Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zoltan6


zoltan6
őstag

Az rendben van hogy videókat nem a flashplayer játsza le,de mi van a flash alapú játékokkal? pld.texas holdem poker?

(#2) Taybore válasza zoltan6 (#1) üzenetére


Taybore
aktív tag

Előre lejátszák az össze leosztást, majd a te lépésednek megfelelően az adott részt vetítik le felvételről ;]

(#3) #51736960 válasza zoltan6 (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

a hír csak a video lejátszásra vonatkozik, a többi tartalomra nem.
ez a cím már nem is hatásvadász, inkább csak simán félrevezető :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Tutu7030 válasza Taybore (#2) üzenetére


Tutu7030
veterán

:DDD :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5) zoltan6 válasza Taybore (#2) üzenetére


zoltan6
őstag

HA-ha-ha de jót nevettem rajta,a kérdés nem konkrétan arra irányult,hanem arra hogy kukázza a fashplayert,nem csak videólejátszás használja a flashplayert,hanem rengeteg weblap,flash-es alkalmazások,játékok.stb.

(#6) Penguin95


Penguin95
senior tag

Személy szerint örülök a döntésnek. Amíg a Flash Playert használtam, nem tudtam egyszerre két lapot megnyitni a böngészőben, mert a video elkezdett akadozni.

(#7) Stauffenberg válasza zoltan6 (#5) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igaz, hogy a cím félrevezető, de a hírből szerintem egyértelműen kiderül, hogy csak ott használja a HTML5 alapú lejátszót, ahol tudja. Nincs szó teljes kukázásról.

(#8) pigster válasza Penguin95 (#6) üzenetére


pigster
senior tag

Ez teljesen hihető, persze. Érdekes, velem ilyen gyakorlatilag sohasem történt.

Más: Nem találtam megfelelő fórumot, hátha vkit érdekel:
Van egy Google Ads kuponom, 25€ "befektetéssel" +75€ ajándék. Ha bárki fel tudja használni, viheti:

google.at/ads/beginnen

7PNNC-NQNME-3QLésavégénmégegynagy"K"
Érvényes 2015.02.28.

Remélem, nem direkt valami céghez kötött dolog.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#9) weiss


weiss
addikt

jobb minőséget kínáló és kisebb sávszélességet igénylő VP9 videókodek támogatása, az Encrypted Media Extensions használata

És ez mennyire is HW gyorsított?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#10) Kabika válasza zoltan6 (#1) üzenetére


Kabika
csendes tag

Jogos... Már én is elgondolkodtam, hogy akkor most hogyan is lesz a linuxos rendszeremen normális up-to-date flash, ha már a Chromeból is kiveszik... Szóval a címadás inkább: A Youtube kukázta a Flasht.

(#11) Béééla válasza zoltan6 (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Miért, a Google hosztolja a Texas játékod? Nem.
Akkor addig teszed fel a BöngészőLassítóKeresztbefagyasztó plugint és backdoor-gyűjteményt, ameddig akarod, csak a Tecső végre inkább hanyagolja.

Bélabá

(#12) tatararpad


tatararpad
őstag

Leider pontokba szedve fel is sorolja a HTML5 használatának előnyeit: a MediaSource Extensions használatának engedélyezése, a hálózati viszonyokhoz alkalmazkodó Adaptive Bitrate alkalmazása, a jobb minőséget kínáló és kisebb sávszélességet igénylő VP9 videókodek támogatása, az Encrypted Media Extensions használata stb.

... és számomra valamiért a hardveres gyorsítás hiánya.

(#13) Dezsike


Dezsike
tag

Na végre! Tisztán emlékszem, hogy a '90-es évek végén üzemelő gépek nagyrészén még a legprimitívebb flashjátékok is akadoztak, aztán ahogy gyorsultak a gépek úgy egyre nagyobb gépigényű dolgok jöttek, így végeredményben mindig akadozott valami, újabban a full HD videók - míg a gépem egy mkv 1080p-s videót gond nélkül lejátszik, a tecső hajlamos megakadni.
Ismerősök hoztak hozzám régi gépeket, hogy kezdjek vele valamit, mert nagyon lassú. Kiírtottam a flasht, a javát és kilőttem a JS futtatást, megtáltosodott. Tartok tőle, hogy pár hét/hónap múlva jönnek vissza, mert a gazdája visszarakta ezeket.

