Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Igényes és lenyűgöző írás! Grat! :)

(#2) parampa válasza norbi0604 (#1) üzenetére


parampa
aktív tag

..és a képek is jók. Köszönet érte. :R

Na oda nem fogok soha eljutni. :DDD

(#3) sixpak


sixpak
nagyúr

Fantasztikus lett, grat. Jó volt olvasni, bár kissé kapkodva kellett átfutnom magam rajt, de este még egyszer rámegyek, akkor már ráérősen. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4) SidCorky


SidCorky
senior tag

Csak nekem nem jeleníti meg a képeket? 2 különböző internettel, 2 géppel és 1 telefonnal is próbáltam, szerintem nem nálam van a hiba :)

A cikk nagyon jó lett, nagy álmom egyszer kijutni Amerikába, addig marad a nyálcsorgatás itt a Logouton :O

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#5) troland26 válasza SidCorky (#4) üzenetére


troland26
őstag

Nekem sem jelennek meg :(

(#6) Ygg


Ygg
senior tag

Evéd előtt vagyok, majd éhen halok, s ezek a jó kajás képek.
Ez állatkínzás :D

Gratulálok, igényes cikk!!

(#8) afterwhite09


afterwhite09
tag

Marha jó kis írás és tök jó ez a sok kép :>

Amugy jo lenne egyszer eljutni a lehetőségek országába :D

People had more, than they needed...

(#9) engusz


engusz
veterán

Elolvastam a cikkeket, és irigyellek is rendesen, mert fantasztikus helyekre jutottál el - ezért mindenképpen megérte a befektetett munka és idő. Philly Cheese Steak megvolt? :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) Danex


Danex
addikt

Az ilyen nyári táboros melók manapság anyagilag mennyibe kerülnek/térülnek meg? :F

(#11) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Az elozmenyt is elolvastam, es teljesen magaval ragadott az iromanyod! :C Gratulalok hozza!

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#12) whitezo88


whitezo88
nagyúr

elképesztő. most sajnos munkában vagyok nem tudtam mindent elolvasni, de szép velős anyag. Minden vágyam világot látni csak erre pénz kell. Ahogy kivettem amennyit utaztál magad kontójára elég sok elment a fizetésből nem? :) Sajnos eddig csak két felé voltam picit messzebb, de az se nagyon messze. Egyik Németország autóval, az elég lightos volt, de jó, a másik tavaly repülővel egy belgiumi utazás, arról lehet majd írok én is logoutot, van csomó kép. Nagyon szívesen mennék én is nem csak USA-ba, hanem keletre, Kínába (Tajvan, Hongkong, Sanghaj, Peking...jó beszámolók vannak ezekről itt Logouton amik kedvet adtak) is. Amitől aggódom: eltévedni. sajnos Magyarországon is szokásom autóval :W nem vagyok egy taxis sajnos. Brüsszel belvárosában is aggódtam egyedül pedig csak 2-3 utcára mentem messzire éjjel. Bár mehettem volna messzebb is csak visszatalálok valahogy csak nem volt google maps mert nem ugye mobilnet se volt. De hangulatos volt éjjeli eső utáni csendes Brüsszelben mászkálni picit. Többiek a Deliriumba mentek nekem nem volt hangulatom (ezerféle sör van ott).

Pesze sok év áll előttem még utazni, meg most másra kell a pénz is.

[ Szerkesztve ]

(#13) paramedic


paramedic
aktív tag

Remek írás, jó képekkel! Grat! :K

(#14) GIJoe


GIJoe
addikt

jó írás :R!
Mi is volt annak a filmnek a címe, amiben a nagy testvár elöl bujkálhatunk ? :U

(#15) tkesy


tkesy
őstag

Köszönöm a gratulációkat... :B :)

Philly Cheese Steak sajnos kimaradt, a film címét sem tudom, pedig én is szívesen megnézném megegyszer...:)

Mennyire éri meg? Ha eltekintünk attól,hogy egyre "érdekesebb" kitételei vannak annak, hogy megkapd a vízumot, akkor is azt kell, hogy mondjam, hogy az első év az jó, ha kijön nullára egy átlagos 9 hetes kintléttel és nemi utazással számolva. Visszatérőként meg a tábortól függ, hogy emelnek e a fizetésem, meg hogy esetleg tovább tudsz dolgozni...
Az elsőéves fizetés fix, a programköltség meg megtalálható az ügynökségek oldalán. (Camp Leaders, CCUSA)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#16) kovee01


kovee01
tag

Hát hallod ezt így ahogy van én is bevállalnám! :)

Gratula és sok kalappal még hasonlókhoz az életben!

