Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#186) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na meg van kingston dt110
FAT32/64-re formázva.olvasás[link]
írás[link]
tehát20/10
teszt[link]
teszt2[link]
de ilyet is csinál,ha NTFS-re van formázva olvasásnál :Y [link]
NTFS alatt nagyon lassan írja a kicsi fájlokat
EXFAT-ra formázva hozza a maxot csak azt XP nem ismeri fel csak VISTA

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#294) Matamata


Matamata
aktív tag

Elérhetővé vált az exFAT fájlrendszer használata XP-n !
Így szerintem most már azoknak is érdemesebb exFAT-ot használni akik XP-t használnak .
Kb 2-3MB/s-ot gyorsult olvasásban a 8GB-os Flash Voyagerem ahhoz képest amikor FAT32-re volt formázva .

[ Szerkesztve ]

(#296) tomcsi23 válasza Matamata (#294) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi a helyzet olyan környezetben, ahol nincs exFAT?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#297) Matamata válasza tomcsi23 (#296) üzenetére


Matamata
aktív tag

Nem tudom , mert a környezetemben az összes XP-s gépre fel lett rakva ez a frissítés . A Vista SP1-el és az Ubuntu(állítólag) meg alapból ismeri . Úgy rémlik olvasni a sima XP is tudja csak nem lehetett eddig exFAT-ra formázni benne . Pendriveknál szerintem elég hasznos hogy megszünteti a FAT32 4GB-os korlátját és mégsem fárassza mindig ugyanazt a memória területet mint ahogy azt az NTFS teszi .

[ Szerkesztve ]

(#344) kisza25 válasza Kolondrum (#341) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2Gb-ost Fat32-re (ez gyorsab kis fájloknál, mint az NTFS) a 8-16Gb-ost NTFS-re azért, hogy 4Gb-nál nagyobb fájlokat is rá tudj másolni, ha csak Win7-et használsz akkor meg exfatra, ez a legújabb és leggyorsabb, viszont ez nem fog XP és Vista mellett rendesen működni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#442) dobko válasza Avaron (#441) üzenetére


dobko
csendes tag

Szerintem fölösleges, ha gyorsabb lenne akkor a gyártó is olyanra formázná.
Az "exFAT", ami Vista óta van, az gyorsabb, de az XP updatelés nélkül nem kezeli le, meg azt se ajánlanám, maradj annál ami rajta van szerintem.Még exFAT os pendivot nemláttam, meg szerintem nemis lesz.

(#447) dobko válasza dobko (#446) üzenetére


dobko
csendes tag

Kicsit utánaolvastam ennek az exFAT nak, és valahol kimondottan ajálják flash meghajtókra, pl pendrive-ra NTFS helyett.
A maximális fájlméret : 16 exabytes, szóval ez elég szerintem :)
Vista SP1 óta van, de ha letöltesz updateket, akkor megy XP-n is.

Ha van kedved kísérletezni, szerintem ez egy próbát megér. :K

(#449) Multibit


Multibit
veterán

PQI U339S (8GB, NTFS). Gyenge írási teljesítmény, ez azonban kevéssé zavar, mivel szinte kizárólag olvasva lesz róla. Az írásvédő kapcsoló miatt vettem meg.

Super Talent Pico C (8GB, exFAT). Gyalázatos írási teljesítmény, viszont gyorsan olvasható.

(#548) Murphistic válasza Bjørgersson (#546) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia!

Emlékeim szerint NTFS fájlrendszernél a Windows használ valamiféle késleltetett írásnak nevezett szolgáltatást. Ez talán annyit tesz, hogy egy gyorsítótárba másolja először az adatokat ( ami lehet nem is a driveon van, hanem a RAM egy szelete, de ez csak tipp ), amit később próbál kiírni, ezért van az a kis gondolkozás a végén.

A pontos technikai hátterét nem ismerem, de a Microsoft kitalálta az exFAT fájlrendszert (Vistától újabb tudja) és ha pendrivera NTFS kellene, akkor inkább az exFAT ajánlott.

Szerk.:
Közben utánanéztem és az NTFS az adathordozóra írja a számára szükséges infokat, így tippre a pendrive egyes részeit fokozottabban használja, amik ha megsérülnek megy a levesbe az egész fájlrendszer.

