Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kortic


kortic
tag

Ha hozzák az eddigi szintet 12 MPx-en, már nyer rajta a felhasználó :)
Az előző cikknél a én elképzeléseim részletesebben olvashatóak

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#2) laci_csk


laci_csk
senior tag

Az Apple feltalalja a 12 mpx-es kamerat, ez szuper forradalmi ujjitas.
(nincs szukseg 8 mpx-nel nagyobb kamerara mondtak eddig, rajottek hogy azert megis, ezt csak ugy megjegyeznem)

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#3) no more válasza laci_csk (#2) üzenetére


no more
addikt

Ahogy 3.5 inchnél nagyobb kijelzőre sincs szükség, NFC-re sem, stb... ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#4) babkukta válasza laci_csk (#2) üzenetére


babkukta
senior tag

még a végén háború lesz, vigyázz.. :D Tudod, 4"nál nagyobb kijelzőre sincs szükség, meg 1 gigánál több ramra se, meg a 8 Mp is mindenre jó, meg 326 ppi-nél se kell több. Saját magát cáfolja meg mindig az Apple, de sz.rni bele, az emberek mindig elhiszik, amit mondd, és mindig követik. Félreértés ne essék, nagyon is jó hír az, h 12 Mp-es kamerát kap!!! Csak most akkor az jön, h ettől minek több, aztán jön majd 16 Mp, és az lesz a befutó. Csak az a gáz, h mindig az a jó, amit az Apple diktál, közben meg nem veszik észre, h egyébként az Apple meg a droid után megy

Üdvözlettel, Tibi

(#5) BoC1ka válasza laci_csk (#2) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Sima troll vagy. nem találnak fel semmit.

YNWA

(#6) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Huhu! Megint itt van minden szuperintelligens troll.

Az osszes altalatok leirt dolgokra, csak JÓ IDOBEN van szukseg. Ergo, 2007-ben a 3.5'-és iPhone is lapát volt. Ezzel mindent elmondtam. Ha értitek belátjátok hogy hulyeseget irtatok.

Amugy meg, mi a francnak irtok le SOROKAT, ha 1, nem hasznaljatok 2, nem is fogjatok 3, ide epito jellegu kritikat varunk.

(#7) Penguin95 válasza mazsi1911 (#6) üzenetére


Penguin95
senior tag

"3, ide epito jellegu kritikat varunk"

Nem, mert véleményt. Legyen az pozitív vagy negatív.

Ha ezzel nem fog romlani a képek minősége, akkor a Sony kezdhet gondolkozni azon, nekik miért nem megy.

(#8) babkukta válasza mazsi1911 (#6) üzenetére


babkukta
senior tag

"iPhone 6 Plus, 16GB, Silver" - azt látom be, h veled ilyen téren nem lehet vitázni. Jó időben? Már réges régen túl volt a piac a 4"on, amikor az Apple még mindig 4"on ragadt. Mi ebben a jó idő? Akkor azt vettétek, mert az volt. Ha most csak az 5,5" lenne, akkor azt vennétek, ugyanis kb nektek mind1, h mekkora a kijelző. Az 1 giga ramot is nem tudom már hány éve éltetitek, aztán csak leesett, h a droidnál itt a 3-4 giga, ami agyba-főbe vágja az 1 gigát iOS-on, és igen, lépni kell.
Nem azért lépnek, mert jó az időzítés, hanem mert nincs más választása. Az üzemidő viszont még mindig a béka segge alatt van!!!

Üdvözlettel, Tibi

(#9) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Csatlakozom. Nem kell itt hangulatot kelteni. (van az magától is). Anno meg a 8-as kamerával is siman az elmezonybe volt az Iphone!! Ugy hogy a tobbiek mar boven 10 felett jartak.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#10) legiaap


legiaap
nagyúr

Már itt az ideje végre 8 MP fölé menni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#11) Jaffa75 válasza Penguin95 (#7) üzenetére


Jaffa75
őstag

Sony részével teljesen egyetértek... :K nekem is az van (Z1C), nem rossz, de többet várnék!

Annyi mindenesetre érdekes, hogy amikor az Apple hoz ki valamit az trendi és úgy jó, de előtte meg a saját lovukat dicsérik! :U

Ha a kép minősége is jobb lesz, akkor mehetnének rögtön 20mpx-re is... :K

(#12) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Én még mindig meg lennék a 8 mpx-nél, ám ha tényleg marad a gyorsaság és a minőség akkor miért ne lehetne részletesebb a kép :U

Finn the human

(#13) mazsi1911 válasza babkukta (#8) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Jol irtad, veled nem akarok en sem vitazni.

