Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Habugi


Habugi
addikt

Most ez miért is jó, nekem nem jött át.. :F

Sima 3200es LPX-eket vettem tavaly, az időzítés is megegyezik és második hónapja 3600on mennek a Heroban CL18-al.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#2) Feri1977


Feri1977
senior tag

Szánalmasak már ezek a memória technológiák, elég sok tesztet nézve egy mezei ddr2 667-es ram, és egy ddr4-es 3200 Mhz-es memóriaközt hiába írdatlan nagy sávszélességben a különbség, ha a minden napokban és a gyakorlatban semmit nem érzünk belőle és kb. max. 1 másodperc különbség van egy komolyabb művelet elvégzése közben.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#3) NomadND1 válasza Feri1977 (#2) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nem a mezei felhasználói réteg a célközönség.
A ROG egy más világ.

(#4) Jim Tonic válasza Feri1977 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Múltkor pont olvastam egy tesztet, ahol DDR3 és DDR3L memóriákat hasonlítottak össze. Fő téma a fogyasztás volt, de előkerült a frekvencia kérdése is. Fogyasztásban csúcson járatva 1-2 W különbséget sikerült kimérniük. Ami meglepőbb volt, hogy az 1600-as és az 1333 MHz-es memóriák között a teljesítmény csak nagyon nehezen volt mérhető, még szintetikus teszteken is néha marginális.
Pedig ott van 20% különbség, ez viszont semmiben nem jön elő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) Feri1977 válasza NomadND1 (#3) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nem érted a lényeget! Komoly műveletek elvégzésénél egy 10 éves és egy mostani technológiájú memória közt max. 1 másodperc különbség van!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#6) Feri1977 válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


Feri1977
senior tag

A fogyasztás jaj :D LOL. 1-2 w fogyasztási különbség az a villanyszámlába kb. 20 forint havonta, ha éjjel nappal menne a gép az új memóriákkal! + Igen igazad van, ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#7) MK VII válasza Feri1977 (#5) üzenetére


MK VII
veterán

Te nem érted a lényeget... Nem mezei netezős, játszós felhasználásra jók a valamivel gyorsabb ramok.
Aki dolgozik a gépén annak minden tized mp számít. 1mp az pedig már kifejezetten jó. Sok 1 mp az naponta akár fél óra is lehet egy munka elvégzésénél. Egy héten az már 2 óra amivel hamarabb pénteken hazamehet az ember aki féll-egy millát keres a munkájával és a cég ahol dolgozik ott a legkisebb szempont, hogy mi mennyibe kerül egy számítógépben...

(#8) Jim Tonic válasza MK VII (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez így marhaság. Mint fejlesztő is azt mondom. A workstation-ökbe tök standard memóriák kerülnek, esetleg ECC-vel, de az itt nem oszt vagy szoroz. Amúgy ez nem is munkára készült.
Teljesen igaza van abban, hogy a processzorok jelentősen gyorsultak az elmúlt 10 évben, a memóriák csak még jobban lemaradtak. A HBM némileg segít majd ezen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) tailor74


tailor74
őstag

Megint sikerült valamit behúzni ROG zászló alá, és másfélszeres áron a piacra dobni.
Mondjuk tuti venni fogják, van az a célközönség.. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#10) Feri1977 válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Feri1977
senior tag

:K

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#11) Tikakukac válasza MK VII (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez az indoklás még PR szinten is húzós lenne :DDD

Maradjunk annyiban, hogy van rá kereslet, de nem azért, mert spórolnak vele 1 másodpercet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Amacs válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Amacs
aktív tag

Szerintem nem feltétlen a memóriákkal van a gond. A HBM amúgy se kifejezetten cpu közeli operatív tárnak készült, ha jól vettem ki a korábbi cikkekből.
A programok jelentős része szerintem nem tud már profitálni az egyre nagyobb memória sávszélességből.
Plusz ott van az a tény is, hogy a különböző processzor architektúrák is változó mértékben képesek kihasználni a memória által adott sávszélt, de teljesen semmiképp sem.
Az lenne a szép fejlődés, ha megvalósulna a 100% pontos elágazásbecslés, ami mellé párosulna egy felhasználói viselkedést figyelembe vevő előtöltés a memóriába. :D
De nyilván ez nem valószínű :D Így marad a méret és órajel növekedés, amivel egyelőre el lehet adni a termékeket. (ja, meg az ilyesmik, amit most a corsair felhasznált)

[ Szerkesztve ]

(#13) pomorski válasza MK VII (#7) üzenetére


pomorski
őstag

"Aki dolgozik a gépén annak minden tized mp számít." - Teljes mértékben egyetértek. Nálunk a core-i7 gépekből összerakott mini griden hetekig (néha hónapokig) futnak a számolások/szimulációk. Az egy "másodperc" a mi esetünkben már napokat jelent/jelentene a futási időben.

(#14) Jim Tonic válasza pomorski (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal te is. Egyrészt általában nem a memórián múlik, hanem a processzoron. Ha mai technológiás RAM-okat hasonlítasz össze, ott milisecben sem mérhető a különbség. Másrészt nektek akkor most ROG RAM-ok vannak a gépeitekben?
Mit számoltok? És miért nem szervereken?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#15) pomorski válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


pomorski
őstag

Nem hinném, hogy keverném.

(#16) MK VII válasza Jim Tonic (#14) üzenetére


MK VII
veterán

"Egyrészt általában nem a memórián múlik, hanem a processzoron."
Szerintem állapodjunk meg abban, hogy a komplett rendszeren múlik minden.. Ne szűkítsünk processzorra meg egyébre.. Természetesen csak egy ilyen memória vajmi kevés a "gyorsabb" működéshez egy munkagépben, de összességében igen is sok időt lehet spórolni egy jól összeállított gépen..