Az exFAT wikis oldalából: ( http://en.wikipedia.org/wiki/ExFAT )
"exFAT can be used where the NTFS file system is not a feasible solution, due to data structure overhead, or where the file size limit of the standard FAT32 file system (without FAT+ extension[7]) is unacceptable."

Az exFAT fájlrendszer ott használható, ahol az NTFS nem megvalósítható az a túl sok segédadat miatt (ha van jobb fordításotok ne tartsátok magatokban ), vagy ahol a FAT32 fájlrendszer méretkorlátai nem megengedhetőek.

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#549) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek. Megnézem ezt az exFatot, nem hallottam még róla. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#552) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Úgy néz ki mégis maradnom kell a FAT32-nél, mert a TV-nk az exFAT-ra formázott pendriveot üresnek látta, így nem tudjuk használni. :(

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#588) infectedmann


infectedmann
őstag

ADATA S102 PRO 32GB FAT (USB 2.0)

ADATA S102 PRO 32GB exFAT (USB 2.0)

ADATA S102 PRO 32GB NTFS (USB 2.0)

Jövőhéten jönnek az USB 3.0 -s eredmények.

(#598) nussa5


nussa5
aktív tag

Adata N005 Pro 32Gb sata 3 [L:/dl/upc/2012-11/13/367776_ts5whdvnq5emcm1t_adata_n005.jpg](IMG:/dl/upc/2012-11/13/367776_ts5whdvnq5emcm1t_adata_n005.thumb.jpg)(/IMG)[/L]
Fájlrendszer exFat.

[ Szerkesztve ]

(#745) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Silicon Power Marvel M60 USB 64Gb USB3

USB2.0 - NTFS

USB3 - NTFS

Kíváncsiságból megcsináltam exFAT fájlrendszerrel is a teszteket, meglepődtem:

Ez a legújabb szerzemény, ~12ezer volt innen Apróról, teljes mértékben megérte szerintem az árát. Kicsúsztatható, a "mechanika" teljesen jó, nincs gagyi hatása, ujjlenyomatgyűjtő fém borítást kapott, szerintem jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#763) FF23


FF23
senior tag

Most az eredeti leírást nem találom, de van lehetőség némi gyorsításra, főleg írásnál.

Pendrive-nál is lehet alkalmazni a partícióeltolást(alignálás) mint az SSD-nél.
Le kell tölteni ezt a kis progit SD Card FormatterSD Card Formatter és formázni vele a pendrive-ot (4GB-os mérettől felfele). Ez eltolja a partíció kezdetét, pl. ezzel a progival lehet látni is:

FAT32-t kapunk 32kb-os clusterrel, persze ezt lehet formázni bármire...Szóval nem egészen, mert a fájlrendszer mindegy (fat32, ntfs, exfat) de nem minden clusterméretnél adja ki a sebességnövekedést (ha van) tehát ki kell tesztelni. Nálam ntfs-nél alap 4kb, vagy exfat 32kb clusterrel jól elvan.

Amire még érdemes ügyelni, hogy bootolható USB készítésekor pár program visszaállítja az eredeti állapotot (UltraISO...) de van ami nem, pl.: Windows 7 USB DVD Download Tool, Universal-USB-Installer.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#966) pinnacle


pinnacle
nagyúr

2db Corsair Flash Voyager USB 3.0 32GB pendriveom van. PC-m USB 2.0-s. Az újabb sokkal lassabban írja a kis fájlokat, mint a régi, a nagyobbakat viszont gyorsabban. Jobb teljesítmény bekapcsolása után sem változik a helyzet. Gyorsítótárazás az eszközön engedélyezése után, már hozza a régi sebességét, a nagy fájlok írása viszont romlik. Szerintetek ez hiba, vagy lehet, hogy most olyan chippel forgalmazzák, ami nagyobb fájl írásra van fejlesztve.
Megnéztem exFAT-on, NTFS-n, de nem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1128) takidj


takidj
csendes tag

64GB ADATA DashDrive™ Elite UE700, (R: 190MB / W: 90MB), exFAT 4096bájt

[ Szerkesztve ]

(#1228) betyarr


betyarr
veterán

transcend jetflash 790 64gb usb3 flashdrive az ebayről,usb3-on exfat filerendszerrel tesztelve:

(#1241) flash-


flash-
veterán

Sandisk Extreme USB 3.0 32GB (sinceritytradingtől vásárolva)
majd csinálok mindjárt exfat on is egy tesztet

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1262) ubyegon2 válasza Squirrel (#1261) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a gyári értékekhez viszonyítva nem hozza az értékeket, de arányaiban megközelíti azokat és nincs extrém eltérés, akkor kár mérgelődni. Ekkora sebességre képes.

