Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babkukta


babkukta
senior tag

Hiába veri a Samsung a geekbenchbe, ha stabilitás és gyorsaság szempontjából ég és föld a másik. Persze most majd jöhetnek a hurrogások, h azt se tudom, milyen lesz a Samsung... igen, mindegyik Samsung világmegváltó volt optimalizáltság terén, biztos ez is az lesz! Ennyit a szintetikus tesztekről

Üdvözlettel, Tibi

(#2) Blyan


Blyan
félisten

Szerintem ez korrekt és elég előrelépés teljesítményben az M8-hoz képest.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) TechData válasza Blyan (#2) üzenetére


TechData
tag

Az M8-as villámgyors telefon...nem hiszen ,hogy lehet még fokozni a sebességérzettett,de ne legyen igazam :D

[ Szerkesztve ]

LG G Flex 2 (Titan Silver)

(#4) Blyan válasza TechData (#3) üzenetére


Blyan
félisten

Teljesítményről beszélek, nem alkalmazás megnyitásról vagy betöltésről. Azon mindig lehet javítani.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#5) falijja válasza babkukta (#1) üzenetére


falijja
őstag

Nem tudom mikor volt a kezedben legutóbb felső kategóriás samu.. :F de talán vegyél a kezedbe egy note 3 at nekem míg meg volt, egyszer nem akadt vagy laggolt vagy fagyott. De persze az m8 sem.

(#6) stilo18


stilo18
addikt

Érdekes, hogy ekkora különbség van az új Exynos illetve a Snapdragon 810 között!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#7) Márko88


Márko88
aktív tag

;)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#8) balazsfanni


balazsfanni
csendes tag

A Samsung csucskeszulekei igenis jol vannak optimalizalva. Ezen folosleges vitazni. S3 Ota hasznaltam mar S4-et, S4 Active-ot, S5-ot, es egyikkel sem volt problema optimalizacio teren.

(#9) batai15


batai15
félisten

Jól gondolom hogy jobb az hogy több gyengébb proci van mint erősek? Kevésbé fog melegedni és ezáltal később veszi vissza az óra jelet.

(#10) batai15 válasza balazsfanni (#8) üzenetére


batai15
félisten

Haverom ezért adta el őket.

(#11) snorbi82 válasza balazsfanni (#8) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nálam volt S3 egy hétig... Mire feltettem a programokat amit használtam minden nap a névjegyzék 25-30 sec alatt töltődött be. Gyári beállítás követően ugyan ez volt a bajom vele... De a többi már lehet, hogy jó....

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#12) maximilian4 válasza batai15 (#10) üzenetére


maximilian4
addikt

Meg azért váltottak sokan g2-g3-ról egy csomóan s5-note3-ra ugye?

Ha már az s3-nál tartunk(nem értem sokan miért mindig a múltat feszegetik..), akkor nézzük már meg, hogy pl az akkori lg csúcsmodell jobban teljesített-e?
Na ne vicceljünk már.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#13) AS


AS
félisten

Ezel nincs olyan nagy baj.
De ez LOL
HTC One M9 Plus to have MTK processor in South Asia
Ernyire ne égessék azért magukat.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#14) benike1999


benike1999
tag

Biztosan ezeket a számokat is megbundázta a Samsung aztán meg majd amikor kijön mondjuk az S6 kiderül hogy ők egy 16 magos exynossal meg egy GTX TITAN-nal futatták a teszteket :DD

(#15) tjb007 válasza stilo18 (#6) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont ezért nincs rendben valami ezekkel a számokkal.
Aztán lehet, hogy csak az eltérő Geekbench verziókból fakad a különbség.

(#9) batai15

4x Cortex-A57 + 4x Coretx-A53, tehát nincs szó több gyengébb processzormagról.

[ Szerkesztve ]

(#16) no more


no more
addikt

A HTC-k sosem voltak benchmark gyilkosok, no de nem is a pontszámokért vesszük őket! :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#17) pg1966


pg1966
aktív tag

Az az 1,55 GHz a gyanús, miért nem 2 GHz, amennyivel mehetne? Vagy ez még a túlmelegedő proci, és nem tud felpörögni, azért alacsonyabb a pontszám? Épp ma olvastam, hogy az Samsung S6-hoz a Qulcomm továbbfejleszti a 810-es procit, mely a túlmelegedési problémákat hivatott kiküszöbölni.

(#18) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Az új Exynos ennyivel erősebb, mint az idei csúcs Snapdragon? Ez meglepő.

