Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A sorozat 2011-ben indult az amerikai CBS csatornán.

Létezik egy Gép.

Egy Gép, amely a város, és a világ lakóinak minden telefonhívását, internetes tevékenységét lehallgatja, minden biztonsági kamera képét figyeli, zárt adatbázisokhoz fér hozzá, a befutott információkat elemzi, terrorveszély után kutatva.
A Gép a kormánynak szolgáltat információt, hogy a terrorcselekményeket megelőzhessék még azok bekövetkezte előtt.
Azonban van, ami nem érdekli a kormányt: bűncselekmények, melyek elkövetői-elszenvedői nem terroristák, csupán saját polgárai, hétköznapi emberek.
Egy, a Gépbe épített backdoor miatt azonban nem csak a kormány kap számokat a géptől.

A Gép tervezője, Harold Finch [Michael Emerson] a saját kezébe veszi az irrelevánsnak titulált emberek sorsát, és csapatot épít egy lecsúszófélben lévő ex-CIA műveletis segítségével (John Reese [Jim Caviezel]), hogy megakadályozza a Gép által előre jelzett, ám irreleváns bűncselekményeket.
A Gép minden esetben egy számmal azonosítja a célszemélyt - de nem közli, hogy ő az elkövető, vagy az áldozat lesz.

A sorozat nagyon jól bánik a feszültséggel, remek történetvezetéssel bír, és a szereplők közötti interakciók rendkívül jól kidolgozottak, a zenék remek keretet adnak az epizódoknak, és, bár közel sem vígjáték, a helyzetkomikum (jellemzően a karakterek interakcióira építve) fel-feltűnik.

IMDB - leírás:
"A billionaire software-genius named Harold Finch creates a Machine for the government that is designed to detect acts of terror before they can happen, by monitoring the entire world through every cell-phone, email and surveillance camera. Finch discovered that the machine sees everything, potential terrorist acts and violent crimes that involve ordinary people. When the government considered violent crimes between normal people "irrelevant", Finch built a back door into the system that gives him the social security number of a person involved in a future violent crime so he could act. Partnered with John Reese, an ex-CIA agent, the two work in secret to prevent violent crimes before they can happen. Eventually their activities lead to being hunted by the New York Police Department, CIA Agents in pursuit of Reese who was listed as dead, a computer hacker named Root who wants access to the Machine, and government officials who want to keep all knowledge of the Machine a complete secret."

(#2) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Csodálkoztam, hogy ennek az igencsak jó kis cuccnak még nincs topikja - utólagos engedelmetekkel csináltam egyet.

(#3) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#2) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Egyik kedvenc sorozatom. Most néztem meg a 4/12-ik részt.

Jó ötlet volt a topik. :C

(#4) FoxiestFox válasza Eliot Anders (#3) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Már azt hittem, senki sem nézi itthon. :)
A 4/11 és a 4/12 a sorozat eddigi két legjobb része, jaja. Főleg a 11, azt megnéztem vagy ötször. :D
A 4/14 már eléggé leült, de az évad utolsó 1-2 részében biztos kapunk az arcunkba... ;]

(#5) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#4) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Én feliratosan nézem, szóval a fordítókhoz igazodok. Most fogom majd nézni a 14-ik részt, elvileg hétfőn. Örülök, hogy él Shaw. ;)
De más még nem talált ide vagy tényleg csak ketten nézzük? :DDD

(#6) FoxiestFox válasza Eliot Anders (#5) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én angol felirattal nézem, mert hallás után még nincs minden meg, de ami késik, eljön. :D
Úgy tűnik, ennek a sorozatnak még nincs itteni tábora, bezzeg a kommersz zombisnak van... :(

(#7) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

A sorozatos fórumot olvasva kerestem rá, hogy lehet van ilyen is. :)

A zombisat is nézem de tény, hogy ennek a témája, sokkal jobban érdekel.

(#8) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Tékában elérhető már a 15-ik rész is de még nincs felíratom a 14-hez sem. Már nagyon várom. :Y

(#9) Rimuru


Rimuru
veterán

Beköszönök mert most láttam meg a topicot. :) E14-et még én se láttam, csak végigpörgettem és unalmasnak tűnt. Bár a 13 is olyan volt hogy abban a tudatban voltam hogy láttam közben meg majdnem elfelejtettem megnézni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#10) FoxiestFox válasza Rimuru (#9) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A legfrissebbet még én sem láttam, nem voltam rendes netnél, hogy le tudjam szedni.

