Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Szép és jók az ilyen cuccok, csak kevés helyen írják oda, hogy milyen infrastruktúra kell mellé, hogy elérjük ezt a sebességet. Nekem is jó lenne minden szobába egy végpont, de kábelezni nem akarok így marad a Wifi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2) wwenigma válasza szabonagyur (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Digi1000 csomag + behuzott 220-as kábel? Vagy mire gondolsz? Csak van áram bekábelezve nálatok. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) szabonagyur válasza wwenigma (#2) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az áram részére. A 100-as powerline adapterek esetében is az a tapasztalat, hogy a felét tudják jobb esetben, de nagyobb távolságban már igen csak negyedelődik a 100-as megadott sebesség.

Tehát a 220 attól, hogy van ott is van minőségbeli követelmény, ami szerintem azért is fontos mivel ugye ha valaki új hálózatot rakat be akkor az már bont, elfér a netkábel is, de ahol meg számítana ott meg lehet minősgébeli probléma.

@(#4) erdoke: az aljzat hiánya is érdekes, de még túl lehet rajta ugrani, engem csak az általad is említett rész izgat, ez mennyit tudhat vagy mi kellene hozzá, hogy kijöjjön akár a fele is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4) erdoke válasza wwenigma (#2) üzenetére


erdoke
titán

Már az gyanús, hogy nincs rajta 230-as aljzat. A többi pedig tényleg az adott kecó adottságaitól függ. Három fázison, össze-vissza átkötéseken át a 10 Mbps jó, ha megvan...

A legjobb aláírás a héten

(#5) #79335424


#79335424
törölt tag

Szerintem a legnagyobb korlát az azonos kör. Érthető, csak ritkán teljesül, hogy egy olyan szoba, ahova nem jut el egy jól elhelyezett router wifije, még ugyanazon a biztosítékon legyen. Nekem csak egy 10/100 -as D-Linkem van. Kb. 80m a távolság és van benne két elosztó. Nem mondom, hogy nincs veszteség, de belső hálón mért másolásnál hozza az elvárhatót.

(#6) bteebi


bteebi
veterán

"A Zyxel piacra dobra legújabb powerline adapterét, amely akár 1 Gbps-os teljesítményre is képes."

És ebből mennyit tud? Gyanítom, hogy már a 20%-ának is nagyon kellene örülnünk... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Valószínűleg a kiépített hálózat minősége nagyban befolyásolja a teljesítményét... Nálunk az ipari áram miatt (400V, 3 fázis x 16A) szét is lettek dobálva a körök. Így az én meglátásom alapján, nálam használhatatlan lenne vagy ügye csak azonos körön lehetne használni.

A működési elvére kíváncsi lennék, hogy pontosan mi is történik a jellel és hogyan valósul meg a kapcsolat... az is érdekelne, hogy mondjuk egy életvédelmi FI relé mit szólna hozzá a körben.

Ajjaj túl sok a kérdés :D

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#8) VIC20


VIC20
őstag

,,A PLA-5206 az interneten fellelhető növekvő adatmennyiségre reagál."

Az eszköz megnézi, hogy mekkora adatmennyiség lelehető fel az interneten, aztán valahogy reagál rá? De hogyan?

Há' nóóórmális, Margit? :U

(#9) dchard válasza SMartin-HU (#7) üzenetére


dchard
veterán

Megannyi visszatérő kérdés...

A fázisok között ún. szélessávú fázisközösítő kell, ami kapacitív módon kapcsolja össze a három fázist, így nem jön létre villamos kapcsolat, de a technológia által használt nagy frekis jelek át tudnak menni.

A Fi relé nem szól hozzá semmit, rövidzárként tekinthető, nem szoroz nem oszt, hogy van vagy nincs.