(#19) CptAdamica válasza AS (#13) üzenetére


CptAdamica
veterán

Kamu. :)

Megyen!

(#20) no more válasza benike1999 (#14) üzenetére


no more
addikt

:DDD :DDD ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#21) Forest48 válasza Dr. X (#18) üzenetére


Forest48
aktív tag

Azt sajna nem láttuk, hogy az állítólagos samsung s6 SoC egy becsomagolt telefonban lakozik-e a mérés alatt, vagy kiborítva a padra fél kg rézzel burkolva ;).
Majd az MWC-n minden kiderül. A HTC talán megoldja a snapi 810 gondjait leskálázással és a hátlap meggyűrésével, hogy nagyobb felületen adja le a hőt :D.

(#22) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Érdekes, hogy a Samsungos eredménynél is szinte azonos órajelen futott a teszt, szóval itt valaki lódít... :D

Megyen!

(#23) Blyan válasza CptAdamica (#22) üzenetére


Blyan
félisten

Nem tudom, amúgy is szkeptikus vagyok a tekintetben, hogy az új Exynos hirtelen közel duplájára emelte volna a teljesítményt.
Bár, ha azt nézem a 805 hozott kb akkora eredményt, mint itt az M9 állítólagos pontszáma. Fene tudja, valaki lódít. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#24) stilo18 válasza tjb007 (#15) üzenetére


stilo18
addikt

Ha Te azt mondod, hogy itt valami nem stimmel, akkor én már nem hiszek ennek a cikknek :DD

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#25) halaszk


halaszk
csendes tag

Nincs is semmi csökkentett órajel, egész egyszerűen a benchmark programok a "Little" magok órajelét mutatja, és nem a "Big" Magokét! Note 4 Exynos verzió alatt ez az érték 1.3GHz mivel ott az A53 magok órajele ennyi. Exynos vs Snapdragon: Már Snapy 805 esetén is fényévekkel jobb az Exynos5433/7410. Mivel jobb a gyártástechnológia: Snapy805->28nm még Exynos 20nm. Sanszos hogy az új Exynos meg azért is ennyivel jobb mert már az az új 14nm-es gyártósoron készül/készült így jobban lehet órajelet adni neki. Még Snapy 810 "csak" 20nm-en készül.

Lehet itt vitázni, de már S5 óta nemigazán lehet a gyári TW romokon laggolást vagy bármi mást észrevenni. Legyen az Snapy vagy Exynos SOC.
Egyébként Exynos alatt már jóideje nagyon kicsit az overheat, köszönhető a 3.10-es linux kernel alatt megírt Thermal IPA management drivernek.

(#26) big-J


big-J
őstag

Úgy nézem bőven megéri várni még 1-1.5 évet a normálisan órázott változatokra, min 800-nál ab ac 801 ab ac stb..

(#27) Sh4rk válasza halaszk (#25) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Már ne haragudjatok, de a cimborám Note 4-e akkor szervízbe való, mert ha belakja a cuccot, akkor bizony meg meg szaggat, optimalizálás ide vagy oda. Galaxy S5-öt a motorola jobban optimalizált Moto E je is meg meg rángatja 5öd annyi pénzért. Ennyit az optimalizálásról. A gyári appko lassabban nyílnak meg mint a 30e-res készüléken. Az M7-em meg agyonveri a Note 4-et. Sajnos a Samsung még mindig ott tart, hogy sok ramot felhúzott sokmagos procit pakol bele, hogy ne kelljen optimalizálni rendesen. És akadás mentesen fusson. Csakhát az a fránya Júzer felpakol dolgokat amik megfogják...

(#28) maximilian4 válasza Sh4rk (#27) üzenetére


maximilian4
addikt

A valós tények egyáltalán nem ezt támasztják alá. Ez a nagyanyám kutyája meg ezt tapasztalta ez olyan unalmas már...
Csak ennyire lassú a note 4.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#29) Danny365


Danny365
őstag

Én emiatt nemigen aggódnék, egyrészt még odébb van a megjelenés, másrészt meg eddig sem érdekelt, hogy mi mennyi pontot kap. A Flex 2 is elég siralmasan teljesített Antutuban (meh), mikor bemutatták, aztán gondolom a megjelenésig még csiszolnak rajta.

Az Exynos meg felőlem lehet százszor gyorsabb is, a nullához közeli dev támogatása miatt biztos nem vennék olyan készüléket.

