Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Egy dologgal vigyázz, le ne sarkazd a gpu-t, nekem ennek az egy heatpipe-os változatával sikerült kinyírnom egy ati 9600pro-t.
Amúgy nagyon jó hűtés, halk is még ezzel a 8cm-es ventivel is.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#2) Yutani válasza hunmyke (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

A sérülékeny mag az R300-tól kezdve jelent meg az ATI kártyákon, az Nvidia csak az NV40-től kezdve hagyta szabadon a magot. Addig minden kártya kerámiaburkolatos GPU-t kapott, amiket nem lehet lesarkazni. Ilyen volt a V3 is.

Természtesen vigyázni kell a hűtők felhelyezésénél, bármilyen is legyen az.

#tarcsad

(#3) kts88


kts88
senior tag

Kifejezetten tetszetős volt az írás. Jó látni, hogy vannak még elvetemült emberek :DDD .
Esetleg a hőmérsékletekről tudnál írni?

(#4) Marvinn


Marvinn
tag

Jó kis nosztalgia!
Szép idők voltak anno. Quake1 partyk stb :) Voodoo 1 kártya pci-on :) gyorsítókártya amit egy 4 mb-os kártyára lehetett dugni :) a gépen kívül a 15 tűs csatlakozóval. Az volt az igazi :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Yutani válasza Yutani (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Javítom magam (thx to GAI): az Nvidia részéről a GeForce 5700 magja is csupasz volt, a többi FX-en volt burkolás (kerámiatokozás vagy fémsapka).

#tarcsad

(#6) Lenry válasza kts88 (#3) üzenetére


Lenry
félisten

ha csak nincs külön hőmérő szenzora a kollegának, akkor nem hiszem, mert a Voodoo3 még elég messze járt a beépített hőmérők korától :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) fekeandras


fekeandras
őstag

Még ilyen retró tesztet!! :R :C

Jó kis írás volt!Jó olvasni ezekről a régi cuccokról!Klassz hogy vannak még olyan "elmebajos" emberek akik előkukázzák a szekrény aljáról a régi cuccaikat és nyüstölni kezdik.

Én annó a 2002-ben egy már akkor is ócskának számító P1-es géppel kezdtem a pc-s pályafutásomat.Pentium 133Mhz,32Mb ram,3dfx Voodoo2, 2,13Gb Quantum hdd,valami noname 4x cd-rom,floppy volt a csodamamsina. :)
Addig megrögzött konzolos voltam (Super Nintendo,Sega Megadrive2,utána Playstation) de mikor megláttam ismerősömnél a Half Life 1-et azonnal tudtam kell nekem egy pc.Milyen jókat játszottunk a lanon a Half Life-al és társaival.De jó volt...
Áhh.A régi szép emlékek :P

Még ilyen retró tesztet.Mééég!!

[ Szerkesztve ]

(#8) alex89 válasza Lenry (#6) üzenetére


alex89
senior tag

Jó kis írás :R,szívet melengető érzés látni az ilyen retro cuccokat.Valahol még nekem is megvan a Voodoo 3 2000-es kártyám :))

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9) Neil Watts válasza Yutani (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ez nagyon beteeeg! :DDD
Respect! :R

[ Szerkesztve ]

(#10) Pyton


Pyton
aktív tag

Nemsemmi a 6 nanós ramtól, grat. hozzá. A V4-em szintén 6 nanós rammokal szerelt, 190 nél viszont már kevés a GPU hűtése ( a ramok bírták még! ), így nem mentem tovább, nem akarom leszedni az eredeti hűtőjét.
Ezek után mit tudhat egy PowerColor féle 3500-as? Azon 5 nanósak a ramok. "Véletlenül" van is nekem egy, lehet, hogy megnézem mit tud.

