Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Wazze, elkészült végre? :C
nagyon szuper, az év logout díjra simán jelölendő cikk :K :R
Köszönjük szépen, a cikkedet le is mentem, jól fog még jönni nem egyszer :R

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán

Jézus atya úristen. Egyeseknek mennyi szabadideje van :Y :D
Gratulálok jól néz ki az írás, majd átfutom délután. :)

All→M8

(#4) zoo8800


zoo8800
veterán

Véégre :)

rip and tear, until it is done

(#5) bacsis válasza callmeakos (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nehülyéskedj, legalább egy évig készítette Gai ezt a cikket ;)

(#6) callmeakos válasza bacsis (#5) üzenetére


callmeakos
veterán

Gyorsba átfutottam minden oldalt, és amilyen részletes, ezt nem is csodálom :)

All→M8

(#7) GAI válasza bacsis (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Kicsit kevesebb volt mint 1 év mert tavaly júliusban kezdtem el összeszedni a kártyákat, de a nagyságrend stimmel :)

(#8) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Gratulálok szép cikk lett :R
Minden elismerésem érte :)

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#9) JoeYi


JoeYi
őstag

hú de elvetemült :R

most hirdetheted a kártyagyűjteményt ebay-en, hátha megveszi vki egyben 1millió dollcsiért :D

(#10) Straw


Straw
senior tag

:R :R Óriási repsekt (ala Ali G), ezt megírni meg letesztelni az összes kártyát... hát elég emberes meló lehetett. De zsír lett, köszönjük

42

(#11) Tom5


Tom5
addikt

Délután átolvasom, végre kész a remekmű! :R

(#12) kovgab


kovgab
aktív tag

Csak gratulálni tudok, alig várom, hogy esete átmazsolázzam...
:R

Ká Úr

(#13) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nagy Gz hozzá színvonalas profi munka. :R

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Minden elismerésem! :R

Egy fordítást is megérne angolra, nem találkoztam ilyennel sehol. ;)

(#15) Elekke


Elekke
csendes tag

Hu hát ez nagyon jó lett, nagyon szerettem volna már olvasni egy ilyet, köszönöm :) Le a kalappal.

(#16) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratulálok a cikkhez, hatalmas munka! :R

#tarcsad

(#17) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm a gratulációkat

(#18) saja


saja
tag

Még ma is egy gigabyte 8800GT dolgozik a gépemben, tényleg jó kártya. A cikk pedig hatalmas :R .

keep calm and code erlang

(#19) Donnie


Donnie
őstag

Elképesztően profi, igényes munka. Gratulálok! :R

Pár könnycsepp is majdnem kicsordult egy-egy nagy, régi kedvencnél :B
Össze sem merem számolni, hogy mennyi pénzt öltem bele videokártyákba annak idején :)

(#20) Egon


Egon
nagyúr

Azt hittem többet nem lépek be erre a szájtra, de a pontosítás kedvéért kivételesen megteszem.

Van pár apróság, ami pontatlan a cikkben.
1. A Riva128 ZX verziója - az említetteken túl - abban is eltér a "sima" verziótól, hogy a 2x-es AGP is támogatott (míg a másiknál csak az 1x-es).
2. A TNT-ből létezett 8 MB-os verzió is (ha jól tudom, PCI-os foglalattal).
3. A TNT2 Pro 0.22 mikronos csíkszéleséggel készült.
4. A TNT2 Vanta még abban is eltért a többitől, hogy csak 250 MHZ-es RAMDAC volt rajta.
5. A GF2 MX-nél esetleg érdemes lehetne megemlíteni, hogy egyrészt a relatíve alacsony fogyasztása lehetővé tette a gyártó számára, hogy megjelenjen a hordozható számítógépek piacán is (GF2 Go, Go 100 illetve Go 200 néven), másrészt ez lett az nVidia első Macintosh-kompatíbilis terméke is.

Amúgy TNT2-ből szinte gyártónként eltért, hogy milyen órajellel hozták ki a kártyákat. Még egy apró kötözködés: ezen régi kártyák esetében, a Diamond Viper 330 (majd az 550 és a 770) szerintem jóval elterjedtebb volt (ez a márkanév csengett a legjobban a 3dfx-es kártyáknál is), mint a szárnyait (vga-fronton) még csak bontogató Asus...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) joecontra


joecontra
addikt

Még nem olvastam el csak átfutottam de mindenesetre mondhatom, hogy: :Y
Mindenképpen el fogom olvasni. :K

Összeszedett és hasznos cikk, kösz hogy megírtad ill. a melót amit belefektettél. :R