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#17) gaborbol


gaborbol
őstag

Szuper cikk volt koszi szepen! Valamiert kedvelem az ilyen tabori beszamolokat, lehet azert mert sosem volt reszem benne:)

(#18) ADAMEX


ADAMEX
csendes tag

Jééé... az utolsó képen én vagyok rajta! A buszt emelő srác vagyok. :DD

(#19) tkesy válasza ADAMEX (#18) üzenetére


tkesy
őstag

Erre mondják azt, hogy kicsi a világ? :D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#20) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Uhh de megéheztem a képek láttan. :B

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#21) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Jövőre végre én is kijutok, idénre volt tervezve, de közbejött egy passzív. :( Jó írás. :R

(#22) tkesy válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


tkesy
őstag

Sajnos jövőre már (tulajdonképpen már idén sem) adja meg a program azt a szabadságot, amit az elmúlt években biztosított...:(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#23) Jhonny06 válasza tkesy (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mármint milyen téren?

(#24) tkesy válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


tkesy
őstag

Sokkat szigorítottak már a vízum megszerzésén is, aztán jóval kevesebb időt tölthetsz kint tábor után, amit ha átlépsz, akkor a jövő évi vízum kapásból ugrott, ezenkívül még a táborok is spórolnak, (pl fizetést csekken kapod / kp ban kapod meg) így a tábor utáni utazást meg kell hiteleznie valakinek a társaságból egy dombornyomott kártyával, és ezen felül meg vitáznak arról, hogy magát a J-1 es vízummal való kijutást korlátozzák, mert egyesek szerint, a sok (kelet) európai, meg mexikói elveszi a "munkát" az amerikai diákoktól...
Mondjuk tény, hogy a kulturális csereprogram dolog ma már kőkemény üzlet a táboroknak...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#25) gkris3


gkris3
tag

Köszönöm a leírást, most már el tudom képzelni mit él át akár ebben a pillanatban is egyik ismerősöm! :)

(#26) Huma


Huma
addikt

Jó kis cikk. :R

Azonban ez vérlázító: "ami a légi marshallok munkájának köszönhetően (akik ellenőriztek mindenkit a beszállás előtt, akinek nem volt amerikai útlevele) több mint egy órás késéssel indult el Németországból…"

Nem tudom mit képzel magáról az USA. :(((
Én az EU helyében ugyanezt az eljárást alkalmaznám az USA polgáraival szemben. Kár hogy az EU-t egy töketlen bagázs vezeti.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#27) dangerzone


dangerzone
addikt

Huu, jo hosszú cikk. Majd részletesen kivesézem. Idén amúgy én is visszamentem másodszorra. Jó volt ez a nyár is, de az első alkalom nálam is magasra tette a lécet, amit nehéz überelni.

(#28) Chosen


Chosen
addikt

Jó cikk, csak a feléig jutottam, de be fogom fejezni. :R

Mit ajánlanátok ha most tervezek először kimenni? Olvastam itt visszafelé problémákat, de azért érdemes belevágni?

(#29) dangerzone válasza Chosen (#28) üzenetére


dangerzone
addikt

Van konkrét kérdésed is, vagy csak általánosságban kérded?

(#30) Chosen válasza dangerzone (#29) üzenetére


Chosen
addikt

Munkakörökre gondoltam főleg. (Tényleg nem valami jól fogalmaztam) Konyhás részről sok infóm lett a cikkből, de a többi munkakörről nem sokat tudok hozzá képest.

(#31) tkesy válasza Chosen (#30) üzenetére


tkesy
őstag

Az előzményben írtam róluk, de egyébként tábortól is függ a dolog...