[ Szerkesztve ]

(#17) Smiley válasza Feri1977 (#6) üzenetére


Smiley
őstag

Azaz 1-2 Watt, igenis sokat szamit, csak eppen a server piacon... az mas, hogy az oda kifejlesztett technologia folyamatosan atszivarog az atlag userekhez is, de a fejlesztesben nem ok a celkozonseg legalabbis szerintem.
Szomljunk csak 1 watt kulobseggel, az 5 evvel ezelotti technologiahoz kepest. Van mondjuk egy 50 darab blade-bol allo clustered, ott az orankent 50W, ami napi szinten 1.2kW... eves szinten pedig kozel 4400kW. A megtermelt ho kordaban tartasarol mar nem is beszelve. Egy komolyabb server teremben, 50 blade pedig siman elveszik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#18) rottenbull válasza Feri1977 (#5) üzenetére


rottenbull
senior tag

A 10 eves ddr2-es gep kepes olyan muveleti sebessegre, mint a DDR4-es modern ?
Mert a memoriat osszehasonlitani igen ertelmetlen onmagaban.

(#19) Jim Tonic válasza rottenbull (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már bocs, de ha processzorokat össze tudsz hasonlítani, akkor memóriatechnológiákat miért nem?
A HBM megjelenése a legjobb bizonyíték arra, hogy igaza van, mert a RAM-ok annyira nem fejlődtek, hogy egyszerűen nem felelnek meg a mai igényeknek.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) rottenbull válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ossze lehet hasonlitani, csak ertelmetlen.
Nem tudod a DDR2-t modern gepben tesztelni.
A DDR4-et sem lehet C2D-vel meglesni, hogy gyorsabb e tole.
Igy marad az, hogy jol megmondjuk, mi lenne ha....

(#21) fuvi


fuvi
senior tag

egyetlen egy dolog ahol találkoztam a memóra sebességéből fakadó előnnyel, az a Battlefield 4 nevű játék.
napi szinten használok képszerkesztő progikat (meló), hobbiból basztatok videókat, szeretek mindent ki és betömöríteni, még se éreztem a gyorsabb memória előnyét, csak a fentebb említett játéknál, ott azért 1600-ról 2133-ra váltásnál jött kb 10 FPS

(#22) Jim Tonic válasza rottenbull (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyrészt mindig voltak vegyes rendszerek, amik kimutatták a változást. Most is van Intel proci, ami DDR3-at és DDR4-et is kezel, korábban is volt ilyen. Másrészt azért lehet olyan programot írni, ahol viszonylagos pontossággal csak a memória képességeit méred.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) Habugi válasza fuvi (#21) üzenetére


Habugi
addikt

CPU limites helyzetekben segíthet a magasabb memória órajel: [link]

A leglátványosabb részhez állítottam, van ahol alig észrevehető, tehát játék/motor/terhelés/szálkezelés stb kérdése is.
Lehet gyakorlati szempontból kérdést csinálni abból ezeknek a magsabb órajelű RAM-oknak hol és mennyi jelentősége van de a linkelt videónál maradva, véve az átlag difiket, mellé tenni egy-egy CPU OC-ból származó esetleges FPS többletet, egy-egy VGA OC-ból származót..és ezeket az amúgy valóban aprónak/értelmetlennek/minimálisnak ugye ki minek nevezi többleteket ha összeadja az ember, akkor adott esetben simán ott találhatja magát, ahol teszem azt egy kategóriával erősebb VGA-val lenne.

Nyilván a ROG matricát nem kívántam most érinteni ezzel.. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#24) #95904256 válasza Feri1977 (#2) üzenetére


#95904256
törölt tag

Lehet, hogy Te nem veszed észre a különbséget köztük, de mások igen.
Jelenleg 16-szor annyi RAM van a gépemben, mint amikor DDR2-őt használtam.
Olyan algoritmusokat tudok futtatni amelyeknek 7-8 éve még a gondolatát is elhessegettem. :)

(#25) rottenbull válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


rottenbull
senior tag

Igen, a generacio valtas kornyeken vannak olyan deszkak, amik hibrid megoldasok.
Itt azonban egy ddr2 vs ddr4 osszehasonlitas volt az indulasi pont. Lehet az ebet kotni a karohoz. Szivesen odateszem akarmelyik DDR2-es vas melle az enyemet akar, es mehet a meregetes.
Abban egyet ertek, hogy par szaz MHz nem valtja meg a vilagot, de azt fura hallani, hogy ami van az nem fejlodes. Megmutiznek egy 16GB-s DDR4 modult a DDR2-es gepnek, az leallna szegyeneben :D

(#26) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Amikor megláttam a képet, azt hittem, hogy Photoshop.:D Furcsa, hogy összeálltak.

(#27) X Factor válasza MK VII (#7) üzenetére


X Factor
addikt

Sok gépünk , sokat dolgozik nap mint nap, ha épp nem user ül előtte, akkor renderbe száll be. Statisztikai hibahatáron belül vagyunk a dd3-1333 vs ddr4-2400, 2800 között, mondhatni mérhetetlen a különbség, vagy ami van az inkább cpu oldalról történik (2600 vs 4790 vs 6700).

Aki arra költ jelentősen nagyobb összeget, h. "gyorsabb" memóriát vegyen az khmm, kvázi felesleges pénzkidobás.

Make things work

(#28) Cs1csó válasza HaZsolt (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

asus corsair? Asusnak nincs memória modulja a Corsairnek meg alaplapja tehát nem versenytársak, leglábbis itt.

(#29) haxiboy válasza Feri1977 (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

1MP az már elég sok :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.