Üdv,
J

(#22) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Jöttem én is virtuális kalapot emelgetni! Grat a cikkhez! Igényes, szép munka! :R

(#23) imibogyo


imibogyo
veterán

Én is csak gratulálni tudok. Nagyon komoly munka. :R

Most nem tudom alaposan elolvasni, csak átfutottam rajta, de már most kivert a víz a gondolattól, mennyi órád lehet benne. Nekem a 4-5 oldalas cikkeim is több hétig készülnek. Szóval nem semmi, amit letettél az asztalra. :N

(#24) shteer


shteer
titán

Grat tolem is :C

..szerintem jónak tűnik

(#25) Ygg


Ygg
senior tag

Respect :R .

(#26) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

És valóban! Gratulálok, brutális!! :C :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27) Yutani


Yutani
nagyúr

Két hozzáfűzés:

- A TNT2 lett az a kártya, aminek a TNT-t eredetileg szánta az Nvidia, csak ahogy a cikkben is szerepel, a gyártástechnológia miatt nem sikerült elérni azt a szintet (órajelben).

- Az FX5800 és FX5800U PCB-je egyforma, ki van képezve mindkettő ventilátor csatlakozónak a hely, csak ahogy a cikkben is szerepel, a sima verzión a PCB végén, fent van a csatlakozó beforrasztva, az Ultra verziónal meg a hátlap közelében, alul.

Egon #20:

- A TNT-ből létezett 8MB verzió AGP-ben (Diamond V550), és bizonyára PCI-ben is. Nekem volt AGP 8 és 16MB, meg van egy 16MB PCI verzió TV-outtal. Na az a komoly! ;)

- A Diamond Viper termékek azért voltak elterjedtebbek az Asusnál, mert jóval olcsóbbak voltak. Nekem volt akkoriban V330, V550 és V770 is, pontosan emiatt.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#28) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Angolra fordítva valamelyik nemzetközi fórumra is ki lehetne tenni.

(#29) Egon válasza Yutani (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

A lényeg, nem csak 16 MB-os verzióban létezett (a cikkben ugyanis ez van).

Szerk.: nekem is úgy rémlik, hogy olcsóbbak voltak. Akárhogy is: a lényeg, hogy valszeg elterjedtebbek voltak (mindegy mi miatt), viszont az is igaz, hogy visszatekintve úgy tűnhet, hogy az Asus volt elterjedtebb: használtan sokkal több V3000/3400/3800-assal lehet(ett) találkozni, mint az általad említett típusokkal. Az Asus vélhetően hosszabb távra tervezett (pl. míg a V330-on semmilyen hűtés nem volt a vga-chipen, addig a V3000-ren legalább egy kis passzív borda ott figyelt...).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Le a kalappal,nem gyenge cikk :K

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#31) Egon válasza Yutani (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Kifutottam a limitből.
Nekem is volt V330 és V770 is, sőt: V550-et is akartam venni, de mivel pont nem volt a boltban, ilyen lett belőle...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

Itt az én GeForce 6600 (Gainward) -om:
kép
Már ami megmaradt.

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy Diamond Edge NV1 kártyám még nekem is van. 3db 3D-s játék járt hozzá, egy verekedős, egy panzer dragoon és még valami, amire nem emlékszek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) Xirtam


Xirtam
veterán

Minden elismerésem. :R

Régóta gyűjtögetted és írtad a cikket az nVidia kártyákról. Anno még tőlem is venni akartál egy 7600GT-t pont a kollekcióhoz. Örülök, hogy léteznek ebben az országban is ilyen emberek mint te. Akik értékelik az efajta dolgokat.

(#35) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hatalmas írás! Köszünjük! :Y :R

Ha nem indiszkrét a kérdés, mennyit ér egy ilyen kollekció? :B

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#36) parkasz


parkasz
senior tag

Köszi a rengeteg belefeccölt idő (pénzt). Nagyon jó cikk lett! :R

(#37) Kiki18


Kiki18
őstag

Hihetetlen írás,rengeteget tanulhatok majd belőle a régi szériákról is. Nagyon hasznos,remélem nem csak én fogom használni!
Köszönjük! :R

(#38) fattyu


fattyu
veterán

Le a kalappal. Hatalmas meló, és energia lehetett.