(#30) Sh4rk válasza maximilian4 (#28) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Ez csak egy tapasztalat megosztása... Arra, hogy a samsung, hogyan is optimalizál.
Jah és van egy Samu tab 8.4... Az is néha akad, és ráadásul még a képernyő fordítás is nehezére esik néha... ez nem hallomás ezek tények. Google és Youtube a barátod... Van magyar video is, ahol az s5 bőven ég mint a Reistag...

Jah és milyen telefonod van? :C

[ Szerkesztve ]

(#31) doooo válasza maximilian4 (#28) üzenetére


doooo
veterán

Talán jobb lett volna a Note4-et az M7-tel összemérni.. akkor derülne igazán fény a lassúságára. :U

(#32) maximilian4 válasza Sh4rk (#30) üzenetére


maximilian4
addikt

1. Nem a saját tapasztalatodat osztottad meg.
2. A samsung jól optimalizál, nekem itt van az asztalon egy s5 és egy note 3, szóval nem a szomszéd józsibácsi tapasztalatát(?) osztom meg.
3. Only write üzemmód? Pl. pont én linkeltem fentebb videót. Egyébként youtubon bármelyik telefonról találok neked videót amin "ég" az adott készülék.

Maxi

(#33) Sh4rk válasza maximilian4 (#32) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Vicces srác...

1. Saját tapasztalat. Olvass és értelmezz..
2. Moto E vs Galaxy S5 [link] ez nem saját tapasztalat, de jól mutatja, hogy nagyon nem jó az optimalizálás...

(#34) babkukta válasza falijja (#5) üzenetére


babkukta
senior tag

Hidd el, nagyon sokan nem ilyen mázlisak. Múlt héten a fodrászomnak a lánya szólt, h tudnék e vmit csinálni a 2 hetes Note 4-el, mert sokszor lefagy 2-3 percre. Igen, 2-3 percre.
Nem akarom bántani a Samsungot, de nem szeretem, amikor szintetikus tesztekkel dobálózik csilliós eredménnyel, aztán használatban meg kuka (sokszor).
Nem vagyok Apple fan, igazából kevésbé preferálom is az iPhone szériát, de ott legalább megmutatkozik a gyakorlatban is az az érték, amit a tesztek mutatnak. Szerintem érted, hova akarok kilyukadni :)
Én nem féltem az M9et, felőlem lehet fele annyi Antutuja is, mint majd az S6-nak, aki használja, tudja mi az igazság

(#32) maximilian4: remélem nem a cm-es Note3adról beszélsz :)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#35) doooo válasza Sh4rk (#33) üzenetére


doooo
veterán

gyári androiddal? Nem, hogy fele, hanem töredék annyi alkalmazással teletömve? a galéráiban lévő 1 albummal? és ilyen gyors? :Y hihetetlen.. most mondjam, h az én Asus tabom, melynek a nevét lentebb láthatod, úgyszintén egy töredéknyi pillanattal, de előbb nyitja meg a galériát (amiben mellesleg még mindig több kép és videó van, mint a híres E-n)? azt a mindenit.. :R

[ Szerkesztve ]

(#36) maximilian4 válasza babkukta (#34) üzenetére


maximilian4
addikt

Már nem az van rajta egy jó ideje,hanem gyári 5.0, csak nem írom át naponta az adataimat. :)
És nem véletlenül cseréltem le a cm-t a gyári lollipopra.

Maxi

(#37) Sh4rk válasza doooo (#35) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

A lényeg, hogy 1. nem gyári android. Csak ahhoz közeli, de optimalizálás megvan akkor is...
Ami lényegesebb, hogy a nagyon optimalizált samsungra minek annyi fos program, ha nem megy vele?
Nem arról van szó, hogy azonos mennyiségű app van rajtuk, hanem hogy 5x annyiba kerül a s5 mint a moto e. Nem érdekes, hogy mennyi app van rajta, hanem hogy mennyire nincs optimalizálva. Ez viszont tény.

(#38) Sh4rk válasza maximilian4 (#36) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

:C Akkor nem értem... :Y

(#39) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Miért erőltetik a gyártók a saját felületeiket amikkel nem töltenek el elég idő az optimalizáláshoz? Amikor megveszek egy telefont kéne egy lehetőség hogy stock android, vagy manufacturer.

(#40) maximilian4 válasza Sh4rk (#38) üzenetére


maximilian4
addikt

Mit nem értesz ember?
Akik pl az s5 topikot követik tudják miért váltottam le,de akkor leírom a gyengébb képességű egyed számára is, ha esetleg magától nem lenne értetődő a dolog.
A cm12-t azért váltottam le a samsung leak 5.0-ra, mert sokkal stabilabb volt, illetve akármilyen hihetetlennek tűnik gyorsabb is a gyári rom. Az akksi időről meg ne is beszéljünk. Ami a plusz alkalmazásokat illeti, az összeset le tudtam gyárilag tiltani(igen nem kellett hozzá root sem).

