Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Egy derékszög csatlakozójú sata kábel sem férne be alá?

[ Szerkesztve ]

(#2) KillHates válasza vwpolopg (#1) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kösz a tippet! Adtak az alaplaphoz írták is, hogy miért de sajna, ha a "bőrét" leveszem a kártyának csak akkor fér be! Grrrr...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#3) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Én ilyen barkácsképességgel, mint te, addig faragnám az L végű SATA csatlakozót, míg be nem lehet passzírozni a GX2 alá:D (Kártya ki, SATA megfarag, SATA be, kártya be)
Hajrá;)

Harrrr!!!!

(#4) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ez a GX2 elég macerás....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Nagyítható képeknek örültem volna.... hátha láthatok valami érdekeset.... :O

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#6) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nah ilyen kártyát sem veszek az biztos :)

(már csak a mérete miatt is; a mostani X1950pro-m is alig fért be a gépembe :D )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) Lenry


Lenry
félisten

húúú bazz.... engem az ideg szétverne, ha vennék ~140-ért egy VGA-t (vagy bármit) és ennyit kellene szívni vele :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) JoeYi


JoeYi
őstag

ha már ennyire szeretsz barkácsolni azt is megpróbálhatnád, hogy a sata csatikat levágod és drótokkal kivezeted a :D

(#9) KillHates válasza Lenry (#7) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát lüktet is a halántékomon az ér!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10) KillHates válasza JoeYi (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na hagyjál már!! :U
:D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Legkésőbb a táp belsejében minden test össze van kötve, nem? Ráadásul még a táp fémházával pluszban, és a gépházzal is.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) KillHates válasza 04ahgy (#11) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is így gondoltam, de nem. A rail-ek nincsenek közösítve, egymástól teljesen függetlenek. Össze lehet őket testelni semmi sem történik, a teljesítményük összeadódik, és zajosabbá válnak.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) engusz


engusz
veterán

Miért nem veszel másik deszkát? Kártya marad, mer' drága volt és jó, a jelenlegi alaplap helyére pedig választasz egy olyan típust, amin jó helyen (akár döntve) vannak a SATA csatlakozók. Ha pedig befér az L alakú SATA csatlakozó, akkor még kevesebb a probléma.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) groth99


groth99
tag

Hát ezt jól benézted ;] :DDD

Metalt a népnek \m/

(#15) KillHates válasza engusz (#13) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hamarabb volt meg az a qrva GX2 mint a P5E VM-H deszka! Baromi nehezen tudtam szerezni! Még szerencse, hogy egy nappal hamarabb küldte az ipon. Az a baj, hogy mATX alaplap kell, és azok között ez a legjobb, tudja az 1600-as FSB-t meg ilyesmi (megy benne a 2.6-os 3.2-ön ;] gyohár léghűtéssel!)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) KillHates válasza groth99 (#14) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem mondod! Suck az egész; rendesen.... :(
Erre mondják; akinek nincsen a fejében, legyen a zsebében!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#17) venember83 válasza KillHates (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

mATX + 9800GX2 - szép párosítás :DDD

(#18) mindfreak


mindfreak
őstag

Érdekesen fogod fel a dolgokat. Megvetted a létező legdrágább VGA-t, majd eladod, mert lusta vagy venni vagy kicseréltetni az alaplapot?! :F

[ Szerkesztve ]

(#19) Zotya84


Zotya84
őstag

Nekem is hasonló problémám volt a jét sapphire hd3870es betételénél, az egyik még a piros nyákos, duplaslotos hűtős, a másik meg már a kék egyslotos. ha a duplát rakom alulra, nem férnek el a csatik. ha megfordítom? akkor meg ez egyik kártya (a dupla) hűtése nem az igazi, mert csak egy slot van köztük, így nincs friss levegő...
De sebaj, a következő két héten belül meglesz a víz, és akkor a probléma megszűnik.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#20) danilla


danilla
őstag

Jó írás, gratula hozzá! De szerintem ne add fel, és ne add el a kártyát, ahhoz túl jó :))

