Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus 2 - második felvonás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A mai napon bemutatkozott a OnePlus One utóda, ami a OnePlus 2 nevet kapta.

A topicot azért hoztam létre, hogy válasszuk le a frissen megjelent készüléket, és a hozzá, vagy vele kapcsolatos információkat az elődmodell topicjától.
Tehát mostantól minden információ és beszélgetés ami a OnePlus 2 készülékről szól, ide jöjjön.
Természetesen lesz ennek a topicnak is összefoglaló 1. hozzászólása.

https://vertigostore.eu

(#2) ittakary


ittakary
nagyúr

Köszönjük a topikot :R

Első körben én azt mondanám, hogy: tetszik, meg fogom venni, de meg fogom várni az első visszajelzéseket, YT videókat a telefonról. Nem akarok első körös balek lenni, aki kifog valami hibás modellt.

Árazása baráti lett, de azért jó belegondolni, hogy az új 2 árából kijön két darab One használtan.

[ Szerkesztve ]

(#3) Pőze


Pőze
aktív tag

Elsőre elég csunyácskának tűnt főleg a TENÁs képek alapján. Egy pár youtube videó után kezdem megszokni az új külsőt de szerintem az elődje még mindig jobban néz ki.

Ha a LED nem a kamera felett lenne szerintem nem nézne ki ilyen bután. Azzal nincs baj, hogy lentebb van az egész kamera részleg csak miért a LED került felülre?

Szerintem lesz benne NFC mert az egyik videón ahogy leszedik a hátlapot látszódik a csatlakozó helye.

Reméljük itt nem lesz sárga a kijelző alja. :D

Mindenesetre barátnőmnek eléggé bejön, főleg a két sim és az ára miatt. Ha a kezére jut egy akkor lehet, hogy csinálok egy vs OPO cikket ha van rá igény. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Beszerzés! Honnan hogyan, milyen módon?

[LG NEXUS 5]

(#5) kelzsoca válasza ittakary (#2) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, én is óvatosságra intenék mindenkit, ha egy mód van rá, ne legyünk tesztalanyok, várjuk meg a visszajelzéseket, tapasztalatokat a készülékkel kapcsolatosan.

https://vertigostore.eu

(#6) Pőze válasza radicspeter1 (#4) üzenetére


Pőze
aktív tag

oneplus.net Augusztus közepén lesz kb megvásárolható, ha van inviteod.

(#7) Tibko8


Tibko8
senior tag

Én annyira nem bánom hogy most nem lett olyan durva mint a one. Most még én meg tartom az 1 aztán majd a 3-ra muszáj leszek cserélni mert annál tovább úgyse bírok várni. Nrkem olyan érzésem van vele hogy kell is meg nem is. Ujjlenyomat olvasó a talán jobb kamera és a 4 GB RAM ami meg fogott benne. De nekem nem ér most annyi + pénzt, meg hát itthon is megölnének ha megint váltok. Szóval remélem lesz egy two amit meg lehet nyerni :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#8) hedgehog válasza Pőze (#3) üzenetére


hedgehog
senior tag

egy választweet szerint nem fog menni az utólagos NFC:
link

Egyébként elsőre nekem a gomb sem tetszett rajta, de most hogy láttam, hogy nem kiemelkedő, hanem süllyesztett, ráadásul nem kell nyomni hanem érintésérzékeny, már nincs vele bajom.

De az NFC miatt még mindig no-go.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#9) axlfsi válasza hedgehog (#8) üzenetére


axlfsi
veterán

Pont ezt akartam en is linkelni, de megeloztel ;)
A velemenyemet nem irom le ujra, szerintem annyira senki nem kivancsi ra, foleg, hogy ezek szubjektiv dolgok, de a kulsorol meg nem irtam semmit es most elgondolkodtam: a One jobban tetszik. Mind formailag, mind elorol, ahogyan hatulrol is :K
A dual sim miatt, lehet, hogy lesz hamarosan egy darab a csaladban, de en nem tervezem lecserelni a One-t.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#10) vinpilu válasza ittakary (#2) üzenetére


vinpilu
senior tag

Még a One topikban kérdezted, hogy mikortól lesz megvehető és mintha arra emlékeznék, hogy US, Europe, India augusztus 11-től, majd Dél-Afrika és Ázsia meg valami más dátummal, de arra nem figyeltem :)

Szerintem Magyarország első körös lesz. Illetve, lesz Tour, megint meglátogatnak pár várost, ahol személyesen találkozhatunk velük, meg biztos osztogatnak is ezt-azt, mint a múltkori eventből kiderült. Sajnos itt sem láttam tisztán a térképet, de mintha most nem lett volna benne Budapest...

