Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SUPREME7


SUPREME7
őstag

A fotózás szerintem jobban sikerült :P ;] Amúgy tényleg baró lett bár nem azén stílusom már maga a telefon se, de a 3210 az bitang jól néz ki az első képen, és a formaterv is még mindig bejövős, lehet, hogy inkább azt kellett volna felhajtanod :) De grat, hogy magad csináltad.

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

egyik kedvenc típusom! szép munka, gratulálok!

I humbly and respectfully decline™

(#3) Malachi


Malachi
addikt

első saját telefonom volt, remek készülék. az eredeti "színjátszós" fényezése is tökéletes. ez a fehér meg... ;]

de ügyes munka volt, az tény.

(#4) feco72


feco72
Modder

Jó lett :C . Én is csinálgatok ilyesmit. Kopott gombokra van valami ötleted esetleg?

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#5) Magnum_ válasza feco72 (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

uj gombok.. ebayen az utángyártott házakhoz van gombsor, egész használhatóak.

I humbly and respectfully decline™

(#6) kymco


kymco
veterán

Ez az a telefon, amiért évekig csorgott a nyálam, de végül soha sem volt nekem. Nincs talán még egy telefon, amit ennyire szerettem volna...
Jó látni újra...

www.refujvaros.hu

(#7) BloodRay


BloodRay
veterán

Kössz, jól esett egy kis nosztalgia. :R
Egy Ericsson T28 meg azóta is tervben van. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#8) DRB


DRB
senior tag

Határozottan jó lett, bár én színnek inkább egy barbi(agresszív) rózsaszínt választottam volna, szerintem az „nagyobbat ütött” volna. :DDD
Egyébként valahol van nekem egy NOKIA 2110i gyári hófehér retro telefonom, ha ilyen ambícióid vannak és egyszer Pesten jársz, vagy én Pécs környékén, akkor neked adom. ;)

(#9) xmaas


xmaas
őstag

A regi szep idok, megvolt mind a 3 telefon ami a kepeken szerepel szerettem is oket csak azt nem ertem minek kolteni egy fillert is ilyen elavult papirnehezekek re

(#10) Malachi válasza xmaas (#9) üzenetére


Malachi
addikt

nosztalgia. én vettem már C64-et is minden perifériával együtt, hogy legyen.

(#11) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Remek lett ez az átalakítás. Mindig öröm igényes munkáról olvasni. A drive-os képek pedig egész profik lettek.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#12) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Rengeteg retro telefonom van otthon. Ha gondolod és szeretnéd folytatni, akkor szívesen odaadom neked a csodákat. Esetleg, ha jársz Pesten akkor bármikor megoldható, ha nem, akkor április végén egy hétvégére Pécsen leszek. :D

(#13) jézusom


jézusom
addikt

Fúú egy 7710-est megnéznék FullHD kijelzővel :K

(#14) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszi a cikket, nagyon érdekes. A végeredmény fotókat viszont én lecserélném, a galériában sokkal szebbek vannak. A cikket olvasva a végén kicsit csalódott is lettem, hogy nem lett olyan szép, mint vártam, de a galériában már teljesen mást mutat, ott kijön a dolog szépsége.

@BloodRay: omg... T28... instant orgazmus az a telefon, szerintem a mobil formatervezés csúcsa.

@jézusom: persze még mit nem :D 10"-ra is totálisan felesleges, nem hogy erre :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) chris-v


chris-v
senior tag

Köszönöm az elismeréseket és a tippeket, na meg a felajánlásokat! :)
Lehet majd élek is 1-2 lehetőséggel, majd privátban érdeklődök. :R

Ha valakinek van nem túl leharcolt 6210-ese vagy 3210-ese az érdekelne. :U

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#16) Kakaduku válasza chris-v (#15) üzenetére


Kakaduku
senior tag

3210... óh, azok a régi szép idők! :D Kedvenc telefonom volt...

(#17) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

6210. De jó is volt az a telefon. Volt is egy csak szétvertem. De msot van egy 6310i ami tökéletesen működik. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18) chris-v válasza Kakaduku (#16) üzenetére


chris-v
senior tag

Az volt az első telefonom, emlékszek még lyukas órában buszoztam be Pécsre, mert 1 helyen volt az egész megyébe még belőle akciósba. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#19) chris-v válasza DeFranco (#14) üzenetére


chris-v
senior tag

Ez volt a meglepi a végén, hogy lásd szép fotókon is :P

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#20) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönöm a rossz emlékek felszakítását! ;]
Nagyon de nagyon tetszett ez a telefon és anno még 100ezret is fizettem érte, én barom! :W
Nagy gyötrelmek után, 1 hónap elteltével visszavetettem az eladóval, igaz buktam rajta elég sokat!
Jó volt olvasni, köszönöm! :R

(#21) myatarix


myatarix
csendes tag

Le a kalappal :R A napszemüveges kép nagyon tuti :)

Milyen jó lenne ilyen szép fehérben viszontlátni a SNES -t, szegény már megsárgult rendesen :U

The ultimate vintage computer collector :)

(#22) DeFranco válasza myatarix (#21) üzenetére


DeFranco
nagyúr

volt itt egy srác, ő írt a megsárgult műanyagok fehérítéséről, ő hidrogén-peroxiddal dolgozott

igaz az nem fényes műanyag volt, hanem matt

(#23) Dr. Oid válasza SUPREME7 (#1) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

úristen, ez marha jó! nekem is van egy 7110-esem, darabokban szereztem és sajna félbehagytam időhiány miatt. még pénzt is adnék egy ilyen végeredményért :)

(#24) chris-v válasza Dr. Oid (#23) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem olyan nagy meló, simán nekiállhatsz és meg lesz ez a végeredmény. Festést meg rábízhatod valami szakira, csak hogy pénzt is költs. :D

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Akinek nincs szórópisztolya milyen fújós festékkel érdemes dolgozni ami tartós is? Esetleg alapozás és lakkozás jácchat?

