Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#661) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Sziasztok!

Hosszas vívódás után rászántam magam én is egy proci cserére. Talán pumi1980 hozzászólása adta a végső löketet, nagy vonalakban ugyanazt tettem, mint ő. Én egy X5460-at rendeltem az Asus P5B Deluxe alaplapomba (P965).
Bios frissítés a mikrokóddal már pár nappal a proci cseréje előtt megtörtént. A csere után viszont a win8 összecsinálta magát, pedig defaulton ment minden beállítás, a biosban is látszódott az új proci. Windows újratelepítéssel sem oldódott meg a probléma. Cseréltem másik biosra, de semmi változás, többször kiszedtem, visszaraktam, de csak az E8400-al hajlandó a windows betölteni. Mivel forrasztott a proci, arra gondoltam, hogy hibás lehet, ezért írtam az eladónak, aki meg akar róla győzni, hogy az alaplapom a probléma oka. Szerinte G31 a minimum, pedig az olvasottak alapján itt is ment pár embernek P965-el. :F

Esetleg valakinek van valami tippje, hogy mi okból nem indul el a gép? (mielőtt visszaküldöm..., hátha átsiklottam valami felett.) Valami bios beállítás, bolygóegyüttállás stb...

Pedig úgy rákészültem, még az északi hidat is újrapasztáztam miatta. :O

(#662) kenand válasza rgqjx (#661) üzenetére


kenand
Topikgazda

Neten P5B-Plust teszteltek X5450-nel és működött, nem teljesen ugyan az a lap, de az is 965 chipset

Gondolom CMOS reset is volt?
Legbiztosabb kiveszed az elemet vársz és visszateszed...
Esetleg még 3 ötletem van, próbálj meg egy Win 7-et, ha az felmegy CPU-zvel megnézni biztosan sikerült-e minden szükséges mikrokódot beletenni.

Intelmicrocodelist.exe vel is megnézheted újra a moddolt BIOS fájlodat, hogy benn van-e a szükséges Xeon mikrokód.

Ha minden meg van még sem megy , akkor a környékeden keresni kellene valakitb akinek van másik Xeonosított lapja és beletenni a procit.

András

(#663) spilbi


spilbi
tag

Honnan szedted a moddolt BIOS-t? meg konkrétan mi történik, mert az, hogy "összefosta magát" elég tág fogalom? :))

(#664) M3lakH válasza rgqjx (#661) üzenetére


M3lakH
tag

2 dolog ami bennem felmerülhet:
-Az első hogy táp biztosan bírja-e;
-A másik pedig hogy ahogy nézem, 3Ghz felett semmilyen core2 es procit nem támogat a lap, próbáld meg down clockolni 3.0 Ghz-re, vagy kicsit alá. (Szorzót 9,5 ről 9re, így 5450-lesz a procidból, ha így sem akkor meg lehet próbálni az FSB is lejebb venni, hogy valamilyen órajelen induljon le, aztán majd mész vele felfelé.)

De lehet ehhez nincs köze, majd az okosabbak véleményezik :)

[ Szerkesztve ]

(#665) Armoury2003


Armoury2003
csendes tag

Sziasztok!
Én is kipróbáltam ezt egy Gigabyte P41T-D3P alaplappal és egy Xeon E5450-nel. Valamiért nem akar működni. Konkrétan elindul, de egy másodperccel később le is áll. Pedig reszeltem a procit, moddolt BIOS-t is felraktam, mégsem történik semmi. De amint berakom a régi C2D-t, hibátlanul működik. A kis arany háromszög is jó helyen van. Mit ronthattam el? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#666) M3lakH válasza Armoury2003 (#665) üzenetére


M3lakH
tag

Átalakító?

(#667) Armoury2003 válasza M3lakH (#666) üzenetére


Armoury2003
csendes tag

Az is megvan, a megfelelő helyen.

(#668) M3lakH válasza Armoury2003 (#667) üzenetére


M3lakH
tag

Állítólag van hogy nem jó, vagy nincs tökéletesen felragasztva/nem érintkezik. Próbáld meg leszedni, alatta jó alaposan megtisztítani az érintkezőket, és vissza.

(#669) kenand válasza M3lakH (#668) üzenetére


kenand
Topikgazda

Olyan is van, hogy rossz az átalakító. 1x nekem csak a 3. lett jó.

(#670) rgqjx válasza kenand (#662) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Igen, volt pár cmos reset elemkivéttel összekötve.
A Win7-nek van valami jelentősége? Mert Win8.1-et szoktam telepíteni usb-ről.
A mikrokódot ellenőriztem, 1067A (ez az? E0 stepping). Az E8400-am kódja is ugyan ez. Mindkét biosban benne van.
Sajna nem ismerek a környéken senkit, akinek lenne xeonképes lapja.

@spilbi
Az egyiket innen, a másikat innen.
Az összecsinálta magát alatt azt értem, hogy boot közben újraindul. Abban igazad van, hogy pl. Bluescreenviewerrel megnézhetném a dump fájlt, vagy kiguglizhatnám a hibakódot. Öszintén szólva nem tartom egészségesnek azt, hogy nem jut el az asztal betöltéséig.

@M3lakH
A tápom egy 500W-os fsp hexa, szeretném azt hinni, hogy ez elég. Az is igaz, hogy a 12Voltos ágakon csak 18A-t tud, de remélem ez még nem kevés.
Bár nem írtam, de próbáltam a downclockot is, eredménytelenül. Amúgy az alaplap támogatja pl. az e8600-at is, aminek 3.33GHz az órajele.

