Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tom5


Tom5
addikt

Elég gyér különbség...
Szépen állja a sarat a G80,le a kalappal előtte! (többet vártam volna nVidiáéktól)
Érdekes teszt volt :R

(#2) cizoe


cizoe
őstag

Itt nem arról van szó, hogy jobb -e vagy sem, hanem hogy 2 év után nem 3 fps-t vártunk. Ennyit a GTX hírnévről, meg egy jó sorozatról. Engem elszomorít a 9-es GF. Totál hülyének nézik az usert, mondjuk mert nagyrésze totál hülye is, és ami mellett nagyobb szám van, azt veszi. De a teszt jó, :R és grat a kártyákhoz! Bye!

(#3) raskolnikoff válasza cizoe (#2) üzenetére


raskolnikoff
őstag

hát figy, nem kell elsietniük a dolgot. a 8800 gtx meg ha tudom hogy iylen akkor már akkor megveszem és most röhögök. de most gt-m van és ugyanugy röhögök a gtsen(512) ezen meg pláne. egykutya. az össze 9es közül tlaán a legtöbb értelme a 96gtnek van meg a gx2-nek. ezeknek van céljuk. a többi meg csak pénzhajsza. (a gx2 is az, csak más kategória, és abban egyedül van). énmég mindig aszondom: 88gt és gtx.jameg 96gt.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#4) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát igen... Állóvíz lett most az nVIDIA marketingja. Reméljük jó nagy követ hajít bele majd a GT200-as sorozat. Előrébb hozták a megjelenését, mert túl sok jóval kecsegtet az R700 !! Reméljük kemény harc lesz, mert az csak nekünk jó. Addig meg elmórickázunk 30-40 fps-el a régi vasainkon :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) KillHates válasza raskolnikoff (#3) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem a GX2 rettenetes. Főleg, hogy még mindig 120 ezer és idle 60 fokos... Sajna egy kicsit mellényúltak ezzel a szendvics-dizájnal. Miért nem fértek el egymás után azok a G92-esek?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6) adalbert1


adalbert1
veterán

Magyarul másfél év alatt gyakorlatilag nyers erőben nem sok előrelépés történt... Mondjuk legalább alacsonyabb kategóriában is vannak értelmesebb kártyák, nem csak 8600-asok...

Még az érdekelne, hogy a fogyasztásmérős konnektorért mennyit kértek? :U

(#7) whiz


whiz
aktív tag

Azért én a Krízisen kívül bedobtam volna még pár gémet a tesztbe, mert ez alapján még nem merném kijelenteni, hogy hűdehajdejobb a 98gtx, és slussz. (Na meg tessék örülni a plusz 2 fps-nek 2 év után - cseppet lol szvsz)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#8) #96302336 válasza raskolnikoff (#3) üzenetére


#96302336
törölt tag

Szerintem pedig a 8800GTS-512. Jobban megéri.,Ha a 9800GTX-el, vagy a G80 8800GTX-el versenyeztetem. Olyan minimális különbség van a 9800GTX, és a 8800GTS-512 között, hogy elmegy mérési hibának is. Alapórajelen, pedig egyformán teljesít a G80GTX-el.

(#9) gbors


gbors
nagyúr

Jó kis célirányos teszt! Ezek szerint az extra sávszélességből és memóriából adódó előny nemigen fog kijönni az 1900-as felbontások alatt. Akkor viszont, elnézve az FPS-eket, a 8800GTX előnye meglehetősen elméleti szinten mozog.

adalbert: én 6e pénzért vettem az enyémet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Milyen jol elvagyok a 7600GTmel + melle 3 giga ram + AM2 3800+ (single core).
Neha jatszok egy picit 800x600ban elsimitas nelkul, a tobbi dologra amire hasznalom a gepet meg boven sok is.