Igen találkoztam pár régi társsal akikre mosolyogva emlékszem vissza :D Ma meg már APU :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#39) peti_s


peti_s
addikt

Elismerésem a munkáért, de én két dolgot hiányoltam az egészből. Az egyik, hogy nincsenek dátumok, ha valaki olvassa, akkor én személy szerint úgy olvastam volna szívesebben végig, hogy pl. 2009 február, az nVIDIA bejelentette a...., mert így az egymás utániság megvan, de úgy jobban lehetne tájékozódni. A másik, aminek örültem volna, az az üresjáratnál a fogyasztás. Amúgy tényleg elismerésem, hogy ennyi időt rászántál. :R

(#40) Tomate


Tomate
veterán

Az igen! :C

(#41) Peterson_


Peterson_
addikt

Ú mekkora jó cikk már! :C :R :R
El is kapott a nosztalgia...eddig minden VGA-m Geforce volt.
Emlékszem az elsőre, ami egy MX 4000 128MB volt. és a GTA III miatt vettem meg :DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#42) Zotya984


Zotya984
senior tag

:R
Köszönöm.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#43) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Na előkerestem az NV1 lemezeit és még a driver CD is előkerült. 2.0-ás verzió, Win95, Microsoft DirectX vezérlők (directdraw, video, io, sound)

A 3 hozzáadott spec. 3D-s játék:
- Virtua Fighter - Remix (from SEGA PC)
- Panzer Dragoon (from SEGA PC)
- Nascar Racing (from PAPYRUS)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem ezek voltak:
- FX5200 (2 is, az elsőn meghaltak a memóriák)
- 6600 (akkoriban nem volt pénzem a GT változatra, pedig mennyivel jobb lett volna)
- 7300GT (a gyári kerregőt egy NorthQ hűtőre cseréltem [Zalman VF700 klón])
- 7900GS (valami baja volt, a VRM-ek túlmelegedtek rajta)
- 7900GTO

Az FX5200 borzalmas csalódás volt, szinte csak alacsony részletességgel tudtam futtatni az akkori játékokat.
A 6600-at szerettem, ezzel már rendesen futottak az akkori kedvenceim. 2005 nyarán osztálytársamnak 6800 Ultrája volt, LAN partin megcsodálhattam az akkori csúcskártya teljesítményét (még mielőtt elkezdtek szállingózni a 7-es sorozat kártyái).
A 7300GT-t azért szereztem be, mert kellett valami olcsó és egyszerű kártya. Ezzel is elégedett voltam, emlékeim szerint nagyjából a 6600 szintjét hozta.
A 7900GS csak pár hónapig volt nálam, már alapból hibásként vettem. A VRM-ekre hűtőbordát ragasztottam, így sikerült egész jól stabilizálni a kártyát.
A 7900GTO-t kipróbálás céljából vettem, de aztán mégis fél évet csücsült a gépemben. Ezt szerettem a legjobban az összes közül és a mai napig tartom, hogy ezeknek a kártyáknak van a legjobb gyári/referencia hűtője.

Nagyon szépen összeszedett cikk. Gratulálok! A fényképek is jól sikerültek, külön plusz pont a játékokból származó DX7-DX8-DX9 összehasonlító képekért.

Harrrr!!!!

(#45) hackeeeee válasza bacsis (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jöhet a Radeon-os. ;]

Nemsemmi gyűjtemény... Gratula hozzá!! :R

Nekem annó volt nVIDIA-ból:

RivaTNT2
Geforce 2 MX
Geforce 2 MX400 vagy 440 nem tudom már
8800GT
9600GT

A többi Radeon volt. :)

A Gef4 Ti 4k-s széria szerintem nagyon jó volt annak idején.. Havernak volt valami XFX belőle, asszem egészen pontosan ez, nagyon jó kis kártya volt! Még meg is van neki asszem, csak már nem működik. :o

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A GTX480 tud 4-way SLI-t is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#47) Szabtom


Szabtom
senior tag

Szerintem ez mehetne az Nvidia PR osztályára.

(#48) hackeeeee válasza hackeeeee (#45) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Másik cimbinek pedig volt GeForce 7800 GS+ (Gainward) kártyája.. hát tényleg csúcs volt, a maga idején.. :)

Plusz, látom a cikk végén, hogy említed az átnevezéseket, azért az tudjuk, hogy nem csak az 500-as szériánál volt így, hanem a 8-9-es szériánál is, meg még asszem fentebb is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) petata


petata
őstag

Az igen.. respect :R
Nagyon érdekes írás lesz ez, még nem tudtam elolvasni, hétvégén lesz majd temérdek időm....de megkérdezhetem, hány hónapig írtad? bocsi, lehet volt már a kérdés, de most nem olvastam vissza.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#50) Kassadin válasza petata (#49) üzenetére


Kassadin
addikt

[link]

Ha hitetünk neki. ;] :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.