(#14) Simi87 válasza babkukta (#8) üzenetére


Simi87
senior tag

Ennyi baromságot összehordani egy hsz.-ben nem semmi teljesítmény. Gratulálok.

(#15) kortic


kortic
tag

Az Apple az okostelefon-piacon manapság már trendkövető lett, annak ellenére, hogy ezt nem akarják beismerni. Az eddigi újításaik, fejlesztéseik tényleg nagy horderejűek voltak, de nem korszakalkotóak, ahogy azt állítják. Az elmúlt pár készüléknél viszont csak adagolták az újításokat (lásd méretnövelés, és a mostani kamerafelbontás-növelés) , meghagyják maguknak az esélyt, hogy évről-évre újra be tudják mutatni az eddigi legjobb iPhone-t. :DD
Ellentétben pl a Sony Z vonallal, kiemelve a 20 MPx kamerát: még most is hagy kívánnivalót (minőség és melegedés+leállás)

A vége kicsit Epül-troll lett, de a lényeget remélem érteni fogják a kolegák

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#16) BoC1ka válasza babkukta (#8) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Tipikus magyar mentalitás...azt nézni a másiknak milye van milye nincs. Mintha küldetésed lenne beszólni bármi Apple terméknél :D

15# Én tényleg nem értem ezt a követő-újító dolgot...egy dolog a tény, hogy mindenki apple akar lenni. (Mondom ezt úgy, hogy nekem nincs)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#17) Penguin95 válasza Jaffa75 (#11) üzenetére


Penguin95
senior tag

Bőven lenne mit javítani rajtuk azt hiszem. A Z-m nagyjából katasztrófa. Ellenben az SL-em ahhoz képest nagyon jó. Csak tudnám hogy csinálják ezt.

(#18) joey04


joey04
titán

A minőségen mindig lehet és kell is javítani, de önmagában a méretre koncentrálva szerintem 5mp az átlagos felhasználónak elég. Persze ez is biztos jobb képeket csinál majd mint az előd, de nem a magasabb mp szám miatt. Igazából a részleteit kéne tudni ennek a 12 megapixeles kamerának, hogy a felbontástól eltekintve milyen pluszt hozhat a mostani kamerához képest.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Jaffa75 válasza Penguin95 (#17) üzenetére


Jaffa75
őstag

vélhetően sw a probléma, nem magával az optikával van gond. :W csak tennék végre egyszer helyre! :D

(#20) no more válasza BoC1ka (#16) üzenetére


no more
addikt

Csak klónod van. ;] (bocsi, nem hagyhattam ki)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#21) BoC1ka válasza no more (#20) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Nem zavar :) Egy nagy 3gs klón külsőre :D

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#22) Tomcat


Tomcat
őstag

Nem kell ezen annyit agyalni, csupán próbálnak haladni a korral. Igaz hogy mindig egy kis lemaradásban vannak amit egyébként zseniálisan előnyként beállítva kommunikálnak a fogyasztók felé. :)
Én örülök neki mert ezzel a SONY is jól járhat és itt a lehetősége hogy bizonyítson.

Tomcat

(#23) mazsi1911 válasza no more (#20) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Latod! Lehet jó pofan is trollkodni, és (szerintem) ez senkit sem zavar. :) Viszont amikor jon ide egy mas fajta troll, aki csak idehány nehany sort, amiben durvan okorseget beszel, az tud iszonyu zavaro lenni.

(#24) Penguin95 válasza Jaffa75 (#19) üzenetére


Penguin95
senior tag

A szenzor jó, ezt látni lehet, ha az ember CM-et használ. A Sony egyszerűen nem tudja kihasználni a telefon adottságait.

(#25) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Remélem befér majd az OIS is. Sony szenzorok meg jók. Elég megnézni a note4 vagy az s6 ot. De eddig sem volt panasz a képminőségre.

(#26) henrik1 válasza Penguin95 (#7) üzenetére


henrik1
tag

mesélj már nekem, az milyen vélemény, h "húú, az Apple feltalálja a 8 MP-es kamerát"?

ez nem vélemény, hanem nettó faszság, és annak örökös szajkózása. ez az a szint, mintha minden aktuális Samsung hír alá beírná valaki, h "NA A SAMSUNG FELTALÁLJA AZ ANDROIDOT!!!!!!".

persze gondolom az is egy vélemény volna. :)

(#27) kpal


kpal
veterán

Az amennyit elkérnek érte már mikro a 6 megjelent abba kellet volna valami ütős cam. Ez az "S" mindig egy újabb rókabőr nagyon minimális változással.