Sandisk Exteme 32 GB, itt is van eltérés a megadott értékekhez képest. ;)

FAT32 .mkv kiterjesztésű fájlokat is írhatsz rá nyugodtan, de itt maximális fájlméret 4GB.
exFAT fájlrendszert érdemes használni flash eszközöknél, gyorsabb az NTFS- nél, ahogy olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#1263) Squirrel válasza ubyegon2 (#1262) üzenetére


Squirrel
őstag

ok, köszönöm. hát akkor marad ez a tempó :-( kb. 6000 HUF volt, annyit azért megért. Átformázom exFAT-ra.

(#1278) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Hello!
Milyen formázási beállitásokat kell használni? ADATA UV150 3.0
NTFS,FAT32,exFAT?
Lemezfoglalási egység mérete?

[ Szerkesztve ]

(#1287) dethroner


dethroner
veterán

Transcend JetFlash 790K 32GB

USB 3.0

NTFS-re formázva:

Exfat-ra formázva:

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#1288) kispal87


kispal87
aktív tag

EAGET V90 32 GB OTG (Aliexpress - ről, 17.71 USD (~4900 Ft) volt.)

NTFS USB 3.0:

ExFat USB 3.0:

NTFS USB 2.0:

ExFat USB 2.0:

(#1335) Osiris válasza Osiris (#1334) üzenetére


Osiris
őstag

...aztán exFAT és NTFS USB 3.0:

exFAT:

NTFS:

Ezzel meg mi történt? Végetért a kampányidőszak? :F

(#1360) Osiris válasza V60 (#1359) üzenetére


Osiris
őstag

Véletlenül nem FAT32 a fájlrendszer? Mert akkor max 4GB-os fájlt tud kezelni. Formázd exFAT-ra vagy NTFS-re.

(#1372) november


november
tag

Sziasztok!

Van egy 64 GB-os pendriveom és szeretném leformázni. Főleg filmek lennének rajta. NTFS vagy exFAT formátumba érdemes leformázni? Olvastam hogy az NTFS állítólag hamarabb nyírja ki a pendrive-ot, az exFAT-ot ugye meg a régebbi rendszerek (Vistátol lefele) nem támogatják. Mégis mindezek ellenére kinek mik a tapasztalatai? Milyen programmal? Vagy megteszi a windows-os? És a foglalási egység mérete mekkora legyen? Lassú vagy gyors formázás? Amúgy gyárilag FAT32-ben van.
Illetve ha úgy vesszük hogy nem másolnék a pendrive-ra 4 GB nagyobb adatmennyiséget akkor maradhat FAT32-ben? Vagy az már elavultnak számít?

[ Szerkesztve ]

(#1373) -=RelakS=- válasza november (#1372) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyen részleteket nem tudok, de ha androidos akármivel is szeretnéd használni a pendrive-ot, akkor exFAT.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1376) -=RelakS=- válasza Osiris (#1375) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

mert az exFAT mitől rosszabb azt leszámítva, hogy az xp nem érti?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1385) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!
Nekem is - mint korábban több fórumtársnak - a Sandisk Extreme 64GB usb3-assal van problémám.
Zsír új, kedden vettem.
Két win7@64 rendszerem van, mindkettő usb3-assal szerelt (az egyiken PCIE2-kártya adja, a másikon a lap), s mindkettőben ssd-n van a rendszer.
Akár FAT32, akár NTFS akár exFAT a választott fájlrendszer a seqR és a seqW nem akar 150MB/s, illetve 110MB/s fölé menni. S mindkettő rendszeren, mindhárom fájlrendszerrel ezeket az értékeket hozza. Ez jó persze, de még ezek az értékek is messze esnek az ígért 245/190-től... :O

gg72 fórumtárs fentebb közölt értékeit meg sem közelítem... :o

(DriverBooster szerint minden kellően friss. Amin néztem: ChrystalDisk@64, 3.0.3-as verzió.)

