Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

És az sok? A forgalom apró töredéke.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) schawo


schawo
titán

És az sok? A forgalom apró töredéke.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3) elefant válasza schawo (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát majd egymilliárd dollár, az elég sok azért.

(#4) snecy20 válasza schawo (#2) üzenetére


snecy20
veterán

Nem hiszem hogy sok. Viszont pár éve múlva OLED TV-t akarok venni akkor választhatok hogy LG-t veszek, vagy LG-t... :)) Gondolom úgy elárasztják majd ezt a szegmenst is a termékeikkel.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) pilóta válasza snecy20 (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem ez nem TV-khez gyárt majd panelt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) Eclips21 válasza snecy20 (#4) üzenetére


Eclips21
őstag

Ja meg majd 4 evente csereli az ember a tv-t mert fakulnak a szinek xD mesterseg generaljak a piacot egy zsakutcas technologiaval. Teloba meg gyorsan fejlodo eszkozokbe oke a dolog de szerintem mashova nem. Galaxy s1-m kijelzojeben anno a kek pixelek kezdtek elhalni mondjuk jo regen volt :)

(#7) elefant válasza snecy20 (#4) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát senki sem mondta a konkurenciának ,hogy ne gyártsanak oled-et.

(#8) schawo válasza Eclips21 (#6) üzenetére


schawo
titán

Ugye megvan, hogy az lg oled technológiájának semmi köze a samsung oledhez. Egyébként pedig 5 éve van Galaxy S-em (manapság zenelejátszónak használom), és semmi baja a színeknek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) BloodRay válasza Eclips21 (#6) üzenetére


BloodRay
veterán

Ne zavarjon hogy az lg oled-jében nincs is kék alpixel...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#10) wolfman válasza schawo (#8) üzenetére


wolfman
veterán

Persze, mert az öregedést se úgy képzeld el, hogy 2 év és szevasz, hanem azért ennek is kell 6-7 év és akkor is az volt a fáma, hogy nagy számban fordul elő fakulás, de nem mindegyiknek. Szóval éppenséggel nem vészes a dolog, csak hát benne van a pakliban.

Azért remélem ezzel együtt az áraik is lejjebb fognak menni. Örülök, hogy valami szegmens élén végre nem a Samsung csücsül. Utóbbival nincs semmi bajom sem éppen, csak már unszimpatikus hogy minden hülyeségbe belefogtak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) MK VII


MK VII
veterán

Nekem nagyon szimpatikus az LG mint gyártó. Jelenleg is LG megjelenítőm van és ezután is az lesz.
Samsungból akkor sem vennék semmit, ha fele áron lenne mint az LG...
Örülök, hogy jobban nekiláttak az OLED fejlesztésnek.. Remélem hamarosan elfogadható áron lesznek az OLED paneles megjelenítők.

(#12) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Hajrá, mimnél többet gyártanak annál olcsóbb lesz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#13) bteebi


bteebi
veterán

Gumiban lesz a gyár? :U Amúgy a 185×50 cm-es panelméretet kicsinek tartom. (Nem 150 akart az lenni?) Ez is WRGB lesz?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) elefant válasza bteebi (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ááá !
de kösz!
javítva :R

(#15) Kékes525


Kékes525
félisten

A hajlíthatóság nagyon jó, de nem ívelt TV-khez, legalábbis otthon általános használatra. Ott az íveltséggel van problémám.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) elefant válasza Kékes525 (#15) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Hát azért az összehajtható tv király lenne...

(#17) Kékes525 válasza elefant (#16) üzenetére


Kékes525
félisten

Szállíthatóságnak, speciális helyekre (például reklámfelület, tapéta, házburkolat ha olcsóbb lesz) igen, de otthon csak kiegyenesítve, nem ívelten nézhető jól több embernek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) _Smooth


_Smooth
senior tag

Baromi sok helyről hiányzik rengeteg pénz, úgy örülök, hogy ilyen hasznos fejlesztésekre mindig futja :)

Szép világkép, ahol fogatlan, rákos, aids-es emberek nézik szénné hajtogatott 40" OLED TV-n, ahogy valóság showk túlfizetett, IQ light celebjei egymás haját tépik.