A jel "mezei" OFDM jel, mint a WiFi-nél vagy a DSL-nél vagy az LTE-nél. Ez a verzió azért gyorsabb, mert:

- szeélesebb freki sávot használ
- magasabb rendű modulációt használ
- MIMO-t implementáltak bele (Fázis, nulla, föld)
- reszeltek a protokol hatákonyságán
- van repeater üzemmód

Részletesen itt

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#10) SMartin-HU válasza dchard (#9) üzenetére


SMartin-HU
tag

Köszönöm a választ!

A FI relét azért hoztam fel, mert egy pakk tp-link power line-t hozott az egyik kolléga kipróbálni... Annyit ért el vele, hogy a relé működésbe lépett abban a pillanatban, amikor bedugta konnektorba :) (Gondoltuk hirtelen...)

Utóbb kiderült, hogy ott mi volt a probléma. Ettől függetlenül kíváncsi voltam, hogy hozzájárult a dologhoz vagy csak a véletlen műve volt.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#11) dchard válasza SMartin-HU (#10) üzenetére


dchard
veterán

A gyanútlan olvasót megzavarhatja az a rész, ahol leírják: ez már használja a föld vezetőt is adatátvitelre, így az a téves gondolat támad, hogy így a nulla és a föld akár közösödhet is a Fi relé előtt, ami nyilván hibás működéshez vezetne.

Természetesen erről szó nincs, a technológia nagy frekvenciás rádiójelet használ, áram talán a mikoramperes tartományban folyhat, tehát a Fi relé működését nem befolyásolja, illetve a Fi relé sem zavarja vagy rontja az adatkommunikációt.

Az viszont tény, hogy lehetőség szerint dugaljjal ellátott modellt érdemes venni, ugyanis azok megszűrik a mögéjük dugott eszközök nagyfrekis zaját, valamint a frekvencia menet is kiegyensúlyozottabb lesz, tehát biztosan jobb eredmény érhető el az ilyen készülékekkel, ha valaki ebben gondolkodik. Dugaljjal ellátott PLC eszközöknél a cél, hogy minél több fogyasztót az eszköz mögé dugjunk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#12) Razarus


Razarus
tag

A FI relé.. nem is annyira buta gondolat ezt fejtegetni.
Az EU-ban valamilyen szinten igazodnak a technológiai fejlődéshez, de ezzel együtt is, szigorúan szabályozva van ez: védővezetőn, berendezésenként maximum 3 mA (három milliamper) folyhat. (kapcs. tápok, dimmerek, stb) Ha sok az ilyen berendezés, akkor több áramkört/FI relét kell kiépíteni vagy megfelelő tipusú FI relét kell használni.
FI reléből ugyanis (állítsanak bármit is a sokszor kevéssé képzett kereskedők) sokféle tipus van: AC, A, SI, S, villámimpulzus ellen védett, stb. A hibaáram értéke csak ezután jön még.
(Az (I)AC(/I) tipusú FI relé korai, elavult konstrukció, sok országban nem is szabad már beépíteni)

A magas(abb) frekvenciás jeleket generáló vill. berendezések igenis okozhatnak zavart az erre fel nem készített FI relé működésében, ami jelentkezhet váratlan leoldásokban, vagy éppen ellenkezőleg, elmaradó leoldásokban. Ilyen áramkörökbe "SI" tipusú FI relét kell(ene) beépíteni. Ez védett mindenféle magas frekvenciás -a működést esetleg megzavaró- összetevővel szemben.

Ezért (meg villamos rendszert érintő átépítések, új fogyasztók beüzemelése után, még sok más miatt is, leragadás, beégés, stb) kell(ene) havonta tesztelni a FI reléket. Persze, a gyártók beszélnek több hónapról, de az más kérdés. Középületeken, írásban kell dokumentálni a havonkénti FI relé ellenőrzést.
A munkahelyemen (párás, ipari környezet) a FI relék (pedig nem gagyikat veszünk) átlagos élettartama 2 év...