[ Szerkesztve ]

(#11) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Nagyon tetszett, hibát 1 et láttam, a felsorolásba a kép alatt az első, lemaradt az utolsó betű.: D
Amúgy kár, hogy nincs sok ilyen :( Én erre lennék nagoyn kÍváncsi minden nap ;)
Grat :)

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nagyon jó kis írás. Én is szeretem az ilyen retro visszaemlékezéseket :K

Egyébként meg lol: a hűtőszett sokkal többe kerül mint maga a hűtendő eszköz :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Bizony ez a teszt is nagyon jól sikerült, minden elismerésem a tiéd :R
Eddig rám mondták, illetve a tesztjeimre, hogy beteg, de úyg gondolom, most te is megérdemled ezt a jelzőt, természetesen csak pozitív értelembe! :R

(#14) Yutani válasza bacsis (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm mindenkitől az elismerő szavakat, ez bizonyítja, hogy nem hiába dolgozik az ember! :R

Mondhatnád: Isten hozott a retró elmebetegek csapatában! :) (Azzal a kitétellel, hogy én ezt a tesztet 2006-ban készítettem, tehát az elmebetegség nem friss keletű... :DDD)

Hőmérséklet: Sajnos nem tudtam megmérni, de langyos volt csak a borda, szóval jól dolgozott a Zalman, a memóriabordák pedig direktbe kapták a cugot.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#15) eziskamu válasza Yutani (#14) üzenetére


eziskamu
addikt

Feszkó emelés megvalósítható valamilyen módon ezen kártyán? Bizonyos progikban nekem egy gef2mx-et is (mx 400-as elődje kisebb órajellel, de 128 bites memókkal) lenyomott a V3000-em sebességben.

[ Szerkesztve ]

(#16) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Gratulálok jó kis teszt lett.
Lehet hogy én is előveszem a régi cuccaimat és összeeresztem őket. Van 1 Ati Rage Pro Turbo 8 MB, egy S3 Savage4 Extreme, és egy Geforce 2 mx 400-asom.
Győzzön a jobb :)

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#17) fekeandras válasza bacsis (#13) üzenetére


fekeandras
őstag

Fertőzöd itt a jónépet teeee BETEG! :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#18) afterburner_


afterburner_
őstag

jaj de regen volt ilyen karim...talan 1999-ben vettem ha jol emlekszem:-) az nfs4 alá. bar akkor meg voltak jo jatekok amik ala erdemes volt megvenni... :U

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#19) Dr. Romano válasza Szakbarbár (#16) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor én is benevezek a TNT2 M64-esemmel :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#20) Hunter2


Hunter2
addikt

sztem passzivan is elvinné a kártyát, azért nem semmi.A procira egy hyper tx2-őt ráfabrikálhatnál a móka kedvéért ;) .

(#21) ELP2


ELP2
csendes tag

Nem semmi.....ha ezt akkor tudtam volna :)

Pontosítanálak: 1997 őszén a legelső pc-met ilyen kátyával vettem.

(#22) Theodolit


Theodolit
tag

hi!
Hajajj ez a nosztalgiázás eszembe jutatta egy régi gépem videokártyáját ami egy S3 Trio 64-volt 1mb memóriával de! 2mb-ig bővíthető volt...régi szép idők egyszerűsége:D
Szép cikk! :R

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#23) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, itt lapul a szekrényem aljában egy ilyen csoda, volt egy géphalál korszakom, amikor vissza kellett térnem P3-ra, na az megkapta a Vodoo3000-et. Szegény kártya tényleg bazi forró volt, de ez nem jelentett neki problémát, végigjátszottam vele (gyári csupasz hűtőborda) a SystemShock 2-őt és remekül bírta a melegedést, bár újjal nehezen lehetett hozzáérni... ;]

Tartottátok már fény felé ezt a kártyát? Homokot lehetne szitálni vele, annyi furat van benne.