Szarkazmust félretéve, tényleg baromi hasznos. Csak győzzem eldönteni, melyik csuklómra akarom majd feltekerni az új 1200dolláros okostelefonomat.
Vagy fejpánttá lehet tekerni, ott meg folyamatosan futtatná reklámként a többi birka számára, hogy mennyire hasznos ez f*ság :D

Egy esetben tudnám ezt érdekességként elképzelni, ha vetítővászon szerűen feltekerhető/elrejthető lenne így a TV. Csak győzzenek 10-20milliókat elkérni az eszközért, hogy azon a pár 10ezer félőrült sznobon is megtérüljön :)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#19) TESCO-Zsömle válasza Kékes525 (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én láttam ilyen ívelt TV-t és nagyon durva. Nem tudtam eldönteni, hogy akkor az most ott szemüveg nélküli 3D, vagy simán csak optikai csalódás az ív miatt. Utóbbi volt... Nyilván demó-anyag ment rajta, ami nyilván rá is játszik erre a hatásra, de akkor is csak álltam és bámultam ki a fejemből...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) MK VII válasza _Smooth (#18) üzenetére


MK VII
veterán

Szívemből szóltál...
Kb megfogalmaztad ami az én fejemben gondolatok keringtek az ilyen fejlesztésekről!
Úgy látszik rokon lelkek vagyunk! :DD

(#21) ROBOTER válasza BloodRay (#9) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kifejtenéd ezt?

(#22) elefant válasza ROBOTER (#21) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

fehér OLEDET használnak, ami elé tesznek színszűrőket. Szóval kék OLED tényleg nincs benne.

(#23) bteebi válasza elefant (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Azért úgy máris háromszor jobban hangzik :D ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#24) ROBOTER válasza elefant (#22) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kösz! Tényleg nem tudtam, ezért kérdeztem!

Vviszont így a fogyasztást kis mértékben befolyásolhatja + a fehér OLED akkor teljesen eltérően működik a fehér LED-hez képest. (bár most éppen nézem, hogy ennek az új fehér OLED-nek jobb a hatásfoka, mint a hagyományos kék+sárga foszforos LED-nek, szóval behozhatja a színszűrés veszteségét részben)

[ Szerkesztve ]

(#25) Reignman


Reignman
aktív tag

Cikkironak: Tul sok a 'majd'.

(#26) elefant válasza MK VII (#20) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

dehát szerintem a K+F sosem felesleges. akkor már inkább az a baj hogy az emberek piára, cigire, meg drogra költik a pénzt....

(#27) elefant válasza Reignman (#25) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ÉS MILYEN IGAZ! kösz! kiszedtem egy párat. :R

(#28) #72042496 válasza elefant (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az viszont egy kérdés, hogy a fehér OLED-et hogyan állítják elő. Ennek a topicnak a végén van erről egy értelmes beszélgetés.

(#29) elefant válasza #72042496 (#28) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Jaja, az egy király topik!

(#30) kpal válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


kpal
veterán

Én ív nélkül várom 65˝-os méretbe kicsit normálisabb áron.

(#31) TESCO-Zsömle válasza ROBOTER (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Működni ugyanúgy működik, csak az eltérő színeket eltérő anyagokkal érik el. Egyes anyagok jobban bírják, mások nem. Ezért döglik a kék. Persze döglik a többi is, de kevésbé.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) ROBOTER válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én nem erre gondoltam.

A klasszikus fehér LED az kék alapled + sárga foszfor segítségével éri el a fehér színérzetet. Ebben tehát ugyanúgy benne van a kék, azaz ha a fehér OLED ugyanígy működne, pontosan a kéktől nem szabadulnánk meg.