(#11) Rimuru válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


Rimuru
veterán

Végigpörgettem ma az elmaradt részeket, a múltheti után a mostani az jó kis rész volt. Halad a fő történet szál is, ha így haladnak nem tudom mit fognak kitalálni a végére.

Vigyázat, csalok!

(#12) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, frissültem én is.

Páran át fognak állni, kíváncsi leszek, kik. Control szerintem 80%, Claire 100%, és szerintem Grice is szerepet fog kapni a mi oldalunkon... Elias is feltűnhet még simán... én örülnék neki, bár Scarface hiányzik nagyon mellőle.
Arra is kíváncsi vagyok, Greer karakterét árnyalják-e még, nekem kedvemre való volt, amit eddig megtudtunk róla. Jéghideg a fickó, jobb lenne többet látni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#13) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#12) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Claire neve láttan kereső barátomhoz fordultam. Eszembe nem jutott volna, hogy ki az. :(

(#14) FoxiestFox válasza Eliot Anders (#13) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szemre(meg még ide-oda)való kis teremtés pedig. ;]
Mondjuk mikor megláttam, hogy 95-ös születésű... vénnek érzem magam. :(

[ Szerkesztve ]

(#15) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#14) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Így már én is öregnek érzem magam. 😃

(#16) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Na, frissültem az újból.
Nem volt egy erős rész, de élveztem, mert végre behozták Minit megint, vagy az ő, vagy Elias erőforrásait szerintem használni fogják Samaritan erői ellen ha ebben az évadban már nem is, de a következőben.
Root pedig jól beszivárgott, úgyhogy a szoftveres oldal is készülődik, nem csak az analog asset-ek. :D

(#17) nubreed


nubreed
veterán

Na hát örülök, hogy van külön topicja Person of Interestnek, megérdemli ez a sorozat.
Szóval nagy kedvencem ez a sorozat az utóbbi évek egyik legjobbja.
A 3. évad számomra magasan a legjobb volt, sajnos a 4. nem hozza azt a színvonalat és izgalmat, de reméljük még szépen fel fog pörögni. Habár már jópár hete nem néztem, nem is tudom hanyadik résznél ragadtam le a 4. évadban.

#5 greenhead0:

Akkor már legalább hárman vagyunk. :)

De nem baj, hogy nem nézik túl sokan. A többségnek megteszi az ultra kommersz CSI klónok tömkelege, igényesebb dolgokra sajnos (vagy nem sajnos) kevesebb vevő van mindig.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

15-ik kipipálva. Lehet újból nézem majd ezt az évadot egyben, mert kezd szétesni nekem, mióta csak egyet-egyet nézek.

(#19) FoxiestFox válasza Eliot Anders (#18) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én az egészet fogom majd újranézni, mikor már véget ért a sorozat.
Kár, hogy a héten nincs rész... jövő héten lesz csak, illetve azután is két hetet várunk majd a következőre..

(#20) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#19) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Ezt most nem is tudtam. Köszi és tényleg nagy kár. :((

(#21) razorka777


razorka777
veterán

Megvárom amíg elkezdik szinkronosan a negyedik évadot.
Most nincs türelmem olvasni.
Imádom a sorozatot, örülök a külön topiknak is. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#22) FoxiestFox válasza razorka777 (#21) üzenetére


FoxiestFox
félisten

*odahajít valami nagy és nehéz tárgyat

(#23) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

0417
Unalmas rész volt. Megtudtunk egy foszlányt Finch előéletéből, megoldódott egy újabb ügy, de ennyi.
Samaritant akarok! És Rootot (ebben a részben ő sem volt). Shaw megszült végre, úgyhogy remélhetőleg ő is visszatér hamarosan.

