Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem csodálkozok és ez nem csak a Sony-ra, de a márkásabb drágább telefonokat gyártó cégeket is érintheti. Túltolták az egészet ugyanúgy mint a tévégyártók. A többségnek már elege van abból, hogy fél évente, évente akarnak rátukmálni egy kisebb vagyonba kerülő telefont, ami a legfontosabb dolgokban nem lép előre. Illetve egyre több cég van a piacon. Persze a még olcsó feltörekvő kínai cégek mindig erősödni fognak a többivel szemben. Ma már a Huawei, Xiaomi is vastagabban áraz, így lassan ők is veszítenek majd piacot a kisebb kínai cégekkel szemben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) janeszgol válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Tavaly a Huawei, Samsung, Apple külön-külön több, mint 100 millió készüléket szállított le. Szóval nem temetném őket. :)

Tavaly akkor cca 25 millió készüléket szállított le a Sony. De mennyit adott el ezekből? Most csökkenti még 5 millióval. Ők tudják.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Csak nekem feltűnő,hogy mintha
mesterségesen gerjesztenék a
Sony híreket?
Külföldi hírportáloktól kezdve...
Csöppet erőltetettnek tűnik számomra...

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

hát nem is veszek tőlük telefont ha nem hoznak ki ultra utódot... évek óta megy a bruszt hogy jömmávégredemárténylegvalami. aztán persze nem... ha ők nem akarják hogy vegyek, akkor megoldom máshonnan, hiba nincs benne...

(#5) pumpedlix


pumpedlix
tag

Nagyon optimisták

(#6) Obyboy


Obyboy
addikt

No meg hát lássuk be, maguk alatt vágják a fát. Jól látják, hogy a béka feneke alatt van az eladási számuk ennek ellenére nem változtatnak semmit azon kívül, hogy ami eddig Z volt az X lesz. Jelen helyzetben ez édes kevés. Első körben faragniuk kellene az árrésen és ne méregdrágán adják a készülékeket. Továbbá meg kellene oldaniuk, hogy a vízálló készülékek ne csak laboratóriumi körülmények között álljanak ellen a víznek. Végül de nem utolsó sorban rá kellene feküdniük a hosszabb szoftveres támogatásra, főleg az alsóbb szegmensben.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#7) roli543


roli543
őstag

Nem csodálkozom, de úgy látom ők sem... De azt nem értem, hogy ezt kinyilatkozzák azután, hogy piacra dobják az X-szériát. Ami nem rossz széria, de árban nem veszi fel a versenyt. Egyrészt kellene kedvezőbb ár. A támogatás nem rossz. Nem kellene fél évente csúcsot kiadni. Szerintem elég lenne néhány telefon is, de azok legyen precízek. Mint ahogy a Motorola csinálta. Legyen egy abszolút felső, egy felső, egy erős közép és egy alsó kategória. Bőven ki elégítene minden igényt. A vízállóság pedig maradjon kiváltságnak, mert ebben erősek. Plusz a kezükben van a design is, ami szerintem még mindig gyönyörű. Én drukkolok nekik, hogy észbe kapjanak. Anno imádtam a Z1-emet, két évig hű társam volt :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#8) gutriqper


gutriqper
tag

Végre egy célkitűzés, amit a Sony még túl is tud szárnyalni!

(#9) Crafter32 válasza roli543 (#7) üzenetére


Crafter32
őstag

Dizájnban is kezdenek lefelé haladni. Egyre több a műanyag.

