Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) vihartigris válasza TCr (#31150) üzenetére


vihartigris
őstag

Személy szerint egyiket sem használtam.
Én az általam ismert információk, ismerősök használati tapasztalatai alapján a Sony 18-135-öt venném.

bármi reciproka a semmi

(#31152) TCr válasza vihartigris (#31151) üzenetére


TCr
veterán

:R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31153) iO


iO
csendes tag

Üdv,

Szeretném a segítségeteket kérni objektív kiválasztásában.

Egy Canon 200D-vel fotózok, amihez van egy 18-55-ös kit objektívem (Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM) és egy 55-250-es teleobjektívem (Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM), amit az itteni ajánlás alapján vettem és nagyon elégedett vagyok vele.

Szeretnék egy kicsit a makrófotózás világában is elmerülni és ehhez keresek egy objektívet. Abszolút hobbifotós vagyok, elsősorban természetet fotóznék (rovarok, növények), de láttam, hogy portréfotózást is írják ezekhez az objektívekhez. Utóbbi nem lenne elsődleges felhasználás, de ebből a szempontból is meghallgatnám az érveket, ha nagy különbség van az objektívek között. A Canon honlapján találhatóak közül melyiket ajánlanátok?
EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM
EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
EF 50mm f/2.5 Compact Macro
EF 100mm f/2.8 Macro USM

A topik bevezetőjében látom, hogy a Canon EF 100/2.8 és Canon EF 60/2.8. az ajánlott makróobjektívek között van, viszont a bevezető 2014-ben volt utoljára frissítve, úgyhogy az EF 35/2.8 még biztos nem volt figyelembe véve. Illetve egy vonatkozó kérdés: Ezeket az objektíveket már nem gyártják, hogy sehol sem találtam újat csak használtat?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#31154) Beldar válasza iO (#31153) üzenetére


Beldar
tag

Szia! Én 2 hónapja voltam épp Macro vásárlás elmélkedésben, sokáig a Canon 100mm-es állt nyerésre, arról nagyon jókat olvastam. Használtpiacon nézelődve végül egy Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro lett a választás, fele annyiba került, mint a használt 100mm-es Canon, és nagyon elégedett vagyok vele. Makro és portré célra is nagyon szép képeket lehet alkotni vele. Szóval én ezt tudom ajánlani, a nagyobb látószögű változatokat nem ismerem.

(#31155) iO válasza Beldar (#31154) üzenetére


iO
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod! Szerencsére annyira nem vagyok árérzékeny, ha lenne, akkor inkább vennék új objektívet és nem használtat. (A határt inkább az ésszerűség szabja nálam, hogy feleslegesnek tartom a profi felszerelést megvenni, mert nem hiszem, hogy ki tudnám hozni belőle azt, ami miatt drágább.) Használt objektív kiválasztásánál pedig nem is tudom, hogy mire kell figyelni...

A 100 mm-es biztosan előnyösebb az elsődleges felhasználáshoz, hiszen messzebbről is tudnám fotózni az apróbb élőlényeket, de nem tudom mennyire probléma a képstabilizátor hiánya? A 60 mm-esen pl. emiatt gondolkodom. Portréfotózáshoz inkább a 100mm-est ajánlják.

Illetve érdekelne az emberek véleménye pl. a EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM-ről is, bár ez a látószög ahogy olvastam inkább statikus dolgok fotózásához jó. A led-gyűrű meg csak parasztvakítás (rossz szóvicc, tudom), vagy tényleg hasznos?

(#31156) Tin_Shield válasza iO (#31155) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A képstabilizátor hasznos dolog, kézből makrózáskor sokat segít. De nem mindig elég, az állványt is elő kell venni időnként. Nagyobb gyutávval könnyebb a távolságot tartani, de rövidebb záridő is kell a bemozdulásmentes fotókhoz. A ~100mm gyutáv valóban ideális a portrézáshoz a kisfilmes, más néven fullframe méretű érzékelőn, de neked az APS-C-n ehhez elég a ~60-70 mm a cropfaktor miatt.

(#31157) iO válasza Tin_Shield (#31156) üzenetére


iO
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod.

Esetleg még két kapcsolódó kérdés, nem feltétlenül csak neked címezve. Használt objektív vásárlása esetén mire kell mindenképpen figyelnem? Honnon érdemes rendelni?

(#31158) Beldar válasza iO (#31157) üzenetére


Beldar
tag

Konkrét netes oldalt nem emelnék ki, mindenhol lehetnek rossz-szándékú egyének...
Külföldi oldal esetén fontos szempont, ha az eladónak jelentős számú pozitív értékelése van, akkor jó eséllyel azt ad el, amit hirdet. Magyar oldal esetén is szempont ez, de érdemes személyesen bonyolítani az ügyletet, kipróbálni adott obit.