Ui.:
Légyszi küldjél valami videót ahol az m7-ed rommá veri a note4-et...köszi

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#41) Mr.Silkó válasza maximilian4 (#40) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Hagyd, őneki valószínűleg a kollégájának a barátjának a szomszédja látott egy szolgáltatónál 5 hónapja egyhuzamban futó S5-öt, és az 2 másodpercre laggolt, hát persze, hogy ő már ezt hirdeti.

(#42) no more válasza maximilian4 (#28) üzenetére


no more
addikt

Meg ennyire Note4 vs M8.

(#33) Sh4rk: De durvát lagol az S5 a galéria megnyitásánál, az nem semmi :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#43) Sh4rk válasza maximilian4 (#40) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Hát grat... személyeskedj csak. Magadat égeted. Miért is volt CM12 rajta? LOLLER :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Sh4rk válasza Mr.Silkó (#41) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Te egy nagyon egyszerű gyerek vagy... :O
Olvass, hidd el megéri...

[ Szerkesztve ]

(#45) Sh4rk válasza no more (#42) üzenetére


Sh4rk
aktív tag

Hát igen. De egyértelműen mókolt a videó.... :C by Samsung

[ Szerkesztve ]

(#46) maximilian4 válasza Sh4rk (#44) üzenetére


maximilian4
addikt

Szerintem egyedül te vagy az, aki égeti magát. :U

Maxi

(#47) Dave46 válasza balazsfanni (#8) üzenetére


Dave46
tag

Nálam is volt S4 3 hónapig (5 év ios után elkalandoztam az android világába, összességében tetszett), másodperceket töltött az sms app, amikor beszélgetést váltottam, illetve a gyári telefon app is sokszor másodperceket gondolkodott. Ezt nem nevezném jó optimalizációnak (jó tudom, van másik app, de érdekes, HTC M7 gondolkodási idő nélkül tudja ezeket a mutatványokat). Ezt leszámítva a telefont kedveltem, csak kár, hogy pont a legelemibb, legalapabb funkciókban vérzett el.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#48) h4h01


h4h01
senior tag

Tök mind1 mennyi a pontszáma, ha a Sense felülettel köröket fog verni az összes riválisra, pláne a samsungra, hamár a cikkben is ilyen szépen meg volt említve :))

Dave46: +1 Az h a touchwiz jól optimalizált?! Nagyon elborult samu fannak kell lenni ahhoz, h valaki ezt állítsa :D Az összes alap funkció mint a tárcsázó, sms, névjegyzék stb..akkora delay-el nyílnak meg, h sírni lehetne..

Nekem Note 3 van, első héten még tök gyors volt..aztán belaktam..De meglehet kérdezni DeathAdder kollégát is, hogy laggol e a Note 4.. :))
Következő telefonom biztos, hogy HTC lesz!

(#49) RaveForce


RaveForce
veterán

durva... talán S2 idején vol az exynos ekkora fölényben, pláne akkor lenne igen meglepő az eredmény ha tényleg csak FHD lesz a htc, a samu meg a QHD tolja így.... :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#50) halaszk válasza h4h01 (#48) üzenetére


halaszk
csendes tag

És ez a Note 4 Snapdragonos vagy Exynos SOC-os? Független, vagy hitvány szolgáltatói szemetes SW-s?

Nagyon nem mindegy egyébként. Hidd el, mind2 verzió volt a kezemben és szoftveres téren is elég mély szinten belenéztem összehasonlításképp. A Qualcomm még mindig a hülye hotplug decision-t erőlteti ami mikro-laggokat előidéz. Lásd S3 vagy Note 2.
Snapy 810-nél már végre bevezeti a Qualcomm is az C3 idle STEP-et így kíváncsi leszek rá mit fog produkálni.

Aláírom, voltak nagyon fatális hibái a TW-nak anno, de brutál sokat változott most már. Note 3 Exynos és Note 4 Exynos SW-e között is ég és föld a különbség.

A másik meg hogy Note 4 üzemideje is elég jól ellett találva. Nálam 2-3 óra kijelző és 2-3 óra hanghívás 3G-n mellett 2.5-3 napot elmegy. Ha érdekel képet is tudok csatolni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.