Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) balcsida


balcsida
senior tag

Szerintem a cím nagyon félrevezető...

(#2) pzstm válasza balcsida (#1) üzenetére


pzstm
titán

azt akartam pont kérdezni hogy direkt vagy csak úgy véletlen? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Tök érdekes, hogy még használják a jó kis WP7-es készülékeket. :) Imádtam azokat.

Illetve azt is érdekes látni, hogy mennyien maradtak WP 8.0-án. (Jól tették.) Nem azért mert rossz lenne a 8.1, hanem mert gondolom ezek többsége 520,620,625,720 valamelyikét használja. (Ugye 8.0-val több készülék is megjelent még: 920,820,1520,1320, cask ezek több memóriát tartalmaznak, mint fél gigabájt.)

(#4) #51736960 válasza balcsida (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

index/itcafé stílus már a prohardveren is.

(#5) boncser


boncser
aktív tag

Ahhoz képest hogy még meg sem jelent a hivatalos verzió mobilra, egész jól áll.:)

(#6) Döglött Róka válasza #51736960 (#4) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az Itcafe nem prohardver?:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7) tatararpad


tatararpad
őstag

Kicsit uborkaszezonos hír :)) legalábbis nekem nem túl sokatmondó hogy egy ~1,5%-os rendszernél 7% egy előzetes verziót használ, ebből nem sok mindenre lehet következtetni a platform jövőjéről.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fiery válasza balcsida (#1) üzenetére


Fiery
veterán

Egyetertek. A vegere egy "Mobile" szot hozzairva korrektebb lenne.

(#9) Fiery válasza tatararpad (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Ha 100 millionak vesszuk a teljes WP telepitett bazist -- valahol olvastam, hogy ekorul van --, akkor 7 millio Win10 Mobile-t futtato keszulekrol beszelunk. Ez igy kicsit tobbet mond, mint a "valamennyinek" a 7 %-a :)

(#10) Amacs


Amacs
aktív tag

Nekem is furcsa volt a cím, de a "kompatibilis készülékek", meg a tény, hogy a mobilarénán jelent meg a hír, azért sejtet valamit.

(#11) tatararpad válasza Fiery (#9) üzenetére


tatararpad
őstag

Amikor pedig kb. 1 év múlva minden készülékre megérkezett az új rendszer, akkor 100 millió W10M-et futtató készülék lesz. Az is megérne egy hírt akkor hogy ez a 100 millió mitől lesz zsírosabb célpont mint a mostani 100 millió.

(#12) Blindmouse válasza janeszgol (#3) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Mert? Én is azt használom még. Nem ment tönkre, telefonálni lehet rajta, fut a passziánsz.
Sajnos a keresést valahogy kicsinálta a Microsoft, fene a belit.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) Fiery válasza tatararpad (#11) üzenetére


Fiery
veterán

Minden WP keszuleket nem lehet majd frissiteni Win10-re, es nem is fog mindenki frissiteni azok kozul, akiknek lehetoseguk lesz ra. De oke, tegyuk fel, hogy jovo ilyenkor lesz 80 millio Win10 Mobile-t futtato keszulek. Az onmagaban nem egy oriasi piac, de a fejlesztok szamara az osszeadhato (mar most is, de plane 1 ev mulva) a desktop Win10 adataival, hiszen a Win10 univerzalis appokkal mindket platformot tudjak celozni. Jovo ilyenkor mar jo esellyel lesz osszesen 3-400 millio Win10-et futtato eszkoz, ami mar egy szep szam, es az app fejlesztok szamara lenyegesen vonzobb piac, mint a mostani 100 millios WP.

(#14) Cathulhu válasza Fiery (#9) üzenetére


Cathulhu
addikt

Szép is lenne, de az én értelmezésemben ez a 7% kizárólag az insider programon belüli érték. Azaz van a 100 milliónak egy olyan töredék méretű részhalmaza, amiben azon fanatikusok vannak, akik szeretnek minden újat kipróbálni, és ennek a töredéknek a 7%-a aki felrakta a 10et. Ha jó a logikám, sor ez rettentő siralmas szám.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) tatararpad válasza Fiery (#13) üzenetére


tatararpad
őstag

Mondjuk tegyük fel én vagyok az Instagram fejlesztője, látom van 400 millió W10 felhasználó, akikből 300 millió 99%-a ha PC előtt ül böngészőből használja a szolgáltatást, 100 millió meg a mobilos aki nyavalyog a kliensért. Ez alapján miért kellene nekem összevontan kezelni a desktop és mobilos felhasználókat, és azt mondani magamnak hogy 400 millió felhasználót érhetek el az appommal? Én eléggé wishful thinker vagyok de hogy mindenki kapásból appon keresztül fogja olvasni az Indexet nagy monitoron csak mert kijött az uapp rá, hát, én nem mernék rá nagy összegben fogadni. Vagy egy jó metszete a dolognak, pl. torrent kliens, böngészők, media playerek, email kliens, ilyen olyan multimédiás alkalmazások, meg még jó pár, ami szvsz profitálhat a közös platformból ha faszán meg vannak csinálva, de ez is idő és átszokás kérdése, és még mindig el kell csábítani a konkurens felhasználókat ezzel akik szépen elücsörögnek a saját platformjukon.