(#14) Penguin95 válasza pigster (#8) üzenetére


Penguin95
senior tag

Szóval ha Veled nem történt ilyen, akkor az nem lehet. Nincs több kérdésem.

(#15) tomazin válasza pigster (#8) üzenetére


tomazin
veterán

Akkor hadd meséljek neked, hogy egy sempron 2800-at teljesen megeszik a youtube lejátszás(magában terheli a procit). Sőt core2duo 7ezervalamennyin egy flashjáték és egy youtube nem tud egyszerre futni, mert szaggat a videó meg a játék is. (és szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki nem tartja up-to-date-en (hw szempontból) a saját gépét, pláne, hogy a családban több mint 2gép van)
De ha én nem tudok valami tutiszupi beállításról, akkor ne tartsd magadban.

És igen a cím borzasztóan félrevezető.

(#16) TeeJay


TeeJay
félisten

legjobb lenne már ha minden HTML5-ön lenne, amelyik oldal meg nem áll át fél éven belül azt ne lehessen megjeleníteni onnantól
flasht kukázzák a p*csába és írják át HTML5-re aztán jónapot
a legszebb mikor egy oldalon van 2tucat flash reklám, és adblock nélkül letérdelne tőle az amúgy nem gyenge laptop...
nekem most i3-380M proci van a laptopban 2x4GB RAM társaságában és youtube-ot már hónapok óta átnyomtam HTML5 módra mert ott gyorsan betöltődik a videó és nem akad soha, gondolom a Radeon 5470M is gyorsítja GPU-val mert ezerszer jobb mint a flash verzió

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) rt06 válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


rt06
veterán

"Nincs szó teljes kukázásról."
semmilyen kukazasrol nincs szo, a flash alapu lejatszo is megmarad, csak nem az lesz az alapertelmezett => a cim baromsag

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#18) rt06 válasza TeeJay (#16) üzenetére


rt06
veterán

"a legszebb mikor egy oldalon van 2tucat flash reklám, és adblock nélkül letérdelne tőle az amúgy nem gyenge laptop..."
nyugi, majd lesz ezentul* ket tucat html animacio, ami ugyanugy (ha nem jobban) megoli a geped

*: 5-10 ev kerdese csak, addig nem igen fogjak kiirtani a flast, hiaba temetik mar legalabb ennyi ideje

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19) Komplikato


Komplikato
veterán

Biztos én emlékszem rosszul, de a H263, H264 után van natív H265 HW támogatás pár éve a GPU-ban, nem?

A FlashPlayert meg kb. a 8 után kukázni kellett volna a fenébe. Vicc, hogy ma böngészni egy 4 magos procin is lassú mert ha sok oldal van nyitva, megeszi a memóriát a rengeteg flash szemét ... Az is vicc, hogy direkt flah lejátszó mennyire szarabbul és gépigényesebben játszik le egy "flash videót", mint third party megoldások. Mióta az Adobe átvette egy bughalmaz az egész. Pont annyira visszafogja a web fejlődését, mint anno a nyomoronc RealPlayer.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#20) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Örülök neki. Elég az akadozásból!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#21) macman507


macman507
aktív tag

Jó hír nagyon, Végre!!! :R

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#22) zseko


zseko
veterán

Akkor azt is visszahozhatnák, hogy ha egyszer már letöltődött/előtöltődött az a qrva videó, akkor beletekeréskor ne kezdje már újra letölteni az egészet :W

HR24.hu

(#23) #41133696


#41133696
törölt tag

Végre.

(#24) Espla


Espla
aktív tag

Akkor végre nem fekete téglalap lesz FireFox-ban a Youtube video?

(#25) arnyekxxx válasza Penguin95 (#6) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ideje lenne lecserélni a 600as cerka procit és riva2TNT videokártyát.