A zalman csoda meg venti nélkül lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Szakbarbár válasza Dr. Romano (#19) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Sajnos rossz hírt kell közölnöm a versenyzőkkel kapcsolatban. A Geforce 2 memóriahibás, az Ati Rage pro pedig nem kompatibilis az alaplapommal. Viszont tudok kölcsön kérni egy Ati Radeon 7000-es és egy Geforce 4 MX 440-es kártyát.
PCI-os kártya is jó? Mert van egy Ati Mach64-es is.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#25) Szakbarbár válasza Theodolit (#22) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem az első videókártyám Trident márkájú volt, a típusára sajnos nem emlékszem. De azt tudom, hogy kereken 512 kB memória volt rajta :C

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#26) Lenry válasza CPT.Pirk (#23) üzenetére


Lenry
félisten

én ugyanezt a szitadolgot egy S3 Trion vettem észre :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#27) Yutani válasza Szakbarbár (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Amit tudsz, csináld! ;)

#tarcsad

(#28) fekeandras


fekeandras
őstag

Nálam is van egy GeForce2 Titanium(64mb) + egy GeForce2 MX200(32mb) de nincs AGP-s alaplapom. :O
Most este a sötét szobában a szemem meg a monitor közé emeltem a GF2 T.-t és tényleg teli van apró kis lyukakkal.Minden kis bizbasz mellé tettek egy pontlukat.De minek... :F

[ Szerkesztve ]

(#29) fekeandras válasza fekeandras (#28) üzenetére


fekeandras
őstag

Ha valakinek ilyen irányú vágyai vannak 3tábla csokiért tudok adni egy cipősdoboznyi (kb 10-12db) öreg videókártyát... :D
pci-s és agp2x-4x a legtöbb, van továbbá 1-2 agp8x is.Már nem emlékszem melyik működik melyik nem.

[ Szerkesztve ]

(#30) eziskamu válasza fekeandras (#28) üzenetére


eziskamu
addikt

A kártya két oldala és kitudja hány belső rétege a lyukakon át van összekötve elektromosan, ha jól tévedek.

(#31) mephi666


mephi666
nagyúr

hehe, jópofa teszt volt ez... nekem '99-2001 tavaszig egy 4megás diamond monsterem volt... azzal gyúrtam a half life-ot, q2-t meg nfs-eket... akkor vettem egy 8megás voodoo2-t 2001-ben érettségi előtt 1hónappal olyan felkiáltással, hogy "ez nekem kitart addig, mint a voodoo1..." 8ezer volt a v2 ismerőstől... aztán ahogy ballagáskor pénz állt a házhoz, fejlesztettem a k6-2-met egy 750es duronra... az agp-be meg komolyabb kártyát akartam: eladtam boltnak! a voodoo2-t 13500ért és 1ezressel többért szereztem egy gef2 mx200-at... így maradt ki a voodoo3 az életemből, meg utána beolvadt a 3dfx és nem is lett több voodoo, ami elterjedt volna :S (voodoo4-5t meg nem is láttam élőben :S) nagyon szerettem a voodoo-jaimat, mert 3dfx glide-dal a 16bit szerintem nagyon szép volt... próbálja ki valaki d3d kártyával... kockásak az effektek meg rondák... valahogy máshogy működött a 2... nem értem miért szidják sokan látatlanban a 3dfx kártyák 16bites színmegjelenítését... :S mellesleg nagyon stabil teljesítményt adtak a voodoo-k, nem volt egyik játékban sem akkora sebességingadozás, mint d3d kártyákkal...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) troller válasza mephi666 (#31) üzenetére


