Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na ez a nem semmi! :Y

⭐ Stella

(#2) dementor


dementor
senior tag

Brutál a gép de a képek tárolása nem egyszerű művelet és költség. Bár aki ilyet vesz ott nem nagyon számítanak a járulékos költségek.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#3) bteebi


bteebi
veterán

Te jó atyaisten :Y. Nem kis ugrás. Néhány (professzionális) területen lehet értelme, de még a negyede (30 MP) is rendkívül nagy felbontás. Nyilván nem gagyi objektívekkel demózták :). Persze a felbontás egy dolog önmagában, de a váz többi tulajdonsága legalább ennyire érdekes. 200 MB-os raw kép, OMG. WiFi-t, RAID0+1-et vajon tud? :DDD A leggyorsabb memóriakártyákkal is nagyjából 1 kép/s tempót tudhat...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) Ixion77


Ixion77
őstag

Mire jó ez amikor a legjobb kivetítők is max. 4K-sak? Biztos van olyan terület ahol szükséges az extra nagy felbontás - még akkor is ha valószínűleg a zaj is jelentősen növekszik - csak most nem jut eszembe melyik lehet az.

bteebi: Beledobnak egy M.2 ssd foglalatot, és meg van oldva. Azok az SSD-k már most is 1000MB/s feletti írási sebességeket tudnak PCIe protokollon.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5) hito


hito
nagyúr

Ez mikor jön mobilba? :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6) Klaus Duran válasza hito (#5) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Az iphone már most ilyen képet csinál. ;]
A Lumiám még jobbat. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#7) Mice_007


Mice_007
tag

" Ez azt is jelenti, hogy a normál objektívek kvázi makróként is funkcionálhatnak, mint például a bemutatón használt EF 24-70 mm F2.8L II USM."

Szuper! Ezek szerint elég lesz majd venni egy ilyen vázat meg egy nagylátószögű objektívet és meg van oldva minden átfogás, nagylátó, macro, tele :)) :DD

AIDA64.com

(#8) benike1999 válasza dementor (#2) üzenetére


benike1999
tag

Én úgy tudom (bár nem vagyok egyáltalán jártas a témában) hogy ilyen gépeknél SSD-t használnak a gyors irás, olvasás végett és hát a fájlok méret végett

(#9) tamasc válasza Ixion77 (#4) üzenetére


tamasc
csendes tag

pl. nyomtatás, vagy gépi feldolgozás. Esetleg anyajegyfényképezésnél is jól jöhet, ha a dokinak akarod átküldeni :)

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szerintem ekkora felbontásnak csak akkor van értelme, ha valaki a családi fotókat A1-es méretben akarja kinyomtatni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Szeretem az ilyen kerek számokat: 13248x8832 pixel... Ehhez képest gyerekesnek érzem, hogy a D3300-am pont 6000x4000 pixeles képet csinál. :DD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Valaki betársul?
Egy vese, fél tüdő, fél máj, egy szem, mit kell még eladni?

(#13) haxiboy


haxiboy
veterán

Nem rossz, nem rossz.
Gondolom több adattároló párhuzamos használata mellett a sebesség is jó. Egyszer az egyikre, majd a következő kép a másikra megy amíg az első nem végzett. Gondolom valami kegyetlen gyors memória kártya vagy SSD megy ezekbe. Bár a MPixel nem minden, de ehhez elég erős hardver kell :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) #06658560 válasza Ixion77 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Régen divatosak voltak a tapéta képek. Na arra ez tökéletes.