De egyébként utánanéztem, és teljesen más elven működik a fehér OLED, mint a fehér LED:

(#33) MK VII válasza elefant (#26) üzenetére


MK VII
veterán

Igazad van.. Rosszul fogalmaztam.. Nem a fejlesztésekről gondolom ezt az egészet hanem inkább amit _Smooth megfogalmazott:
"Szép világkép, ahol fogatlan, rákos, aids-es emberek nézik szénné hajtogatott 40" OLED TV-n, ahogy valóság showk túlfizetett, IQ light celebjei egymás haját tépik."
Ez nagyon valós.. Még hozzá tenném, hogy természetesen hitelre vett TV-n, mert azt sulykolják a a reklámok, hogy minden lehetséges.. Csak álmodj és valósítsd meg, mi adunk hozzá pénzt.. Aztán tönkre megy az ember teljesen, mert a munkahelyéről meg kirúgják 50 évesen, mert már nincs rá szükség...

A hitel a gazdagok sportja.. Annak érdemes hitelt felvenni akinek amúgy is van pénze.

Na jó.. Nagyon off ez már, de ez a valóság sajnos és amíg ez van a földön én nem is tudom, hogy engedhetik, hogy a gazdag még gazdagabb legyen a szegény meg még szegényebb.. Amíg van 1 éhes száj a földön én lezárnám a pénzcsatornát a gazdagokhoz és éljenek addig annyiból amennyiből tudnak. Nem hagynám vagyonok felhalmozását..

Off vége.. Srry.. Kijött..

[ Szerkesztve ]

(#34) nbg


nbg
senior tag

"...185x150 centiméter nagyságú paneleket gyártanak majd benne, amelyeket szétdarabolva..."

Nem kell azt darabolni, jo lesz a 98"-os tevekbe... :)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#35) Borosz


Borosz
senior tag

Találó a város neve. :D
270.000.000.000Ft Még jó, hogy ki tudta írni a calc-om.

(#36) Partz válasza pilóta (#5) üzenetére


Partz
senior tag

Kezdetben valóban kis méretű okos kütyükhöz gyártanak itt panelt.

Viszont az Lg hosszabb távú terveiben van a plasztik alapú hordozóra való átállás, nagyméretű kijelzőknél, tévéknél egyaránt. A hajlításon túl a feltekerhetőség a cél, de ettől még évekre vagyunk, tömegtermék szinten.

snecy20:

Ahhoz viszont hogy elárasszák piacot oled panelekkel még nagyon messzi járnak. Ezt egyedül az Lg nem fogja bírni. Egyenlőre be kell érni azzal, hogy más gyártóknak is ők szállítanak majd paneleket a prémium szegmensbe, limitált számban.

(#37) #72042496 válasza nbg (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahhoz azért klopfolni kéne még egy picit, 94" lesz az. :)

(#38) _Smooth válasza nbg (#34) üzenetére


_Smooth
senior tag

Vagy tabletbe... úgyis összehajtogatod XD

(#35) Borosz
ehhez valóban calc-ra volt szükség? :D

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39) GeryFlash válasza snecy20 (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

Pana már egy éve nyúzza az LG panelt, de nem nagyon jöttek még ki vele, mert nincsenek megelégedve vele. Ettől függetlenül ez a hír csak azt jelenti, hogy az LG panel lesz a legtöbb OLED-ben, ettől függetlenül a kínálat nem hiszem hogy nagyon változna. A Samsungnak van saját OLED gyártása. de az sehol nincs egyelőre az LG-től, lehet ők is tőlük vesznek. Talán annyi változás lehet, hogy végre nem 3-ból két tévé Samsung.
Valószínűleg a Sony se fog panelt gyártani, legalább is nem mostanában.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#40) _Smooth válasza GeryFlash (#39) üzenetére


_Smooth
senior tag

Csak halkan jegyzem meg, ahogy a cikk is írja, ez nagyon nem TV-ről fog szólni. Gyanítom, hogy inkább a viselhető okoseszközökre gyúrnak, meg a parasztvakítós telefonokra/táblákra.
Ráadásul már a címből se az jön le nekem, h az OLED-en lenne a hagsúly, inkább a hajlíthatóságon ;)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#41) nbg válasza #72042496 (#37) üzenetére


nbg
senior tag

Csak tipp volt "kábéra", nem szamoltam. De legyen igazad, az is egy vallahato tv meret... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#42) Partz válasza GeryFlash (#39) üzenetére


