Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Kíváncsi vagyok, mennyire működik ez az újdonság (fejjel lefelé tartott mobillal való beszélgetés). Le a kalappal az Alcatel előtt, eléggé kinőtte magát a gagyi kategóriából.

(2013-ban volt egy nagy váltás, akkor jöttek az első szériás Alcatel Pop C-k (C1, C3, C5, C7) és már azok is nagyon jók voltak. (Nekem ezekből az első kettő volt és sosem fagytak, netezésre, sms-re és hívásra tökéletesen voltak.)

[ Szerkesztve ]

(#2) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Mire ideér hivatalos garival nálunk lesz vagy 80-90e ft. :(

Ne legyen igazam. :U

Xr

(#3) janeszgol válasza Hunt3r22 (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

De igazad lesz! 90-100 ezer körülire várható jobb helyeken (edigi, MM, Bestbyte, dtb.)

(#4) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

kicsit rémisztő ez az újítás, mert ezek szerint sokan és rendszeresen tartják fordítva a mobilt :))
egyébként ennyiért jó vétel lehet (persze,mire ideér...).

#?*@&!

(#5) dzsi23 válasza zeon.hu (#4) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennyiért máris lecsapnék rá. :K De nem várok a csodára, hogy esetleg nálunk is hasonló áron kaphatjuk meg. Még 65ért is ütne, de a 80-90 reálisabb. :)

(#6) Zeki


Zeki
nagyúr

Vám nem megy rá, "csak" a 27% Áfa.

(#7) Halkow.


Halkow.
senior tag

72,8K 30%-al számolva....
71,1K 27%-al

[ Szerkesztve ]

(#8) JJazon


JJazon
tag

A 200 dolláros ár csak a pre-orderre vonatkozik, utána 280 lesz, az áfával ~100k. Az árazás így is korrekt, de kevésbé vonzó

(#9) Püpi


Püpi
tag

Nehogy rendeljek eggyet..
:U

(#10) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Meghallgatnam mit tud ez a Jbl hangszoro. :-) Le a kalappal az alcatel előtt. Ők is rájöttek hogy jobb kevesebb, de minőségileg korrekt telefont a piacra dobni.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Varjuk majd a tesztet. :P

(#12) Polllen válasza zeon.hu (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem hiszem, inkább csak dinamikusan használják az egyik mikrofont zajszűrésre.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) próbakocka válasza JJazon (#8) üzenetére


próbakocka
senior tag

Sajnos a 100k teljesen reális. 05.15 óta kapható a német MM-ben 299 EUR áron, így a magyar ár simán 100ezer felett nyithat.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#14) Luck Dragon

Szép formavilágot kapott,csak kár hogy ilyen nagy a készülék, de ez az "én" gondom. másrészt wp fronton a 640,XL lehet a nagy konkurens.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Pinda25


Pinda25
tag

Minden mobil megdrágul mire ideér :))

nomen est omen

(#16) danee91


danee91
senior tag

A 4,7 colos itt EU-ban is előrendelhető, 199 EUR...Csak az sajnos Snapdragon 410 :( :(

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#17) judas13


judas13
addikt

Itthon telefont venni egy összegben eleve. Maga a Horror kategória!!!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#18) Ricardo válasza danee91 (#16) üzenetére


Ricardo
félisten

Ráadásul a 4,7-es változat "csak" 1Giga ramot kapott.

(#19) danee91 válasza Ricardo (#18) üzenetére


danee91
senior tag

Persze, az meg nálam felejtős...

Vmi ütősebbet akarok, mint egy Snapdragon 410 + 1GB ram...az már 2GB-al sem jön szóba...Minimum 2 giga ram egy Snapdragon 615+Adreno 405, egy MediaTek MT6752+Mali T760-MP2, vagy egy Intel Z3560+PowerVR G6430 kombóval.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#20) Fejvadi válasza BOBAKILL (#10) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem szoktak azok rosszul szólni.

(#21) pit stop


pit stop
addikt

Egész korrekt lett ez az új Nokia, akarom mondani Alcatel ;]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#22) #86973952 válasza pit stop (#21) üzenetére


#86973952
törölt tag

A Nokia -nak semmi köze nincs az Alcatel -hez, mint mobiltelefon. Az Alcatel-Lucent -et vették meg, aminek nincs már mobilos részlege 10 éve, csak a TCL licenszeli tőlük a márkanevet.