(#15) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Széép :Y

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#16) YM


YM
senior tag

Kellett már mint egy falat kenyér, mindig is a hangyák nemi életéről akartam óriásposztert a szobámba :U

Ugyanez medium formatban már mikroszkópként is működhetne, de mi lenne ha rátennénk egy mikroszkópra, úristen! :o

(#17) haxiboy válasza YM (#16) üzenetére


haxiboy
veterán

Látod az atomokat. :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#18) YM válasza tibaimp (#10) üzenetére


YM
senior tag

Nyílván családi fotózásra tervezték ezt a gépet, ki ne szeretné kitapétázni a Westend oldalát a nagymami 80. születésnapi képeivel :)

haxiboy főleg ha az atomok olyanok lennének, mint a gumilabda :)

[ Szerkesztve ]

(#19) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Tökéletes objektív teszter, vagyis inkább értékelő...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) Ijk


Ijk
nagyúr

Ez már inkább farokméregetés. Nincs olyan optika ami ilyen feloldást ad, valahol 60-nál lehet szerintem a legjobbak vége is.
Inkább jöttek volna egy konzumer középformátummal.
Vagy egy foveonhoz hasonló érzékelőt fejleszteni, én már unom a bayer-t. Lassan az utolsó szuszt is kipréselik ebből a technológiából.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) YM válasza Ijk (#20) üzenetére


YM
senior tag

Mintha ha Hasselblad nem tudna 200MP-t :DDD

Ja és biztos csak azért veszik meg, mert villogni akarnak. Semmire nem jó a 200MP.

Mára kiégtem.

[ Szerkesztve ]

(#22) Peat;)


Peat;)
veterán

Szerintem nem a képek mérete a gond, hanem a sebesség. Viszont a FF szenzor és a gép mérete a meglepő számomra, ezek nem űrtechnológiák. Meg akkor kisebb szenzorból is ki tudnának hozni többet. Idővel. Ha akarnák. De így könnyebb évente kiadni az új modelleket. ;]

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Inkább egy Hassy.

(#24) Ijk válasza YM (#21) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért veszik meg mert cmos és magas érzékenységen is használható a ccd-vel szemben.
Amúgy meg 50MP-es az csak pixel eltolással 200, tehát a semminél kicsit többre jó.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) _seth_ válasza benike1999 (#8) üzenetére


_seth_
veterán

Még eddig nem láttam ssd-s canon gépet, mást márkánál sem FF-ig bezárólag.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#26) Allien válasza YM (#21) üzenetére


Allien
veterán

A Hasselblad is FF? :F :N

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27) scarabaeus válasza tibaimp (#10) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Hm, megnéztem, ez A1-re 400 dpi, A0-ra 283 dpi, hát, igen)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Közelítsük meg más oldalról..
Egy jó fix objektívet, pár lencséből sokkal könnyebb és olcsóbb csinálni mint egy nagy átfogásút.

Veszel hozzá egy fasza fix 55mm-est és máris jó makróra meg tájképre egyaránt.. :D

Amúgy meg.. abból sose lehet baj, ha több infót tartalmaz a kép. Ha szükség van rá ha nincs... utófeldolgozásnál nincs olyan, hogy túl sok.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#29) Dilikutya válasza tibaimp (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Sanszos, hogy nem a hétvégi családi fotózók fogják elsősorban venni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#30) flash-


flash-
veterán

1000 megapixeltől még mindig messze van..
ugyanis a műszaki fotós gépek felbontása kb olyan..
[link]

bár elnézve a képeket nem hiszem hogy ha azokról a raklapokról, hengerekről a fotók egy fullframe géppel készültek volna, utólagos PS torzítás korrigálással, hogy ne lettek volna azok is hasonlóan "szép" képek...

de főleg üzleti okokból gyártották ez tény..
a megapixellel még mindig jobban el lehet adni egy gépet?!?
mint a nagy dinamikával, kis zajjal, stb...
akik nem belépő gépet szoktak venni, azok nagyrésze ugyanis tisztába van az utóbbi fogalmakkal..
bár az is lehet hogy könnyebb nagyobb megapixeles gépet gyártani, mint olyat aminek jobb a dinamikája, és kisebb a zaj sötét környezetben,stb..
nem tudom... nem értek hozzá..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31) tecsu válasza dementor (#2) üzenetére


tecsu
addikt

Itt a kompromisszum nem a költség, hanem az idő tekintetében áll fenn.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#32) haxiboy válasza tecsu (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem amúgy megoldható valami gyors rammal amibe pufferel aztán majd kiírja szépen. Csak ne merüljön le közben :-D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33) tecsu válasza flash- (#30) üzenetére