(#11) jilian


jilian
addikt

Hát én már csak azért is fogok venni...

- a kamera lentebb való elhelyezése nagyon jó ötlet (finger nem lóg bele)
- maradt a FHD
- + 300 mAh aksi
- usb-t nem tudom fordítva bedugni...
- mínusz 1mm a magasságból és szélességből :))
- sok emberkének még az 1+1 - et se tudtam elmagyarázni milyen márka, igy meg már mondhatom, hogy az 1+1 második kiadása... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) farena válasza kelzsoca (#5) üzenetére


farena
tag

Szia!

Tervezitek a forgalmazását?
Megvárnám amíg nálatok is lehet kapni, talán elég idő eltelik, hogy ne tesztalanyok legyünk és visszajelzések is legyenek.

OnePlus 8T 8/128 + Amazfit GTS

(#13) kelzsoca válasza farena (#12) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szia!

Igen, várhatóan lesz a készülékből, de hogy pontosan mikor, és mennyiért, erre még nem tudok válaszolni.

https://vertigostore.eu

(#14) #01696768 válasza jilian (#11) üzenetére


#01696768
törölt tag

Hát ezek aztán pont azok az érvek, ami miatt én azt mondtam, hogy igazából pont nem esekk hanyatt tőle. :DDD De nekem jó is így, most környezetkímélés van, marad az egy. :)

(#15) jilian válasza #01696768 (#14) üzenetére


jilian
addikt

Hámeménem? :) :C

(#16) #01696768 válasza jilian (#15) üzenetére


#01696768
törölt tag

Háppedig, hogy a felbontása nem változott, az minnyá olyan, amiért aztán rohanok megvenni! :D
Na, viccet félretéve ez most olyasmi, mint annakidején az S2-S3 váltás. Akik akkor léptek be, nyilván az újabbat vették, és persze sokan váltottak is. De sokaknak nem érte meg a különbség, és még mindig elég jó vas volt az S2. Én most így érzek, nem lenne könnyű váltanom, több okból, és ez a lista nem elég ahhoz, hogy igazán lázba hozzon. Nem védem a One-t, szinte feltétlenül hiszek abban, hogy az új mindig jobb (meg is kappom érte mindig a magamét), de ez most nem annyival. Nem savanyú a szőlő, csak még a régi is elég édes. :)

(#17) purcigeorge


purcigeorge
aktív tag

Nemrég azt mondták, lesz gyári szintű CM a two-ra. Ez még mindig áll? Amúgy a kapcsoló az egyetlen dolog, ami hiányzik az egyetlen iPhone-om után. Csodálkoztam is, hogy még egy androidos telefonon sem láttam.

(#18) axlfsi válasza #01696768 (#16) üzenetére


axlfsi
veterán

...pedig annak idejen az S2 es S3 kozott joval tobb kulonbseg volt!
Ez itt most vicc kategoria. Csak az fogja venni, aki most tervez telefonvasarlast eppen es kell neki (minek is?) a 4GB RAM. Meretre, tudasra egyik kutya, masik eb. Ujlenyomattol es a lezertol nem vagom magam hasra, az NFC-t meg kifejezetten hianyolom.
Ami miatt meg erdekes lehet (es itt lesz a legnagyobb tabor, majd meglatjatok - sot!), az a DUAL SIM! Biztos vagyok benne. Akik valtanak, azok kozott is ez fog dominalni...

