Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Miért kellett a rotort cserélni?
Jól értem, hogy az az elektronika 12V DC-ből 230V AC-t csinál?

(#2) KrAt


KrAt
veterán

Frankó írás, grat :)

#1: sztem azért, hogy csendesebb legyen :)

(#3) CsodaPOK válasza azbest (#1) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ez nekem sem tiszta hogy akkor most 12VDC-ből csinál 230V AC-t?
Gondolom nincs nagy teljesítményfelvétele, de azért PC tápra kötni számomra így is meredek. Főleg hogy nincs védőföld.

(#4) azbest válasza CsodaPOK (#3) üzenetére


azbest
félisten

a 12->230 azért nem feltétlen jelent nagy energiamennyiséget... mert ugye ott az amper is :D Szal ha belegondolsz a proci is megehet akár 100w ot és az is a táptól kapja.. a 100Wos izzó meg 230ról... ;)

Viszont a 230 az kis ampernél is megüt, mert nagyobb feszültség jobban szaladgál mint a kicsi. Szal nem hiszem hogy jó ötlet föld nélkül tapizni a házat így.

Erre példa volt fizika órán annó demonstráció:
230 -> pár voltra tekercsekkel áttranszformálva... 100as vasszög odatesz... vörös izzás.
Tanár kérdése: na ki akarja kipróbálni ugyanezt a kezével.. persze gondoltuk nem normális :D hát akkor ő.. odatette.. semmi... mert ugye az ember nem olyan jó vezető (lásd politikusaink :DDD ) mint a szög.

[ Szerkesztve ]

(#5) Smiko_ válasza CsodaPOK (#3) üzenetére


Smiko_
csendes tag

:)
Nincs ebben semmi meredek.Ez az áramkör konkrétan egy dc-ac átalakító,ismertebb nevén inverter.Nem túl nehéz házilag összedobni egyet, bár 2.5k nem volt sok érte.
Vegyük pl. hogy a pumpa 10W-os ami 230VACról húzott efektív árama kb.43mA.Mert ugyebár P=U*I.Ha ideálisnak tekintjük az átalakítót akkor pedig 12VDCről kb.830mA.De a valóságban az átalakító hatékonyságát figyelembe véve inkább kb. 1A.
Sztem nem rossz ha vkinek DC-s pumpája van mert ugye annak a fordulatszám szabályzásához elég egy buck átalakító, míg egy AC-shez egy komplett amplitúdó szabályzó kell.amit nagyságrendekkel nehezebb tervezni,építeni.
Juteszembe, földkérdés.Bár EHEIM pumpa még nem járt a kezemben amennyire én képekről le tudom sasolni a pumpa háza műanyag,csak fémből készült borítást szokás földelni.

[ Szerkesztve ]

(#6) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

grat nekem is a-data ramjaim vannak
és én csak eheim szivattyút vennék, mert az német :C és 3gari is van rá

a radiátorrol nem írtál semmit

[ Szerkesztve ]

(#7) shteer válasza azbest (#1) üzenetére


shteer
titán

nem kellett az egész rotort kicserélni, csak a lapátot

Smiko_ kolléga látom megmondta a frankót, én csak annyit tudtam róla, h a 12V DC-ből xV AC-t csinál ;)

..szerintem jónak tűnik

(#8) shteer válasza CsodaPOK (#3) üzenetére


shteer
titán

védőföld ott van a tápban, minek kellene a szivattyúra is? :)

KrenAtesz: :R

..szerintem jónak tűnik

(#9) shteer válasza MaSzKa (#6) üzenetére


shteer
titán

nekem már nincsenek a-data ramjaim :)) de nem nyertem sokat az újakkal sem

ha tehetném, vennék jobb szivattyút, de arra most nem akarok költeni
ha kiváncsi vagy a radiátorra, nézz be a blogtopikomba ;)

..szerintem jónak tűnik

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Mennyire ad szinusz jelet a cucc?

(#11) shteer válasza Smiko_ (#5) üzenetére


shteer
titán

műanyag az egész, gondolom csak meghibásodás esetére került bele a földelés - lehet emrülő üzemmódban is használni akváriumokban pl

érdekes, mert a hydor L20 szivattyún ilyen nincs, pedig az is 230V-os és szintén meríthető

..szerintem jónak tűnik

(#12) shteer válasza ftc (#10) üzenetére


shteer
titán

fogalmam sincs...

:B erre tudnom kellene a választ alapszintű fizikai ismeretekkel? :))

..szerintem jónak tűnik

(#13) Smiko_ válasza shteer (#11) üzenetére


Smiko_
csendes tag

Na nemtom, én nem látok benne földelést.Még nem találkoztam merülő pumpával amin lenne föld.
Álltalában Choosen Atman pumpákat használok, kapható belőlük kerámia tengelyes is.Eléggé vibrálnak,meg hangosak is kissé, de ha bekrepál nem kell kiadnom ertük 15e-nél többet.Haverom nemrég jött haza chicagóból,csak később jutott el az agyamig hogy tudtam volna vele hozatni Laing D5-öt kb. 40e-ért.Azóta is szidom magam érte. :W

(#14) Smiko_ válasza ftc (#10) üzenetére


Smiko_
csendes tag

Az inverterek eléggé eltérő jeleket adnak.pl. egy ellenállásos fogyasztónak ,fűtés,világítás megfelel egy negyszög alakú váltóáram is.De a motorok nem szívlelik ha nem adsz nekik többé, kevésbé sin alakú jelet.