(#23) Zyelor válasza janeszgol (#1) üzenetére


Zyelor
aktív tag

"léggé kinőtte magát a gagyi kategóriából" :D Nem tudom, de az Idol S-es tapasztalataim után sosem szeretnék még egy Alcatelt... Dizájnos és jó kis telefon lett volna, ha a volna ott nem volna...

(#24) Dhampir válasza Zyelor (#23) üzenetére


Dhampir
félisten

Mi volt az Idol S baja?

Érdekelne, ha leírnád, mert egy Alcatel Fire E mobilt használok, kíváncsi vagyok, hogy milyen gyenge pontjai lehetnek egy olcsó Alcatel telefonnak, habár az nyilván más típus volt.

(#25) Fejvadi válasza Dhampir (#24) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az olcsóbbak mindig gyengébbek, de ez minden gyártóra igaz.

(#26) Forest85


Forest85
csendes tag

Csak nekem tűnik úgy, hogy a gyártók, beleálltak ebbe a "minden készülékem ugyanolyan"
megoldásba? Most már az összes Alcatel ugyan olyan, Sony is stb. Biztos jók az új modellek, de nincs meg szinte egyik eszköznél sem a HŰHABAMEG EZ KELL NEKEM érzés, akármilyen jó is :(

[ Szerkesztve ]

(#27) Zyelor válasza Dhampir (#24) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Hmm, én úgy kérdezem, hogy mi nem volt?

A teljesség igénye nélkül:

- Hamar lemerülő akkumulátor (kb. 1 óra kijelző idő után -> Mókás volt töltővel szaladgálni mindenhová )
- Néha azt írta, hogy "Nem található SIM kártya", amikor benne volt ilyenkor ki-be kellett tenni a SIM kártyát és akkor ment... Érdekes módon más készülékben nem volt gond a SIM kártyával. + Ráadásul ahol a SIM kártya fizikailag megtalálható volt, ott nyomásra kattogott a készülék hátulja, pedig nem kellett volna neki.
- A végstádiumában szerette eldobni a Wifit
- Volt olyan, hogy a kijelző fantom érintéseket produkált (főleg igénybevétel után)
- Viszonylag gyakran újra kellett indítgatni (de az legalább gyorsan megvolt)
- Wireless AP-ként képtelen volt üzemelni, 3-szor próbáltam a netet megosztani vele, mind a 3 eset resettel végződött
- A kikapcsoló gomb egy időben nem funkcionált megfelelően. Hiába nyomtam hosszan nem jött be a kikapcsolás menü...

Ezek után úgy döntöttem, hogy feladom és gari. Első körben visszakaptam javítás és mindenféle piszkálás nélkül a telót (onnan tudom, hogy hozzá sem nyúltak, hogy a hátlap ugyanúgy kattogott ahogy azelőtt...), úgyhogy az asztalra csaptam és 2. köben elértem, hogy lecseréljék...

Szerettem a telefont, mert dizájnos volt, jó fogású és a hibákkal együtt lehetett élni, de volt egy pont ahol betelt a pohár... És ezek a hibák az Idol S- nél nem voltak egyediek, tehát több közülök nem csak nálam, hanem más Idol S birtokosoknál is jelentkezett :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Halkow. válasza Zyelor (#27) üzenetére


Halkow.
senior tag

Én idol 2s-t használok és van hibája ennek is bőven

(#29) danee91


danee91
senior tag

Hál istennek már az 5,5-ös is előrendelhető az egyik európai amazonon :D Kár h Snapdragon 615-öt kapott, egy MediaTek MT6752 szimpatikusabb lett volna (249 eurót ír itt is).

Tudom nem egy kategória, de az Archos 50 Diamond 228 euró, de hasonlításképp abban is Snapi 615, FullHD 5 collal, 16+2GB rammal.

Sőt, 249 euró a Zenfone 2 ZE550ML, 4x1,8GHz Intel Z3560-al + PowerVR G6430-al...

[ Szerkesztve ]

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#30) Almonen


Almonen
aktív tag

Itt van az Idol 3 tesztje angolul, kiváncsi vagyok hogy Mo.-n mennyiért fogják árulni.

http://www.cnet.com/products/alcatel-onetouch-idol-3/

(#31) 1tboy75


1tboy75
csendes tag

Mobilaréna teszt mikor lesz már ? Kíváncsiak vagyunk mit tudnak az idol ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.