Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elektro


elektro
aktív tag

szia

a power dvd nem játsza le a filmet(asztaliba megy), ha tud valaki lehetséges okot légyszi írjon

(#2) neduddki válasza elektro (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mediaplayerclassik es a vlc mit nyilatkozik rola????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) erdoke válasza elektro (#1) üzenetére


erdoke
titán

Sokat megtudtunk a filmről és a jelenségről is. Örülünk, hogy segíthetünk. ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#4) elektro válasza erdoke (#3) üzenetére


elektro
aktív tag

rajta vagyok a dolgon ,csak nem nekem van a probléma és közben konzultálok az illetékessel is

(#5) neduddki válasza erdoke (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Egy esmeros hozott egy dvd-t ami szintugy ezeket a tuneteket prezentalta, de mivel szar film vot nem nagyon izgattam magam:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) elektro válasza neduddki (#2) üzenetére


elektro
aktív tag

A Power DVD csak úgy játsza le, hogyha jelenetválasztással kezd,és a media playerben meg nincs hang

(#7) erdoke válasza elektro (#4) üzenetére


erdoke
titán

Dobjátok föl az ingyenes Mark's DVD Tray Player 1.99A-t, és ha elindul a film, nyomjatok F12-t. Ha nem indul el, akkor a hibaüzenet lehet érdekes.

A legjobb aláírás a héten

(#8) elektro válasza neduddki (#5) üzenetére


elektro
aktív tag

az a baj,hogy ez egy nagyon jó film,azért kellene a megoldás
(kiképzőtábor - John Travolta,Samuel L. Jackson)

[Szerkesztve]

(#9) neduddki válasza elektro (#8) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

#2?????????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

na suxxol a Power DVD. Eddig műxött jól, mondjuk régen néztem már vele DVD-t. Most próbáltam DVD-t lejátszani, aztán sima .avi-t, de mindig ezt a hibaüzenetet lökte ki: ''DVD-Video playback graph building failed''

Nem tudom mi a problemo, arra gyanakszom, hogy a TV tuner kártya szoftvere pakolt fel valamit, amivel ütközés lépett fel.

Ha valakinek van ötlete, just help plz! :)

(#11) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

UPPsza!

Túl késő van? Próbálkozzak máskor? :))

(#12) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

UP!

(#13) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

UP!

Még mindig áll a probléma...

(#14) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

egy elkeseredett esti UP...

(#15) #72042496


#72042496
törölt tag

Hello!

Power DVD 6.0 Deluxe-al akad problémám. Beteszem a DVD lemezt (eredeti és nem karcos), elinditom, kb. két percig megy szépen, majd másodpercekre leáll, hang elmegy, utána a lejátszás akadozva folytatódik. (A hangot SPDIF-en küldöm ki..)

A program a teszt részében 14-15 fps-t mutat. (Amikor ilyen szinpompás izét látni a képernyőn, sokszor egymás után, és mindig valami mást tesztel, pl.: YUKK, vagy, nem tudom mit, ezt csak hasból irtam :) )

Miért van ez igy? Ha jól tudom a Power DVD, belső codec-et használ, az pedig csak nem hibázik. (Külön codec-et nem is tettem fel.) Ami furcsa, hogy a Windows Media Player-el simán mennek a lemezek, csak azt nem szeretem, mert beindul az egér, alul-felül beugranak azok a csikok, fúj, nem jó az! :)

Ha DMA kiosztás zavarja, azt hol lehet állitani?

(#16) X@b3e


X@b3e
addikt

Nálam a Power DVD egyszerű újratelepítése megoldotta a ''le nem játszási'' bugot.

Nekem az lenne a gondom, hogy ha HDD-ről nézek DVD filmet, 6 csatornán kíválóan szól a hang. Viszont ha lemzről nézném, akad a kép és a hangok, nem játsza le rendesen, csak ha visszaállítom 2 csatornára a hangot. A DVD természetesen DMA módban van és a legfrisebb NForce driverek is telepítve vannak.
Ez vajon mitől lehet ??

UI: WinDVD detto ezt produkálja.. :O

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17) X@b3e válasza X@b3e (#16) üzenetére


X@b3e
addikt

Up !

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#18) X@b3e válasza X@b3e (#16) üzenetére


X@b3e
addikt

:O

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19) Fauszt válasza X@b3e (#16) üzenetére


Fauszt
senior tag

más lemezzel is próbáltad már? Azért én csinálnék egy dvd-speed tesztet...

(#20) X@b3e válasza Fauszt (#19) üzenetére


X@b3e
addikt

Minden DVD-lemeznél ezt csinálja, bármit teszek bele..