(#31159) 0519 válasza iO (#31157) üzenetére


0519
senior tag

Nézz körül az [mpb.com] -on.
Használt cuccokat, ellenőrzés után, garanciával árulnak.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#31160) iO


iO
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Ez az mpb.com oldal ígéretesen néz ki.

(#31161) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Olympus M.Zuiko 12-45mm f/4 PRO. Ennél az objektívnél mit jelent az f/4? Én eddig mindig csak olyanokat láttam mint pl f2.8 stb. Ez amúgy jobb/rosszabb mint a zuiko 12-40 F2.8?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31162) Tin_Shield válasza adamssss (#31161) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Fényérték. Egy egész értékkel "rosszabb" mint az f2.8. Amúgy kifejezetten jó minőségű objektív, f4-en is éles, időjárásálló. A 12-40 fényerőben jobb, van programozható L-Fn gomb, és fókusz kupplung. De cserébe kicsit nagyobb, nehezebb és drágább.

[ Szerkesztve ]

(#31163) 0519 válasza adamssss (#31161) üzenetére


0519
senior tag

SZia!

Az f/4 Pro egy egész lépés előre fényértékben ("hardveresen") az alap 14-42-es (1:3.5-5.6) kitobival szemben.
Hozzáteszed a fénykép készítési tanácsokat, amiket kaptál és "szoftverben" is előrelépsz egy felet.
Összességében érezhető változást fogsz taoasztalni a kitobihoz képest.
Az F/2.8 Pro még egy lépés előre.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#31164) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm. Nagyon kacérkodom ezekkel csak igazából már nincs szívem költeni a családi büdzséből... Aztán majd lehet elcsábulok. :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31165) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

Tud valaki olyan helyet Pesten vagy rendelessel akarhonnan, ahol be tudnek szerezni Nikon 18-105-s obiba frontlencsét?

I'm gangsta!

(#31166) Ottó58 válasza Yodafon (#31165) üzenetére


Ottó58
senior tag

H.aprón keress.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#31167) Yodafon válasza Ottó58 (#31166) üzenetére


Yodafon
senior tag

Ott nincs :(

I'm gangsta!

(#31168) Ottó58 válasza Yodafon (#31167) üzenetére


Ottó58
senior tag

[link]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#31169) Yodafon válasza Ottó58 (#31168) üzenetére


Yodafon
senior tag

Igen ezt néztem én is. Itt ahogy látom a frontlencse se egészséges. Mondjuk ahogy kinéz az egész objektív nem is csodálom...

I'm gangsta!

(#31170) Neck válasza TCr (#31148) üzenetére


Neck
veterán

18-135 jobb, mint a 18-55 vagy a 18-200-asok.

Ha feltétlenül a nagyobb átfogás kell, akkor meg 18-300. Modernebb, jobb, mint a 18-200-asok.

Ha mindenáron a 18-200 kell, akkor a Tamront és a (fekete) Sony 18-200-at (LE) kerüld el.

Az ezüst (nem LE) egész jó, a két kitobitól (16-50 és 55-210) fixen jobb minden gyutávon (próbáltam és össze is lőttem őket). ILYET tud tele végén.

18-55 meg minimálisan jobb a 16-50-től, nem fogod észrevenni a különbséget. Cserébe a 16-50 legalább könnyű és pici. Kár kutakodni a 18-55 után.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#31171) TCr válasza Neck (#31170) üzenetére


TCr
veterán

Hétvégén megvettem a 18-135-öt. :)
Most értelmezhető laptop után kajtatok (egyébként is jó lesz lecserélni a kb. 15 évest), amin tudom használni a Lightroom-ot.

De nagyon köszönöm az infóidat, igen hasznos volt, elteszem! :R
100-300 mm körüli telékből milyen ár/érték bajnokok vannak Sony E APS-C-hez?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31172) vihartigris válasza TCr (#31171) üzenetére


vihartigris
őstag

Sony 70-350 ami APS-C obi vagy a Sigma 100-400 ez pedig FF obi.

bármi reciproka a semmi

(#31173) TCr válasza vihartigris (#31172) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm. :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#31174) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Egy erdei fotós lesen itatón szoktam madarakat és mókust fotózni.Egy Canon 70-200 at használok.A gondom az,hogy ha nagyobb testű madár jön akkor nem fér bele a képbe sajnos szűk a 70 mm.Milyen obit ajánlanátok vagy mi lehet a megoldás?

(#31175) Tin_Shield válasza Roxx (#31174) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Milyen vázon használod? Fullframe vagy APS-C, mert ez is sokat számít.