(#28) babkukta válasza Simi87 (#14) üzenetére


babkukta
senior tag

ez aztán az indok!!! Hallgatlak mester, mondd, mit tudsz, amit én nem!!! :R Biztos tudod, miért nőtt a kijelző (droid miatt??). Biztos tudod, miért fog nőni a kamera felbontása (droid miatt???). Biztos tudod, miért fog nőni a ram (droid miatt??). Biztos tudod, miért mentek az álomhatár 326 ppi fölé (droid miatt??). De tényleg, szívesen meghallgatom, h mi indokolja ezt, flame-n kívűl

Szerk. természetesen nem várok elfogulatlan választ, de hátha megpróbálsz objektív dolgokkal érvelni

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#29) Penguin95 válasza henrik1 (#26) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ügyes vagy, ilyen mértékben kevesen tudják félreértelmezni mások írását. :C Mutasd meg, hol írtam azt, hogy a korábbi hsz.-ek nem trollkodások?

[ Szerkesztve ]

(#30) csadi0011


csadi0011
őstag

Csak en latom azt, hogy amit a sony beharangoztat technikai ujdonsagkent, azt kesobb az apple-nel bejelentik? Most ezekre a kamera dolgokra gondolok. A gyors fokuszalas meg a nagyobb fenyerzekenyseg. Mintha ezeket mar olvastam volna a sonytol kb fel eve. Es akkor az iphone aratja le a baberokat? A sony meg bele sem rakja a telefonjaba? Javitsatok ki, ha rosszul tudtam.

(#31) henrik1 válasza babkukta (#28) üzenetére


henrik1
tag

elárulom neked, h pl egy DSLR fényképezőgép a mobilos szenzorok pexelsűrűségével lazán hozhatná a 200MP-es felbontást. tudod, h ennek ellenére miért tartanak most 36MP-nél? azért, mert a jelenlegi technológiával a 200MP-es szenzor csinálna egy sok-sok képpontból álló, de legalább undorító minőségű fénylépet.

és ezt nem akarják.

szóval nagyon jól hangzik, h valakinek már 20MP-es szenzor van a telefonjában (a Nokiát ne vegyük ide, mert ott a szenzor mérete is sokkal nagyobb), de érdekes módon, a fotózást tekintve mégsem ezek a Sony készülékek vannak most az élbolyban (érdekes módon, egy i-vel kezdődő, és 6-tal végződő készülék pedig igen). sőt, ott vannak az olcsóbb kínai telefonok 13MP-es fényképezői, amivel aztán ha egy kicsit is sötétebb területre "nézel", akkor máris hófehérré válik a kék égbolt, tekintve, h kissé szűk dinamikatartományban működik.

nem mind arany, ami több, mint 8MP. :))

(#32) henrik1 válasza Penguin95 (#29) üzenetére


henrik1
tag

ja sorryka, felületesen olvastalak. :)

(#30): a Nikon nagy fotómasinái is Sony szenzorokkal működnek, és a Nikon is sok babért learat ezzel. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) laci_csk válasza BoC1ka (#5) üzenetére


laci_csk
senior tag

Koszonom.

Xperia XZ3

(#34) baladam86 válasza Penguin95 (#7) üzenetére


baladam86
aktív tag

Valahol itt MA-n olvastam régebben, azóta is a fejemben van, bár nem igazán hiszek az összeesküvés-elméletekben, DE: Mi van akkor, ha a Sony azért, hogy tőle vásároljon a legtöbb gyártó bevállalta azt, hogy a saját termékeiben kicsit lebutítja a kamera tudását? Gyanús, mert mikor kollégáim Z1 És Z2 kamerás képességeit összehasonlítottuk a Note 4-gyel, megdöbbentő, hogy a Note 4 mennyire el3,14csázza a Sony telefonok kameráit, ugye a Note 4-ben is Sony kamera van.
Üzleti szempontból megértem ezt a döntést, csak a másik oldalról ez azért ciki...

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#35) #06658560 válasza henrik1 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

"ott vannak az olcsóbb kínai telefonok 13MP-es fényképezői, amivel aztán ha egy kicsit is sötétebb területre "nézel", akkor máris hófehérré válik a kék égbolt, tekintve, h kissé szűk dinamikatartományban működik"

Valahogy az ilyen kínai Sony szenzoros telefonomnál nem tapasztaltam ezt ennyire komoly problémának. Cserébe nem lilult a képe sem.

(#36) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Remélem a megapixelnövekedés a szenzor méretének növekedésével együtt fog megtörténni, különben sok értelme nincs. És nagyobb apertúra is jöhetne.