https://twitch.tv/ddplayzone

(#21) KillHates válasza venember83 (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hasít! Jó kis G35-ös deszkában 3200-al a 6750-es kocka :D :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) KillHates válasza mindfreak (#18) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mint írtam mATX alaplap megy bele a házamba és a P és G sorozatú deszkák mint olyan bénák, hogy a PCI-E aljzat a slot-ok közepén van. És a hosszú dupla magas kártyák rálógnak a SATA aljzatokra, meg teljesen lefedi a déli hidat. És a kis házikó nem szellőzik jól, nem akarom kínozni a gépet.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23) Zolee11


Zolee11
senior tag

Hy.

Na igen, végre tökön szúrhatnák magukat az alaplapgyártók és végre tervezhetnének is használható alaplapokat, mert amilyen szinten le van kakkantva a használhatóság az lassan felháborító... pl. SATA csatlakozókat olyan helyre rakják ahol belelóg maga a vinyó, jelen esetben egy hosszú VGA. Egy beszerelt lapra nem lehet csatlakoztatni az IDE csatlakozot mert elfordítják és nem lehet hozzáférni normálisan... és sorolhatnám.

Na és a VGA-k, lassan új ház kell nekik. Egy normál házba már be se férnek, csak szerverház, vagy amelyben 90 fokkal elforgatva vannak a vinyók.
És arról ne is beszéljünk, hogy 1200W-nál járnak a tápok...
Ez is egy példája, mivel lehet megszabadítani a tehetősebb embereket a pénzüktől, jó ez nektek, ez kell nektek... :)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#24) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Nem látni rendesen, hogy a kártyán túl mennyi hely van még az első fotón, és az alaplapot sem ismerem, de nem férne oda esetleg egy pár ezer forintos SATA vezérlő kártya?
Ezzel megoldódna a probléma. Mit szóltok hozzá? :B

(#25) mindfreak válasza KillHates (#22) üzenetére


mindfreak
őstag

Akkor még egyszerübb a megoldás, vegyél egy új házat... :DD

(#26) mindfreak válasza Zolee11 (#23) üzenetére


mindfreak
őstag

1200W.. nem hiszem, hogy átlag felhasználónak valaha is szüksége lesz rá. Meglepődnél, az én gépem 200W-ot fogyaszt terheléssel, monitor nélkül.

(#27) Zolee11 válasza mindfreak (#26) üzenetére


Zolee11
senior tag

erre azért ne merj fogadni... merész kijelentés az a "valaha is"... ;):)

no brain, no problem

(#28) Rossi válasza Zolee11 (#23) üzenetére


Rossi
addikt

"Ez is egy példája, mivel lehet megszabadítani a tehetősebb embereket a pénzüktől, jó ez nektek, ez kell nektek..."

Ámen... :R

Szerk.: Nem csak a szerverházakban vannak 90 fokkal elforgatva a HDD-k, már pl. egy relatíve óccsó Foxconnban is.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#29) Elmör válasza KillHates (#22) üzenetére


Elmör
senior tag

Ha lehetne, akkor én sem a VGA-t adnám el, inkább másik ház (tudsz venni már 5-6K-ért is használtan valamit, amibe belefér) és másik alaplap. Te tudod, de egyrészt a VGA-n nagyobbat buksz, másrészt nem is viszik annyira.

Ez a táp mizéria brutális, hát nem is lesz ilyen karim az tuti. ;]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#30) depmod


depmod
senior tag

Azért az már elgondolkodtató, hogy egy 600w-os minőségi táp sem elég egy ekkora dögnek.
Nesze neked klímaváltozás :U

Agyrém
Azt lemérted, hogy mekkora a minimum watt, ami kell neki alaphangon, játékhoz is?

Ezekkel a kártyákkal már vígan játszhatsz, aztán ha tönkremegy, téglaként még állhat a polcodon :C .

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#31) mazda626


mazda626
addikt

A kis rohadék! Nem elég hogy zabál, még gondolkodik is!