[ Szerkesztve ]

(#16) Grodd válasza Döglött Róka (#6) üzenetére


Grodd
tag

Nem teljesen
, de a mobilarena sem ;)

(#17) Quasi_modo válasza tatararpad (#7) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

ebből nem sok mindenre lehet következtetni a platform jövőjéről.
Azért lehet.

valami

(#18) HaZse válasza Cathulhu (#14) üzenetére


HaZse
őstag

Ugyan miért olyan siralmas ez a 7%? Szerintem nem olyan rossz mennyiség ez.

Majd, ha kijött a W10M a telefonokra, akkor kellene megint egx ilyen statisztika és akkor mér össze lehetne hasonlítani a mobil operációs rendszereket és ott kiderül, hogy melyik az a rendszer, amin a legfrissebb verzió van rajta.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#19) Döglött Róka válasza Grodd (#16) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nekem egy cégnek tűnik...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) Fiery válasza Cathulhu (#14) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem Te valamit felreertesz. Az Insider Programnak pont az a lenyege, hogy a Win10 Mobile-ra tudsz frissiteni. Ergo, aki Win10 Mobile-t hasznal, az mind Insider Programos -- kiveve parszaz Lumia 950 (XL) tulajt, ugyebar. Vagyis, a 7 % tulajdonkeppen mindegyike Insider Program resztvevo, es a 7 % termeszetesen a teljes WP bazisra vonatkozik. Tehat 100 millio WP keszulekbol 7 millio futtat Win10 Mobile-t, az osszes tobbi meg WP7-et ill. WP8.x-et.

(#21) jacis


jacis
nagyúr

Ez a rendszer is bebukik sajnos úgy mint a BBOS10 :(

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#22) Fiery válasza tatararpad (#15) üzenetére


Fiery
veterán

Van egy csomo olyan platform API, amit nem lehet -- vagy csak nehezkesen lehet -- elerni mobil website-on keresztul. Egyebkent meg, eddig azon ment a nyavalygas, hogy a Win8-hoz es a WP8-hoz kulon appot kellett fejleszteni, kulon store-ba kellett feltolteni 2 kulon appot. Aztan a Win8.1 es WP8.1 kicsit konnyitett ezen, de me'g mindig "masfel" app projektet kellett karbantartani es fejleszteni, es me'g mindig 2 kulon store volt. Nyilvan azokban az idokben me'g kevesbe volt realis az, hogy egy WP app fejlesztoje nekialljon bibelodni az app Win8.x-re valo portolasaval. Mostantol viszont egyetlen appot eleg fejleszteni, es meg tudsz celozni vele minden Win10-es keszuleket. Kotelezo? Nyilvan nem. Ha csak telefonon akarod hogy hasznaljak az appodat, le tudod korlatozni a store-t, hogy csak a telefonos juzereknek mutassa a talalati listaban az appodat. De nem sok olyan ember lesz, aki ezt fogja csinalni, hiszen minimalis energia befektetessel kompatibilisse lehet tenni az appodat minden Win10 keszulekkel, akkor meg minek limitalnad le? Es ha meg telefonra ugyis megcsinalod az appot, miert ne hasznalhatna azt PC-n is a juzer, persze ha akarja. Nem mondom, hogy ezzel egy csapasra megoldodik az "app gap" problema, de az biztos, hogy sokkal tobb fejleszto fog fantaziat latni a Windows app fejlesztesben, mint eddig. Hogy ez megmenti-e a WP platformot, az egy nagy kerdes. Az en tippem az, hogy igen, ugyanis az eszkozok konvergenciajaban a Microsoft ezzel egy csapasra piacvezetove lepett elo. Ha bejon az, amire ok szamitanak, azaz hogy idovel a telefon teljesen kivaltja a PC-t, akkor nagyot szakithatnak. Ami persze me'g mindig csak annyi lesz, hogy 1-2%-rol mondjuk 5%-ig felkuszik a WP piaci reszesedese -- de a piaci verseny kozben rakenyszeritheti a Continuum for Phones-hoz hasonlo megoldasok kifejlesztesere az Apple-t es a Google-t is, amibol pedig vegeredmenyben azok is profitalnak, akik nem akarnak windowsos telefont venni.