Ja, bocsanat: az antutu es egyeb szintetikus teszt huszarokat ki ne hagyjam! ;)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#19) Mate válasza jilian (#11) üzenetére


Mate
nagyúr

Utolsó nagyon jó érv a készülék mellet :D

(#20) Danika256


Danika256
aktív tag

Itt van néhány teszt, ez a 810 hatalmas nagy bukta. [link]A lemaradás akkora sebességben a Onetól is ezek alapján, ami már napi használat során is észrevehető lesz..Ez a 2003-as verzió, tehát a 810 v2.1, de nagyon nem működik jól..Ha ilyen lesz átlagban 40%-al lesz lassabb a One-nál.A legszomorúbb, hogy a Geekbenchben hasal el legjobban, ami kifejezetten csak a teljesítményt teszteli, 3D-s teszt nincs is benne..

[ Szerkesztve ]

(#21) PiciDikenz válasza Danika256 (#20) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

A szintetikus tesztek azért nem jelentenek mindent, de a 810 szerintem is erősen aggályos, amint elkezdik kiszállítani az első darabokat kiderül, hogy hogy szerepel.

(#22) lovi27 válasza axlfsi (#18) üzenetére


lovi27
addikt

Azért ne ess túlzásokba! A vicc kategóriánál csak komolyabb... ;]

Én is nagyon vártam már, de NFC nélkül biztosan nem veszem meg egyik mobilt se. Ezt se! Nem találok értelmes indokot a visszalépésre. :W
A honlapjuk szerint 1.8 GHz-re csökkentették a 810 frekvenciáját, Így van remény arra, hogy ha melegszik is, nem fog túlmelegedni (LG G4 mód). Viszont így az Antutuban sem villanthat nagyot, ha csak a teszt idejére tisztességtelenül el nem engedik a SOC frekvenciáját.

Sajnos továbbra is hiányzik az LTE Band 20, azaz a 800 MHz. Persze lehet, hogy ez az európai verzióban majd benne lesz. Úgy legyen!

(#23) ittakary válasza Danika256 (#20) üzenetére


ittakary
nagyúr

ha tippelnem kellett volna ki fog először benchmarkokkal jönni, akkor a te nevedre tettem volna a voksot...

bármi másnak előbb hiszek mint a kalap szarra se jó, manipulálható benchmarkoknak

(#24) kóóó


kóóó
aktív tag

Nagyon kivancsi leszek, hogy milyen lesz ez a snapi 810, mert szerintem ez is ugyanugy melegedni fog mint a tobbi.Lehet jobban jartak volna ha varnak meg es egy 820-al jonnek ki. Raadasul az oxi eddig is fapados volt, nemhiszem, hogy most olyan sokszinu lesz mint egy cm.

A kamerarol pedig nem ertem, hogy itt tenykent irjatok az ois-t, pedig en meg nem lattam kijelentve, sot a kamerateszter srac se tudta eldonteni, hogy most van vagy nincs benne.

A hatlapokrol meg annyit, hogy a One-hoz is irtak, hogy lesz aztan vegul egy bambusz lett osszesen, az is jo dragan es az elejen meg limitaltan.
Itt se bizok benne, hogy jobb lesz a felhozatal.
Engem valahogy nem.fogtak meg ezzel a keszulekkel.
Ha cserelem a One-t akkor inkabb erdekel mar egy meizu mx5 pro.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#25) Pőze válasza Danika256 (#20) üzenetére


Pőze
aktív tag

ujujjj Ezt te most komolyan is gondolod?

(#26) Danika256 válasza Pőze (#25) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nem én gondolom komolyan, hanem ami fellelhető neten, abból ez jön le. Én is azt hittem, hogy csodát fognak tenni én örültem volna a legjobban, de ezek alapján nem így lett. Eddig még egy gyártónak sem jött be a 810 és ez tény.. Egyedül a Mi note pro használható rendesen, úgy ahogy .
Aztán lehet jönni, hogy benchmarkok így meg úgy, de ami videót linkeltem, abban mindben elhasal. Azért átlagban jól visszaadják, hogy mire képes egy vas, és azért elvárható lenne, hogy ne legyen szarabb az elődnél.. De ha rosszul gondolom én kérek elnézést!
Még, hogy flasgship killer... De majd ha a júzerek kezében lesz meglátjuk, de ezek alapján semmi jóra nem lehet számítani!