troller
senior tag

"nagyon stabil teljesítményt adtak a voodoo-k, nem volt egyik játékban sem akkora sebességingadozás, mint d3d kártyákkal..."
És ami az érdekes a V2 SLI minden játék alatt hozta a közel dupla teljesítményt, nem kellett hozzá speciális alaplap sem. Na ezt a mai napig nem tudta megközelíteni se az Ati, se az nVidia. Egyébként a V2 sli teljesítményben ugyanott volt, ahol a V3 3000. Azért tudom, mert V2 sli-t cseréltem V3-ra anno. És hogy akkor mért cseréltem le? Mert 3 kártya helyett csak 1 lett a gépemben és a boltban a cserénél ráfizettek a két V2-re... :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#33) mephi666 válasza troller (#32) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen... épp ez az... szerintem ez alapvető dolog, hogy közel dupla teljesítményt produkáljon 2 kártya... a mostani crossfire/sli megoldásokkal valami oltári nagy gáz van szerintem... szoftveresen nem tudják egyszerűen jól megoldani az egészet... minimális sebességnövekedést lehet elérni velük... nem láttam még olyan tesztet, ahol jelentős sebességnövekedés lett volna... én voodoo2-vel 16bitben max grafikával sokkal szebbnek láttam a quake3at, mint később gef2mx200-al... és a sebesség is voodooval stabilan 25-35 között mozgott úgy is, ha szálltak minden irányból a rakéták... d3d kártyával meg ment itt-ott 80-100fps-sel is de nagyobb "csimbumm" közben érezhetően rántott néha...
még mindig nagyon sajnálom a 3dfx-et, hogy így jártak... voodoo2-3 idejében még nagyon nyögtek a d3d kártyák... savage-ekkel mindenféle gond volt, ismerőseim sorban passzolgatták el a különböző kártyáikat, mert mindenki voodoo-t akart :) d3d kártyáknak a riva tnt2 ultra-nál indult el a hódításuk, eddig a pontig viszont szvsz nagyon szenvedtek...
sli-re visszatérve a voodoo sli-ket leszámítva képtelen volt az összes cég többkártyát összekapcsolni hasonló teljesítménynövekedéssel... ismét elmondom, hogy nagyon sajnálom a 3dfx beolvadását, mert a fejlesztők tudtak ott valamit nagyon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) fekeandras válasza eziskamu (#30) üzenetére


fekeandras
őstag

Lehet.Én nem tudom. :B

(#35) Yutani válasza mephi666 (#33) üzenetére


Yutani
nagyúr

a mostani crossfire/sli megoldásokkal valami oltári nagy gáz van szerintem... szoftveresen nem tudják egyszerűen jól megoldani az egészet... minimális sebességnövekedést lehet elérni velük... nem láttam még olyan tesztet, ahol jelentős sebességnövekedés lett volna...

Láttál te már SLI vagy CF tesztet mostanában? Ha nem, EZT nézd meg!

Ebben a PH-s tesztben a 80-90%-os sebességnövekedést eléri az SLI vagy a CF alkalmazása több játékban is! Tehát akkor mi az, ami nem jó a mostani technológiákban?
Nyilván vannak játékok, ahol 50%-nál kevesebb a gyorsulás, ott egy későbbi driver-javítás segíthet, vagy éppen más gátló tényező lépett fel. Mindig vannak gyengébb eredmények is, de hogy minimálisnak nevezni a sebességnövekedést... Az több, mint ferdítés.

Ahogy valamelyik ismeretterjesztő csatornán is szól a szlogen: THINK AGAIN!

#tarcsad

(#36) troller válasza Yutani (#35) üzenetére


troller
senior tag

Az tény, hogy mostanában sokat javultak a kétkártyás megoldások, de attól az etalontól amit a V2 felállított még mindig elég messze vannak. Kezdjük ott, hogy ahhoz nem kellett alaplapi támogatás, ha volt 2 zsabad PCI (nem expressz, csak a sima) slot akkor mehetett a móka. Driver szinten le lett vezényelve az egész, és nem kellett újabb játékok esetén foltozott driver, működött alapból mindegyikkel. Most meg ugye eleve legyen 2 PCIe csati a lapon, ami még mindig nem általános, és akkor is vagy Ati vagy nVidia, és ha jön egy újabb játék akkor nagy valószínűséggel új driver is kell, hogy ne csak 1 kártyát használjon ki. Szóval van még hova fejlődniük, hogy utolérjék azt, amit ugye lassan 10 évvel ezelőtt a 3dfx már tudott...