tecsu
addikt

"A werkfotók Canon EOS 500D-vázzal, Sigma EX DG 1.8/20 mm-es objektívvel készültek, valamint Nokia C5-03 mobiltelefonnal."
;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy valós, felhasználó számára is érezhető lépés a 36-40MP-es szenzorok világából:R. A mostani 42-50mp-hez képest még nem 2x-es a lineáris felbontás, de már majdnem, lényegesen nagyobb ugrás, mint a "dobjunkhozzá 3MP-t és majd veszik a vérpistikék, mint a reszeltsajtot".

Persze a "3mp-s kamuugrásokhoz" képest itt ténylegesen előjönnek az optikai kérdések: ennek kb 2.6mikronosak a pixelei, amihez 2.6/(1.22*lambda)~=f4-en kell csúcson teljesíteni az obinak, ez a 18-55-nek, 70-300-nak nem fog menni ;] . Amúgy a sony rx sorozat 1"-ra bezsúfolt pixelei kb 150milliónyian lennének, ha FF-re felméreteznénk a szenzort, nemigen hallottam még senkit sem az rx100ii-iii-iv képminősége miatt hisztizni - én is nagyon meg vagyok elégedve a iv-essel, iso100-on még dinamikában is pöccre ott van, ahol az e-pl5-öm.

Persze a megszokott FF=szuper szín+dinamika+ISO történet folytatásához lépni kéne egy másik irányba is, pl iso400-nál "sötétebben" végezzen még a szenzoron 4-16-64pixeles binninget (egy pixelként olvasson ki ennyit), ahogy 4-8k videóban is. Tudomtudom, utóbbihoz bele kéne gyömöszölni a vázba egy 44magos xeon munkaállomást:U.

#20: Ha amit a végére írtam, megcsinálják, akkor ez még sztem a 36*24mm-be belefér, pláne egy modernebb szenzortechnológiával (fuji-pana organic v hasonló, ami aktuális lesz mire ezek a vázak elkészülnek).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) YM válasza t72killer (#34) üzenetére


YM
senior tag

RX100-ról még senki nem hallottál hisztizni? :DDD

Ekkora crop faktorral olyan torzítása van a képnek, hogy a falnak megyek tőle. Ha meg kivasalja a JPG-et, úgy még rosszabb :DDD Nem akarod megvenni az enyémet? :D

(#36) t72killer válasza YM (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, sorry, ebben az évtizedben nem sok jpg-t lőttem :B . A színei tényleg nem a legjobbak raw-ban sem, de ennek semmi köze a pixelmérethez, az a7s is ilyen.

Torzítás (ugyebár ennek a crop faktorhoz semmi köze, sem a pixelmérethez): jogos, ez van, bár nem tudom, ki áll neki profi szinten épületfotózni egy zsebgéppel. Családi képeket, búvárvideókat (na, utóbbiban aztán van torzítás bőven) lőve a gépezettel - amire való - engem nem zavar.

PS: nekem elég egy kompakt gép, de nem hiszem, hogy lehetetlen lenne eladni, ha annyira szabadulni akarsz tőle.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) gmaci78


gmaci78
tag

Mondjuk megnézném, amikor valaki lő pár képet (több úgyse fér el a kártyán), majd rátölti a manapság annyira divatos laptopra, ami konkrétan csak azt tudja majd mondani a kép megnyitás/szerkesztésre, hogy: "nyekk" :DD

Geri

(#38) Dilikutya válasza gmaci78 (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Meglepődnél, milyen laptopok is vannak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) t72killer válasza gmaci78 (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naja, a képszerkesztés újra feliratkozik a gépigényes taskok közé:R. Egy normális progival, ami a GPU-t is használja, nem szabad, h gond legyen a megjelenítés. Feldolgozni persze inkább CPU-val szokás, egy nyaralás 3-400db-os (100GB?) végterméke már feladja a leckét...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) YM válasza t72killer (#36) üzenetére


YM
senior tag

Nem csak az épületeknél jön ki a torzítás, hanem portrénál és tájképnél is. Használsz erre valamilyen korrekciós effektet?