(#27) Mate


Mate
nagyúr

Akinek van meghívója, az mikor veheti meg?

(#28) vitezlejszlo válasza ittakary (#23) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

E!

En sokkal hamarabb kereztem az Antutu eredmenyeket!!!! :)

(#29) vitezlejszlo válasza Mate (#27) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Aug kozepetol vasarolhato.

(#30) Pőze válasza Danika256 (#26) üzenetére


Pőze
aktív tag

Nem sok értelme van benchmark alapján ítélkezni egyik telefon felett sem. Ezért kérdeztem, hogy ez most komoly? A nexus 4en egyszer futottam antutut. 15 ezer pont vagy ilyesmi pedig a telefon gyorsasága oda vert egy-kettő magasabb ponttal rendelkezőnek. Sőt a one plus one-nál sem sokkal lassabb.

(#31) jilian válasza #01696768 (#16) üzenetére


jilian
addikt

Szerintem meg ezzel épp rohadt sok felhasználót nyertek. (fhd)
Igaz egyedül G3-at nézegettem, és ha nem mokolod... hát szerintem szó szerint csunya... napi használatra!

Igaz a listához még odaírhattam volna:

- akksi + 300 mAh == + 10% vagyis némely emberkénél ez kb. + ~45 perc kijelző...
- fhd (feljebb írtam)
- ígérték kisebb lesz, ezt tartották :P
- igaz az usb-t fordítva is be tudom dugni... :U ;]

és kiegészítésként:
- még sosem volt ujjlenyomatos készülék a kezemben (igaz a dupla koppot sem használom)
lehet majd egy párszor landol a fűben amikor majteros újjal nem fog feloldani... :D
- duál sim-es telóm sem, bár ezt sem használom majd ( 3000 perc, 400 perc EU, 1000 SMS, 4 GB Net) /jah mindezt 25 € - ért /

Igaz ez sok emberkének kevés lenne, hozzáteszem nekem is de a lézeres kamera átbillentette a mérleget, mert a lassan 2 éves kislányomat kezdem nehezen követni a napi megeröltetett alkolistán remegő kezeimmel... :D

Szerk. :
Én is próbálok ellenálni de nem sikerül, add fel te is...csak rá kell majd kattintani a vásárlás gombra, ha meg nem tetszik úgyis el tudod adni...

[ Szerkesztve ]

(#32) PiciDikenz válasza kóóó (#24) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Specs Kamera rész. OIS: van

(#33) jilian válasza PiciDikenz (#32) üzenetére


jilian
addikt

Melyik GG üveg van rajt? Ezt nem írják.

(#34) Tibko8 válasza jilian (#31) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nem akarok kötözködni de csak +200 mHh :D
lehet majd egy párszor landol a fűben amikor majteros újjal nem fog feloldani...
Malteros kézzel tanítsd meg. :)

Amúgy kár hogy nem úgy oldoták meg hogy az egyik SIM helyére egy micro SD befér szerintem úgy a 16 GB már egészen elfogadható lehetne.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#35) #01696768 válasza jilian (#31) üzenetére


#01696768
törölt tag

:( Itt (Genf) nincs másodlagos piac, aztán az kéne még csak, hogy Magyarországra járjak telefont csencselni. :P

Tibko8: basszus, ez tök nem esett le. :Y Valahol tudat alatt én abban voltam, hogy ez olyan. Na, most bogarat ültettél a fülembe, ezt a funkciót fogom hiányolni mindenből.

(#36) legiaap válasza jilian (#33) üzenetére


legiaap
nagyúr

4-es

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#37) kelzsoca válasza Tibko8 (#34) üzenetére


kelzsoca
félisten

A micro sd kártya egy plussz hibaforrás, kiiktatása azért is fontos volt, mert a felhasználók megvettek mindenféle gagyi kártyákat, majd amikor azok nem, vagy nem úgy , vagy nem addig működtek ameddig a userek gondolták elkezdték ekézni a készülék gyártóját, ezzel negatív hullámot indítva az adott készülékre.
A másik ok pedig mindenki számára ismert, ha nem lehet bővíteni, csak a vásárlás pillanatában eldönteni milyen tárhellyel rendelkezzen a készülék, akkor a vásárlók a nagyobb kapacitású készülék felé fognak hajlani, ami természetesen árban sokkal több, mint a szerényebb modell, miközben a két NAND chip között nem sok az árbeli különbség.