Nero DVD speed eredmények :
Sebesség: Átlagos 6.30x, indítás: 3.50x, vége: 8.42x
Keresési idő: Véletlenszerű: 128ms, 1/3: 157ms, teljes: 306ms
CPU használat : 1x: 7%, 2x: 13%, 4x: 23%, 8x: 50%
Interfész: Burst átvitel, 25 Mb/sec
Típus: CAV

Jah, amúgy Pioneer 107, 1.21 FW

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#21) X@b3e


X@b3e
addikt

:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#22) X@b3e


X@b3e
addikt

#16 ?!? Csak nekem okoz ilyet?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#23) X@b3e


X@b3e
addikt

#16:F UPpp

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24) #72042496 válasza X@b3e (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem éppen ez a baj! Mindent kipróbálva, végső kétségbeesésemben leszedtem az nForce ATA vezérlőjét, most simán megy minden!
Meglepő, de a Windows vezérlőjével pöpecül lejátsza az összes lemezemet! :C

(#25) X@b3e válasza #72042496 (#24) üzenetére


X@b3e
addikt

Jól hangzik, ezt kipórblálom :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#26) Frenky89


Frenky89
őstag

Valamilyen filmet akarok elindítani ( VOB formátumúak ) és a PowerDVD 5.0 ezt írja ki: ''DVD-Video playback graph building failed.'' Mi lehet a baja ezekkel a filmekkel? Már próbáltam a BSplayer is de az se tudja megnyitni őket. A Winamp meg a Media Player nme játssz le ilyen fájlokat. :O

(#27) Fauszt válasza Frenky89 (#26) üzenetére


Fauszt
senior tag

Nem lehet hogy hibás az a vob? Próbáltad már más vobokkal is? Esetleg media player classic, és ugye codec(pack)-ek nincsenek fent?

(#28) Frenky89 válasza Fauszt (#27) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem hiszem, hogy hibásak lennének mert havernak is megvannak és nála műkszik. Van ahol 4 féleképpen van meg ugyanaz és nem hajlandó elindítani.:F Vannak hozzá valami IFO meg BOP fájlok azok micsodák? Media Player Classic-ot még nem próbáltam és tudomásom szerint nincsenek fönt a codec pack-ek.

[Szerkesztve]

(#29) Fauszt válasza Frenky89 (#28) üzenetére


Fauszt
senior tag

IFO: információs fájlok, a BOP szerintem BUP, amik meg backup fájlok az ifokról. Nos ezek ha szépen megvannak mind a vobokkal egy könyvtárban, akkor próbáld meg úgy lejátszani, hogy a könyvtárat add meg a powerdvd-nek, mint a dvd-videokat tartalmazó könyvtárat. Hogyhogy nem tudod milyen codecek vannak fenn? :O. Ja és mi az hogy 4-féleképpen megvan ugyanez? Bitre ugyanazok a fájlok mert akkor nem sokra mesz veluk

(#30) Frenky89 válasza Fauszt (#29) üzenetére


Frenky89
őstag

Bitre azonos fájlok csak addig nem akartam a felesleget kidobálni amíg nem tudtam, hogy melyik indul el és melyik nem.
Ez az eggyütt megadós dolog sem műkszik, de a Media Player Classic 6.4.8.3 bevált.:DD

[Szerkesztve]

(#31) Frenky89


Frenky89
őstag

Mire jó a Media Player Classic-ban a File.../Open file... menüben a Dub... menü?

(#32) Fauszt válasza Frenky89 (#31) üzenetére


Fauszt
senior tag

külön hangfájlt adhatsz meg a video mellé

(#33) Frenky89 válasza Fauszt (#32) üzenetére


Frenky89
őstag

Jupííííí :))

Kössz!

[Szerkesztve]

(#34) X@b3e válasza #72042496 (#24) üzenetére


X@b3e
addikt

És műxik... Windows gyári driver RULA! :))

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#35) Pickman


Pickman
csendes tag

Sziasztok!
Új dvd lejátszót vettem és a Power DVD-n nem tudja a DMA-t engedélyezni.
Upgrade-elnem kéne a Power DVD-met?
A jelenlegi felállás:
PowerDVD Version 4.0
Pioneer DVD-RW DVR-109 16X

Válaszokat előre is köszönöm!

(#36) Fauszt válasza Pickman (#35) üzenetére


Fauszt
senior tag

Új dvd lejátszót vettem és a Power DVD-n nem tudja a DMA-t engedélyezni.

ezt pontosan hogy érted?

(#37) Pickman


Pickman
csendes tag

Úgy hogy a Power DVD 4.0-ban van egy olyan ablak hogy enable DMA. (Gondolom én Direct Memory Access) és miután kiválasztottam, -és újraindítottam a gépet- a PowerDVD-be azt írja a DMA engedéslezés nem sikerült. Az sem kizárt hogy a DVD írónak kellene egy jobb driver (windows 2000-t telepítettem service pack nélkül.).

Ha a filmet DA nélkül játszom le pattogás hallatszik a hangban lejátzsáskor.

