Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Életemben először az Avatart láttam (vagy nem láttam? :DDD ) 3D-ben, viszont nem értettem hogy mi ebben a nagy szám. Most már tudom hogy nem láttam semmit. Nekem sem egy irányba néz a két szemem, noha nem is lehet észrevenni. Orvos mondta, magamtól rá nem jöttem volna. És azzal más is úgy van hogy 3D-s film után ha leveszi a szemüveget szédül? Alig birtam kitámolyogni a moziból.

(#2) sinar


sinar
csendes tag

Hello !

Csak egy apró megjegyzés....tényleg a sztereo élményhez a két szem által leképzett képet kell rögzíteni és azt a megfelelő időpontban megjeleníteni.....Itt a weboldalamon /rotoplayer / láthatsz egy 3D sztereoban is látható képet ami a megjelenítést illetően kék-vörös szemüveggel látható....a módszer biztosan fog fejlődni de nem egyszerű....én csak a felvételi résszel foglalkozom, de a felvételek száma, csupán a tárgy felső 180 fokos térbeli leképzését illetően is meghaladja a 700 db.-ot....no persze ha fotó felvételt csinálsz mondjuk 1500x1500.-ban....HD tv felbontás messze nem adja / sajna/ azt a fotó minőséget.....ja és persze a megrendelő szépnek egyedinek és átütőnek tartja....de azt honorálni nem nagyon óhajtja....de azért küzdünk tovább.

Üdv sinar

www.rotophoto3d.com

(#3) RootRulez


RootRulez
félisten

Nekem is pár éve mondta az orvos, hogy egyik szemem kicsit máshogy áll, én ezt eddig észre se vettem. Nem tudom, hogy emiatt nem tudom élvezni a 3D- filmeket, vagy mert a bal szemem sokkal rosszabb is, mint a többi... :(

Én már ezen nem is bánkódom, beletörődtem...

═════════════════════════════════════════

(#4) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Én is sztereovak vagyok. Ezalatt a röpke 40 év alatt egészen megszoktam már... ;]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#5) vergilx válasza RootRulez (#3) üzenetére


vergilx
őstag

"mert a bal szemem sokkal rosszabb is, mint a többi.."-mert a jobbal együtt hány van még??? :Y

(#6) Dr Smoke


Dr Smoke
aktív tag

A két testvérem és én is sztereovak vagyok sajna. :O De legalább a távolságokat jól meg tudom becsülni mind a két szememmel. :DDD Úgyhogy ha véletlenül félszeművé válnék, nem leszek gondban.
Engem is aggaszt a probléma, hogy esetleg 10 év múlva csak 3d szemüveggel tudom majd megnézni a kedvenc filmemet, ha meg leveszem akkor szellemképes lesz...

[ Szerkesztve ]

(#7) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Érdekes írás, most halottam először erről a betegségről, ami azért is furcsa mert iyen sok embert érint.
De amennyire én tudom a LCD szemüveges 3D-s mozi után sok embernek fáj a feje vagy szédül. Ami sajnos a technológia egyik hibája, és nem a néző betegsége miatt van. Ha jól emlékszem a képek váltogatása miatt kialakuló vibrálás okozza. A modern 3D tévék is csak 100-120-szor képes újrarajzolni a képet, ami egy szemre vetítve 50-60 kép. Ha vissza gondolunk a régi CRT monitoroknál is mindig 75Hz-es vagy annál magasabb képfrissítést kellet használni, hogy hosszabb használat után is elkerüljük a szédülést és a hányingert. Úgy hogy csak a marketingesek szerint olyan fantasztikus áttörés a mostani 3D technika. De már régóta dolgoznak a térben megjelenő lézerrel vetített 3D filmlejátszókon úgy hogy szerintem felejthető a mostani technológia :) .

