen (az uptime-ot kell nézni, mert az jelzi mikor rls-elték, ha tegnap töltötték fel, de uptime-ban már 2 éves akkor bukta van, mert az nem kompatibilis), persze vannak régebbi filmek is, amik véletlenül l4.1-ben készültek, pl nekem a 2 éve letöltött 720p-s desperado-t viszi hardveresen, de a kb akkor töltött 720p-s ponyvaregényt nem nem.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#14) O_L_I válasza stevve (#10) üzenetére


O_L_I
őstag

Ezt PDVD-s dolgot kicsit kifejtenétek?

Valami ilyesmi?

[imgw]http://images.netbag.hu/[/imgw]

hopsz valami gáz van...

[ Szerkesztve ]

(#15) stevve válasza Sanyix (#13) üzenetére


stevve
nagyúr

:K
Következő írásomban ki is térek a profilok, level-ek rendszerére is, akkor meg is említem majd, hol hibáznak sokan a release-ükkel. Kösz a tippet! :R

(#16) Samus


Samus
addikt

nekemis lenne egy kérdésem, bár nem a h.264-hez tartozik, de inkább megkérdezem itt, remélve hoyg gyorsabb segítséget kapok. szóval adott egy Sony miniDV kamera, pontosabban az erről származó nyers DV anyag (Nero Vision 4el rögzített), a probléma hogy ez PAL interlaced szabványú, vagyis gépen nézve látszik a váltottsorosság (csíkos kép), TV-n nézve persze nem (1080p-s Samsung full HDTV, közvetlen a kameráról nézve)), virtualdubban rátoltam egy deinterlace szűrót, ettől megszűnt a csík, viszont kissé elmosta a képet, és mintha lassabb lenne a mozgás. (Xviddel codeccel 4megbit, és eredeti 720x576felbontás) kérdésem. lehetséges valahogy elkerülni a szűrő alkalmazását? vagyis interlaced ből közvetlenül progresszívba lehet alakítani mozgóképet? viszont érdekes, hogy virtualdubbal a nyers csíkos DV-t konvertáltam tömörítetlen aviba (uncompressed RGB-24), ekkor megszűnt a csíkozódás, és nem vettem észre az említett elmosódás effektet sem. érdekes, hogy Barátnőm csinált videot (szintén hasonló miniDV kamerával), de Neki nem jelentkezett az interlaced hátulütője, igaz, Pinnacle Studio Plus (asszem 11es verzió) val rögzítette az anyagot, és a konvertálás is ezzel történt DVD-be. lehet hogy csak a nero hibája az egész csíkosság? bocsi ha láma kérdés, és tudom, van erre szakosodott topik, de légyszí segítsetek, látom vágjátok a témát. előre is köszi :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17) kleinguru válasza stevve (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez nagyon érdekes!

Ez azt jelentené, hogy ha fent van a powerdvd új változata és premierben vágok egy hd felbontású filmet ( van egy hd4870 vidikarim ), akkor a videókártya besegít a CPU-nak a renderelésbe?!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18) stevve válasza Samus (#16) üzenetére


stevve
nagyúr

az interlaced jobban néz ki tv-n, mint a progressive és fordítva is igaz, de elvileg nem kellene annyira csíkoznia. Mindenesetre sok lejátszóban lehet váltani a két mód között vagy simán átkódolható. Én Pinnacle Studio-t is használok, de kameráról még nem kódoltam filmet. Érdemes lehet kipróbálni ezzel a progival.

kleinguru: Egyelőre még nem segít be enkódolásnál a VGA, csak dekódolásnál (lejátszásnál), viszont még idén kijön a Cyberlink fejlesztésében az a program, ami már az új ATI HD 4800 sorozatnál a GPU-val enkódol. Egy demóban 4 szálon tömörítettek HD filmeket vele és szépen működött is.

[ Szerkesztve ]

(#19) t72killer válasza Daneeka (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy jó kis hogyan tömörítsünk HD-t HD-be (pl hogyan készül egy purevideo HD-t vagy ATI avivo-t kihasználó, szép minőségű, de DL-DVD-n elférő mkv) sztem sokakat érdekelne :) Úgyhogy csak hajrá!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) bbandi


bbandi
tag

Volna egy kérdésem, bár nem tartozik határozottan a témához. Az interlaced megoldást ugye azért találták ki, mert az emberi szem a mozgást kb 23-30 Hz-től látja folyamatosnak, de villogást lát 48-50Hz-ig. De ezt a moziban úgy oldják meg, hogy egy képet kétszer (3x-4x) villantanak fel, viszont ezt a TV szabványok fejlesztésekor nem tudták megoldani memória híján. A kérdés: a digitálisan tömörített tartalmaknál miért nem használnak szimplán 25 fps-t amit a lejátszó villogtat, mint a mozi rendszer? Végülis SD-ben még csakcsak érthető, mert ott többségben CRT megjelenítők vannak, amik az interlaced szabványt "szeretik", de HD-t csak "lapostévén" lehet nézni, amik progresszívre vannak kitalálva, szóval semmi értelme az interlacedet erőltetni (pedig ugye a DVB szabványokban is 720p és 1080i szerepel).