(#11) KillHates válasza adalbert1 (#6) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát igen a G80 izomból számol, a G92 ésszel! De mindkettőnek kell a fehérje:D
A mérő bigyula 4.490,- egység volt!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#12) KillHates válasza whiz (#7) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajna nincsen sok játékom, így is egy vagyonba kerültek.
Meg annyi tesztet olvasni ahol a Pasziánsztól kezdve a Bioshock-ig mindennel letesztelik.
És azt vettem észre, hogy inkább a régebbi játékokban produkálnak eltérő eredményeket a kártyák. A másik hogy inkább az újdonságokkal szeretünk játszani...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) KillHates válasza #96302336 (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Így igaz, tarhálni is akartam egy G92GTS-t de nem sikerült.
A GTX-nek talán annyi előnye van, hogy rettenetesen tuningolható, de mint írtam; tényleg semmi más mint egy nagy nyákos GTS :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#14) KillHates válasza twollah (#10) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát igen. Ügyfeleimnél én is meglepődöm, hogy milyen konfigokkal játszanak, teljesen elégedetten. Pl: 2000-es Celeron, 512 ram, 6600-as Geforce AGP4x. Oblivion-oznak, és tökéletesen boldogok!
Csak mi a hardcore-őrültek dőlünk a kardunkba, ha nem megy egy játék 1680-ban 40 fps felett. :D Tiszta idióták vagyunk :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#15) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis írás grat! :)

Nekem még az X1950Pro-m is bőven csúcskategóriás. Amikkel játszom (Jericho, AoE 3, Swat 4, SNES emulátor :D ) bőven elég max grafikán szűrőkkel :K
De azért elcserélném egy 8800GTX-re :D

KillHates
Uöcsémék is hasonló gépen tolták Celeron 2,66GHz, 512MB Radeon 9600PRO és tökre elvoltak vele, hiába annak a játéknak a játékélménye is szuper nem csak a grafikája :K

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Hát ez az! Sejtettem ... jó kis cikk ez mely nem a Marketingről szól!

Én meg maradok a 8800GTS64MB mellett :DDD

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#17) djtoomi


djtoomi
addikt

9800GTX csak akkor kapcsol le, ha olyan alaplapod van, amiben integrált 8200-as vga cucc van, és csak az fogyaszt akkor, amúgy nem kapcsol le.Ha olyan alaplapod elnne, akkor régesrégen lekapcsolt volna, és nem 125W-ot látsz hanewm csak 70-80-at teszemazt. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#18) Dr. Romano válasza djtoomi (#17) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Akkor miért nem adnak a kártya mellé ajándékba egy olyan deszkát + egy 8200-as vga-t hogy ki tudjuk használni ezt a feature-t? :U ;] :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) djtoomi válasza Dr. Romano (#18) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem tudom(:DDD;])csak sejtésem van:P, de amúgymeg sok értelme nincsen.Akinek van manija ilyen gépre, ki tudja fizetni a villanyszámlát is. :K

[ Szerkesztve ]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#20) Dr. Romano válasza djtoomi (#19) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez igaz :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) KillHates válasza Dr. Romano (#15) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm!
A Zak Macraken-nek meg a Maniac Mansion-nak milyen rettenetes grafikája volt. Mégis 20 órát -folyamatosan!!- képesek voltunk a gép elött ülni. Jó, ha egy játéknak szép a grafikája, de jobb ha a sztorija jó!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) KillHates válasza donsergiooo (#16) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! Jól teszed! G80 POWA' RULEZ!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23) KillHates válasza djtoomi (#17) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebben igazad van tudom, hogy mi a HybridSLI, szeretnék is majd egy olyan alaplapot.
De azt is olvastam, hogy 2D-ben a 9xxx-es sorozat lekapcsolja a regisztereit, meg csak 64 MB video ramot címez, meg egyéb porhintés. :U Azt vazze' a 8800GTX ami egy ampertemető kevesebb plusz teljesítményt igényel 3D-ben... :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) KillHates válasza djtoomi (#19) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nagyon rossz hozzáállás hogyha valakinek van pénze az sz@rjon a környezet védelemre. Ha nyernék a lottón tuti, hogy nem egy benzintemetőt vennék, hanem egy hybrid Lexus-t. Bár minap olvastam, hogy a hybrid autók leselejtezése utáni feldolgozásuk, sokkal nagyobb környezeti terhet jelent mint egy sima benzines autó elbontása. (egy Hummert és egy Priust hasonlítottak össze és így élettartamukhoz viszonyítva egy Hummer környezetbarátabb mint a Prius!! Nagyon durva!!)
Hmmm. Akkor mégis igazad van! :R Ha nyerek a lottón veszek egy bazi Hummert :D :D
És így leszek környezet-tudatos! :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) Jofi81


Jofi81
őstag

Gratulálok a teszthez!
Ezek szerint még mindig a 8800GT és a 9600GT éri meg leginkább az árát...