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#8) RootRulez válasza vergilx (#5) üzenetére


RootRulez
félisten

vegyed szépen a lapot :))

═════════════════════════════════════════

(#9) Zoz


Zoz
őstag

Nekem úgy szól a diagnózis, hogy jobb szemre tompalátó. Annyi előnye volt, hogy sorozáson szó nélkül megkaptam az E kategóriát :)
Viszont 3D az nincs.
Az Avatart szerencsére lehetett 2D verzióban is nézni, de most pl a Kaptár 4 már csak 3D-s verzióban megy...
Szemüveg nélkül szellemképesek, szemüveggel meg pont ugyanolyan 2D mint a hagyományos film, csak sötétebb.
Amúgy engem a normál szemüvegnél is zavar ha piszkos, baromira meg tud tőle fájdulni a fejem.
Ezek a mozis 3D néző vackok meg össze-vissza vannak fogdosva, borzalom :-(

(#10) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Én is sztereovak vok de engem nem érdekel a 3D !

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#11) eziskamu


eziskamu
addikt

Én szerencsére látom a teret, de ezt a fajta szemüveges 3D-t nem támogatom. Majd ha megy anélkül is, szóbajöhet a 3D. Nekem volt ilyen LCD szemüvegem és szép is volt de fárasztó (bár a monitoromnak is csak 120Hz volt a max). Az volt még fura, hogy hiába térbe látom, de pl egy álló képnél a betekintési szög/belátható tér állandó volt. Mondjuk egy folyosónál ha oldalról nézné az ember, nem szemből, elvárná hogy változzon a látható rész és a szögek de ez ugye fixálva van, nem természetes. Mintha a folyosó úgy mozogna mintha fixálva lenne az ember szeméhez/fejéhez.

(#12) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A második link utolsó előtti szavában elírás.

Egy teszt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Nagyon érdekes cikk, nem is tudtam róla hogy létezik ilyesmi.

(#14) vergilx válasza RootRulez (#8) üzenetére


vergilx
őstag

:DDD

(#15) wody21 válasza vergilx (#5) üzenetére


wody21
tag

pod! Még most is könnyezek :C :Y
@Cifu Köszönöm szépen, nagyon érdekes és hasznos olvasmány!

[ Szerkesztve ]

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én nem vagyok sztereovak, viszont szemüveges. Nagyon nagy öröm ám felvenni a "3D szemüveget". Ha meg leveszem a szemüveget, homályosan látom a filmet. Úgyhogy király :D
Szerintem nem maradnak le a sztereovakok semmiről, nem akkora durranás ez a 3D. Az ipar egy újabb nagy lehúzása, vedd meg a legújabb TV-nket felkiáltással.

(#17) JanFe


JanFe
aktív tag

Erdekes cikk, koszi.

"There is nothing permanent except change"

(#18) vergilx válasza wody21 (#15) üzenetére


vergilx
őstag

:C :R

(#19) BloodyEddie válasza ^Clown (#16) üzenetére


BloodyEddie
őstag

De, elég jó dolog a 3D. Persze az lenne jó, ha villogás és fejfájás nélkül is lehetne nézni.

(#20) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát én nekem is nélkülöznöm kell a 3D-t mivel a bal szemem sokkal rosszabb mint a jobb. Amin se szemüveg se műtét nem segíthet ez amolyan születési rendellenesség be vannak tokozódva az erek :O azt mondták.
Szóval a 3D mánia nekem is kimarad ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) hussanas


hussanas
csendes tag

valoszinuleg enis sztereovak vagyok mivel kb 3 dioptria elteres van a 2 szemem kozott, viszont az imax-es avatart egesz elveztem sot lattam 3ds dolgokat is viszont a ket szines 3ds dolgoktol szetmegy a fejem es nagyon kell nezni h lassak vmit szoval eleg fura

[ Szerkesztve ]

(#22) vergilx


vergilx
őstag

nekem szerencsére olyan élesek a szemeim,hogyha ráfókuszálok az ujjamra elvágja

(#23) ivana


ivana
Ármester

Szerintem egyedileg készítet szemüveggekkel a legtöbb ilyen probléma kikyüszübölhető (lesz a jővőben), kivéve a félszeműeké.

(#24) Jhonny06 válasza vergilx (#5) üzenetére


Jhonny06
veterán

Légyszi akadj még fent pár ilyen fontos dolgon.

(#25) vergilx válasza Jhonny06 (#24) üzenetére


vergilx
őstag

rajta leszek ;)

(#26) Kantorpe


Kantorpe
tag

Kiprobaltam a lenti tesztet, de nekem nagyon nehezen megy, es a leirtakat csak alig kozeliti.