(#38) Fauszt válasza Pickman (#37) üzenetére


Fauszt
senior tag

eszközkezelőben mi a helyzet? Ott engedélyezve van?

(#39) Pickman


Pickman
csendes tag

Jó kérdés!
Ha hazamegyek megnézem.
Ott lehet enedélyezni vagy tiltani?
(Bocs, egy kicsit tapasztalatlan vagyok e téren, és most nem tudom megnézni, mert itt linuxom van.)

[Szerkesztve]

(#40) Fauszt válasza Pickman (#39) üzenetére


Fauszt
senior tag

Igen, de biosban is engedélyezni kell!

(#41) Pickman


Pickman
csendes tag

Kösz az eddigi segítséged!
Rájöttem hogy a DVD rom egyszerűen lassú, és ezért akad a hang! Mi lehet az oka? Elavult Driver? Vagy tényleg a DMA nincs beállítva a bioszban? Sajna a bioszban nem találtam hol kéne beállítani. Az alaplapom ABIT NF7.

(#42) Fauszt válasza Pickman (#41) üzenetére


Fauszt
senior tag

Valószínűleg nincs dma módban. Nézd már meg a következőt. Tedd be a lemezt, indítsd el a nero cd-dvd speed-et és indíts el egy cpu tesztet (F5), majd közöld az eredményeket.:D

(#43) Pickman


Pickman
csendes tag

Köszi, de nem a Power DVD-vel van gond. Időközben rájöttem hogy az egész DVD meghajtó nem DMA módban működik. Még egy sima másolás is iszonyú lassú.
Sajnos ez SW kérdése. Azt a fülest kaptam hogy valahofy a windows-ban kellene a DMA módot engedélyeznem. Sajna nem igazán tudom hogy. Vagy valami driver hiányzik? Melyik fórumban kéne ezt megkérdeznem?


(#44) Fauszt válasza Pickman (#43) üzenetére


Fauszt
senior tag

Persze, hogy nem a powerdvd-vel, erről beszéltem én is! :Y Endedélyezd biosban a dma-t, (ha még nem tetted volna meg, rakd fel az alaplapi drivereket), engedélyezd az eszközkezelőben a dma-t. :Y
Milyen alaplapod van milyen chipset-tel?

(#45) Pickman válasza Fauszt (#44) üzenetére


Pickman
csendes tag

kedves Fauszt:

Hálistennek megoldódott a DMA beállítási gondom.
A BIOS-ban egyszerűen nem lehet engedélyezni/tiltani a DMA-t. (ABIT NF7-S2-nél egyszerűen nincs ilyen a Chipset features alatt). Gondolom azért mert az Op rendszer kezeli magától a dolgot. Tegnap miután a windows-ban engedélyeztem a DMA-t a Power DVD-m még mindíg sajnálkozott, hogy nem lehet engedélyezni a DMA-t ennek ellenére -és ez az amit elfelejtettem leellenőrizni- DMA-ban működik a dolog hisz a DVD-t mostmár le tudom játszani, tehát a window eszközleíró mutatja a helyes állapotot. Vaószínű a POWER DVD meg a BIOS-t kérdezte le, ami -gondolom- nem tudott nyilatkozni DMA-ról.

Lehet hogy megint hülyeséget mondok, de egyenlőre más magyarázatot nem tudok.

Köszönöm a segítséget!

(Most vettem csak észre hogy a cd íróval javasoltál nekem egy diagnosztikát lefuttatni. Nem rossz ötlet, meg is próbálom, így utólag is tanulságos lehet.)

(#46) peti2


peti2
csendes tag

sziasztok!
lenne egy kérdésem.Megkaptam 1 queen koncert dvd-t.Amíg a dvd menüben vagyok,addig van hang,de amikor el akarom indítani a koncertet,rögtön nnincs hang.Mondták már nekem,hogy codec probléma,én nem tudom.Szerintetek mit csináljak?
pls segítsetek,mert nagyon fontos lenne

(#47) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ave...
Volna egy gondom az asztali Pc-men valmaiért szaggatnak a filmek, lejátszás közben.
Nem nagypon de néha egy pillanatra megtorpan a film és tovább megyen, mint vinyóról mint dvd romról....és nem nagyon tudom hogy miért?!?!

Ugyanaz a film a laptopban tökéletesen lejátszható, vagyis akármelyik filmet rakom be az asztali pc-m be...nem jó most...:F:F

Szerintetek mi lehet a gond?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#48) Vangelis válasza Vangelis (#47) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Esetleg egy up

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#49) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Hát ismét nem lettem okosabb:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50) Fauszt válasza Vangelis (#47) üzenetére


Fauszt
senior tag

szerintem codec. Próbáltad más lejátszóval is? Van fenn valami codecpack? Processzorhasználat mit mutat lejátszás közben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.