Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Huhh, nagyon kéne, de gondolom 150 ezer körül kezd nálunk, ami már nem valami jó.

(#3) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ezt most nem kapkodta el a SONY, az M4 már vagy 2 hónapja kinn van. :D

(#4) fornettisuti


fornettisuti
veterán

beazasra itt sem ervenyes a garancia ;)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#6) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Mintha csak a saját Honor 6-osom specifikációt látnám némi eltéréssel... :U

De kíváncsi leszek, milyen lesz a fogadtatása.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#7) p06 válasza fornettisuti (#4) üzenetére


p06
senior tag

Valamint a 30 perc víz alatti létezés is úgy értendő, hogy összesen ennyit bír ki a telefon víz alatt a pályafutása során.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) batman1235


batman1235
csendes tag

Már alig várom a tesztet, szerintem megvan a következő mobilom :C
szolgáltatóknál vajon elérhető lesz? :)

(#9) Francia91


Francia91
veterán

A Xenon vaku hianya megint elbizonytalanit... Pedig ha Xenon lenne az optika mellett, akkor komolyan erdekelne ez a keszulek, de igy szamomra felejtos...
Miert nem lehet egy ilyen normalisabb szenzor mellé Xenont tenni? :U

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#10) f(x)=exp(x) válasza batman1235 (#8) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Minden bizonnyal! :K

(#11) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ha jó a képminőség, nem melegszik a teló, és az ára is elfogadható, akkor eladó lesz a féléves, és még garanciás Z3 dualom :)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#12) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Ti is kijelzővel lefelé szoktátok tárolni az asztalon a telefonotokat, mint a csávó a videóban? :D

Minden szavam magánvélemény!

(#13) ghiottone válasza Sebhelyes (#3) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Épp ezt akartam kérdezni, hogy már eltelt 1 év és frissíteni kell a modellt? :DDD Úgy érzem akkor az M4 Aqua lehet nem kapja meg az "M"-et. :F

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Vajon mire lesz képes a z5???
Magasra tették a saját mércéjüket;)

(#15) batman1235 válasza f(x)=exp(x) (#10) üzenetére


batman1235
csendes tag

Köszi, Akkor jöjjön csk :DD
ilyen telefonok kellenek a Sonytól ha fel akarnak emelkedni.

(#16) Crafter32 válasza Májkülnájt (#14) üzenetére


Crafter32
őstag

Vmi aprósagot muszáj elcseszni az M5-ben, hogy a Z5 között legyen különbség. Gondolom árban is kb dupla lesz.

(#17) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ők legalább nem felejtették ki a memória bővíthetőséget és az FM rádiót.

valami

(#18) f(x)=exp(x) válasza Májkülnájt (#14) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

QHD, 4 GB RAM, min. 32 GB belső tárhely, Snapdragon 820.

(#19) darvinya


darvinya
titán

Nem lesz olcsó.
Szép meg jó is.

(#9) Francia91

Sokat fogyaszt a Xeon így ekkora méretben nem tudnák tartósra csinálni.
Lősz 10 képet és lemerült a telo, főleg lámpának használva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Ideje lesz a G2-t leváltani... erre a Sonyra. :))

(#21) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

A microSD nincs lefedve? van egy lyuk az oldalán ahol van a microSD, vagy a Micro USB nincs lefedve? :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#22) f(x)=exp(x) válasza Fr0z3n (#20) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Inkább ne! :D
Szvsz. a Sony úgyis elfog cseszni valamit...

(#23) h3lios


h3lios
addikt

Ezekkel a vizes promókkal a Sony szopatja meg legjobban a saját felhasználóit.
Hozzánk pont most hoztak vissza Z3 Compactot úgy, hogy víz alatt akartak vele fotózni, de végül beázott.
És akkor a felhasználó joggal kérdezi, hogy erre miért nincs garancia...

B-tag: H3lios#2825

(#24) eventus válasza h3lios (#23) üzenetére


eventus
veterán

Ismerős Z3 teloja is beazott, pedig figyelt minden fedelre.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#25) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Igazából ez hozza a mindenre elég szintet... Ha a z2-mből indulok ki...
ÁHHHHÁ!!!!!
Leesett, ez lesz a második generációs Xperia SP.... Szoftverileg lesz elrontva:///

(#26) Wapmester válasza Májkülnájt (#25) üzenetére


Wapmester
senior tag

szoftverileg biztosan nem lesz elrontva, mert 4.3 óta semmi gond sincs a szoftverrel, nem fagy nem szarakodik, a lollipop is ugyanígy el lett találva

(#27) glacious válasza darvinya (#19) üzenetére


glacious
addikt

Szerintem is kb. a z3 árában fogják adni, de teljesen műanyagnak tűnik.