Karbantartó: kiégett lápmákat cserélnek, dugulást hárítanak, szemeteseket ürítik a tábor területén, mosáshoz ők viszik a mosodába a ruhákat, festenek, ha kell kerítést vagy más alkalmi dolgokat építenek / mozgatnak, felügyelik a sportpályákat, tisztítják a medencét, szállítják a konyhások cuccait, ha vmi kinti rendezvény van és segítenek ennek lebonyolításában valamint füvet nyírnak, kertészkednek, kapu és éjjeliőrnek is alkalmazzák őket, bár utóbbi 3 munkakörre van amikor külön munkakör (kertész / éjjeliőr) és ember van.

Takarító: Közösségi helyek, étkezőhelyek, WC-k és a gyerekek lakhelyeit takarítják, de szintén van olyan tábor, ahol az utóbbit maguk a gyerekek csinálják meg.

Mosodás: egész nap a mosodában van, és gyerekek / staff ruháit (bár van tábor, aki külön tisztítócéggel köt szerződést) valamint a takarítók által használt rongyokat mossa ki.

Előfordulhat, hogy kis táborok esetén a gyerekfelügyelői és valamilyen más munkakört összevonnak, pl. de. szakács vagy du. meg a gyerekekkel foglalkozol.

Illetve van, hogy kimondottan gyerekfelügyelőnek vesznek fel, de ahhoz nagyon jó angol kell... egy ismerősőm nyári "munkája" abból ált, hogy végigutazta a keleti partot a gyerekekkel... :D

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#32) tkesy válasza Chosen (#28) üzenetére


tkesy
őstag

Mint írtam feljebb tábortól függ, hogy mi a munkaköröd no meg, hogy minek vesz fel, igaz megpróbálják figyelembe venni, mit szeretnél leginkább, de fiú mosodát és takarítót még nem hallottam (persze ettől még lehet) úgyhogy konyha vagy karbantartó a legesélyesebb. Konyha általában jóval kötöttebb és talán a leghúzósabb hely, főként ha nagy a tábor, ellenben karbantartóként a szakadó esőben / kánikulában is kint kell dolgoznod, viszont nagy eséllyel kapsz a feneked alá kocsit...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#33) Chosen válasza tkesy (#32) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a válaszokat! :R

Mivel jogsim nincs, nameg lány se vagyok, ezért konyha a legesélyesebb. :DDD

(#34) dangerzone válasza tkesy (#31) üzenetére


dangerzone
addikt

Nekem szerencsém volt, és sofőr voltam. 2 éve még legálisan lehetett. Aztán idén nyárra ugye visszahívott a tábor, de a söfőr megnevezést átváltoztatták "utazáskísérőre". Aztán így a CCUSA-nak meg a konzulnak be lehetett adni, hogy én csak túrázok a gyerekekkel, aztán közben ugyanúgy vezettem.

(#35) tkesy válasza dangerzone (#34) üzenetére


tkesy
őstag

No igen az se rossz :)), meg ha esetleg life-guard-nak vesznek fel... :D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#36) Cadal


Cadal
őstag

Szia,

Az amerikai gyerekek mit csinálnak ezekben a táborokban? Csak vannak mint a befőtt, vagy tanulnak valamit vagy kirándulnak vagy mit csinálnak? Mennyi ideig vannak ott egy hét, vagy egész végig (ha jól olvastam volt 9 hetes tábor és volt 12 hetes is ) Vagy ezt úgy kell érteni, hogy neked tartott annyi ideig a tábori munka? Vannak még másmilyen kategóriák is, írtad talán a korábbi írásodban, hogy volt csak zsidó tábor? Vannak más őő, nem is tudom hogy mondjam "kultúrájú vagy nemzetiségű" táborok?

Vagy úgy fogjam fel, mint a mi (én) gyerekkorunkban a zánkai úttörőtábort, ahova a jobb tanuló gyerekek elmehettek nyaranként egy hétre?

[ Szerkesztve ]

(#37) tkesy válasza Cadal (#36) üzenetére


tkesy
őstag

Nos, ez kicsit összetett kérdés:)

Legjobb tudomásom szerint vannak olyan táborok, amiket alapítványok (és részben az állam) működtet, hátrányos helyzetű gyerekek számára, azokban a táborokban a gyerekeknek nem vagy minimális költség mellett lehet táborozni. (hogy csak 1 hetet vagy többet azt nem tudom) De a táborok nagy többsége "privát" tábor, azaz a szülők leszurkolnak egy nagy rakás pénzt (akár 8-10k/fő), cserébe a tábor mindent megtesz, hogy a gyerek jól érezze magát. Van olyan hely, ezt tábora válogatja, ahol a gyerekek az majdnem egész nyarat ott töltik ~7-8 hét, de van lehetőség 1 / 2 / 4 hetes turnusra is...