Van ötletetek??? :U

[ Szerkesztve ]

(#1449) -=RelakS=- válasza zolikaDB (#1448) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval a FAT32-őt gyorsabban írja, de lassabban olvassa :)

Próbáld meg még exFAT-el. Talán kevésbé biztonságos a kettő helyett egy FAT tábla miatt, meg a Windows xp nem ismeri, viszont ha hozza ezt a sebességet, akkor már jó. És nem kell vacakolnod a FAT32 fájlméret korlátjával :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1450) zolikaDB válasza -=RelakS=- (#1449) üzenetére


zolikaDB
veterán

Forditva :) Nezd a kep cimeket!
FAT32-n brutal az iras, 81MB, NTFS-en meg "csak" 31MB.
Marmint, hogyhogy nem annyira biztonsagos az exFAT? Eppenseggel, itthon nincs mar XP-s gep. Elviekben gyorsabb, mint az NTFS?

[ Szerkesztve ]

(#1451) King Unique válasza zolikaDB (#1448) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes eredmények a FAT32 javára. :)
Én is nézegettem korábban JF 780-on e két fájlrendszerrel, de ekkora eltérések nem voltak. Valamint külső USB 3.0 HDD kapcsán mértem sebességet FAT32, exFAT, NTFS, Ext4 fájlrendszerek alatt, de ott sem volt jelentősebb eltérés, max pár-néhány MB/s.
Én mondjuk nem szeretem ezt a CDM 5.03 verziót, a régebbi 3.04-essel szoktam mérni, illetve ATTO-val.

[ Szerkesztve ]

(#1452) zolikaDB válasza King Unique (#1451) üzenetére


zolikaDB
veterán

Rendben, akkor lemerem en is! De sztem at fogom tenni exFAT-ba.
Es akkor a Settings maradhat defaulton.

(#1453) -=RelakS=- válasza zolikaDB (#1450) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is ezt írtam, csak lemaradt, hogy "mint az NTFS-t" ;)

FAT32-nek két FAT táblája van, exFAT-nek csak egy. Ha az megsérül, akkor macerás visszaszerezni a fájlt.

Persze, ha nem sérülékeny a meghajtó, akkor sokat nem számít.

Amúgy ha korrekt összehasonlíthatóságot akarsz, akkor egyszerre csak egy dolgot változtatsz. Három mérés 32bites verzióval, majd 64 bitessel, formázol, megint három-három mérés, majd veszed az átlagokat.

Mondjuk ez így 15 mérés, mert eleve a CDM 5-ször mér :D

King Unique
Nem lehet, hogy az eltérés a 32bit - 64bit verziókból adódik?

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1458) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Transcend Jetflash 790, 32GB, USB 3, exFAT ->

Sandisk Cruzer Blade, 16GB, USB 2, exFAT ->

Úgy érzem, ha már a haldokló (este épp jó volt, hát kipróbáltam) Sandisket le akartam váltani, mindenképp jó boltot csináltam, és itt volt az ideje az USB3-nak is :DDD

(#1501) csab2


csab2
veterán

SanDisk Cruzer Extreme 64GB, USB 3.0, exFat:

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#1531) Poiro7 válasza Subimp (#1530) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Formázd át NTFS-re vagy exfat fájlrendszerűvé ;)

(#1536) Ciccuka válasza Tsebacsi (#1533) üzenetére


Ciccuka
veterán

Talán ExFat-ra érdemes.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1537) nickedez89


nickedez89
senior tag

Sziasztok!

Újonnan beszerzett Transcend JetFlash 790 32GB pendrive -om sebességét jöttem csak megosztani veletek!
Fat32,NTFS és exFAT fájlrendszeren is teszteltem ugyanolyan beállításokkal:

FAT32:

NTFS:

exFAT:

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1583) Grafirka válasza TaaT (#1582) üzenetére


Grafirka
őstag

Megoldodott .Letoroltem az adatokat es visszaallitottam a gyari ExFat beallitast. Most mar joval simabban , rovidebb ido alatt vegigfut a teszt.Csatolom mindket eredmenyt.