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#37) mephi666 válasza Yutani (#35) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem akarok flame-t, de ahogy elindult ez a pci-e sli/cf dolog, több esetben is láttam olyat, hogy 2 kártya kisebb teljesítményt hozott, mint 1... az egy dolog, hogy néhány játékban bizonyos vezérlőkkel már megvan a 80-90%, de ahogy troll írta, még mindig nem olyan mértékű a gyorsulás, mint anno a v2-nél... meg ráfogták a vistára is az elején, hogy a multigpu/cpu-val problémái voltak, stb... de akkor továbbmennék a software szinten: hw szinten is lehetnek gondok, mert ha adott dupla számítási/adatátviteli/stb sebesség, akkor lehet, hogy nem csak szoftveres probléma van ilyen gyenge teljesítménynövekedésnél... most gondolkozz logikusan... hogy lehetséges, hogy ilyen gyengén muzsikál 2 kártya 1 helyett, holott szerintem közel dupla teljesítmény lenne az elvárható? nem a vga lenne a szűk keresztmetszet? ezt azonnal meg lehet cáfolni, ha egy izmosabb kártyát nézel ugyanabban a konfigban és az sokkal jobb eredményt hoz... kár, hogy nem találok most '99 körüli vga teszteket, amiken látszódna, hogy elég jól összehozták az sli-t a 3dfx-esek és a mostaniuk tanulhatnának tőlük :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) mephi666


mephi666
nagyúr

egyetlen tesztet találtam eddig:

http://www.tomshardware.com/reviews/preview-3dfx-voodoo-banshee,72.html

itt azért érződik rendesen az sli ereje... meg látszódik a 3dfx kártyák stabil teljesítménye... a 3dfx opengl volt az erőssége mindig a voodoo-knak, de d3d játékokban is rendesen helytálltak...

lehet nosztalgiázni :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) Yutani válasza mephi666 (#38) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na, nosztalgiáztam egy kicsit, és megnéztem az SLi hatásait. Ez pedig a 37% ésl 98% sávban található. Összehasonlítottam a fentebb belinkelt PH-s kártyateszttel, méghozzá a 4850 kártyával. Ott is láttam 98%-os gyorsulást, láttam 54%-os gyorsulást, de volt olyan játék, ahol a CF lassabb volt a single kártyánál, valamint az SLI nem is működött.

Valóban, a jelenlegi multi-GPU megoldások nagyban a driver-támogatáson állnak vagy buknak. Azt sem szabad elfelejtenetek, hogy az idő mindent megszépít, és a V2 SLI sem volt mindenható. Másrészt, ne legyetek vakok, és lássátok be, hogy a 3D technika azóta mennyit fejlődött! Hol volt a V2 idejében még akár csak az élsimítás? Megvoltak az alapvető 3D megjelenítési eljárások, egyszerűbb hardver, egyszerűbb szoftverfeltételek voltak. Tehát nem igazán összevethető egy az egyben a 10 ével ezelőtti technológia a mostanival! Az akkori megjelenítési igényhez elegendő volt a PCI busz sávszélessége. Sírtok, hogy most meg két 16xPCIe csatoló kell a multi-GPU-hoz? Na jah, de mekkora adattömeget kell megmozgatni? Most jóformán néhány textúra együtt akkora méretű, mint akkor egy egész játék!

Azt is tudomásul kell venni, hogy a minél valósághűbb, fotorealisztikusabb 3D környezetet akarunk létrehozni, annál nagyobb mennyiségű a megmozgatandó adatok mennyisége. Nyilván a V2 által támogatott 256x256 képpont méretű textúra nem éppen a fotorealisztikus megjelenítést segítette, míg a mai kártyák 8192*8192 képpont méretű textúrákkal képesek dolgozni. Ez pont ezerszeres nagyságot jelent, azaz a 64 kB méretű textúra helyett 64 megabájtos textúrát képesek feldolgozni. Egy ekkora nagyságú adathalmazt hogy húzol át egy egyszerű PCI buszon?
Itt jön az, hogy a hardvernek meg kell felelnie az új követelményeknek. Ezt pedig a specializálódással lehet megvalósítani. Az általánosan használt PCI buszt a videómegjelenítés tekintetében felváltotta az AGP, majd jött a PCIe busz. Emellett megmaradt a PCI, és lett 1xPCIe busz is, mert más feladatokhoz, másféle adatáramláshoz elegendőek azok is. A grafikus megjelenítéshez azonban nagy áteresztőképességű adatcsatorna kell, amiből blődség lenne telerakni az alaplapot (kivéve a CF-X, ahol is 4 db 8xPCIe sáv szolgálja ki a VGA-kat).