(#26) djtoomi válasza KillHates (#24) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem azt mondom, de hogy most kevesebb áramot fogyasztasz, azzal nem lessz jobb.Elöszöris a benzines autókat kéne a forgalomból kivonni, és elektro motorosokat használni, utána meg a gyárak környezetbarátabbá tenni.Most hogy egy gép 200 vagy 400w-ot eszik, tök8, mivel a userek max 5-10%-a használ ilyen brutálabb gépeket, ami meg semmi..... ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#27) mindfreak


mindfreak
őstag

Jó teszt volt, még a stílusa is tetszett! :D Mondjuk teljesen más eredményt vártam a végére, az elején elég kritikusan indult a 9800GTX bemutatása, aztán mégis ő jött ki győztesül. Mondjuk ez nem változtat azon a tényen, hogy 2 év eltelte után is ugyanazt akarja megetetni velünk az NV, de a végső konkluzióval egyetértek: aki most akar vga-t venni, az már jobban jár, ha a 9800-at veszi. :R

(#28) adalbert1 válasza KillHates (#11) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz! Mondjuk néztem a bauhaus honlapját, és rájöttem hogy Pesten nincs ilyen... De gondolom obiban/praktikerben csak van valami hasonló... gbors te hol vetted a tiedet?

Amúgy a fogyasztásra: azért vicc egy szinten hogy egy csúcskategóriás videókártya ehet annyit, mint egy alap konfig magában...
Mivel manapság ritkán játszok, így néha a 7600 GST is sok nekem, viszont ennél gyengébre meg nem cserélém... Így örülnék, ha elmennének minél inkább az energiatakarékos megoldások irányába, ekkora teljesítmény elég lenne, ha sokkal kisebb fogyasztással párosulna...

Az meg durva árúkapcsolásnak tünik, hogy ez a feature csak saját chipsetjükkel működik, az nv hiába gyártott jó kártyákat mindig is, a chipsetjeikkel mindig volt valami bug, intel alá meg csak intel chipset alapszabály van érvényben nálam.

(#29) KillHates válasza djtoomi (#26) üzenetére


KillHates
nagyúr

:R :R Bocs, "elbeszéltem" melletted ! :R :R
A benzines autó forgalomból való kivonásával kis országunk élenjáró a 300 forintos benzin árakkal. Mostanság én is felteszem a puhos testem a bringámra, és inkább áttekerek a szomszéd városba, minthogy a Suzuki-t beköszörüljem. Csak életveszélyes az utakon tekerni.... Tiszta balkán.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) KillHates válasza adalbert1 (#28) üzenetére


KillHates
nagyúr

A Csepeli Bauhausban tuti hogy van, hacsak valaki tegnap zárástól ma reggelre nem bugázta meg azt a 15 darabot ami az akasztókon figyegett...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#31) KillHates válasza adalbert1 (#28) üzenetére


KillHates
nagyúr

"intel alá meg csak intel chipset alapszabály van érvényben nálam"
tökéletesen igazad van, de azért meg kell hagyni a 680-as nFORCE miután kinőtte a gyerekbetegségeit kb 20 BIOS update-el :D már egész jól muzsikált! Meg ott a lehetőség az SLI-re is! Mindenesetre várom a 8200-as nFORCE-ot, aztán majd meglátjuk mit tud...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32) djtoomi válasza adalbert1 (#28) üzenetére


djtoomi
addikt

Olvasd el legutóbbi ph-s tesztet, éás ha elég nagy a pénztárcád, akkor rájössz, hogy nem feltétlen kell intel alá intel chipset.

Amúgymeg én procim, 3.6ghz-en, 1.8V-on(:DDD)meg a 9600GT-m leakasztotta a 620W-os tápot, ebből a 9600GT kb 100W-ot evett, emg a többi cucc max 40-et, szóval B3-as Q6600-akkal vigyázni..... :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#33) adalbert1 válasza KillHates (#31) üzenetére


adalbert1
veterán

Megmondom őszintén, hogy sose volt nforce chipsetem, csak pár ismerősnek... Viszont tőlük hallottam szívásokat + a fórumokon se sok jót olvastam róluk. Viszont pár év alatt simán lehet, hogy kinőtték/kinövik ezeket.
Mindenesetre mivel a gamelés egyre kevésbé köt le, így SLI-re sincs túl sok szükségem, na meg egy videókártyának se fogok már annyira örülni mint anno a Riva TNT-mnek :) .

Visszatérve a tárgyra: azt nem értem, miért csinálja az Nv, hogy csak ekkora előrelépes a 8800-hoz képest a 9800? Vagy úgy vannak vele, hogy az Atit ennyivel is lenyomják csúcskategóriában, mostmár van normális középkategória is, hova siessenek jobban?