(#24) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

0418
Alakulunk. Volt néhány meglepi a részben... szerveződik az évadvég.. két hét várakozó a következő részig.

(#25) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#23) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Pedig Shawt imádom. :DDD

(#26) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

4/20
Kicseszett mérges vagyok, az évad (de talán az egész sorozat) leggyengébb része volt... alapból az egyik leggyűlöletesebb karakter volt ez a nő, erre visszahozzák "nosztalgiázni".. a végén bele kellett tekernem, mert nem bírtam az elnyújtott kínlódást már idegekkel.. erre még nem volt példa, mióta fut. Nem tudom, mi van ezzel a sorozattal az utóbbi pár részben. :(

(#27) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#26) üzenetére


FoxiestFox
félisten

4/20 megbocsátva, 4/21 nagyot üt. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Rimuru válasza FoxiestFox (#27) üzenetére


Rimuru
veterán

Még a 19. részt se láttam, szerintem már egybe fogom megnézni...

Vigyázat, csalok!

(#29) FoxiestFox válasza Rimuru (#28) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem te jársz jobban, mostanában ritkán szállingóztak a részek, nem a legjobb így nézni...

(#30) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Nekem is újból kell néznem, mert már sokszor nem értem az összefüggéseket.

A rendőrnős rész amúgy nekem is unalmas volt.

(#31) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Megvolt az évadzáró, úgy tűnik, tetszett a népeknek, 9.9-en áll imdbn. :DDD
Én nem voltam elragadtatva. Erős rész volt, de elnyálzották a végét. :(

(#32) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Megújították a sorozatot a következő évadra.

SPOILER
Úgyhogy meg fogjuk tudni, CRC-hibás lett-e a Machine a RAM-driveban. :D

(#33) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#32) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

:DDD

(#34) razorka777


razorka777
veterán

Nagyon ütős lett a negyedik évad.
Már csak a záró epizód van és végeztem.
Azt hiszem az ötödiket megint felirattal fogom nézni, nem várok a szinkronra.
Én imád ez sorozat. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#35) FoxiestFox válasza razorka777 (#34) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szinkronra? Lol, itthonra is beszivárgott a cucc? :D Meg se merem nézni, milyen lett..

(#36) brownus válasza FoxiestFox (#35) üzenetére


brownus
veterán

jól tudom, hogy csak 13 részes lesz az utolsó, 5. évad?
nolan írja a westworld-öt, lehet emiatt?

(#37) FoxiestFox válasza brownus (#36) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is így tudom.
Utolsó évad lesz? Akkor remélhetőleg kellően sűrűre sikerül majd.

(#38) brownus


brownus
veterán

(#39) FoxiestFox válasza brownus (#38) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez jó. :D

(#40) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Várom már az új évadot.

(#41) zulu_mester


zulu_mester
tag

Várom már a sorozatot én is, de sajnos attól tartok, hogy ez lesz az utolsó évad :(

"Te is fiam Bluethooth!"

(#42) FoxiestFox válasza zulu_mester (#41) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Valószínűleg igen.

(#43) Eliot Anders válasza FoxiestFox (#42) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Mire elkezdődik az új évad, tényleg újra kell néznem az előző részeket.

(#44) zulu_mester válasza FoxiestFox (#42) üzenetére


zulu_mester
tag

Remélem, hogy akkor összehoznak már egy épkézláb lezárást is a sztorinak :)

"Te is fiam Bluethooth!"

(#45) netpeti98


netpeti98
addikt

(#46) Rimuru válasza netpeti98 (#45) üzenetére


Rimuru
veterán

Viszont elkaszaltak a sorozatot. :(

Vigyázat, csalok!

(#47) netpeti98


netpeti98
addikt

Kinek, hogy tetszett az 5x01? :)

(#48) FoxiestFox válasza netpeti98 (#47) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem volt egy nagy eresztés, de bemelegítő résznek megtette. Remélem, azért ebben a néhány részben kapunk egy vállalható lezárást.

(#49) netpeti98 válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem alapvetően tetszett, bár az is igaz, hogy egy kicsit elfogult vagyok. Kíváncsi leszek, hogy mit sikerül kihozni ebből az évadból. :)

(#50) FoxiestFox válasza netpeti98 (#49) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a baj, hogy kevés az idejük. Ezt a sorozatot a mellékszálak, és azok változatossága, hangulata tette naggyá számomra, most viszont már nem lesznek olyan mély mellékszálak, csak rusholás a lezárás felé.
Remélem, megfelelően előkészítik-kibontják, és jut legalább 1-2 nagyon jó rész a záróévadba is, mint pl a 4/11 volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.