(#37) laci_csk


laci_csk
senior tag

Nem trollkodaskeppen, csak azert mert sajat magam tapasztaltam es nagyon haragos lettem: az iphonok nem tudnak sztereoban folvenni hangot, hat nagyon elszomoritott, de gondolom hogy erre a valasz az, hogy nem is kell sztereoban folvenni a hangot, siman eleg a mono. Ezt talan sokan nem is tudjak. Mindenbol eleg a minimalis, csak az arazas, na az maximalis.
Ezek tenyek es nem velemenyek.
Nem trollkodok, csak leirtam a tapasztalatom es a velemenyem.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#38) Tomcat válasza henrik1 (#32) üzenetére


Tomcat
őstag

Abszolút off, de a valóság hogy a Nikon egy időben kizárólag SONY lapkákat használta. Pár éve már saját maga tervezi és gyártja a képérzékelőit nem bízza azt külső beszállítóra. Pl. D90-ben még SONY van, de a D7100-ben már a Nikon sajátja.

Tomcat

(#39) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Szépek vagytok mondhatom.. :D

Egyébként nem, az apple már régóta nem hoz semmi hű de friss dolgot a piacra.
Tényleg lépésenként haladnak, jól csinálják megvan a beszűkült látókörű vásárló körük és azok úgyis megveszik.

Sajnos elég sok almás készüléken végig rágtam magam.. Számomra közel se nyújtja azt amit egy Androidos csúcs készülék.
Az i6 kamerában tényleg jó, rendszerileg szintén szar.
A kamera interace pl nekem az egyik kedvencem.
Beállítások kicsit limitáltak de tűrhető.
Az, hogy a szenzor milyen lesz meg majd elválik.

Plusz nem, nem az apple készíti a legjobb a képeket.. Még ha a nokiát kihagyjuk akkor se.
De tényleg 6 a vége csak G-vel kezdődik és alaxy a közepe.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#40) Koda #1 válasza babkukta (#8) üzenetére


Koda #1
tag

Amikor kijött a Samu Note 1 és megvettem, mert láttam benne potenciált és valahogy éreztem, hogy a piac is a kijelzők növelése felé fog lépni, emlékszem elég sok ismerősöm kinevetett. :D Majd miután realizáltam magamba, hogy számomra akinek tényleg nagyon nagy keze van, az egykézzel használható méretkategória egy telefonba max, 14x7 cm. Túl sokat szenvedtem a Note-tal (és most nem terének ki a TW akkori irtózatosan irritáló hibáira.) netezni okés a méret, de filmet nézni már kicsi, akkor inkább ha mindenképpen nagy mobilitású eszközzel szeretném megtenni, inkább tablet, vagy max. ultrabook. (De a médiafogyasztásra, netezésre, Office szerkesztésre a tablet tökéletesen megfelel, igaz a doridos office verziók egy kalap sz***t sem érnek...) Erog érthető volt, hogy az apple is ment a trendel, amit a samu kezdett el erőltetni, és igazából a 18*9-es méretekig is elmászó teloknak konkrétan nem sok értelmét látom. Ez a tablet és telefon összemosása valahogy kicsit értelmetlen számomra. Egy kezes használatra a legjobb még mindig a 3,5"-4", (mert bizony néha még a i6 is megigényli a két kezet), de szerencsére ebből a méretből is van nagyon korrekt alternatíva az apple aktuális készülék portfóliójába nevezetesen az i5S ami 15%-al nyújt csak gyengébb single és multi score teljesítmény, a különbségek a GPU-nál kezdenek megjelenni. Ettől függetlenül a mai napig az i5, i5C és i5S mérete a legjobban használható szerintem. A RAM méretéről meg annyit, hogy iOS 7-ig tényleg bőven elég volt az 1 GB, iOS 8 alatt és az újabb alkalmazások miatt, már tényleg nem ártana a 2 GB RAM, de még így sem tapasztaltam, hogy szívtam volna miatta i6-nál, pedig elég HC szinten nyúzom.

(#41) s3nsitivity válasza Koda #1 (#40) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Multitasking nélkül jó, hogy elég. :D

Nekem elég nagy kezem van. Én 4.7" és alatta már nem vennék készüléket. Az 5" os készülékeket is simán tudom egy kézzel kezelni.
Fölötte már szükség van néha két kézre ez tény de számomra ez nem probléma, amúgy is jobban szeretek két kézzel írni pl :D
Cserébe akár csak egy cikket olvasni akár egy videót nézni akár csak játszani valamit sokkal élvezhetőbb

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#42) #67656192 válasza s3nsitivity (#41) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ez így igaz csak éppen hordani kényelmetlen.