https://vertigostore.eu

(#38) legiaap válasza kelzsoca (#37) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy meg ott a felhő. Lehet oda is pakolni dolgokat.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#39) legiaap


legiaap
nagyúr

1:04-nél mi az a két érintkező rész a hátlapon?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#40) kelzsoca válasza legiaap (#38) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sokszor javasoltam én is a felhő alapú tárolást, azonban mindig megkaptam hogy ok, ott a felhő, de nem mindenki rendelkezik mobilnettel, vagy nem mindig van internet közelben.

https://vertigostore.eu

(#41) legiaap válasza legiaap (#39) üzenetére


legiaap
nagyúr

Meg egy kerdes. Szerintetek az ujjlenyomat olvasot majd masra is lehet hasznalni, mint feloldani a kepernyot?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#42) Tibko8 válasza legiaap (#38) üzenetére


Tibko8
senior tag

Az lehet de ha mondjuk utazok és olyan helyre kerülök ahol nincs megfelelő lefedetség akkor hiába van fent a dolgaim a felhőbe ha 1 óra míg a zenét vagy a filmet megjelníti, a másik meg hogy nekem 6 GB-nál tartok csak a zenékkel, Vegyük azt is figyelembe hogy nem mindenkinek van mnet és ha van is nem hiszem hogy azt a keveset is erre szeretné elhasználni. Amúgy jó dolog én is használom de csak biztonsági mentésre.

kelzsoca Ez így tiszta meg is értem de akkor ne legyen ekkora ár különbség. Az meg legyen az user hibája ha valami occó kínait vesz. Ettől függetlenül ezt nem róvom fel a telefonnak hátránynak és semelyik másnak. Csak ha nem használ mindenki 2 SIM-et akkor ne porosodjon a másik.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#43) Tibko8 válasza legiaap (#39) üzenetére


Tibko8
senior tag

Én először NFC-re tippeltem amikor meg láttam reggel de utána olvastam hogy ebből kimaradt. Lehet hogy hátlaponként fogja változtatni a témát a telefon a késöbbiekben.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#44) purcigeorge válasza legiaap (#39) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Lehet, hogy antenna, vagy mégis NFC?

(#45) legiaap


legiaap
nagyúr

antutu, geekbench
Párdon
:)
Na fejstük meg mi az ott a hátlapon.
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#46) Tibko8 válasza legiaap (#45) üzenetére


Tibko8
senior tag

Vót már :)

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#47) kelzsoca válasza legiaap (#41) üzenetére


kelzsoca
félisten

Remélhetőleg itt is használható lesz vásárlásra, vagy az ujjlenyomat használható lesz kód(ok) helyett, ezzel nagyon kényelmessé téve bizonyos szolgáltatásokba való gyors belépést.

https://vertigostore.eu

(#48) legiaap válasza kelzsoca (#47) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jó lenne, mert 5S-en nagyon megszoktam. Elég sok apphoz használom.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#49) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Áruljátok mán el nekem légyszi, hogy mindenhol látom a "meghívót szerezz itt" likeket (a fenti benchmarkos videoban is van a hozzászólásoknál) aminek a linkben van egy KOLID szó meg egy kis kód. Namost ez elvisz arra az oldalra, ahol fel lehet iratkozni a várólistára, ami ugyanaz mint a kolid nélüli, vagyis ez: https://oneplus.net/invites . Na most hogy ez miért van, hogy mindeki linkelgeti a saját KOLID-s oldalát? Van valami verseny, hogy akiére legtöbben nyomnak az hamarabb kap vagy mi? :) Teccikérteni?

(#50) sutszi


sutszi
veterán

Akik az NFC-re úgy rá vannak gerjedve, hogy számukra ennek hiánya, kizáró ok, azok leírnák ide, hogy mégis mi az konkrét felhasználás ami miatt az NFC nélkül nincs élet?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  OnePlus 2 - második felvonás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.