(#26) Penguin95 válasza arnyekxxx (#25) üzenetére


Penguin95
senior tag

Trollkodni másik fórumon tessen, ne itt. Nézz rá az adatlapomra.

(#27) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

én csak azt nem fogom fel,hogy pl ha a vlc,vagy mpc lejátszó van a gépen akkor azt miért nem tudja a böngészőben futtatni.
Mert az köröket ver a flash playerre ilyen téren.
Intel celeron 2.53 ghz,256mb ram,valami öskori intel integrált gpu,és a 720p youtube stream szinte akadás nélkül fut,pl vlc ben.
Ugyanez böngészöben 360p ben akad.
A vlc ben pedig hardveres gyorsitást sem tud a 720p esetében,bár gondolom a vfp-t nagyon jól használja.

(#28) arnyekxxx válasza Penguin95 (#26) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csak neked szabad ilyen baromsággal trollkodni?

Személy szerint örülök a döntésnek. Amíg a Flash Playert használtam, nem tudtam egyszerre két lapot megnyitni a böngészőben, mert a video elkezdett akadozni.

(#29) Xero


Xero
nagyúr

Itt volt az ideje. Erőforrás pazarló szemétre való megoldás.

(#30) fordfairlane válasza aprokaroka87 (#27) üzenetére


fordfairlane
veterán

én csak azt nem fogom fel,hogy pl ha a vlc,vagy mpc lejátszó van a gépen akkor azt miért nem tudja a böngészőben futtatni.

Egyszerűbb, ha a böngészőnek van natív videolejátszója. A külső programoktól való függés problémás többféle szempont alapján is. (Nem tudom, hogy pl. a vlc fel van-e egyáltalán készítve arra, hogy egy másik program használja beágyazva.)

Egyébként furcsa, hogy a Google-ról van szó a hírben, pedig a Youtube alapértelmezett videolejátszásáról van szó, semmi másról.

x gon' give it to ya

(#31) aprokaroka87 válasza fordfairlane (#30) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én azt hiszem ezt hivják pluginnek,csak a megfelelő kódek kell hozzá.mert flash videó esetén szerintem valami borzalom a kódek optimalizáltsága.vagy fogalmazzunk úgy hogy böngészőben az flv,mp4,webm multimédia fájlok elbutulnak.

(#32) fordfairlane válasza aprokaroka87 (#31) üzenetére


fordfairlane
veterán

A flash is egy plugin. Nem kodek kell hozzá, hanem egy plugin interfészt kell implementálniuk, amin keresztül a host alkalmazás, jelen esetben a böngésző képes egy konténerben futtatni az alkalmazást. Amivel sok probléma van, például, hogy a különféle böngészőknek eltérő a beágyazási módszere.

x gon' give it to ya

(#33) Penguin95 válasza arnyekxxx (#28) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ó, szóval ha leírom a negatív véleményem és tapasztalatom, akkor troll vagyok? Ne akarj a semmiből valamit csinálni, mert nem fog működni...

Szerkesztés: Egyébként olvass bele a többi hozzászólásba. Nem csak nekem van negatív véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#34) arnyekxxx válasza Penguin95 (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekem is negativ a véleményem, de az, hogy nem lehet másik nyitott lap mert akkor már szaggat a video az max kökorszaki hardveren hihető el valós problémának. vagy valami nagyon szétqrt rendszernél de az meg nem a fles sara ha a juzer szétbarmol

(#35) Penguin95 válasza arnyekxxx (#34) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha az én rendszerem szétbarmolt, inkább nem gondolok bele, minek neveznéd egy átlag felhasználóét. A kőkorszaki hardveren meg vígan fut az AIMP, és az Autodesk Inventor együtt. Több böngészővel is próbáltam. További ötlet, hogyan akard rám fogni a dolgot?