(#28) TTommi válasza HoaryFox (#6) üzenetére


TTommi
aktív tag

Jó teló a Honor 6, de azért nagyon elnagyolt kijelentés ez a specifikációkra vonatkozóan! Úgy is mondhatnám, hogy nagyon sok más telóra is illenek ezek a specifikációk:)
Mindegy, ez elég jónak néz ki. Gyakorlatilag kiadták a Z2-t két jobb kamerával és kisebb kijelző átmérővel. Nem rossz. Ha nem melegszik túl, nem fog beázni. Szerintem a MTK SoC is jó választás, de kíváncsi vagyok az akku időre, mert a 2600 mAh-s aksi egy picit lehetett volna nagyobb is ehhez a kijelzőhöz.
Tényleg érdekes kérdés, hogy ezek után a Z5 mit fog tudni, ami megér 2 M5-öst:)
Jó lenne tudni, hogy a kamera kapott-e optikai képstabilizátort!

SXZ2 és SXZ5c

(#29) QbHead


QbHead
aktív tag

DSLR-nél még a leggyengébb obival is 0,25mp a fókusz a jobbakról nem is beszélve

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#30) Tomcat válasza Francia91 (#9) üzenetére


Tomcat
őstag

Sajnos azt kell hogy mondjam nem tartom valószínűnek hogy egyhamar láthatunk ismét xenon vakus telefont a közeljövőben. Ennek az egyik oka valóban a nagyobb áramfelvétel, míg a nehezebben kezelhető ok a telefonok manapság jellemző "extralapos" kivitele, vagyis nem férne el a helyszűke maitt a burokaton belül a vaku modul. Lehet hogy meg tudnák oldani egy kis kitüremkedéssel mint az N8 és a 808PV esetén láthattuk, de ez a megoldás a telefon dizájn egységét bontaná meg, így vélhetően a gyártók részéről kerülendő út. Nekem is nehéz volt megválni a xenon vakutól és belenyugodni a LED villanó kizárólagosságába, de idővel beláttam hogy nincs más lehetőség ha tovább szeretnék lépni telefon fronton. A vaku nagyon jó megoldás alacsony megvilágítás esetén derítésre állóképek esetén, a LED lámpa meg sötétben videozáskor jön jól. A legjobb megoldás persze a kettő kombinációja lenne egy készülékben, de kérdéses hogy egy manapság jellemző 5-6 mm "vastag" telefonba hogyan tudnák fizikailag belevarázsolni. :U

Aki hozzám hasonlóan fotózni is szeret a telefonjaival inkább örüljön hogy a SONY továbbra is megadja a felhasználóknak kivehető (és szabadon manipulálható) mSD bővítés lehetőségét. Én ennek tudok igazán örülni. :)

Tomcat

(#31) #16514048 válasza glacious (#27) üzenetére


#16514048
törölt tag

Nem lesz ez annyira drága szerintem. M4 Aqua-nak ~90k-s árat jósoltak megjelenés előtt, itthon, Sony Centerben 100k lett végül, de például az Expansys már a megjelenéskor is 87 körül adta, gyári garival.

Itt 360 eurós árról beszélnek, szerintem itthon is beszerezhető lesz 120k alatt.

(#32) ROBOTER válasza QbHead (#29) üzenetére


ROBOTER
addikt

A hír pontosan arról szól, hogy hibrid az AF, valószínűleg ezen az érzékelőn is vannak fáziskülönbség-érzékelésre (PDAF) alkalmas pixelek. A DSLR-ek az önálló PDAF érzékelő, a gyorsabb MILC-ek pedig a fentihez hasonló integrált PDAF miatt gyorsak.

Egyébként a nem belső motoros (vázról hajtott) AF-es régebbi DLSR kitobik nem fókuszálnak ennyi idő alatt.

(#33) expander


expander
senior tag

Az Xperia M5 vonzereje lehet még a 2600 mAh kapacitású akkumulátor

??? ez aztan a vonzero !

(#34) #65577472 válasza TTommi (#28) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nincs benne OIS.

(#35) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ebben milyen gpu lesz ?
PoverVR 6200 ?

(#36) joey04


joey04
titán

mtk, arany szín, van itt minden kérem. :R
még a kamu vízállóság is is maradt, már csak a szokásosan magas ár hiányzik. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) Quasi_modo válasza darvinya (#19) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem fogyaszt vészesen sokat a xenon.
Nem lehet lámpának használni.
Elég tartós is.

valami

(#38) #65577472 válasza ADAM1337 (#35) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, PowerVR G6200

(#39) ADAM1337 válasza #65577472 (#38) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kár, érte ahogy olvastam az entry level gpu.
Amúgy jónak tűnik.