(#41) t72killer válasza YM (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lightroom autokorrigálja amennyire kell.

#42: na mondjuk ha az a wifi nem vmi csúcsszuper, zavarásmentes ac-s kapcsolat, akkor eltart egy darabig a fájltranszfer :DDD . Ilyen méretekkel új értelmet nyer az usb 3.1(genkettő természetesen).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) kigyi_23 válasza gmaci78 (#37) üzenetére


kigyi_23
addikt

Manapság annyira divatos laposok között vannak olyanok amik ezt megoldják nyekk nélkül is, nem csak a 70-80 ezres kategória létezik.
Amúgy ott van a wifi lehet tolni rajta akár folyamatosan, ha a gép és a hálózat bírja :D :D :D :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#43) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Telefotosoknak kifejezetten kapóra jönne ez a 120Mp. Pl én 300-as objektívvel próbálok madarat "lőni" és most gondolkodom még egy 2x telekonverteren. Ehhez már nem is kellene.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#44) kigyi_23 válasza vodkaboy22 (#43) üzenetére


kigyi_23
addikt

Így igaz, de én csak arra tudok gondolni mikor lesz ebből valami, mert akkor utánam dobnak gombokért egy 5D-t. Szóval én látok benne fantáziát nekem elég lenne a "régi elavult" gép :)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#45) Bici válasza vodkaboy22 (#43) üzenetére


Bici
félisten

Én azért kiváncsi lennék az érzékelő dinamikájára, és jel/zaj arányára.
Ezen kívül a teleobjektívek háttérelmosását nem lehet nagy felbontással korrigálni. Illetve még azért az is kérdéses, hogy milyen lencsével lehet éles képet lőni ekkora felbontásban.

Szóval, várjuk csak ki a teszteket! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#46) zetecR válasza tibaimp (#10) üzenetére


zetecR
addikt

A1 nem olyan nagy, most nyomtam egy Vegas-i hajnalt 280cm x 800cm-re.
Ott jó jönnek a megapixelek. :)

(#47) tibaimp válasza Dilikutya (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Sanszos, hogy nem a hétvégi családi fotózók fogják elsősorban venni. :)" -- igaz, csak egy rossz példa volt :)
de akkor is, nem nagyon tudok olyan területet ahol ekkora felbontásra lenne szükség. (Persze attól, hogy én nem tudok, még lehet)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#48) tibaimp válasza zetecR (#46) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na azt látod, elhiszem. Egyik legjobb barátom is kiadványszerkesztő, neki például jól jöhet (ill. a fotósuknak).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) tecsu válasza tibaimp (#48) üzenetére


tecsu
addikt

És mekkora kiadványt készít? :DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#50) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Azért mielőtt mindenki fennakad a feldolgozási igényen, ne felejtsük el, hogy pont a Canon vezette be az sRAW és mRAW üzemmódokat, amelyek leméretezett, de demozaikolt, RGB RAW fájlok, teljes szóhosszal és veszteségmentes tömörítéssel.

A 120 megapixelből 30 megapixeles sRAW jön ki, ami kvázi Foveon, minden pixele teljes értékű RGB. És a 60 megapixeles mRAW sem használhatatlan szerintem. Szóval ha egy gépet kell vinni (nem feltétlenül a fenti gépet, mert lesz ilyen felbontás majd haladó amatőr vázban is), akkor a családi fotóra mehet az sRAW, életed tájképére meg a natív 120 megapixel.

Egyébként a 80..90 megapixeles panorámáimat elég jól elkezelgeti a notebook, szóval annyira nem aggódnék.

A nagy felbontás egyéb lehetőségeket is megnyit: pl. a ML szerű váltottsoros expozíció a dinamikatartomány-növelés érdekében úgy alkalmazható, hogy óriási felbontású marad a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.