(#43) s3nsitivity válasza #67656192 (#42) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Most egy OnePlus One-t használok, hordani nincs bajom vele, elfér a zsebemben. A volán mögött zavar csak egy kicsit, ha kocsiba ülök mindig ki kell venni a zsebemből, hogy ne idegesítsen :D

De pl volt Note 2-m.. azt pont a mérete miatt adtam el.. azt undorító volt hordani.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#44) munnergep válasza s3nsitivity (#41) üzenetére


munnergep
senior tag

Nekem a droidos multitask annyiban merül ki, hogy valami a háttérben szívja az akksit.
(Hozzáteszem, hogy a lollipop 'concurrent activities' megoldása viszont nagyon jó kitaláció, simán csillagos ötös.)

Más:
Nem lehetne egy ilyen topikot azzal kezdeni, hogy az iphone a legfos@bb de legalább a legdrágább telefon? Ennek örülnének a héterek, lájkolhatnák, így nem kell leírni a nagyszerű véleményüket és maradnának a trollkodás nélküli hozzászólások.

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#45) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Lehetne 5" vagy 5.2", tudom hogy nem valószínű de álmodozni lehet :))

(#46) henrik1 válasza Tomcat (#38) üzenetére


henrik1
tag

mintha a D800-ban Sony lenne, de lehet, h csak pont megegyezik vele a Nikon lapkája is.

(#39): Plusz nem, nem az apple készíti a legjobb a képeket..

őőőőő... ilyet ki állított? :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Tomi_Ohl válasza munnergep (#44) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Multitaszkingra amit írtál: LOL
Lájkolás: egyik legjobban hiányzó fícsör a fórumról.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#48) mazsi1911 válasza s3nsitivity (#41) üzenetére


mazsi1911
aktív tag

Hú, jól feldobtad a napomat, sokat mosolyogtam.

Nincs multitasking. Oké, tényleg nincs. És akkor mi van? Ugyanazt tudom csinálni mint az androidos keszulekeken? Igen.

Mindent elmondtam.

A technologia meg mi ki hogyan csinalja, SEMMIT SEM SZAMIT az userek 99%-nak. Mukodjon, és NE LEHESSEN ESZREVENNI! Nem erdekel, hogy az i8-as BMW-be hova folyik a benzin, meg hova megy az áram, ha teljesiti azt, amit a konkurencia nem tud. Itt, ez, azt jelenti, hogy androidon zabálja az akksit, iOS-en nem. Ugyanazt tudja? A felhasznalo szemszogebol igen.

szk: (a pelda rossz, mert vannak jobban teljesito autok, de a lenyeg ertheto)

[ Szerkesztve ]

(#49) s3nsitivity válasza mazsi1911 (#48) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Látszik nem értesz hozzá :N

Szokásos Apple biorobot :N

A válaszok sorba:
Nem, nem és nem :)
Ja és az iOS jobban zabálja :)

Mi az, hogy a konkurencia nem tud? :)
Mondj egy dolgot amit nem tud a droid de az alma igen.. ja, hogy ilyen nincs?
Fordítva viszont számtalan van.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#50) Touch-ko válasza babkukta (#28) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ez baromsag. Am beszallnek. Biztos tudod, hogy az Android QWERTY-re terveztek. Am megvaltoztattak alapjaiban a rendszert (iPhone miatt?)

Szoval szerintem felesleges ilyenekrol vitatkozni, mert az Apple mar akkor mobil eszkozoket gyartott amikor az Android platform meg nem is letezett..
Ergo a ki-kitol dolgot hanyagold inkabb hattertudas hianyaban.

A kamera felbontasa nem lenyeges annyira kepminoseget illetoen. Cseszheted a 40Mpixeles kameradat, ha az optika merete tuhegyni nagysagu. Vajon akkor a Nokia jobb kepet csinal mint a 18 Mpixeles EOS 1D?

Szerinted az S6 ultra brital felbontasa miatt a CPU hasznalat koszben gyengebben teljesit, mint az iPhone6 mert rengeteg pixelt kell megmozgatnia.
Ez kiahat az uzemidore is. En szemely szerint elegetett vagyok az iPhone 326 ppi-s kijelzojevel.

Mellesleg baromsagot irtal ismet, mert a 6 Plus 401 ppi-s kijelzot kapott. Sebaj..

A RAM 1GB es eleg jelenleg. Kesobbiekben uj feature miatt kapni fog tobbet.
Amugy maga az iOS is ugy van megtervezve, hogy ne egye meg a memoriat. Az Andoridos telefonoknal kell a rengeteg Gb az optimalizacio szinte teljes hianya miatt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.