Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Fasza. :(((

(#2) h377 válasza #06658560 (#1) üzenetére


h377
tag

Véget érhetne már a Magyaroszág = Budapest korszak....

(#3) juliabrilke válasza h377 (#2) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sose fog.
Arról nem is beszélve, hogy egyre csak erősítik inkább.

(#4) h377 válasza juliabrilke (#3) üzenetére


h377
tag

Gyalázat egyébként. Már az a város is úgy túl van terhelve, a "vidéki parasztnak" meg dobnak egy csontot... Vagy még azt sem...

[ Szerkesztve ]

(#5) tomazin


tomazin
veterán

Gondolom lejárt az adókedvezmény, megyünk tovább.

(#6) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, pedig a Pécsi hírek újság szerint minden szép és jó...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Tigerclaw válasza h377 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálunk is tragikus, hogy ha bemész a helyi munkaügyi központba (Észak-Kelet Magyarország, Zemplén megye), tele van a faliújság állásajánlatokkal, viszont a legközelebbi is kb. 200km-re van, de a többsége 250-400km távolságra. Gyakorlatilag Budapest és környéke, illetve Észak-Dunántúl ahova keresnek embereket, ahol már gyakorlatilag rég munkaerőhiány van és ott ahol meg bőven van szakképzett munkaerő, oda nem települ egy cég sem. Helyi álláshírdetés egy sincs. Mit szóljon egy átlag vidéki város keleten, ha már egy Pécs sem ideális telephelynek a külföldi cégeknek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) mAtech válasza h377 (#2) üzenetére


mAtech
aktív tag

Igazad van. Egyetértek. Tulajdonképpen át is nevezhetnénk az országunkat Budapestre ;]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#9) Gengi válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Gengi
senior tag

Milyen szakma? Mert en pont nem mondtam volna ezt az Eszak-Keleti regiora. Mikor MC-n dolgoztam nagy cegnel sose talaltunk semmire sem embert.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#10) snecy20


snecy20
veterán

"A dolgozói tájékoztatás szerint mindenki megtarthatja az állását, aki vállalja azt hogy odaköltözik az új telephely közelébe."

Ilyet a Magyar Posta is csinált a Budaörsi központ létesítésekor... Végülis csak párszázan nem vállalták, hogy kijárnak dolgozni a világ végére. :(((

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#11) Csapoati válasza tomazin (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pest megyében más az adórendszer? :B

Amúgy ha a Harman felveszi a munkanélkülivé váló embereket, akkor nincs para.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) 8th


8th
addikt

Jöjjenek inkább Kalocsára. Itt akkora córesz és a munkanélküliség, hogy földhöz veri a seggét bárki ha nagy nehezen meg tud csípni egy két műszakos minimálbéres állást... :(((

(#13) tomazin válasza Csapoati (#11) üzenetére


tomazin
veterán

Igen, önkormányzat veti ki, iparűzési (és még ki tudja milyen címen), hogy odacsalogassa a cégeket, így kedvezményt szoktak adni 1-2-5évig. Vagy még sosem hallottál ilyesmiről?

#14: az lehet vannak rá megkötések, de mivel ezek helyi adók, így lehetnek teljesen másak

[ Szerkesztve ]

(#14) Csapoati válasza tomazin (#13) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Dehogynem, viszont ez a mentesség tudtommal országosan megy, nem helyileg. Jól is néznénk ki, akkor országon belül körözgetnének a kisebb cégek, nem? Ha nincs cégnév változtatás, akkor nem lehet ez alól máshogy kibújni. Aztán lehet, hogy rosszul tudom.
A Media Marktok egy részéből így lett Saturn (úgy, hogy egy helyben maradtak, de ugye cégnév váltás történt), aztán most szépen vissza is alakult mind MM-é.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Tigerclaw válasza Gengi (#9) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gyakorlatilag szakmafüggetlenül nem keresnek senkit. Egyformán esélytelen munkát találnia a többdiplomásnak meg a segédmunkásnak a régióban. Ritkán keresnek 1-1 hegesztőt vagy CNC forgácsolót. Ezen kívül semmi. A legtöbb nagyobb job portálba ha beírom a város nevét, nem hoz ki semmit.