(#40) KYZRR válasza darvinya (#19) üzenetére


KYZRR
őstag

Főleg, hogy a Xenont nem is lehet lámpaként használni..

You can only die once, make sure it is worth it...

(#41) TTommi válasza #65577472 (#34) üzenetére


TTommi
aktív tag

Akkor nem sok jót várhatunk a kamerától! De ne legyen igazam:)

SXZ2 és SXZ5c

(#42) moleculez


moleculez
veterán

Több újítás ban benne az állítólagos flagshipben. (Z3+) meglatjuk mit tud, lehet most kezdi el összeszedni magát a Sony?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) ADAM1337 válasza moleculez (#42) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó hogy már MTK-t is rak a telefonjaiba.
Bár inkább 6752-vel jönne, úgy elég meredek ajánlat lenne, és legalább minőségi is.

[ Szerkesztve ]

(#44) Csari93 válasza ADAM1337 (#43) üzenetére


Csari93
aktív tag

Miért? Lehet, hogy le vagyok maradva, de pont most néztem utána, és úgy látom, hogy még ez a SOC is olyan új, hogy nemigen van róla benchmark sem, csak a Meizunak, amit kb egy hónapja adtak ki.
Tök friss SoC, 8x2.0 GHz, mire nem lehet elég?

Mellesleg örülök az MTK-nak, jó lenne ha adna egy kis versenyt a Qualcommnak.

Csak azon gondolkozom én is, hogy ha ez ilyen jó, melyik tulajdonsága miatt lesz mégis rosszabb választás, mint egy Z szériás mobil.

Ui: amúgy most néztem, milyen elgondolás alapján került a vaku ilyen messze a kamerától? Csak hátránya van.

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/csari

(#45) darvinya válasza Quasi_modo (#37) üzenetére


darvinya
titán

Pedig min. 100mA -t lazán felvesz.
2600mAh aksival már igencsak húzós lenne.

és (#40) TcK_Marco

Tudom, hogy nem lehet, csak mint felvetésként írtam.

(#30) Tomcat

Van olyan Xeon ami beférne, de az harapna az aksiból és alig adna több fényt, mint power LED ami most van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46) ROBOTER válasza darvinya (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mi vesz fel 100mA-t?

A Xenon cső egy kondenzátorban tárolt energiát használ fel, amikor a harmadik elektródájára nagyfeszültséget adnak. Ekkor villan. A kondenzátornak van egy töltőelektronikája, ami csak a töltés idejéig vesz fel áramot.

A mérete és a körülményessége miatt mellőzik, nem a fogyasztása miatt. Egy vaku "világít" néhány ezredmásodpercig, ez napi 100 vakus kép esetén is egy másodperc. A LED sem fogyaszt sokat vakuként.

A lámpaként való használat a kritikus a LED-nél.

"Van olyan Xeon ami beférne, de az harapna az aksiból és alig adna több fényt, mint power LED ami most van."

Először csak azt hittem elütés, de látom, hogy következetesen Xeonnak írod. Az egy processzor, az biztosan rohadt sokat fogyasztana a mobilban.

Nem a teljesítménye miatt jó a Xenon, hanem a spektruma miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47) leslien


leslien
nagyúr

kérdés h ha az EU ból hozom be akkor lesz itthon gari?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#48) Quasi_modo válasza darvinya (#45) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Volt xenonos mobilom nem egy. Jóval kisebb akkukkal szerelve. Úgy hogy tudom mennyit lehet villogtatni egy xenonnal.
Ne felejtsd el, hogy bármennyit is vesz fel, csak rövid ideig teszi. Úgy hogy ettől nyugodtan csinálhatnának xenonos mobilokat.

valami

(#49) Francia91 válasza darvinya (#19) üzenetére


Francia91
veterán

Az N8-asom 2 napot bosegesen kibir Xenon vakut hasznalva, az eredeti 5 eves 1200 mAh-s akkujaval... Xenont pedig nem tudsz lampakent hasznalni :)
Hulyeseg, hogy tobbet fogyaszt! ;)

(#30) Tomcat:
Igen, en is erre jottem ra, hogy a merete miatt mellozik a Xenont. En nem valok meg a Xenon-tol, ha nem adnak ki egy normalis Xenonos telefont karacsonyig, akkor jon egy Lumia 1020-as az N8-asom es az N82-esem mellé

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#50) Sebhelyes válasza Tomcat (#30) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Voltak szuperkondenzátorrol hajtott LED-es villanók, amik kombinálták a xenon fényerejét a LED kompaktságával, de nem terjedtek el a csúcsmodellekben sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.