1) SanDisk Ultra 64Gb - USB3- NTFS ( 56% foglalat )

2) SanDisk Ultra 64Gb - USB3 - ExFat (ures)

(#1604) Predator2 válasza TaaT (#1603) üzenetére


Predator2
addikt

Kérlek véleményezzétek is őket! :R

Nem mai darab a kicsike:

Transcend JetFlash 780 16GB (NTFS)

Illetve az új memória kártyám:

Sandisk Ultra 64Gb (exFAT)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#1651) Ueda válasza Tomi0703 (#1650) üzenetére


Ueda
senior tag

Idézet a wikipédiából : "Mindkét FAT alapvetően egyszerű rendszer, ezért pendrive-oknál érdemes FAT fájlrendszert használni. Hogy FAT32 vagy exFAT, az függ a körülöttünk lévő számítógépek operációs rendszereitől, hisz utóbbit csak a Windows Vista SP1 Windows 7 támogatja/olvassa. Az NTFS - összetettsége miatt - több erőforrást igényel, mint a FAT."

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1652) King Unique válasza Ueda (#1651) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes dolog ez, mármint hogy pendrive-ok esetében ilyen eltérések vannak sebesség terén. Külső merevlemezeknél kb. ugyanazok az értékek jöttek FAT32 | exFAT | Ext4 | HFS+ | NTFS fájlrendszer használatakor egyaránt. Tehát ott nincs különösebb előnye sebesség terén egyik-másik fájlrendszernek.

(#1692) Balrog válasza Balrog (#1691) üzenetére


Balrog
tag

Közben megcsináltam az exFAT-os mérést is és mivel nem elhanyagolható a sebességnövekedés, gondoltam erről is rakok fel képet.

SanDisk Ultra Fit 16GB exFAT:

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#1693) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre szorulnék. Nem rég vettem egy ajánlott Adata s102 pro-t (magyar bolt/garancia) aminek sebességével elégedett is voltam, de valamiért nagyon belassult minden gépen amin próbáltam. Kérdésem a következő: Garanciába küldjem vissza? Esetleg van valami más megoldás amit kipróbálhatnék előtte? Formázás megtörtént exfat és ntfs fájlrendszeren is hasonlóan gyenge.
Mostani mért értékek: Írás: 29Mb/s Olvasás: 39Mb/s

(#1727) Bozek


Bozek
nagyúr

Kingston HyperX Savage 64 GB

USB 2.0 (felül az NTFS, alul az exFAT)

USB 3.0 (felül az NTFS, alul az exFAT)

Egy CDM-es mérés exFAT-tal, USB 3.0-án:

És hogy legyen itt egy Windows-os másolás eredménye is, ami azért sokkal relevánsabb:

[ Szerkesztve ]

(#1730) -szabi-


-szabi-
őstag

Jelenleg használatban lévő pendrive-ok.

SanDisk 16GB Cruzer Force exFAT

adata16gb_s102pro exFAT

Transcend 32G JF810 exFAT

üdv
szabi

(#1797) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok!

Németországból vásárolt Mushkin Ventura Plus USB-Stick 3.0 64GB

exFAT fájlrendszer, 128KB egység, "0 fill" teszt:

exFAT fájlrendszer, 128KB egység, "random" teszt:

Meglévő Silicon Power 32GB Blaze B20 pendrive-om:

exFAT fájlrendszer, 128KB egység, "0 fill" teszt:

exFAT fájlrendszer, 128KB egység, "random" teszt:

és egy másolás (Silicon-ról Mushkin-ra):

A Mushkinnál normális, hogy olyan alacsonyak a 4K írási eredmények?

[ Szerkesztve ]

(#1798) Klepti


Klepti
tag

Az eddigi játékos:
Sony MicroVault USM-QX 16GB (FAT32)

Az új:
SanDisk Extreme Pro 128GB courtesy-től. (exFAT, 20giga lecsapva linuxnak)

Ezen már teljesen simán megy a linux, és még egy "kis" hely is maradt adattárolásra :)
18,5k volt a pendrive, másfél hét alatt megérkezett, szerintem baromira megérte.
Mindkét teszt USB3.0 első panelen történt SSD-ről.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.