A staff érkezik a legkorábban, (majd a gyerekfelügyelők és legvégül a gyerekek úgy 1-1 hetes csúszással a staff-hoz képest) és a betanulás majd végén a pakolás miatt úgy +2 héttel tovább maradnak, mint a gyerekek. Néha van még pre ill. post camp is, ekkor csak pár embert foglalkoztatnak, akik előkészítik magának a staff-nak az érkezését valamint zárják a tábort, úgyhogy az ő szerződésük akár 15 hétre is szólhat(ott)... De ha van valami extra rendezvény, pl. esküvő vagy bármi más, amit le tudtak szervezni a nyár végére, akkor a staff,- vagy csak egy része,- tovább marad, természetesen az alapszerződésen kívül ott töltött időért extra pénz jár.

Vallás szerint is vannak különbségek, a teljesen hithű zsidó tábortól kezdve,- héber nyelv tudása valamint zsidó hitvallás feltétel a staff-nak is,- keresztül az olyan táborokon, ahol zsidó, keresztény és akár ateista gyerekek és staff van együtt egészen a kimondottan keresztény táborig. De nem kizárt, hogy van más valláshoz tartozó táborok is, én a fent említettekkel találkoztam. Ahol voltam táborok, mindkettő zsidó gyökerekkel rendelkeztek, de nyitottak voltak más vallású (értsd keresztény) gyerekek / staff fogadására is.
Ezen felül még vannak koedukált, valamint kimondottan csak lány illetve fiú táborok.

És, hogy mit csinálnak a gyerekek? A gyerekfelügyelőkkel laknak együtt, akik amellett, hogy felelnek egy-egy gyerekcsoportért, programokat szerveznek (természetesen a vezetőség segítségével illetve jóváhagyásával) és a gyerekek egész nap folyamatosan,- kb. 1,5 óránként,- mennek új helyszínre.
Főként sportra helyezik a hangsúlyt, tehát van baseball, kosárlabda, amerikai / európai foci, kézilabda, tenisz, golf, úszás, lovaglás, falmászás, kerékpározás, evezés, vízisíelés, vitorlázás, boksz, "testépítés", de emellett nem hanyagolják el a művészeti és kézműves dolgokat, pl.: színjátszó kör, balett, festés, gyöngyfűzés, stb., de láttam már főzés és lövészetoktatást is... Néha vannak kimondottam valamire specializálodott táborok is, pl Kaliforniában vagy egy, ahol a normál programokon mellett a fő profil az európai foci oktatása.
És ha ez nem lenne elég, igyekeznek még pár napos buszos kirándulásra is vinni a gyerekeket...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38) Cadal válasza tkesy (#37) üzenetére


Cadal
őstag

Köszönöm a részletes leírást, így már világosabb azért, hogy miről is szólnak ezek a táborok az usában.
Thx.

(#39) Chosen


Chosen
addikt

Még egy kérdés ami nagyon fontos számomra. A táborban mennyire van olyan hely ahol egyedül lehet lenni? Nekem a teljes kikapcsolódás és feltöltődés az amikor csend van körülöttem, elmélyedek a gondolataimban, szinte meditálok. Erre mennyire van lehetőség? Nekem is szórakozás mikor a többiekkel vagyok, de néha kell egy ilyen kikapcsolódás. Pl gólyatáborunkban volt az, hogy 4 napig egy percet se tudtam ebben a formában kikapcsolódni, mivel ember ember hátán volt, nem volt egy olyan hely ahol ne lett volna valaki és egy kis chillre lett volna lehetőség akár 5-10 percre, ki is készített.

[ Szerkesztve ]

(#40) dangerzone válasza Chosen (#39) üzenetére


dangerzone
addikt

Nálunk ilyen lehetőség egyedül akkor volt, amikor az ember elment futni egyedül az erdőbe, esetleg este beült a könyvtárba 10 óra után ,mert akkor általában már mindenki nyugovóra tért.

Nekem nem volt amúgy nehéz megszokni a zsivajt, mert előtte 8 évet már lehúztam koleszosként.