(#10) darvinya


darvinya
titán

A gond a Sony-nál, hogy gazdaságosságra figyelnek és nem miben tudnának nyereséggel együtt értéket teremeteni.
A kettő nem ugyanaz, emiatt a lejt menet csak lassítható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#11) drfedayn


drfedayn
tag

Ez a Sony mar nem az a Sony mint ami mondjuk a 80as 90es evekben volt. Emlekszem anno haver megmutatta a Sony kazettas Hifijet hat ugy szolt 95 korul hogy majdem beszartam. Aztan nekem is lett egy már kazettás CDs Hifim (mai napig megvan es mukodik) es ugy ereztem magam mint a helyi kiskiraly. Ps 1-2 meg meg is koronázott. Nagyon sajnalom h ide sullyedt ez a marka mert nem csak a mobilos reszlegnel vannak hatalmas gondok. :(

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#12) RaveForce válasza drfedayn (#11) üzenetére


RaveForce
veterán

az a baj, hogy sokat akarnak.. be kéne látni, hogy a mobilos üzletág amellett hogy egyre nagyobb bukó számukra, még a presztízsüket is durván rombolja, csinálják azt a kevés dolgot amiben még jók, konzol, érzékelők..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#13) gerii


gerii
addikt

A helyükben én többet várnék ;]

(#14) sno14


sno14
tag

3 évvel ezelőtt nagyon jó irányba indultak szerintem a z szériával, ütős design, elsőként full hd kijelző, ip védelem. Szerintem jó alap volt, hogy a sony mobilos részlege beinduljon, úgyhiszem a z elég népszerű telefon volt, csakhát sokat akart a szarka, ebből jött z1 fél év múlva majd a z2 és már z5 -nél tartunk. Konkrétan a saját sz@r piaci stratégiájukkal indították el le a lejtőn magukat. Évi egy felsőkategóriás elég lett volna. Ezt az x sorozatot pedig még kommentre sem méltatnám, nem érzem benne azt az átütő erőt ami megfordítaná ezt a lejtmenetet ... Egyébként egy z és egy z ultra tulajdonosa vagyok imádom mind kettőt, ami viszont bosszant, hogy csekély reményt sem látok arra, hogy valaha valami érdemi alternatívát találok. Én is úgy vagyok mint a néhánnyal előttem szóló. Én is a z ultra utódját várom (és nem a c5 ultrat, meg az xa ultrat) rég óta de hiába....

[ Szerkesztve ]

(#15) Scrydhan válasza RaveForce (#12) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Jó volt az az Ericssonos dolog márpedig :)

(#1) Nem tudom te hogy vagy vele,de egy xiaomi RN3P sok minden csak éppen nem túlárazott (jó a mi5 egy másik téma)

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#16) RaveForce válasza Scrydhan (#15) üzenetére


RaveForce
veterán

az ericssonos dolog nagyon jó volt! nálam abban az időben a SonyEricsson volt a nonplus ultra :) mármint feature phone kategóriában, de még a SE ARC is design díjas volt nalam, amit az anyaghasználat mondjuk nagyon a földbe tiport... :((

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#17) drfedayn válasza RaveForce (#16) üzenetére


drfedayn
tag

Erik k700i mind a mai napig az egyik legjobb butatelefon amit valah osszeraktak. Imadtam. Csak a rohadt navigavios joy volt tragya benne. Elotte T100n wapon neztuk az nhl eredmenyeket. Regi szep idok

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#18) Halkow.


Halkow.
senior tag

" A Sonynak persze van indoka arra, hogy miért kerül majd fel kevesebb mobil a boltok polcaira: ez annak lesz köszönhető, hogy a középkategória helyett inkább a felsőbb szegmensre koncentrálnak"

Minden évben elsütik ezt a szöveget amúgy?

Az egyetlen Xperia telefon amit sok ember kezében látok az az M4 aqua, a sok olcsó, hulladék Samsung kacat után, úgyhogy a felső kategóriába menekülni maga a kudarc lenne. A túlárazás pedig alaposan beint az X-nek, az x performance-nak lehet egy kis esélye de az is drágább a kelleténél.

[ Szerkesztve ]

(#19) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

20% visszaesés nagyon durva. Lassan lehet csomagolni, ha így fojtatják.

(#20) laci_csk


laci_csk
senior tag

Bele mindent Sony, marmint minden jot. :K
Alig va'rom az XA Ultrat, hogy megvegyem.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#21) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem temetem a sony mobilos divízióját, de az eddigi próbálkozásoknál sokkal többet kell tenni.. Ez így kevés és drága.

Finn the human

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.