Partz
senior tag

Egyre több helyen olvasom mostanában, hogy 65CZ950 modellnéven, uhd-s, passzív 3d, hajlított panel, hdr képes, oled tv-vel készül a Panasonic az év végi szezonra. Ezen kívül terveben van az 55/65CX900 full-array led lcd tv is. Szeptember elején az ifa-n lesznek részletek, hivatalos infó a dologról.

(#43) bteebi


bteebi
veterán

#33: "Nagyon off ez már, de ez a valóság sajnos és amíg ez van a földön én nem is tudom, hogy engedhetik, hogy a gazdag még gazdagabb legyen a szegény meg még szegényebb.. Amíg van 1 éhes száj a földön én lezárnám a pénzcsatornát a gazdagokhoz és éljenek addig annyiból amennyiből tudnak. Nem hagynám vagyonok felhalmozását.."

No offense, nem vagyok radikális kapitalista oligarcha (bárcsak az lennék :U :DDD), de azért elég komplex ez a terület, az elképzelésed pedig rendkívül demagóg (de nem szeretnék feleslegesen vitát indítani ebből). Az első mondattal még úgy ahogy egyetértek, de az se így működik... sajnos. És soha nem is fog, mert akik a döntéseket hozzák, azok a gazdagok.

#37: Majd megtoldják egy csíkkal ;). Amúgy ha már ott tartunk, jó lesz az 85"-nak is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) TESCO-Zsömle válasza bteebi (#43) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lényegében erről szólna a kommunizmus, csak hát ha valakihez odakerül a hatalom, az a valaki mindig úgy intézi, hogy neki és a fattyainak legyen jó... Ezért nem volt soha sehol ténylegesen kommunizmus, mint gazdasági rendszer. Az ideológia megvolt, meg a látszata, de ahogy az a bizonyos mondat is tartja, egyesek mindig egyenlőbbek voltak másoknál...

A kizsákmányolt réteg azóta álmodozik erről, amióta létezik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) Kékes525 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


Kékes525
félisten

Elhiszem, de akkor Te középen voltál. A szélről már nem biztos, hogy az élmény ugyanaz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) TESCO-Zsömle válasza Kékes525 (#45) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mi voltunk középen, mert öreggel ott álltunk egymás mellett, ~2m-re a TV-től...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#47) #72042496 válasza bteebi (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én maradok a Pitagorasz-tételnél, de ha te mindenképpen ágyúval akarsz lőni a verébre, akkor állítsd be az ágyút. :) Ezesetben a képarányt, mert az itt nem 1,777 (16:9), hanem 2,233 (majdnem 5:4). A felvetés pedig az volt, hogy nem darabolunk. :)

(#45) Kékes525: Minél nagyobb a TV, adott távolságból annál kevésbé okoz gondot ha nem teljesen középen vagy.

[ Szerkesztve ]

(#48) Kékes525 válasza TESCO-Zsömle (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Elhiszem, Te láttad... :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) bteebi válasza #72042496 (#47) üzenetére


bteebi
veterán

Oké, kijönne belőle akkora képátló, de ki venne közel 5:4-es TV-t? Még rosszabb, mint a 4:3. Most gyakorlatilag az összes LCD/plazma/OLED TV 16:9 képarányú (egy-két Philips, meg fogalmamsincsmilyengyártmányú 21:9-es TV van, ősrégről néhány 4:3-as meg talán 5:4-es modellel), 16:9-cel pedig "csak" 85" jön ki. (Azért elfogadnék egy akkora OLED-et a nappalimba :DDD.) A teljes tábla átmérője viszont tényleg közel 94", csak úgy (legalábbis filmnézésre, TV-hez) tutira nem fogják használni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#50) ROBOTER válasza bteebi (#49) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Átmérő" szóhasználatért virtuális koki a fejedre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.