Mindenesetre engem hidegen hagy ez a "laz" .

Majd megjelenik sima blurayen es letoltom :))

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#27) Cifu válasza philoxenia (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Javítva, köszi. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) Cifu válasza ivana (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amennyire tudtam, az ok-okozatot igyekeztem leírni, én úgy vettem ki számtalan témát boncolgató cikk elolvasása után, hogy egyes esetekben a sztereolátás visszanyerhető akár speciális szemüveggel, akár műtéttel (lásd második link), de sok esetben sajnos nem. Lásd például szemtengelyferdülés...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) iMaverick válasza RepeatSector (#10) üzenetére


iMaverick
addikt

Nincs semmi baja a szememnek, kivéve a ^Clown által említett szemüvegesség, de engem sem érdekel a 3D... Szerintem fel van ez a téma hype-olva! Nem is kicsit.

Szvsz ez egy újabb rókabőr az egyébként már megkopott mozis világról. Kellett valami új, újszerű élmény, amivel még több embert tudnak becsábítani a moziba és még felárat is tudnak tőlük kérni... :(

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#30) philoxenia válasza iMaverick (#29) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez csak a fejlődés egy lépcsője, nem adok neki sok időt és a látóidegekre fognak hatni nemsokára elektromos jelekkel... Akkor viszont minden látáshibát orvosolni lehet majd közvetlenül.... Persze a reklámok és a politika eléri majd, hogy lássuk a császár új ruháját........ ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) 00roli00


00roli00
aktív tag

Nézzük a jó oldalát. Nem kell 3d-s tv-t vennünk. :DDD

Nekem nincs térlátásom.

[ Szerkesztve ]

(#32) ^Clown válasza BloodyEddie (#19) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi, mondd még meg nekem, mire van szükségem :) Nem Steve Jobs-nak hívnak véletlenül? :D

(#33) VIC20


VIC20
őstag

"fáradtságot"

Helyesen: vegye a fáradságot!

(#34) Narasim


Narasim
aktív tag

sztereovak ember nincs, esetleg a szemünk nem támogatja ezt a megjelenítési módszert. apámékat le fogom jól b@szni, hogy nem költöttek egy kicsit többet rám! :DD

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#35) villamos


villamos
őstag

A teret pedig egy szemmel is lehet érzékelni. A szem ugyanis folyamatosan mozog, és az apró mozgások során különböző képek jutnak az agyba, ezeket rakja össze.
Velünk semmi baj sincs, egyszerűen gagyi a technológia.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#36) Nowhereman válasza 00roli00 (#31) üzenetére


Nowhereman
őstag

Aha! És a színvakok se örülhettek már az olcsóbb fekete-fehér TV-knek és monitoroknak...

Utánam a kondenzcsik!

(#37) ntomka válasza RepeatSector (#10) üzenetére


ntomka
nagyúr

Én nem vagyok dolbyvak, érdekel a 3D, de nem ahogy most tolják !

ツ Headphones on - World off

(#38) pontevin


pontevin
csendes tag

Heló,

szuper írás. Két dolog:

Az egyik, hogy vajon mi a helyzet a sztereografikus képekkel, amikor ugye egy elsőre kaotikus ábrát addig és úgy nézünk, amíg a lap "elé" nem kerül kvázi 3D-ben.

A másik:

E helyett:
"A távolságokat egy ép szemmel is képes az ember megbecsülni, ha már az agya hozzászokott a tényszerű állapothoz"

nem lenne jobban olvasható, hogy "egyetlen ép szemmel", esetleg "fél szemmel"?

Nem kötözködésnek szánom, ténlyeg tetszik a cikk, és ahogy meg van írva.

(#39) Zoz válasza villamos (#35) üzenetére


Zoz
őstag

Viszont a magyarok kifejlesztettek már egy szemüveg nélküli 3D tv-t, nagyon kíváncsi lennék rá, hogy abból mi mit látnánk!