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#13) Razarus válasza Razarus (#12) üzenetére


Razarus
tag

Egy pontosítás:
Az a 3 mA kizárólag NEM szinuszos (= többnyire magas frekvenciás vagy lüktető egyenáramú) összetevőkre vonatkozik!
A szinuszos (tehát normál, nálunk 50 Hz-es) áram nem folyhat üzemszerűen a védővezetőn, vagy ha úgy tetszik, "földelésen".

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#14) t72killer válasza erdoke (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lenne ezekről egy teszt. Én is gyanítom, hogy valós élethelyzetben (pl amikor az ember társasházban akarna haverral netet megosztani 2 emelettel lejjebb) örülhetünk ha a sebesség 10%-a megmarad. Kérdés vajon, hogy ez a "gigabites darab" jobb-e bármivel a 2-500MBitesként hirdetett elődöknél?

Még egy példa - ahol a wifi nem opció: kertes házban net átvitel a szomszédba? Ugye itt már a fővezetékre is rá kell mászni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) ThodEE válasza Razarus (#13) üzenetére


ThodEE
őstag

A fi relenek semmi koze a vedofoldhoz, egy fazis eseten a fazis es a nulla kozti kulombseg indukal a vasmagba magnesesseget es ba eleg nagy a kulonbseg akkor leold, a vedofold ettol fuggetlenul halad. En 30mA es peldanyt ismerek , kicsit keveslem azt a 3at de utana nezek ;)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#16) qqcqqc válasza t72killer (#14) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nem megy. A villanyórán belül tudsz csak forgalmazni.

(#17) Razarus válasza ThodEE (#15) üzenetére


Razarus
tag

Az a 3mA az EU által megengedett, nem szinuszos összetevők maximális értéke (fogyasztóként.) nem pedig FI relé hibaáram érték. FI reléből létezik 10, 30, 100, 300, 500mA-es is és mindnek meg van a maga helye. A 30mA-es határ az életvédelmi célú FI relék (max) hibaárama.

A FI relének annyira "nincs köze" a "védőföld"-höz, hogy a FI relé, önmagában nem alkalmazható érintésvédelmi mód ÉS az a "védőföld" valahol (általában a FI relé közelében) igen masszívan össze van kötve a szolgáltatótól beérkező "nullával", tehát nagyon is van köze a FI relének a "védőföldhöz".

Sajnos a védővezetőre (ezt nevezi a laikus védőföldnek) rákerülő nagyfrekvenciás jelek igen messzire eljutnak és a hatásos szűrésük, elnyomásuk sokkal bonyolultabb, mint ahogy az elsőre látszik.

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#18) ThodEE válasza Razarus (#17) üzenetére


ThodEE
őstag

:R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#19) bteebi válasza dchard (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Na ez már valami, köszi! :K :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) F34R válasza dchard (#9) üzenetére


F34R
nagyúr

Koszi a linket igy mar erthetobb sokminden.

(#21) dchard


dchard
veterán

Igazán nincs mit.

Nem különösebben megerőltető ezt a cikk végére sem belinkelni, vagy készíteni belőle egy tudástáras szócikket.

A PLC egy jó technológia, de mint mindennek, ennek is megvannak a korlátai, illetve nagyon nem mindegy a teljesítmény szempontjából, hogy miként telepítjük őket, milyen készüléket veszünk, és nem elhanyagolható az épület elektromos kábelezése sem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#22) dchard


dchard
veterán

Egyébként a linkelt leírás tartalmaz egy tesztet is, melyből az derül ki, hogy az esetek 96%-ában legalább 82Mbps-os sebességet értek el:

Nyilván a tesztet rendesen földelt, extrém zajjal nem terhelt hálózaton azonos fázison mérték. De mégsem laborban, hanem többé-kevésbé tipikusnak mondható hálózatokon.