[ Szerkesztve ]

(#26) Malachi válasza muchacoado (#25) üzenetére


Malachi
addikt

nekem az a tapasztalatom, hogy a lakk lepattog.

volt egy metálnarancsra fújt hátlapú 3Gs-em, merev volt teljesen a műanyag hátlap és tört, plusz lepattogott róla a lakk a csatlakozóknál.

[ Szerkesztve ]

(#27) chris-v válasza muchacoado (#25) üzenetére


chris-v
senior tag

2 komponensű festék és kész.
Lakk akkor kell csak ha metálra akarod fújni. De lakból is van több fajta, van ami puhább és nem pattog le.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#28) Simi87


Simi87
senior tag

az ötlet jó, de a telefont nagyon sajnálom. nekem is van egy gyári állapotú, és a flipflop fényezés mindent visz.
de hát ízlések, és pofonok. :R

(#29) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Ha már szóba került, az eredeti "mátrixfónnak" (vagy banánnokia, ahogy a haverjaim becézték) nem volt aktív flipje, mint ahogy a filmben mutatják. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30) BigManus


BigManus
addikt

Nagyon szuper lett!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#31) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Szép munka! Egész jól néz ki fehérben!
Nokia 6210-est nem olyan nehéz találni szép állapotban, kopás-mentesen. Persze nem itthon. :))
Ami érdekesség, hogy nem a Nokia 8110 volt a Matrixban.
Egy Nokia 8148 volt 8110 külsővel.

[ Szerkesztve ]

(#32) Tim82 válasza DeFranco (#22) üzenetére


Tim82
nagyúr

Talán frescho-ra gondolsz: logout.hu/cikk/a500_a_regi_baratno/szokites.html

(Opera Mini hadilábon áll a linkeléssel, a kódját meg nem tudom fejből.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33) Tim82 válasza Tim82 (#32) üzenetére


Tim82
nagyúr

Linkesítve.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34) DeFranco válasza Tim82 (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szebb képekre emlékszem, meg nem amigára, de lehet, hogy ez volt. Vagy ez ihlette azt, akire én gondolok.

(#35) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes! És amúgy maga a telóknak is respect. Bár 7110-em nem volt, de 32, 51, 31 pipa :) 1611 meg van is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) marositech


marositech
senior tag

B@zdmeg nagyon durva lett! Vitrinbe való! :C
Felajánlom az első 3210-es telóm! :) Meg van a...hányas Nokia az...
Megvan! 6610. :DDD

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#37) rover45


rover45
senior tag

Képes voltál egy ilyen szép állapotút lefújni? :W :))
Kijelzőben a ledeket tessék fehérre cserélni hozzá ;)

(#38) razorbenke92

Nekem volt egy 2110-es telóm annó. Ahhoz is volt dokkoló, sőt autós tartó is :D

A dokkolóban ugyan úgy lehetett tölteni plusz akkut, adtak hozzá egy dupla vastag és dupla nehéz kétszeres kapacitású akkut is, az is belement.

Sőt, a dokkolón volt egy kisütésgomb, hogy a jó öreg Nikkeles akkukat ne tegye tönkre a rátöltés.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#39) chris-v válasza marositech (#36) üzenetére


chris-v
senior tag

Vitrinem nincs, de lényegében az asztal sarkán áll és dísz funkciót lát el. :)

(#37) rover45: Direkt azért kerestem szépet, hogy lefújjam! ;]
A led csere is felmerült, de úgy döntöttem kihagyom, ennek a legfőbb oka hogy régen sem tetszett.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#40) rover45 válasza chris-v (#39) üzenetére


rover45
senior tag

Az öcsémnek volt régen egy 5510ese, abban cserélte ki a ledeket jégfehérre .... imádtam :D :)

(#41) chris-v válasza rover45 (#40) üzenetére


chris-v
senior tag

Nagy divat volt régen a led csere. Fehér, kék legfőképpen, de láttam pirosat is.
A Nokia is kidobta a kék ledes verzióját annak idején, ez volt a 6310i :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#42) solaris17


solaris17
aktív tag

Nagyon komoly ! :))

Ja- led csere! Emlékszem, menőnek számított ha narancssárga vagy kék volt a háttérvilágítás, anno énis cseréltem magamnak ledsort egy sonyericsson-ban ( nem volt nehéz, össz 4 led volt benne )

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#43) solaris17


solaris17
aktív tag

Én egy huawei 8200-at szórógitteztem, majd fújtam matt katonazöldre :U Azóta falhoz vágtam persze :D

[ Szerkesztve ]

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#44) petipetya


petipetya
nagyúr

Szép munka. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#45) VIC20


VIC20
őstag

Hmm... Nem inkább back to bacsis? :)

(#46) chris-v válasza VIC20 (#45) üzenetére


chris-v
senior tag

Miaz a "bacsis"?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#47) VIC20 válasza chris-v (#46) üzenetére


VIC20
őstag

Ja, hogy errefelé nem ismert; nem mi, hanem ki. A Prohardveren egy felhasználó, aki arról híres, hogy mindenféle retró gépekkel csinál őrült (jó) dolgokat. :)

(#48) Tim82 válasza chris-v (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49) chris-v


chris-v
senior tag

Így már értem :DDD

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#50) hcl válasza VIC20 (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

(El)használó :) mester. :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.