Köszönöm mindenkinek az ötleteket, agyalok még 1 napot. Ha nem megy, küldöm vissza...
:R

(#671) kenand válasza rgqjx (#670) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem mindegy hogy a 1067a desktop vagy Xeon mikrokód. Ha csak aa desktopnsk jelzett 1067a van benn akkor nem működik a Xeon megfelelően. A leírásnak megfelelően beletetted a Xeon1067a mikrokódot? Win 8 hisztisebb a mikrokód hiányra.

(#672) elistvan


elistvan
senior tag

Nem egészen a témához tartozik de gondoltam hátha tudjátok a választ:
Egy fórumtárs ajánlotta az LC Power Cosmo Col LLC-95 hőcsöves hűtőt a xeonokhoz, mert olcsó és halk és jó hatásfokkal dolgozik, Lett időközben egy új konfigom egy asrock Z75 pro 3-as lap i5 3470-es procival. A gyári hűtőt lecseréltem a fórumtárs által javasoltra (ugye ez a proci 4 maggal is csak 75w os tdp-jű). Aida szerint a hőfokok 35 fok körüliek. Viszont a ventilátor fixen 1900-as fordulat körül megy amit kihallani a házból. Nem lehet valahol állítani, hogy szabályozza magát? Már néztem a biost állítottam is a cpu fan throttle-t auto-ról de semmi változás..

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#673) kenand válasza elistvan (#672) üzenetére


kenand
Topikgazda

PWM-es -4 pin-es a csatija? Akkor kellene a lapnak tudni állítani.
Ha nem boldogulsz próbálkozhatsz esetleg a speedfan programmal (de nem egyszerű)

(#674) elistvan válasza kenand (#673) üzenetére


elistvan
senior tag

Ismerem a progit, több küszöbértéket kell neki megadni. 4 pines és jó helyre is van dugva.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#675) kenand válasza elistvan (#674) üzenetére


kenand
Topikgazda

Esetleg googliz rá a problémára, hátha más is járt így...

(#676) M3lakH válasza rgqjx (#670) üzenetére


M3lakH
tag

Annak a tápnak el kéne vinnie, de hogy tuti legyen, lehúzhatsz nélkülözhető dolgokat a tesztre.
E8600 valóban, de 4 magosból megáll Q/QX9650 nél.(Fogalmam sincs 2 magosnál hogy alakulnak az órajel, FSB, szorzó összefüggések...) Downclocknál az fsb vetted lejjebb, vagy a szorzót? Xeonok ugye variálják a szorzót teljesítmény függvényében, lehet akkor hal le, amikor felmenne 9x fölé. Ha esetleg így nem próbáltad volna, próbáld kikapcsolni a szorzó léptetést, és manuálisan állítsd 9 re. Már persze ez csak akkor, ha létezhet ilyen határa a chipsetnek, és nem a poci rossz.

Én BP délbudán létezem, az én lapomnak 100% hogy vinnie kéne a procidat (P5QPro), de ez a forrasztásos buli nem tudom mit tenne az érintkezőimmel, plusz mikrokód is csak az E5450 hez van benne sztem. :)

(#677) rgqjx válasza kenand (#671) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Lecsekkoltam ezt is, az mmtool kiírta, hogy már létezik a mikrokód a biosban. 2 fajtát találtam 1067A jelöléssel. Tegnap éjjel adtam neki még egy esélyt, :(
Nem telepítettem, win7-et, mert nem olyan hosszú az éjjel, mint amilyennek szeretném... Az intelmicrocodelist.exe szerint mindent benne van a biosban.

@M3lakH
Kézzel állítottam a legkisebbre (6) a szorzót, az fsb default. Az E8400-am megy 9*400-on gond nélkül, de ezt addig nem akartam tuningolni, amíg nem látom elindulni.

Most agyalok, hogy vegyek egy másik xeont bele, vagy cseréljek platformot, vagy csak simán higgadjak le, mert úgysem játszok annyit... :F (Ráadásul decemberben végre visszakapom a vizemet, tehát beindulhat a gépcsendesítés is)

(#678) kenand válasza rgqjx (#677) üzenetére


kenand
Topikgazda

Bocs, hogy mégegyszer rákérdezek
Ezt látod a végén?

Intelmicrocodelist.exe

CPUID=10676 UpdateRev=60F 2010/09/29 Checksum=8FE1A243 PlatformID=2
CPUID=10676 UpdateRev=60F 2010/09/29 Checksum=8FE1A207 PlatformID=6
CPUID=1067A UpdateRev=A0B 2010/09/28 Checksum=B007E7B0 PlatformID=2,6

AMItool all meg platform type 04 vagy 40 ill. 44 kell a xeonnak.

(#679) rgqjx válasza kenand (#678) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Lényegében igen, csak a 1067A-t figyeltem, mivel ez az X5460-as kódja (E0 SLBBA).

A kétfajta alatt ezt a két fájlt értettem:
cpu0001067a_plat00000011_ver00000a0b_date20100928.bin
cpu0001067a_plat00000044_ver00000a0b_date20100928.bin

Ezekkel próbáltam az mmtoolal frissíteni a romot sikertelenül, mert már tartalmazta.

Ezek az okok miatt is gondolom azt, hogy a procinak van gondja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.