(#36) rt06 válasza Penguin95 (#35) üzenetére


rt06
veterán

hiaba erolteted, ha nem tudsz megnyitni egy masodik fulet tetszoleges bongeszoben, mert elkezd tole akadozni a video, akkor az a gep gyenge, vagy az a rendszer szar, vagy valamit elfelejtesz megosztani velunk (pl hogy egy js-heavy facebook oldal volt a masodik fulon, sok nyitott chat ablakkal, sok bannerrel, ami magaban lefogja a geped)
ez nem trollkodas, ez tenykerdes

azt se felejtsd el tovabba (es a tobbiek sem, akik hasonlokepp ujjonganak a flash "kukazasa" (rofl) kapcsan), hogy meg ha tortenik is olyan esemeny, mint amit leirsz (akar a gep gyengesege, akar a rendszer szetbarmolasa miatt), az nem a flash player es nem az actionscript hibaja
azok (meg akik utanuk jonnek majd), akik most borzasztoan szar flash reklamokat irnak, fognak majd irni a kesobbiekben ugyanilyen szar html 5 animaciokat (vagy ami eppen trendi lesz)
azok pedig (meg akik utanuk jonnek majd), akik ezeket beteszik az oldalaikba, a kovetkezo generacios szemetet is be fogjak illeszteni az oldalaikba
a te (akkori) gepeden pedig ugyanugy nem fog menni a ket tabos bongeszes, csak akkor eppen nem a flash-re fogsz (fogtok) kopkodni, hanem az aktualisan hasznalt technologiara

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37) arnyekxxx válasza Penguin95 (#35) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem tudom minek nevezzem az átlag felhasználóét, de a tiednél nagyságrenddel ótvarabb gépnek se okoz gondot video mellett másik megnyitott tab. Én elhiszem neked, hogy a jelenség létezika gépeden, de elsősorban nálad kellene keresni a hibát mert nem egy általános, bármikor bárhol produkálható jelenség

[ Szerkesztve ]

(#38) Penguin95 válasza rt06 (#36) üzenetére


Penguin95
senior tag

Nincs mit titkoljak. Az egyik fülön a YouTube, a másikon vagy a Logout, vagy az f1hirek.hu, néha az xda. Mint láthatod Te is az adatlapomon, a gép azért nem nevezhető gyengének, bár erősnek sem. Minden esetre itt a részletes specifikációja:
Intel Core2Duo T9300
2x2 GB DDR3 1066MHz-es RAM
ATi Radeon HD3650 256 MB (dedikált a memória)
Kingston SSDNow V300 120 GB (a vezérlő miatt csak SATA II módban)
Western Digital Blue 500 GB-os HDD (5400RPM)
Lapozófájl kizárólag az SSD-n van.

A rendszer sem sz*r, informatikus létemre már csak tudom, hogyan kell karbantartani azt. Ráadásul 2 is van, az egyik a Windows 7 Ultimate, a másik pedig a Linux Mint 17 Cinnamon. Mindkettő 64 bites, a 7 még a géphez járt. Havonta 1 napot rá szoktam szánni, hogy rendbe tegyem őket. Közben azért kisebb dolgokat, mint a Lomtár/Kuka ürítése azért meg szoktam csinálni. Még csak túlmelegedés sem volt pár nappal ezelőttig, de mostanra már be van tervezve a pucolás és az újrapasztázás.

Ezek után én nem hiszem, hogy az én hibám lenne a dolog. De leteszteltem. Elindítottam egy 720p-s, MP4-ben rögzített videót, aminek a bitrátája ~20 MB/s. Közben pedig megnyitottam a böngészőt, és olvastam 1-2 cikket a Mobilarénán. Sehol egy akadás. A lejátszó egyébként a 2.1.5-ös VLC.

Másik: Igen, lesz majd sok szép HTML5 reklám biztosan. Viszont arra is lesz majd AdBlock.

Remélem elég részletes voltam.