(#34) djtoomi válasza adalbert1 (#33) üzenetére


djtoomi
addikt

Pénzszerzésnek. ;)
Laikus ember emegy a bótba, emgnézi, 8800gtx, 9800gtx, utóbbinak nagyobb a száma, biztos sokkal jobb, emgvesdzi, örül.....NV meg jól akszál....Közben meg fejlesztés alig.....

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#35) adalbert1 válasza djtoomi (#32) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz, de annyit sose adnék alaplapért, amennyibe az kerül... Másrészt a csúcsteljesítmény hajhászásából már régen kinőttem, azóta megpróbálom az aktuális konfigomat minél jobban a tényleges igényeimhez igazítani...

Szvsz következő cserém valami 45 nanós proci lesz, de 40k-t sajnálnék rá kiadni, akkora pluszt nem nyújtana az e6300-hoz képest...

#34 : Nyílván azért... Mondjuk mikor kijött a 8800 GTX elég jól lekaszálták vele a piacot, alternatívája túloldalon nem volt, normális középkategória sem... Szvsz az járt a legjobban aki még 2006 végén - 2007 elején vett belőle, hosszú távon már nem is olyan drága, na meg elég sokáig csúcson is volt.

[ Szerkesztve ]

(#36) Bundás22


Bundás22
őstag

Azt tudjuk, hogy a 8800GTX majdnem két éves kártya a G80 sorozat legjobban sikerült darabja majdnem két éves kártya lol :W
nem értem 2006 novembere tehát másfél éves sincs!!! :Y közelebb van az egy évhez mint kettőhöz
amikor meg egy éves volt sokan másfél évről beszéltek :W nem értem :( :F

a 8800ultra a legjobban sikerült darab ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#37) KillHates válasza adalbert1 (#33) üzenetére


KillHates
nagyúr

"mostmár van normális középkategória is, hova siessenek jobban?"
Pontosan! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) KillHates válasza Bundás22 (#36) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, mert az X2 a legjobban sikerült darab (főleg, hogy a nagykerben már 63k Ft+ FA :Y ), de az más lapra tartozik :D :D
Mizujs felétek? Rég jártam arra. Most jó be is nézek a pirosokhoz!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#39) Bundás22 válasza KillHates (#38) üzenetére


Bundás22
őstag

Azt tudjuk, hogy a 8800GTX majdnem két éves kártya a G80 sorozat legjobban sikerült darabja, mely sokáig megőrizte a jó hírnevét

nem piszkálni akarlak tök jó a cikk, de ez a mondatod katasztrófa, még másfél éves sincs a 88gtx(ez tény szvsz) és a g80-asok közül a legjobban sikerült a 88ultra(bár ez vitatható de tény h a leggyorsabb g80-as), szal ezt írd át, ha meg akarod őrizni a cikk valósághűségét, objektivitását :R

Mizujs felétek? Rég jártam arra. Most jó be is nézek a pirosokhoz!
pangi van szvsz, minden kivesézve,sebaj majd megjelenik a r770 és mi leszünk a sztárok ;]

djtomi #34: Laikus ember emegy a bótba, emgnézi, 8800gtx, 9800gtx, utóbbinak nagyobb a száma, biztos sokkal jobb, emgvesdzi, örül
most a teszt bebizonyította h ez így is van, gyorsabb és kevesebbet fogyaszt a "nagyobb számú", hol itt a gond? én is 9800gtx-et vennék a kettő közül szvsz

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#40) djtoomi válasza Bundás22 (#39) üzenetére


djtoomi
addikt

Ott a gond, hogy ovlasd el, hogy mire írtam.Szóval mi értelme volt kidobni a 9800GTX-et.Semmi.Marketing. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#41) Bundás22 válasza djtoomi (#40) üzenetére


Bundás22
őstag

1.végülis gyorsabb és kevesebbet fogyaszt, az is valami nem?
2. minden cég célja a profitmaximalizálás nem az h kovács janinak a 7kerben ne verje át a fejét, ha tanultál közgázt ezt beléd verik szvsz, volt értelme :K , mondjuk inkább a 88gts 512-vel kéne hasonlítani na ahhoz képest talán tényleg nincs fejlesztés

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#42) gbors válasza adalbert1 (#28) üzenetére


gbors
nagyúr

én egy kis elektronikai boltban a Veres Péter úton (XVI. ker.). a Bauhaus sztem Baumax akar lenni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43) whiz válasza KillHates (#12) üzenetére


whiz
aktív tag

"A másik hogy inkább az újdonságokkal szeretünk játszani..."