(#40) Asador válasza Cifu (#28) üzenetére


Asador
tag

Azért a szemtengely ferdülésnek is van pár formája és mértékétől függően arra is el tudok képzelni egy jólsikerült prizmás korrekciót amivel működhet a térlátás. Még gond lehet, hogy viszonylag sok a rejtett kancsal akik rövidebb ideig képesek megtartani a térlátásukat és fáradságától illetve a téma távolságától függően hamarabb szétesik nekik a kép.
Amúgy azoknak akiknél jelentkezik ez a probléma én is csak javasolni tudom a látásvizsgálatot és nem csak a 3D tartalmak miatt, de manapság sok számítógépes munka /gémereknek meg a sok játék/ erősen igénybe veszi a látást. És aki teheti egy polatest-et végeztessen.

(#41) Asador válasza villamos (#35) üzenetére


Asador
tag

Inkább úgy mondanám hogy tanulható az egyszemes tájékozódás a térben /tárgyak méretéből, fény-árnyék hatásból következtetve a távolságokra/ de igazi binoculáris látás egy szemmel nincs...

(#42) Cifu válasza pontevin (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az egyik, hogy vajon mi a helyzet a sztereografikus képekkel, amikor ugye egy elsőre kaotikus ábrát addig és úgy nézünk, amíg a lap "elé" nem kerül kvázi 3D-ben.

Azok is a két szem által eltérően látott képre épülnek, így nem, vagy csak nagyon nehezen kivehetőek.

nem lenne jobban olvasható, hogy "egyetlen ép szemmel", esetleg "fél szemmel"?
Nem kötözködésnek szánom, ténlyeg tetszik a cikk, és ahogy meg van írva.

Minden kritikát szívesen fogadok, amíg kulturált hangnemben van megfogalmazva. :)
Az 'egyetlen' tényleg jobban hangzik, cserélem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) Cifu válasza Zoz (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 3D-s mélységérzékeléshez két ép szem kell, és sztereolátás. Függetlenül attól, hogy kell-e hozzá segédeszköz (LCD-shutteres vagy passzív szemüveg) avagy nem. Tehát 3D-s látványt egy sztereovak nem fog látni ott sem.

Persze hogy mit láthat, az már más kérdés...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) Cifu válasza Asador (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért a szemtengely ferdülésnek is van pár formája és mértékétől függően arra is el tudok képzelni egy jólsikerült prizmás korrekciót amivel működhet a térlátás.

Amennyire én tudom, a prizmás szemüveg legfeljebb kis mértékű korrekciót tud normálisan kezelni, és csak korlátozott látószögnél (ugyebár ezeknél az is probléma, hogy ha nem pont egyenesen előre néz, akkor a korrigálás is ennek megfelelően kell, hogy változzon, ez pedig csak korlátozásokkal érhető el).

Még gond lehet, hogy viszonylag sok a rejtett kancsal akik rövidebb ideig képesek megtartani a térlátásukat és fáradságától illetve a téma távolságától függően hamarabb szétesik nekik a kép.

Igen, ezért is említettem, hogy nem csak sztereovakság van, hanem a sztereolátással kapcsolatosan vannak különféle betegségek, ez is egy közülük.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Szerencsére nálam nincs gond, de szerintem ti sem vesztettetek túl sokat. Persze maga a gondolat attól még fenn marad, hogy azért én is szívesen megnézném úgy.

Jó írás volt, grat!

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#46) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kis fáziskéséssl találtam rá a cikkre.... :D

na, hát nem vagyok egyedül.
nincs is nagyon mit hozzátenni a leírtakhoz.
látom,vannak sorstársak, akik megértik: én voltm mindig az első, aki kiszalad, ha meglepi 3d prezentáció jött. a film sosem térhatású lett a színes papírszemüvegtől, hanem vagy piros, vagy zöld...

és újból megerősödik a pár hónapja használt, kedvenc mondásom:
"kell, mint félszeműnek a 3d ledtv..."

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#47) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Na ezt a cikket előbb is megtalálhattam volna . :)

(#48) imibogyo válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


imibogyo
veterán

Csatlakozom!

Egyik szemem 0,5 másik 19 dioptriás születésemtől fogva. Mondjuk amikor benn van a kontaktlencse akkor néha látom a 3D-s tartalmakat, függően a felhasznált technológiától. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.