(#39) rt06 válasza Penguin95 (#38) üzenetére


rt06
veterán

"...informatikus létemre már csak tudom..."
szerintem hagyjuk

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) zoltanz válasza aprokaroka87 (#27) üzenetére


zoltanz
nagyúr

VLC ilyen esetben alapból nem használ GPU gyorsítást, de be lehet kapcsolni (ha a videokártya driver is telepítve van)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#41) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Egy szög helyett ve(r)hetnének egy dobozzal, és mondjuk a youtuberól is leirtani a flasht, meg abszolút mindenhonnan, a chromium pedig már abszolút ne támogassa, úgy ahogy van.
Akkor már mondhatjuk hogy kukázták.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#42) mekka_kola válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


mekka_kola
tag

Mármint annak félrevezető a cím, aki nem olvassa el a cikket, csak beböfög valami okos kommentet, ebben tökéletesen igazad van. :-)

(#43) janos1988 válasza Penguin95 (#6) üzenetére


janos1988
addikt

Nálam alapból akadozik meg-megugrik néha az 1080p. FF-el simán megy.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#44) FF23 válasza Penguin95 (#38) üzenetére


FF23
senior tag

Monitorozd közben GPU-Z-vel. Ha a böngésző is gpu-gyorsítással megy, akkor 4-5 tartalmasabb fül+HD+win7 aero és már el is fogyott a 256MB vga memória.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#45) rt06 válasza mekka_kola (#42) üzenetére


rt06
veterán

nem, mindenkepp hatasvadasz kamu a cim
nincs osszhangban sem a hir tartalmaval, sem a valosaggal

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#46) ksanc


ksanc
őstag

Hülyeség a cím.

És ahogy még én látom: árulja már el valaki, hogy mi értelme van pl. egyszerre flash játékot és videólejátszást futtatni? Egyik szemével ezt nézi a másikkal meg azt? Most vagy használom értelmesen a gépet, vagy állandóan csúcsrajáratom, mert betegesen bizonygatni kell, hogy milyen fasza? Vagy csak azért, mert azenyimbírjaöcsém?

Az a baj, hogy jól használni felejtjük el a számítógépet. Szeretem, mikor a kolléga jön, hogy lassú a gépe. Ahha, nyomdai előkészítéssel foglalkozik, Photoshop zakatol 200MB-s képfájllal, mellette még faszbuk, 43 böngészőablak meg még a franc tudja, mi.
Az a baj ezzel, hogy ha valaki így tanulja/szokja meg használni, annak az életben soha, semmilyen konfig nem lesz elég jó. De nem baj, mert az ilyenek veszik a vadiúj, méregdrága holmikat és ennek köszönhető, hogy később olcsóbb lesz :D

Windows Ultimate. Ja... hát azt nem az otthoni felhasználóknak szánták, otthon biztosan szükség van arra a millió szolgáltatásra, amit alapból futtat. Eleinte én is ezt használtam, mert milyen király vagyok, de gyorsan rájöttem, hogy a Home Prémium is tökéletesen megfelel.
Én kb. pont egy éve cseréltem le a PIV-esemet, mert nem vitte a full HD-s videókat :D Meg a Minecraftot sok FP-vel, de az másik kérdés:D
A mostani gépem tökéletesen működik, nem akad, pedig rászoktam a normális, full HD-s videókra, nagyon sűrűn használom a Youtube-ot, vagy éppen a reklámoktól nyüzsgő oldalakat, egyetlen adblockert vagy hasonlót sem használok (ez nem teljesen igaz, a felugró ablakok részlegesen tiltva vannak), de az is igaz, hogy maximum 4 vagy 5 oldal van nyitva egy böngészőben, egyszerre csak néhány alkalmazást használok és nem fut még hat videólejátszás, 4 játék meg 23 konvertálás. Meg a háttérben 276644 torrent le- és feltöltés.
Egyszerűen így szoktam meg. Bitdefender zörög a háttérben még.

Jah, erről jut eszembe: lehet bármilyen erős gépe valakinek, a böngésző és így bármilyen webes cucc átmegy állóképbe, ha a FELtöltési sávszélesség teljesen le van foglalva mondjuk torrentezéssel! A letöltési sávszélről óbégat mindenki, pedig igazán a nulla rendelkezésre álló feltöltési sávszéllel lehet meggyilkolni a netezést.

Sok helyre járok ki gépeket javítani, telepíteni és általánosan tapasztalom, hogy egyvalamit nem tanítanak meg sehol: ésszel használni a számítógépet.