Egyébként ez is probléma, mert túl sok álláskereső portál van egy normális helyett. Kellene egy Gumtree szerű oldal itthon is. Amik itthon vannak (1-2 kivétellel) nagyon kicsi adatbázissal rendelkeznek, és a többségnél a keresés funkció egyszerűen használhatatlan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Gengi válasza Tigerclaw (#15) üzenetére


Gengi
senior tag

En voltam a masik oldalon. Embert kerestunk es nincs.

A most frissen epult legzsak gyarba is ez a gond. Keresnek de nincs. Viszont mar nagyon sok allas csak fejvadaszon keresztul van.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#17) Freiherr válasza Gengi (#16) üzenetére


Freiherr
őstag

Lenne mindenre ember,ha nem gombokkal akarnák kiszúrni a szemét a munkavállalónak.Elvárás az van,csak megfizetni nem akarják a szakértelmet a tisztelt munkaadók (tisztelet a kevés kivételnek).

XXX

(#18) Pttypang válasza Gengi (#16) üzenetére


Pttypang
veterán

Miskolcon is a boschba mar barkit felvesznek, mert annyiraa nincs ember a sorra. Mar a svedeket is behalasztak, pedig attol jo darabig huzodoztak.

Everybody lies.

(#19) janos1988


janos1988
addikt

Ez is benne lesz/van a teljesen átalakult "nemakormányszócsövévévált" M1 híradójában?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20) Pttypang válasza janos1988 (#19) üzenetére


Pttypang
veterán

Addig állj csak fél lábon :N

Everybody lies.

(#21) Gengi válasza Pttypang (#18) üzenetére


Gengi
senior tag

Ott a közlekedőn ki van rakva, hogy hogyan kereshetsz többet. De a felvétel feltétele is igazából annyi, írni olvasni némi kézügyesség. Napi ingyen ebéd, 10-15% bónusz teljesítmény függően. Ha értelmes vagy részt vehetsz belsős tanfolyamokon. Amivel emelnek. Ha még ügyesebb vagy és ambíciód is választhatsz másik karier utat. Ha van érettségid és még többet akarsz fizetik a fősulit is akár. Vagy csak a gépek tetszenek lehetsz karbantartó.

Mikor ott dolgoztam nem éreztem embertelen sarcolóknak magunk. Kvázi tudás nélküli embereknek adtak szakmát.

Azért a mai világban egy biztos tudást értékelik mást nem. Anno irodára is castingoltunk, de nyelvtudás nélküli emberek próbálkoztak 1700-2000 euros béreket kérni.:)

Elhiszem azt is hogy ezért mennek a cégek pestre. Egyszerüen nincs ember. Nincsenek igazi szakemberek, elfogadható nyelvtudással. Senki nem fogadja fel hogy 0 tapasztalattal ne tudjon BMWt venni. (Persze külföldön ez meg tök normális hogy utolsó csicska ként kezd az ember, 6.-od magával 10 nmen)
Ha már IT cafe. Akkor legyek én egy pécsi cég, be akarom indítani a gyártást kell hirtelen 30-40 olyan ember aki képes egy gyárat beindítani, tudást importálni. Legyen rutinja és tudjon angolúl. Mindezt 60 nap alatt. Szerintem a felét nem találnám meg. Az első két sikertelenség után bukom a projektet.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#22) Pttypang válasza Gengi (#21) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem tudom, nem dolgoztam ott, csak dolgozokat/volt dolgozokat ismerek, mindenki csak panaszkodott, de ez termeszetes, nem ezen akadtam fenn, hanem ,hogy kiemeltek, hogy mennyire nincs ember. Na most jo kerdes, hogy a boschba pl mennyire kell nyelvtudas, vagy ugy egyaltalan barmilyen ismeret, mikor betanitott munkat vegeznek kezdetben.
A sorra biztos nem mennek, a korulmenyek nem igazan "optimalisak", habar ez meg nem is lenne gond, de egyszeruen nem illek oda.

Everybody lies.

(#23) Gengi válasza Pttypang (#22) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem csak gyártó sor létezik ott sem. Millió más fehér galléros meló is.