(#15) Smiko_ válasza Smiko_ (#13) üzenetére


Smiko_
csendes tag

Csak, hogy ne értse félre valaki véletlenül: e=EUR.

(#16) ftc válasza Smiko_ (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

Ezért is kérdem...nekem azért nem kell magyarázni 7 éve elktromossággal szórakozok...

(#17) shteer válasza Smiko_ (#13) üzenetére


shteer
titán

ilyet akarsz venni 40-ért? vagy az vmi jobb revízió?

..szerintem jónak tűnik

(#18) Smiko_ válasza ftc (#16) üzenetére


Smiko_
csendes tag

Nem akartalak kiaoktatni félre ne érts!Csak nem tudtam róla hogy jártas vagy a témában.Egyszóval szerintem ha kicsit deformáltat is de sin-t ad.

(#19) Smiko_ válasza shteer (#17) üzenetére


Smiko_
csendes tag

Ilyet akartam,csak arra felé a Swiftech féle kiszerelésben kapható, de lényegileg ugyanez.

(#20) azbest válasza shteer (#8) üzenetére


azbest
félisten

Hát ahogy a képen látni, és ahogy írtad is, az eredeti 230as módban volt védőföld, csak csonkoltad.
Szerintem nem csak azért van föld, hogy házat földeljen (jelen eseteben műanyag lévén pláne nem), hanem ha vlaami gond lenne és szivárogna, akkor adott esetben ne téged válasszon a 230 hanem a földelés vezetékét, mivel a fémnek mégiscsak jobba vezetői képessége mint az embereké. (Bádogember for president :DDD )

Nameg attól hogy van a gépházon földelés még el tudom kézelni hogy a hűtőblokkok vagy esetleg szivárgó szivattyú majd szépen megráz meghibásodás esetén. Főleg ha közben a földelt házon van a másik kezed.

Viszont, olvastam valami érdekeset [link]
Szal elképzelhető hogy az invertált áram másképp viselkedik mint a hagyományos... szal lehet ráhibáztál hogy nem kell földelés. (Sőt akár az is lehet, hogy tilos). Valaki elektomosságban járatos tudhatja megmondani, hogy az invertert hogyan lehet alkalmazni.

(#21) shteer válasza azbest (#20) üzenetére


shteer
titán

aha, egyre gondoltunk kb :DDD a cikk melyik részére gondoltál pontosan? elég hosszú :B

és pl a fénycsövek inverteréhez sincs földelés

hozzá kell tenni a cikkemhez, hogy vhol az innovatek oldalán van egy leírás az átalakításról... azt megnéztem, de a linket már nem tudom és a kereső sem hozza be - a folyamat pedig lépésről lépésre megegyezik az általam közölttel

..szerintem jónak tűnik

(#22) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Grat! :C
Jó írás,éljen a barkácsolás (persze csak igényesen ;) )

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#23) Rob_Taylor válasza Smiko_ (#5) üzenetére


Rob_Taylor
tag

Szia!

"AC-shez egy komplett amplitúdó szabályzó kell.amit nagyságrendekkel nehezebb tervezni,építeni."

AC-shez, tehát váltóáramú motor fordulatszám szabályozásához nem frekvencia váltó kell ?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24) Kantorpe


Kantorpe
tag

En ugy tudtam, hogy ezeket kifejezetten nemszabad foldelni.

Ha valami baj van es lefoldeled, akkor lesz belolle igazi birkozogep.

Ps: Multkor kioktattak, hogy olyan mar nemigen van, hogy foldeles, null vedelem van, vagy valami hasonlo.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#25) MaSzKa válasza shteer (#9) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ez fazán nézki biztos sok munka volt :C

(#26) shteer válasza MaSzKa (#25) üzenetére


shteer
titán

kösz, nem mondom h nem :)

Nyugdíjas: :R

..szerintem jónak tűnik

(#27) Smiko_ válasza Rob_Taylor (#23) üzenetére


Smiko_
csendes tag

Motorok szabályzását több féle képen meg lehet oldani.Végül is attól függ milyen motorról van szó,de sztem ezt te is tudod.Nekem hasonló pumpáknál az amplitúdó csökkentése bejött.

(#28) mrdan206


mrdan206
tag

Jééé itt a pumpám amit vettem :D

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#29) DeadMen válasza MaSzKa (#6) üzenetére


DeadMen
tag

A Laing meg magyar,és bizonyítottam 5 év folyamatos működésre képes :DDD

(#30) brutaka válasza azbest (#1) üzenetére


brutaka
tag

shteer Ez igazán komoly, gratulálok! :R

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#31) vzs


vzs
tag

Szia, ilyen szivacsokat hol lehet venni? Mennyire csillapítja a hangot? Nem tartja bent a meleget?

(#32) hegeanabol


hegeanabol
aktív tag

Szép munka.

Gratulálok :R :R

Emailban keressetek ezek után akinek még van nálam dolga. Köszönöm. hegeanabol@freemail.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.