(#32) paulka válasza Zolee11 (#23) üzenetére


paulka
tag

Azért lehet nem az alaplap gyártókat kell okolni azért, mert nem tudnak egy ilyen téglát "normálisan" befogadni :) Az ha a satába belelóg a vinyó az meg a ház problémája!

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#33) KillHates válasza Zolee11 (#23) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletesen egyet értek Veled! :R Fogyasztói társadalom; rulez! :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#34) KillHates válasza pmikloska (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R Köszi a tippet, de csak egy PCI slot van a deszkán az meg kell! :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35) KillHates válasza mindfreak (#25) üzenetére


KillHates
nagyúr

Direkt vettem ilyen házat. Sueretem, nem adom! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) KillHates válasza Elmör (#29) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ma már vissza is vittem a nagykerbe! Phuuu... Megúsztam komoly bukta nélkül!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37) KillHates válasza depmod (#30) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Ezekkel a kártyákkal már vígan játszhatsz, aztán ha tönkremegy, téglaként még állhat a polcodon " vagy a millerek akár építkezhetnek is belőle :D

Megmértem a kártya terhelve 327W-ot fogyasztott :Y 12V-os ágon 27.25A átfolyó áramot mértem mikor leoldott a tápom. Pedig 30A ír a doboza :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) KillHates válasza mazda626 (#31) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez jó! :C :C :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#39) emre33 válasza KillHates (#37) üzenetére


emre33
addikt

27.25A

Ezt csak a vga, vagy az egész rendszer?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#40) Noi88


Noi88
tag

Ezen most jót röhögtem már ne haragudj! :D :D

(#41) Kantorpe


Kantorpe
tag

Szereny velemenyem szerint ez a kartya sima PVS meg marketing a gyarto reszerol.....

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#42) KillHates válasza emre33 (#39) üzenetére


KillHates
nagyúr

A VGA-hoz futó 12V-os kábelekre tettem kapocsmérőt, mikor ment a Crysis GPU bench.
Volt is nyöszörgés a Zalmanban :D
Néztem, basszus ennyi szuflával egy autót el lehet indítani.
Eljön még az az idő amikor bikakábelek lesznek a gépben :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#43) KillHates válasza Noi88 (#40) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is, de kínomban :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#44) KillHates válasza Kantorpe (#41) üzenetére


KillHates
nagyúr

De legalább elmondhatjuk, hogy sikeres, mert bedőltem én is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45) KillHates


KillHates
nagyúr

Közben megnéztem a műszert, szerencsére szar, tehát sikerült segget csinálnom a számdól. Kimérem mennyit csal.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) emre33 válasza KillHates (#42) üzenetére


emre33
addikt

Hu..
Én Enermax Liberty 620Watt tápom 2x22 max 36A tud.
Ez is kevés lenne?

Érdekes mert egy csomó teszten max 350-380 watt fogyasztás hoztak ki!!

Nem értem...

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#47) KillHates válasza emre33 (#46) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, szerencsére a műszerem volt rossz. Ha arányos a tévedése a számításaimmal akkor az átfolyó áram olyan 18 A körül lehetett. Tehát olyan tápegység ami a PCI-E rail-en tud 20A az simán jó! :C
Az Enermax tápok nagyon jók! :R Akkor valószinüleg a Zalmanommal van a gond...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#48) depmod


depmod
senior tag

327watt??

Azt a jó xsqwdyee!!!!!!!!

Hogy üzemeltetted? Szárazjégen? ;] ;]

Kár, hogy jön a nyár, mi. :K :K
Hány fokos volt a core, terhelés alatt?? 90-100 :Y

Vagy alulskáláztam? :DDD

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#49) depmod válasza KillHates (#47) üzenetére


depmod
senior tag

Mit szereztél be helyette?
IGP-s vga-t? ;]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#50) KillHates válasza depmod (#48) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem olyan 200W körül van! Rossz volt a műszerem! Több mint a másfélszeres értéket mérte. :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.