Régen éjszakásba fociztak neg tvztek az emberek, ma már nem lehet. Az optimàlis meg nem tudom mit jelent. 8 óra munka után közelező haza nenni, mindenki azt figyeli hogy te hogyan dolgozz kényelmesebben. Hogyan dolgozz komfortosan. Figyelik hogy megtudsz-e ebédelni stb... Tisztaság van, klima, nehogy melegd legyen.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#24) Pttypang válasza Gengi (#23) üzenetére


Pttypang
veterán

Fehergalleros munkahoz vegzettseg se artana, az meg még nincs, legalábbis olyan, amivel ott bármit is érnék.
Nekem koedukalt oltozotol kezdve minden hulyeseget mondtak mar, en csak siman leirtam magamban, hogy oda nem mennek, ha megse jonne be az egyetem, legalabbis sorra.

Everybody lies.

(#25) h377


h377
tag

Arra, hogy az ország más részében nincs megfelelően képzett munkaerő, én csak annyit mondok, hogy: IGAZ. De miért? Mert az évek során mindenki elköltözött innen!!! Minimum Budapestre, vagy más országba.

És mivel már évek óta ez megy, senki nem akar már erre a régióra alapozni. Sem munkavállaló, sem munkáltató.

Természetesen azt is aláírom, hogy sok-sok embernek a betanított munka is sajnos meghaladja az értelmi képességét ezekben a megyékben. De azért ezekből BP-re is jut rendesen.

Viszont, ha lenne stratégia, akkor lehetne ezen változtatni. Nyilván idő kellene hozzá....

Debrecen legalább az elmúlt években fejlődött is valamennyit.

(#26) h377 válasza mAtech (#8) üzenetére


h377
tag

Pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#27) h377 válasza Gengi (#23) üzenetére


h377
tag

Gondolom ez a 8 óra után "kötelező" hazamenni, a műszakos/sori dolgozókra vonatkozik... Nem irodára.

(#28) Gengi válasza h377 (#27) üzenetére


Gengi
senior tag

Ma már egyre lazább a helyzet ezeknél a cégeknél. Nem kötelző már 8:20-nál többet dolgozni. Az eredményességen nem javít. De sokan ettől függetlenül akár havi 10-20 plusz órát rátolnak.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#29) szabonagyur válasza Gengi (#23) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tisztaság van, klima, nehogy melegd legyen.

Nagyon úgy látom, hogy neked max a PT-hez volt közöd..ott lehet ilyen volt szelleminek lenni, de a EB-ben jóval mostohább viszonyok uralkodnak még most is. Nem is véletlen, hogy az új japán gyár csak szívja el a Bosch embereit...

Meg nem kötelező 8.20-nál többet? Hát persze csak rendszeresen vannak az emberek bent 9 órákat, néha vasárnap is, mivel eléggé nyilvános a jelmondat: mindenre van másik ember... Az sem véletlen, hogy a diákok végzik már a legtöbb teljes munkaidős állást is, mert ugye olcsóbb...

Összegezve nem tudom mikor voltál ott, vagy mivel kerültél kapcsolatban de nekem van egészen friss tapasztalatom és nagyon más mint nálad... Most, hogy megjöttek a légzsákosok próbálkozik a cég megtartani 1-2 embert, de ez már késő... Van HR-s ismerősöm, már gyakornokok sem akarnak oda menni, pedig annak idején elég jónak számított aki bekerült oda.

@Másik téma: szakképzett munkaerő:
Ezzel az a baj, hogy sokan csak hiszik, hogy ők mennyire képzettek meg értenek a dolgokhoz, legyen szó fizikai vagy szellemi munkáról egyáltalán. Úgyhogy ez is eléggé nagy probléma, hogy papír van a végzettségről csak tudás nincs. Ezt elsősorban az IT területén látom most... adjuk az államilag támogatott helyeket, kiemeljük, hogy kell az IT szakember, de tudásuk semmi, és nem is akarnak nagyon fejlődni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30) Pttypang válasza szabonagyur (#29) üzenetére


Pttypang
veterán

Eleg gyakran kapok levelet, hogy ilyen-olyan gyakornoki munkakorbe keresnek emberkeket.. :)

Everybody lies.

(#31) Tigerclaw válasza szabonagyur (#29) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Melyik az a Japán cég?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) szabonagyur válasza Pttypang (#30) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt írtam, hogy most már a kutya sem menne oda... nem is csoda.. azok a feltételek...

@: Takata nyílt meg közel 1 éve.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#33) Pttypang válasza szabonagyur (#32) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem ismerem a felteteleket, mit erdemes tudni?

Everybody lies.