A bonyolultabb hardvereket, bonyolultabb megjelenítési eljárásokat sokkal nehezebb átültetni multi-GPU-s rendszerekre, és szerintem így is nagyszerű, hogy sok program 60-70% feletti gyorsulásra képes egy kétkártyás rendszer esetén.

Remélem átjött mindenkinek a mondanivalóm... Köszönöm a figyelmet! ;)

#tarcsad

(#40) troller válasza Yutani (#39) üzenetére


troller
senior tag

"Azt sem szabad elfelejtenetek, hogy az idő mindent megszépít"
Igen, ebben biztos, hogy igazad van, és anno sokkal kevesebb tesztet tudtam nézni, mivel net se igazán volt (nekem). A V3 túlhajtáshoz pedig gratulálok, anno nekem nem nagyon sikerült 180 fölé menni az órajelekket, persze én csak gyári hűtővel próbaltam. :R

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#41) Yutani válasza troller (#40) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm a gratulációt. Néha vannak ilyen elborult ötleteim! :) Igyekszem mindet megjeleníteni itt a Logouton, mert úgy látom, van rá igény és van hozzá közönség. Ez nagyon fontos! :R

#tarcsad

(#42) HSM válasza Yutani (#41) üzenetére


HSM
félisten

Grat a teszthez!

Az a hővezető TESA cucc mennyire vezeti a hőt és mennyire ragad? Hol lehet olyat beszerezni, mi a "típusa", és mennyibe kerül?

(#43) Yutani válasza HSM (#42) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm!

Én ezt a ragasztót a cégemtől hoztam, tehát nem tudom, hol lehet beszerezni.

A hőt jól átviszi, mivel érezhetően meleg/forró a borda a ramokon. Leszedni sem lehet egyszerűen, késsel kell alányúlni és elválasztani.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#44) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok,

Lehet, hogy halott már a fórum, és nem is 100%-osan vág ide a kérdésem, de lényegében arról van szó, hogy felhoztam a pinyóból egy régebbi számgépemet. (AMD Athlon XP 1500+, Voodoo3 agp) Gondoltam, legyen kettő gép, ez elég netezgetésre a család többi tagjának. Tettem egy próbát, rátettem a monitoromra, tökéletesen működik minden, azonban egy problémát már most látok. Egy 22"-es, 1680*1050-es monitorról beszélek, ilyet tudnék olcsón szerezni. A "legújabb" 2003-mas nem hivatalos drivert dobtam fel, hátha találok ilyen képfelbontást az előre beállítottak között. Sajnos nem megy. 1600*1024 a legjobb, amit találtam. Hozzáteszem, hogy ennél nagyobb felbontást is bír a kártya, csak épp nincsenek az alapkészletben a 16:10-es méretarányok.

Ha tud valaki valamit, örömmel venném!:)
üdv

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#45) tibi666 válasza Mákdaráló (#44) üzenetére


tibi666
senior tag

powerstrip nevű program esetleg?

(#46) Mákdaráló válasza tibi666 (#45) üzenetére


Mákdaráló
tag

Még nem hallottam róla, holnap kipróbálom.
Kösz a tippet!

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#47) Mákdaráló válasza Mákdaráló (#46) üzenetére


Mákdaráló
tag

Hát rá kellett szánnom pár órát, de végül megoldottam a programmal. Kösz szépen!:)

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.