(#21) DarkByte


DarkByte
addikt

Az MPEG-4 szintén egy szabvány, mégpedig videotömörítésre, mint az XviD vagy a DivX.
Tudomásom szerint sem a DivX sem az XviD nem igazi szabvány (inkább a gyakori használatuk tette őket szabványszerűvé), mindkettő az MPEG-4 Part-2/ASP (Advanced Simple Profile) kodek egy implementálása és kibővítése. Lásd: [link]

Egyébként jó írás, kíváncsi vagyok Te meddig vesézed ki a témát. :U

[ Szerkesztve ]

(#22) stevve válasza DarkByte (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

Igaz, ez elírás. Az MPEG-4 szabvány (Part 2) maga tartalmazza ezeket. Kösz, hogy szóltál. ;)

bbandi: Érdekes felvetés, de nem tudom, mennyire lenne kivitelezhető, hogy tv-n többször felvillantson a lejátszó egy képkockát. Élő adásoknál pedig végképp nehéz elképzelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Daneeka válasza t72killer (#19) üzenetére


Daneeka
senior tag

Húha nagyon magasra helyezted a lécet ;] Sem HD-t nem kódoltam még, sem .mkv-t de valóban több értelme lenne ha róluk írnék. Viszont felfejlődök belőlük mert eszköz meg van, meg kedv is, legalább kipróbálom a Thinkpad hűtését, csak még nem volt rá szükségem. Aztán ha működik minden és a cikk is megfelelő minőségű akkor bevehetem őket is.

(#24) bbandi válasza stevve (#22) üzenetére


bbandi
tag

Miért ne? A 100Hz-es tévék szerintem így működnek (hogy máshogy?)
Élő adás pedig nem létezik :) Mindig csúszik a valósághoz képest néhány másodpercet (főleg, hogy lehessen rendezni: pl sporteseményeknél melyik kamera adjon, ne vegyék fel a pályára berohanó embert stb) De az MPEG2 TS (transport stream) se sorrendben küldi el a képkockákat. (mivel kétirányú predikció van időben, azaz az előző és a következő képből számolja a köztük lévőket, ezért először a referenciaképeket kell leküldeni)
egyszerűbben: I:önmagában kódolt P: múltbeli referenciából kódolt B: két irányból kódolt kép
lejátszás:
IBBPBBPBBP
adás:
IPBBPBBPBB

na ehhez már meg kellett keresnem a jegyzetem, szóval abbahagyom :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jó írás, tetszik. :)
Sztem is inkább a gyakorlati részére kéne kitérni, úgymint a PC-s en/dekódolás (tömörítés ebből abba, hardveres gyorsítások kihasználása, formátumok kivesézése, howto-k írása, teljesítménybeli összehasonlítások, stb.)!

Valjuk be, ha technológiai háttér ismeretétől még nem fogjuk (kivételek persze vannak :P - átlag user nevében beszélek) tudni kihasználni maradéktalanul a lehetőségeket.

Várom a folytatást! :)

(#26) chungee


chungee
addikt

OFF
Tudtok ajánlani olyan kodekcsomagot, amely kompatíbilis a BSplayer-rel:F Ugyanis ami fenn van, az csak a media player classic-val hajlandó együttműködni a nagyfelbontású mkv-s filmekkel. Pl. felirat vagy szinkron választása. Szigorúan csak media player classic-ben tudom aktiválni, BS-ben pedig nem :(
ON

(#27) stevve válasza chungee (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezek kellenek neked:
Gabest MKV splitter
CoreAVC decoder
AC3Filter

A free-codecs.com-on fent is vannak mind. :)

(#28) chungee válasza stevve (#27) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm!

(#29) stevve válasza chungee (#28) üzenetére


stevve
nagyúr

Szívesen, remélem, segítenek a fájlok. Nem nagyon használok Bsplayert, de ezekkel kellene mennie. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.