(#34) Gengi válasza szabonagyur (#29) üzenetére


Gengi
senior tag

Ismerem az EB-t is. Sokáig voltam ott kb 1 éve jöttem el. Én is úgy kezdtem hogy toltam az órákat ezerrel be, de igazából már senkit sem érdekelt, hogy mennyi van bent. Vannak persze szivacs munkakörök is pl.: gyártástervezés, ahol nem az egyéni teljesítmény határozza meg a munkaidőt, hanem a vevő. De az esetek többségèben az emberek nem dolgozzák ki a 8 órát ezért 1-2 ráhuzásra kerül.

A HRt nagyon sok ismerős van nekem is, legfelülről kentebb. Azért a gyakornokok is megérnek egy misét. Mikor eljöttem a legtöbb már 1-2 hónap utàn azt hitte hogy mérnök. Meg ő ennyi pénzért ezt nem csinálja , úgy hogy kvázi hetek mentek el hogy egy betanított cimkétést is meg tudjon csinàlni.

A másik részével maximálisan egyet értek. Annyira hiányzik a tudás és az érdeklődés a tudás után , hogy nem értik meg a hiányosságokat. Ami azért gáz.

A takata veszélyes ott, de smint megvannak az alapemberek majd visszafogják a vastagon fogó ceruzát.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#35) szabonagyur válasza Gengi (#34) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze elfogy egy idő után a pozició csak látszik milyen lassan reagál rá a cég egyáltalán valamit.... kb 1 év telt el mire a Bosch rádöbbent, hogy valós a mérnökszivás a Takata részéről...előtte meg csak legyintettek..

Az a baj nagyon ráment a Bosch arra, hogy ott a sok egyetemista, mérnök, közgazdász stb... aztán kezdenek elfogyni lassan... illetve nincs előrelépési lehetőség egyáltalán.

(#33) Crytec210 mire gondolsz?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#36) Gengi válasza szabonagyur (#35) üzenetére


Gengi
senior tag

Az már az ő gondjuk :). A lényeg szvsz van munkahely, az hogy ki tudod-e használni már az ilyen helyzeteket mint amit a japók is hoztak már rajtad áll.

Van ott kb 500-600 fehér galléros (mondtam egy hasraütés számot). Van mondjuk 60 csoportvezető, meg van mondjuk 20 osztályvezető. Most 600 embert nem lehet arra a 80 helyre ültetni :). Én speciel próbálkoztam keményen egy ideig, akár külföldi telephelyen is stb... Nem sikerült, a fehérgalléros lehetőségeket kimaxoltam. Fejlődni már csak nagyon lassan tudtam , kerestem mást. Ennyi az annyi :).

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#37) szabonagyur válasza Gengi (#36) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én sem vagyok már ott (szerencsére).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38) Pug


Pug
veterán

Ajjaj, mozog a vész Pest felé ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#39) Auruma válasza h377 (#2) üzenetére


Auruma
csendes tag

Húúú, de egyetértek veled!

(#40) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Biztos tudjátok, hogy van olyan program, hogy a munkaügy fizeti az lakhatásod, ha a bejelentett lakhelyedtől több mint 100kilóméterre mész dolgozni.
Nahmost én éppen ebben vagyok. Az a baj az emberekkel itt az országban, hogy félnek nagy változtatásokat eszközölni az életükben, és nem mernek lépni, inkább sírnak, és panaszkodnak. Pedig lehetőség mindig van, csak meg kell találni...
Több mint 300 km-re költöztem el otthonról, azért, hogy legyen melóm, és életem. És köszönöm szépen, jól vagyok,nagyon jó döntés volt ezt meglépni.
Jah, és igen, az érintett cégnél vagyok, és mindennel megvagyok elégedve 1000 %ig.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#41) Pug válasza kakuk.tamas (#40) üzenetére


Pug
veterán

és mindennel megvagyok elégedve 1000 %ig.

Ez az a mondat, amit Flex dolgozóktól ritkán hall az ember. :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#42) kakuk.tamas válasza Pug (#41) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Tudom, de tényleg így van. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#43) Pug válasza kakuk.tamas (#42) üzenetére


Pug
veterán

Elhiszem. Gyanítom, hogy nem szalagmunkás vagy, se nem indiai buyer.. ;]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#44) kakuk.tamas válasza Pug (#43) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Talált. :))

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.