Abban abszolut igazad van, hogy sem az univerzalis appok, sem ugy altalaban az app valasztek bizonyos merteku bovulese, sot, me'g a Continuum for Phones sem eleg eros erv arra, hogy valaki elhagyja a 2 nagy mobilos platformot a Win10 Mobile kedveert. Viszont, mar az is oriasi elorelepes, ha egyre kevesebb erv szol a WP telefonok ellen. Ha mondjuk 1 ev mulva minden "nagy" (fontos, nepszeru, trendi, kozkedvelt) mobil appnak lesz Win10 univerzalis app verzioja is, akkor 1 okot kihuzhatunk a listabol, hogy "miert ne vegyen az ember WP telefont". Utana mar csak vonzo, modern telefonokat kell kinalnia a Microsoftnak ill. a tobbi gyartonak. Vagyis nem olyanokat, mint a Lumia 950 (XL) :) Amik tok jo keszulekek, csak egyaltalan nem vonzoak. Ez pedig a mai vilagban keves.

[ Szerkesztve ]

(#23) Fiery válasza jacis (#21) üzenetére


Fiery
veterán

Erre terjunk vissza 1 ev mulva. Bar teny, hogy manapsag ugy hullanak a mobil platformok, mint a legyek :( Jolla (the company) in financial trouble, laying off staff. Persze ez a Jolla gubanc nem lefutott meccs me'g... de 1 honapon belul kiderul, es sanszos, hogy megis lefutott meccs, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#24) tatararpad válasza Fiery (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

:K :R

[ Szerkesztve ]

(#25) Grodd válasza Fiery (#22) üzenetére


Grodd
tag

"Vagyis nem olyanokat, mint a Lumia 950 (XL) :) Amik tok jo keszulekek, csak egyaltalan nem vonzoak"

Mozo hátlappal azért elég szexik. Szerintem az egy must have kiegészítő minden L950 vagy L950XL-hez.

(#26) Grodd válasza Fiery (#23) üzenetére


Grodd
tag

Háromnál több mobilplatformot nem bír el a piac. Ma már úgy bebetonozódott a piac, hogy annyit is csak akkor, ha a harmadik játékos olyan komoly tőkeerővel bír, hogy akár sok éven át tudja égetni a casht számolatlanul a platformba, mert van honnan keresztfinanszírozni. És persze akarja is, mert stratégiai érdeke a platform ellenőrzése. Hát ilyen jelenleg csak egy van, de a feltétlen akarat ott se biztos, legalább is nem minden áron.
(MS a saját OS erőltetése nélkül is hülyére keresheti magát a mobilos szoftver/szolgáltatás piacon a jövőben)

(#27) kpal


kpal
veterán

Még ezután váltanak sokan mobilon w10-re szépen megindul az és az újabb telók is hozzáadnak .

(#29) pzstm válasza #40993792 (#28) üzenetére


pzstm
titán

sokkal inkább iOS-re mennék én mint Google-re, ráadásul teljes MSFT ökoszisztémám is megmaradna, nemsokára meg Cortana is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31) vimes


vimes
senior tag

Most nekem azt tessék elmagyarázni, hogy melyik az a készülék, ami még Windows Phone 7.x - el jött ki, és kompatibilis a Windows 10-zel?

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#32) boncser válasza vimes (#31) üzenetére


boncser
aktív tag

Egyik sem. A 7.x-esek a 8-at se kapták meg.

(#33) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Tökjó lenne egy nem félrevezető cím..

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#34) pzstm válasza #40993792 (#30) üzenetére


pzstm
titán

USA beta teszterek napokban kaptak meghívást Cortana on iOS tesztre ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#36) vimes válasza boncser (#32) üzenetére


vimes
senior tag

Én is így tudom, ezért kérdeztem. De ez igencsak félreérthető:
"Az AdDuplex felmérései alapján a kompatibilis mobilok már 7 százalékán a legújabb rendszer teljesít szolgálatot, ami 1,3 százalékos előrelépés az előző hónapban mért 5,7 százalékhoz képest."
És ezután ott az első kép, ahol a diagrammon ott szerepel a WP 7.x... :F ??