És milyen konfigról beszélünk:

- 32 bites Windows Home Prémium (Meg egy Ubuntu 12.04 LTS)
- Asrock Conroe 1333-D667 alaplap (mikor is árulták? :D)
- Intel Core 2 Duo E8500 (3,16GHz) proci gyári hűtővel
- 2 GB DDR2 RAM (muhhaha, az órajelet le sem írom :D Sokak szerint 8 GB alatt öngyilkosságot kell elkövetni. Rajta. Bár elismerem, ez azért karcsú.)
- Radeon HD5500 512MB VGA
- 1 db, valamilyen Western Digital 1TB-os SATA vinyó, 4 elsődleges partícióval.

Ahogy írtam, számítógépek javításával is foglalkozom, bármikor összecsaphatnék egy fullos hard gamer gépet, de MINEK?
Jó, nem játszom vadiúj, látszik-a-főhős-fanszőrének-sejtelmes-hajlongása-visszatükröződve-a-hullámzó-vízben féle agymosó, a mázat lehántva töküres, semmitmondó fos játékokkal, az igaz. Nem foglalkozom CAD/CAM tervezéssel sem és nem szoktam agyoneffektezett videókat szerkeszteni. Konvertálni igen, de az belefér az időbe.
Persze nálam az is belefér, hogy pár másodpercet várjak dolgokra és nem kezdem csapdosni az asztalt idegbetegen, ha nem történik minden 0,02sec alatt.

Ezek csak a saját véleményem és nézőponjaim, nem győzködni és pláne nem vitázni akarok.

(#47) Lewzke


Lewzke
őstag

Na végre. Az utóbbi időben nekem gyakran összeomlott a Flash Youtube videók közepette, s szerintem nem csak nekem produkálta ezeket a teljesen véletlenszerű agyrémeket. Annyira rájöttem, hogy nem elég friss Flash meg videómeghajtó, egyszerűen csak akkor nem omlik össze, ha nincs is feltelepítve. :DDD

(#48) Komplikato válasza aprokaroka87 (#27) üzenetére


Komplikato
veterán

"én csak azt nem fogom fel,hogy pl ha a vlc,vagy mpc lejátszó van a gépen akkor azt miért nem tudja a böngészőben futtatni."
A vicc az, hogy nem flash kiterjesztésű MÁS videókat, pl mp4, Mpeg4 kiterjesztéssel simán megnyit a VLC böngésző ablakban. Tehát technikai akadálya szerintem nincs. Pláne ha adott flash videó is H263-H264 alapokra épít. HW gyorsítás meg miért ne lenne? Az a kódekre vonatkozik, nem?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#49) Penge_4 válasza rt06 (#36) üzenetére


Penge_4
veterán

"ha nem tudsz megnyitni egy masodik fulet tetszoleges bongeszoben, mert elkezd tole akadozni a video, akkor az a gep gyenge, vagy az a rendszer szar, vagy valamit elfelejtesz megosztani velunk"

Vagy a Flash implementációja szar, amiért a CPU-t terheli csúcsra ahelyett, hogy a GPU/IGP végezné a szükséges feladatot, ezzel minden zökkenőmentesen történne. Ez az, ami megtörténik, amint a YouTube videó linkjét egy külső lejátszóban (pl. VLC) nyitod meg ugyanezen a konfigon. Olyankor 1080p-ben zökkenőmentes a lejátszás és mellette bármit tudsz csinálni. Egy statikus oldalon történő scrollozás nagyobb CPU tüskéket produkál, mint a videólejátszás, mivel az a GPU-t/IGP-t használja, ahogy annak lennie kéne.

(#50) rt06 válasza Penge_4 (#49) üzenetére


rt06
veterán

11-es, vagy 12-es verzio ota ilyen problemanak nem lenne szabad jelentkeznie (hardveres gyorsitas mar elotte is volt, csak idonkent problemas)
vagy ki van kapcsolva a gyorsitas, vagy a vga driverrel van gond, vagy ezereves a flashplayer (vagy valami kokanyolt linux-os playerrol van szo)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.