(#31176) 42861 válasza Roxx (#31174) üzenetére


42861
senior tag

Második váz, egy 24-70-el vagy 24-105-el. Kezed ügyében, készenlétben.

(#31177) Roxx válasza Tin_Shield (#31175) üzenetére


Roxx
tag

Apsc vel használom...

(#31178) Tin_Shield válasza Roxx (#31177) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem tudom melyiket (2.8, 4, IS nem IS), de ha a jellemző fotózási körülmények elbírnak még egy-két FÉ-t (záridő és/vagy ISO) akkor egy nagyátfogású zoom (~18-200) is megoldás lehet. Persze ezek meg nem tudják a 70-200 rajzát...
Ha kell a fényerő akkor nehezebb lesz, a Tokinának volt/van APS-C "hetvenkettőszáza" az 50-135 f2.8, a Sigmámak meg a brutál 50-100 f1.8.
Vagy a már említett második váz egy jobbfajta alapzoomal.

[ Szerkesztve ]

(#31179) Surfym@n válasza Roxx (#31174) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Sigma 50-100/1.8 DC :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#31180) JohnyBlue válasza Surfym@n (#31179) üzenetére


JohnyBlue
őstag

akkor meg a tele vége lesz kevés :D Amúgy ez a 50-100 egy brutál jó üveg. R5 re volt felcsavarva egy régebbi firmwarrel így a váz nem kapcsolt át APSC módba ;) 50 mili körül volt ugyan setétedés de nem vvolt vészes.. koncira, fesztiválra maga volt a tökéj :D ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31181) Roxx


Roxx
tag

Köszönöm.70-200F4 ről van szó.Egy fullframe gép megoldás lehet?

(#31182) JohnyBlue válasza Roxx (#31181) üzenetére


JohnyBlue
őstag

igen, de tele vége lehet hiányozni fog...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31183) Surfym@n válasza JohnyBlue (#31182) üzenetére


Surfym@n
senior tag

van még a picit régebbi sigma 50-150 2.8 EX - az se rossz darab, bár a képvilága olyan... vintage... ;)
2.8-on legalább a nők jobbik oldalát mutatja (madaraknál inkább hátrány) :D

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#31184) Byk01 válasza Roxx (#31174) üzenetére


Byk01
senior tag

Akkor bedobok én is egy Tamron 35-150/2.8-4-et (ha DSLR-ről van szó). Nem olcsó, de legalább drága (ha tudsz szerezni):)

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#31185) RocketSWET


RocketSWET
csendes tag

Sziasztok! Használ, vagy használt valaki közületek Sigma 16mm f/1.4 DC DN C objektívet? A kérdésem a fókusz motor hangjával kapcsolatos lenne. Nemrég beszereztem egy ilyen obit, a képei szépek jól dolgozik az autófókusz is bár sötétebb jelenetnél kicsit komótosabb viszont azt vettem észre az eddigi objektívekhez képest elég hangos a fókusz állítás nagyobb különbség esetén mikor bevált néha hallani hangosabb kattanásszerű hangot is. Ez mennyire normális? Tamron 18-300 zoom obim pl teljesen hangtalan hozzá képest. Illetve a napellenző is kicsit kotyog, ez ki lenne kopva esetleg, (nem látszik kopás külsérelmi nyom rajta) vagy gyárilag nem a legstabilabb? (Egyik Samyang obimál szintén van egy kis lötyögése gyárilag pl).

(#31186) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!
Nem talaltam erre vonatkozo irast, posztot itt a forumon, szoval gondoltam megkockaztatom a kerdest.
Mi a velemenyetek errol a "csodarol": [link] ? Ez csak egy draga atveres? Barki kiprobalt valaha ilyen cuccot?

Kosz,
M

(#31187) sarasota123


sarasota123
aktív tag

Sziasztok, beltér/ingatlan fotózáshoz szeretnék objektívet D750-re, jelenleg egy Sigma 24-35 f2 a "legtàgabb" lencsèm, de attól tartok a 24 nem lesz mindig elég. Sajnos egyelőre nem találtam egyértelműen jó megoldást, ami árban sem horror. Valakinek bevált lencse/ötlet van esetleg? :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#31188) vihartigris válasza sarasota123 (#31187) üzenetére


vihartigris
őstag

Pl: Sigma 17-35mm f/2.8-4

bármi reciproka a semmi

(#31189) sarasota123 válasza vihartigris (#31188) üzenetére


sarasota123
aktív tag

Sajnos ez már egy nem kapható széria ha jól látom :U

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#31190) vihartigris válasza sarasota123 (#31189) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem írtad, hogy újat szeretnél.

bármi reciproka a semmi

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.