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#37) Fejvadi válasza Döglött Róka (#6) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:D

(#38) Pantal válasza vimes (#31) üzenetére


Pantal
senior tag

Én értem a kérdést, és jogos is. :)

(#39) Kékes525


Kékes525
félisten

Rövid távon nincs esélye a Windows 10-nek az Andoid és az iOS-al szemben. Távolabb nehéz jósolni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40) Amacs válasza Kékes525 (#39) üzenetére


Amacs
aktív tag

Szerintem erre a legtöbben nagy összegben mernének fogadni, csak mindenkinek más fogalma van arról a bizonyos rövid távról, amin belül biztosan nem történhet változás.

Amúgy neked nincs közöd a meteorológiához?
Rövid távon nincs esélye jelentős csapadéknak a napsütéssel szemben.
Távolabb nehéz jósolni.

:D

(#41) Kékes525 válasza Amacs (#40) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz. Csak azért írtam, mert a Microsoft reklámúthenger azt a benyomást próbálja kelteni, hogy ez már 1-3 éven belül is bekövetkezhet. Erre semmi esély nem látok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) Amacs válasza Kékes525 (#41) üzenetére


Amacs
aktív tag

Gondolom ezzel is próbálják a vásárlókat befolyásolni. Kicsit erőszakosnak tűnik ez a fajta reklám, de majd idővel úgyis látni fogjuk, hogy mennyire hatásos.
Az biztos, hogy innen legtöbbünk nem ez alapján fog telefont vásárolni. :D

(#43) HaZse


HaZse
őstag

Azt nem értem, hogy itt azok, akik a WP rendszert temetik, miért szúrja a szemüket, hogy a droid és az ios mellett vannak még páran?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#44) Cathulhu válasza Fiery (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azt ne mondd nekem, hogy majdnem minden tizedik WP tulaj insideres, mert rogton dobok egy hatast.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) Fiery válasza Cathulhu (#44) üzenetére


Fiery
veterán

Pedig siman lehet. A WP platformot nagyon sok casual juzer elhagyta mar. Bedobtak a sarokba a telefont, eladtak a francba, lehuztak a wc-n. Foleg a WP7-esek, ugyebar :W Aki maradt, azok kozul pedig nagyon sokan csupan azert maradtak, mert imadjak WP platformot, igazi rajongok. Ok pedig toljak fel az Insider buildeket, amint kijon egy uj. Egy ilyen kozossegben abszolut elkepzelheto a 7%. Es pont egy ilyen kozosseg szamara terveztek a 950-950XL parost. Nem tul szep, nem tul izgalmas, viszont a rajongok szamara kotelezo darab. Me'g inkabb erositi bennuk az "en tudom, hogy ez miert jobb, mint ami neked van; de neked fogalmad sincs arrol, hogy ez mennyivel jobb, mint ami neked van" erzest/elkepzelest/hozzaallast. "Under the radar" megjelenes, korrekt belbecs, igazi geek funkciok (Continuum). Ugy is mondhatnam, hogy lassan eljut oda a Microsoft, ahol a Canonical tart manapsag az Ubuntu Phone-nal, vagy ahol a Mozilla tart a Firefox OS-szel. A rajongok es a fejlesztok szamara keszul mar lassan az a 2 platform is ;] Ez persze nem tul hizelgo a Microsoft reszere, hiszen o felulrol bukik le oda, ahova felkapaszkodtak a nullarol a tobbiek.

[ Szerkesztve ]

(#46) Cathulhu válasza Fiery (#45) üzenetére


Cathulhu
addikt

Akkor ez tenyleg szomoru az MS-nek, nem eleg, hogy kevesen veszik, de tenyleg nem marad casual useruk, csak a windows fanok kis elit klubja.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#47) HaZse válasza Cathulhu (#46) üzenetére


HaZse
őstag

És ha ez így van, akkor az téged miért zavar? Ha nem tetszik, nem kell megvenni a WP-s telefonok egyikét sem. Szerencsére van bőven választási lehetőség. Vagy zavar, hogy a mobil piacnak az a pár %-a nem inkább a droidhoz vagy az ios-hez tartozik?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#48) TTTotya


TTTotya
senior tag

Ezt majd akkor lesz értelme méregetni, mikor már frissíthetők a régi készülékek is.

(#49) Cathulhu válasza HaZse (#47) üzenetére


Cathulhu
addikt

Eluttottem a kiskutyadat, vagy mi a bajod? Mar velemenyt se alkothatok anelkul, hogy ne lennek hater? Vagy csak ajnarozni szabad? Nem ertelek. Megprobaltam objektivan megkozeliteni a temat, bocsanat, ha a konkluziom serti a lelki nyugalmadat. [link]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#50) balcsida válasza Cathulhu (#44) üzenetére


balcsida
senior tag

Pedig de, látnád a facebook csoportunkat: minden második mezei user azt kérdezi, hogy "hogyanrakjamfelaWP10et?" -.-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.