További érdekessége a cikk tárgyában szereplő AV2-es eszköznek, hogy mivel ez képes tetszőleges érpárokon a kommunikációra (fázis-nulla, fázis-föld, föld-nulla) így akár több fázissal kötött házban/lakásban is működik akár fázis közösítő nélkül is. Értelemszerűen ilyenkor (mivel csak két vezeték érhető el a három helyett) a csúcssebesség jelentősen lassabb lesz. A korábbi eszközök ezt nem tudták, fázisközösítő nélkül maximum a vezetékek egymásmellett futása során keletkező áthallásból jöhetett létre néhány megabites sebesség a fázisok között.

A legnagyobb problémát továbbra is az eszközök ára jelenti.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23) PistiSan


PistiSan
addikt

Ez aztán a marketing szöveg.
"Az 1 Gbps-os sebességgel és a Quality of Service (QoS) funkcióval megoldható a HD videók közvetítése, egyidejűleg több online, nagy felbontású játék futtatása"

Nem azért, de nekem sima 10mbps-os netem van, és simán fut a több online játék nagy felbontáson ezen keresztül.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a mondat második fele bullshit :(

(#24) zseko válasza dchard (#22) üzenetére


zseko
veterán

Akkor ez elvileg működhetne nálunk is? Azért kérdem mert a 380V be van vezetve, a vezetékezés meg úgy van megoldva, hogy részleges áramszünetkor* ha a felsőszinten nincs áram akkor az utca alsó felében, ha az alsószinten akkor a felső felében nincs... (utca közepén lakunk).
Szinte biztos nem jól fogalmaztam valamit, de az árammal való ismerkedésem azóta kisebb lelkesedésű lett, mikor alsótagozatosként egy elemlámpaizzót sikerrel leteszteltem az éjjelilámpában... :)

*arra gondoltam, hogy a három fázisból csak az egyik megy el, valahogy így magyarázták, és így maradt meg.

HR24.hu

(#25) Razarus válasza zseko (#24) üzenetére


Razarus
tag

Ott valami gyanús azzal a 380-nal, vagy a csatlakozótokkal.. de inkább ne menjünk (itt) bele.
Az izzó.. na az szép volt :)

Nem az a drága, ami sokba kerül, hanem az, ami utána nem válik be...

(#26) dchard válasza PistiSan (#23) üzenetére


dchard
veterán

Értelmezni kellene tudni a szöveget, ami lefordítva számodra is megérthető formában annyit jelent, hogy akkor is képes bizonyos késeletetés érzékeny alkalmazások (játék, voip etc.) számára biztosítani a működéséhez szükséges sávszélességet és késleltetést, amikor az adott link teljes egészében ki van terhelve.

Ráadásul a példád is hibás: ugyanis ha a 10megás kapcsolatodat kiterheled mondjuk egy több szálas letöltéssel, akkor bizony a játék is szarul fog működni, hacsak a routeredben nincs megbízható QoS funkció (mint ahogy ebben a cuccban is van).

Tehát még egyszer: a QoS akkor segít, amikor teljes sebességgel használunk egy kapcsolatot, de szeretnénk ha bizonyos szolgáltatások számára maradna sávszélesség, illetve megfelelő késleltetés.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27) dchard válasza zseko (#24) üzenetére


dchard
veterán

Abból amit írsz, úgy tűnik, hogy egynél több fázis van a lakásban.

Mint írtam, a Homeplug AV2 képes eszközök - mint a cikkben szereplő modell is - képes arra, hogy ne csak a fázis-nulla érpáron kommunikáljon, de képes a fázis-föld, nulla-föld ágakon is kommunikálni. Ideális esetben a technológia mind a három vezetéket párhuzamosan használja (2x2 MIMO), viszont képes érzékelni, ha valamelyik nem áll a rendelkezésre. Például ha nincs rendes földelés a két végpont között, akkor csak a fázis-nullát használja, vagy ha több fázis van a lakásban amik nincsenek "közösítve", akkor csak a föld-nulla vezetőket használja. Mindkét említett esetben a sebesség feleződésére lehet számítani, de ez még mindig több, mint a korábbi változatok lényegében teljes működésképtelensége.