Ez most arra vonatkozik, hogy az új hardverekkel, vagy az új játékokkal (lehet, hogy csak nekem nem egyértelmű)? Ha hardverre vonatkozik, akkor ugyebár akinek 8800GTX-e van, az az életbe nem fog cserélni 9800GTX-re, mivel semmivel sem rosszabb annál, ez a te tesztedből (is) kiderült. Ahol a 8800 játszhatatlan sebességet produkált, ott az új kártya is detto ugyanúgy. Játékok tekintetében (új vagy régi, mindegy) tehát ugyanúgy tökmindegy milyen kártya van a gépedben :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#44) Bundás22 válasza whiz (#43) üzenetére


Bundás22
őstag

Ha hardverre vonatkozik, akkor ugyebár akinek 8800GTX-e van, az az életbe nem fog cserélni 9800GTX-re, miért ne? kisebb az áram fogyasztása és gyorsab 10%-kal

ha árban jól jössz ki magyarul nem bux semmit, sőt még nyersz is pénzt vele akkor miért ne? és még a villanyszámlán is spórolsz és gyorsabb, nem tök jó? ;) :))

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#45) djtoomi válasza Bundás22 (#44) üzenetére


djtoomi
addikt

LOL.Kb 5w-al fogyaszt kevesebbet, ez a lényeg.
Drágább is, min egy 5-10-el, és teljesítménye max 5%-al több, amit simán pötty hűzással beérsz.
Csak arról nem esett szó, hogy 9800GTX hűtője sokkal hangosabb, szarabb mint 8800GTX-é.8800GTX hűtése eddigi elgjobb referencia hűtés. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#46) pisti88+


pisti88+
senior tag

Teljesen jó összehasonlítás, grat a teszternek, és csak csatlakozni tudok a tekintetben hogy a G80-as azért még mindíg bőven jó! Márcsak azért is mert nem mostani darab a kicsike, de azért még mindíg ottvan a trónkövetelőn ;] ;] :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#47) whiz válasza Bundás22 (#44) üzenetére


whiz
aktív tag

Az a 10% szerintem nem különösebben éri meg, ahol gyors, ott elég a 8800 is, ahol nem, ott kevés az új kártya is... villanyszámla tekintetében nem hinném, hogy olyan marha jól jár a cserével bárki is, bár nem tudom igazából mennyiért lehet elpasszolni egy 8800GTX-et, de valami azt súgja, hogy ide némi szerencse is kell :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#48) (Kolombusz) válasza djtoomi (#26) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ez hülyeség. Nem hallottál még a "sok kicsi sokra megy"-ről?
Az a baj, hogy a legtöbben azt ghondolják, hogy az ő fogyasztásuk semmit nem jelent... Pedig de.

(#49) Bundás22


Bundás22
őstag

mondjuk sztem h csökkentik a sz.gépek fogyasztását mentalitásbeli előrelépés

én se veszek 1000W-ot fogyasztó gépet mégha havi 2000Ft a difi, mert nem, mert figyelek a környezetre, és ezek után bicklire pattanok és nem szennyezem a levegőt ;] és nem dobom el a szemetet, sőt mások szemetét is felveszem(mint a németeknél, meg is lehet nézni az ő városaikat és a mieinkét), szal ez mentalitás kérdése ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#50) leviske


leviske
veterán

Én mindíg nem látom különösebb létjogosultságát a 98GTX-nek. Főként nem 75k környékén.... :( Egy ATi X2-est már lehet kapni 69K-ért, egy 88GTS-t pedig már 54K-ért.

Amugy ennyire nincs hatással a G80 arch.-ra, ha gpu órajelet emelnek? A 88GTX-nek 575MHz-es gpu órajele van, a 98GTX-nek már 675MHz és csak 3-4fps a különbség. :F

Vagy ennyire visszafogja őket a nyák, meg a DDR3? Ha igen, akkor meg azt nem értem, hogy miért nem adtak ki egy DDR4-es, 384bites 9800 szériát, ha már a G92-re akartak annyira építeni... :F

(#45) djtoomi: viszont ami megfog maradni a számítástechnika történelmében, az a HD2900XT ref. hűtése.... ;) :P :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.