(#41) tkesy válasza Chosen (#39) üzenetére


tkesy
őstag

Azért ezek a táborok elég nagy területen fekszenek, szal azzal nem lesz gond, hogy ne találnál olyan helyet, ahol egyedül lehetnél egy kicsit... :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#42) Chosen válasza tkesy (#41) üzenetére


Chosen
addikt

Ez jó hír. A dangerzone által említett lehetőség sem utolsó, mivel amúgy is szoktam futni, egy jó megoldás lehet a kikapcsolódásra. :R

(#43) Chosen


Chosen
addikt

Tudom, hogy nagyon változó, de a munka utáni utaknál kb milyen költséggel lehet számolni? Csak azért kérdem, hogy az ott kapott fizetés mennyire elég? Szűkösen elég vagy valamennyi még marad is egy "átlagos" út után?

(#44) dangerzone válasza Chosen (#43) üzenetére


dangerzone
addikt

Első éves fizuból én megjártam 2 hétig a nyugati partot (1200$), kocsibérléssel. Szóval ki lehet jönni. Persze rendszerint bejátszottuk, hogy 2 fős szobában aludtunk 4-en, meg nem ettünk sokat, nem szórtuk el buliban az összes pénzt.
Ha meg teheted, szerintem maradj postcampen dolgozni még pár hetet, plusz pénzért. Igaz nem sofőrködhettem tovább, mert csak a konyhán volt meló, de 1 hét alatt 320$-árt kerestem. Az meg nem rossz pénz.

Idén a Niagarát, Bostont jártuk meg kocsibérléssel (Massachusetts nyugati részéből indulva), aztán voltam 2 napot New Yorkban, meg 5 napot Miamiban. 1000$-ból kijött.

New Yorkot kivéve általánosan elmondható, hogy könnyű jó pénzért szállást találni, ha legalább vagytok 3-4-en. (<35$ /fő/éj).

Másik lehetőség, amit a lengyel csaj ismerőseim csináltak, hogy couch surfingeltek. Na, ők 1000 dollárból 1,5 hónapig utaztak. Persze néha vállaltak ezt/azt... ;] , de nekik volt a legkalandosabb a nyár, ez egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#45) Chosen válasza dangerzone (#44) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi az infókat. :R

(#46) Chosen


Chosen
addikt

A telefonálást hogy oldottátok meg? Mind haza, mind helyben. Mobilnetes csomagot lehet ilyen rövid időre venni? (Független a telefonom, tehát megoldható elvben)

[ Szerkesztve ]

(#47) gaborbol válasza Chosen (#46) üzenetére


gaborbol
őstag

Tegyel fel egy skype-ot vagy valami hasonlot, es ha van wifi akkor ingyen hivsz onnan mas Skype-os telefont vagy szamitogepet.
Vagy hivhatsz Skype-rol Magyar vezetkest vagy mobilt vagy telefont.
Ha feltotos Skype csomagot veszel van akkor :
Hungary - Budapest 2.3¢
Hungary - Mobile2 22.5¢
SMS to Hungary12.7¢/ message

.

(#48) tkesy válasza Chosen (#46) üzenetére


tkesy
őstag

98%-ban telefonon / laptop + skype + wifi, illetve volt, hogy lehetet venni $5 / $10 / $20 telefonkártyát, és be kellett ütni az azon látható kodót majd úgy tárcsázni a vezetékes telefonon, és ezzel nagyon alacson percdíjjal lehetett hívni mobilt / vezetékest... (ezek kimondottan ilyen táborosoknak kínált kártyák voltak, mert pl a Walmart-ban kapható At&t-s kártyának közel sem volt olyan jó percdíja...)

de mielőtt bármit is vásárolsz, teszteld le, hogy egyáltalán van-e a tábor területén térerő... :)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#49) Chosen válasza tkesy (#48) üzenetére


Chosen
addikt

tkesy & gaborbol: Köszi :R Most láttam, hogy igazából a tábor száma toll-free, tehát helyi fülkéből ingyen hívom, így az kilőve, szülőket pedig Wi-Fi közelből el tudom érni ha kellene. :)

(#50) dangerzone


dangerzone
addikt

Na, és azóta nem jártál a tengerentúlon? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.