Tekintve a jóval nagyobb működési sávot, a magasabb rendű modulációt azt mondanám, hogy ha nincs valamiféle extrém zaj és/vagy extrém távolság, akkor AV2 képes eszközöknél még ilyen esetben is (nincs rendes föld vagy nincs a három fázis nagyfrekisen közösítve) képes a technika a 100megát megközelítő sebességre.

Ez egy nagyon komoly különbség a korábbi generációhoz képest (AV200, AV500, AV600), nem is értem miért nem domborítják ki jobban.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#28) dchard


dchard
veterán

No most vettem észre, hogy bizony a cikk tárgyát képező eszköz még sem teljes értékű AV2 támogatással rendelkezik, mert nem támogatja a föld vezető használatát, ugyanakkor támogatja a megnövelt működési sávot.

A Zyxel PLA5405 az a termék, amely teljes egészében kihasználja az új szabvány által nyújtott képességeket.

Ennél nagyobb gond, hogy a Zyxel két olcsóbb termékénél megtévesztően használja a "Homeplug AV2" védjegyet, ugyanis azok sem a föld vezetőt sem a nagyobb működési sávot nem támogatják. Ezek a PLA5205 és a PLA5215 termékek.

Látszik, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy mit vesz az ember, mert egyrészt az új szabványban bemutatott képességek nem mindegyike kötelező (lásd: a cikk tárgya, nincs MIMO), másrészt néhányszor kifejezetten megtévesztően használják a gyártók ezeket a megjelöléseket.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) #48967168


#48967168
törölt tag

Beszereztem egy PLA5206-os Zyxel csodát, de nemigen akar működni.

Tekintve hogy faék egyszerűségű, valami csalafintaságot sejtek... :)

Szóval egyik adapter a konnektorba, abból a router (Asus AC68U) egyik LAN-jába, a fogadó oldalon szintén a faliröfi, onnan a médialejátszó (Dnne HD Max) 2mp-es gombnyomogatás, 2 percen belül a másikon is.

A power led világít, a hálózati kapcsolati led világít, de a középső adatfolyam led nem! Nem vörös, hogy szar a sebesség, hanem egyáltalán nem ég... :(

Kér ez a ketyere magának valami ip címet a routeről? Vagy mi a fenét csináljak? Mert ugye a hálózatomon nem látok belőle semmit (nem jelent meg új MAC adress) és a Dune sem látja a hálózatot...

(#30) dchard válasza #48967168 (#29) üzenetére


dchard
veterán

MAC cím az fog megjelenni, IP címet viszont nem kérnek, ebből a szempontból olyan mintha ott sem lennének. A párosítás csak a titkosítás miatt kell.

Szerintem próbáld ki először egy elosztóban a kettőt minden nélkül csak a párosítást csináld meg, ki kell villannia a hálózati kapcsolatot jelző lednek (ami a powerline kapcsolatot jelzi).

Ha ez megvan, akkor már végigdugdoshatod a lakásban az összes konnektort, a párosítást nem kell újra eljátszani, és fel tudod mérni, hogy hol működik és hol nem.

Vigyázz: az eszköz amit vettél nem tud a különböző fázisok között operálni csak szélessávú fázisközösítő beépítése után. Ha több fázison van a két áramkör, akkor lehet ez az oka annak hogy nem működik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31) t72killer válasza dchard (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, sajna fontos infókat tartanak vissza a gyártók, nyilvánvaló marketingokokból. A Zyxeltől már csak a zajos (=valós) környezetben mért teljesítménye miatt is kezd elmenni a kedvem.

A TP-Link TL-PA6010-ról mi a vélemény? Nem szerepel rosszul és nem olyan drága, mint az 1200Mbit-es csodák. Bár úgy nézem, nem használja a földvezetéket, nincs ingyenebéd :(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.