Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) coreska


coreska
aktív tag

Tudom nem új készülékről van szó, de a korábbi helyen lévő fórum elérhetetlen, ezért a témát itt lehetne folytatni.
Amiért írok most, hogy mint észrevettétek, a régi készülékeken nem üzemel a Youtube.
Azonban ismét van lehetőség youtube videók lejátszására az új FW-ben lévő OncePlay segítségével.
A youtube videó linkjét a böngészőben megnyitott mos3 felületen az erőforrásoknál lévő oncePlay-nál lehet megadni.

[Az oncePlay-t tartalmazó FW]

Kérdés esetén írjatok.

(#2) coreska


coreska
aktív tag

A mos3-as Youtube frissítése után ismét működik a Youtube modul.

(#3) andras1974 válasza coreska (#1) üzenetére


andras1974
csendes tag

Szia ezer köszi ! örülök neked és minden tiszteletem,kipróbálom........

(#4) coreska válasza andras1974 (#3) üzenetére


coreska
aktív tag

Nincs mit.
Az alábbi FW már tartalmazza a youtube frissítést és a menűje is jó.
NTR82_DMD90_HU_MOS3_Coreska_mod12

(#5) andras1974 válasza coreska (#4) üzenetére


andras1974
csendes tag

Szia kipróbáltam működik a facebook ,van menü is ezer hála ! kérdés a jövőben frissítem a youtubot a menü eltűnik ? És a többi mos3 magyarszolgáltatást hogy tudom életre kelteni ,mert csak az ikonok vannak.....vagy a pc-én a mos3-at frissítem átváltom magyara jó lesz ? Még egyszer ezer hála nagy vagy,örül a család szeretem ezt a kütyüt,böngésző futtatásra nem képes ?
még valami total commanderrel másolok át és van pár maradvány ami üres és kitörölni se engedi azt a mappát van rá gyógyír utp kábelel ! TP-LINK TL-WR740N routerem van lehet wifin a kütyüt üzemeltetni antenna nélkül ? valami pontos leírás,bocsi hogy ennyi mindennel zaklatlak !

(#6) coreska válasza andras1974 (#5) üzenetére


coreska
aktív tag

Szia!

A mos3-at az oroszok készítik, és nem erre a készülékre. Ezért a további frissítés felülírja az általam tett változtatásokat, így a youtube menü eltűnik. Ami a többit illeti, egyenlőre be kell érned ennyivel, ha esetleg történne még változás, majd jelzem. A vinyón lévő adatok rendbetételét próbáld meg úgy, hogy a novát USB kábellel csatlakoztatod a PC-hez.

(#7) andras1974 válasza coreska (#6) üzenetére


andras1974
csendes tag

Szia ezért is nagyon köszi ! esetleg ha letudnád írni ,hogy kell a menüt vissza varázsolni........

(#8) coreska válasza andras1974 (#7) üzenetére


coreska
aktív tag

Ebben a könyvtárban : root\usr\local\etc\mos\www\modules\youtube\
main.php-ban 321.sor
else if (userInput == "menu" || userInput == "zero")
list.php-ban 147.sor
echo '0 ' . getMsg('coreRssPromptMenu') .

(#9) andras1974


andras1974
csendes tag

Szia Coreska ! van egy lejátszó ami minden formátumot codecpakk nélkül lejátszik,bele lehet a kis IAMM-ba szerkeszteni ?
https://mpc-hc.org/

(#10) coreska válasza andras1974 (#9) üzenetére


coreska
aktív tag

Médiaplayerre windowsos programot? :Y
Ezt mégis hogy goldoltad, és minek? :W

(#11) andras1974 válasza coreska (#10) üzenetére


andras1974
csendes tag

Szia Coreska ! Ez van Linuxra is és Androidra is ! Az lenne a cél ,hogy mHDx265 formátumot is lejátszón ,mert hang az van de a kép sötét.......bármi megoldás orvosolja ? VLC is jó lenne ha letudná.....

[ Szerkesztve ]

(#12) konijani válasza coreska (#4) üzenetére


konijani
csendes tag

Sziasztok !

Én is vettem 1 ntr 82-est apró pénzért,szerintem jó kis lejátszó!

Feltettem az általad modositott mod 12-öt de youtubon nem indulnak el a videók pedig a keresö megtalálja amit beirok .
Lehet ezzel kezdeni valamit v hiányzik róla valamilyen program esetleg?

Valamint a win 7-es pc látja hálózaton a novatront mint nast, viszont forditva a novatron is látja a pc-ét de az azon lévö meghajtókat már nem látja .
Be kellene valahova irni valami elérési utat esetleg?

(#13) coreska válasza konijani (#12) üzenetére


coreska
aktív tag

Szia!

Jelenleg a módosított fw-vel sem működik a youtube. Amint lesz a mos3-ban frissítés rá, valószínűleg ismét fog működni.
Ahhoz, hogy a novatron lássa a PC-n lévő könyvtárt, meg kell osztani a PC-n.
Csak azt látod, ami meg van osztva.

(#14) konijani válasza coreska (#13) üzenetére


konijani
csendes tag

Ok! Köszi az infókat! Wifi modulra nincs infód hogy esetleg hogy a gyárin kivül milyet ismer még fel mert jó lenne hozzá a vezeték kapcsolat de már nem lehet sehol sem kapni!
Azt olvastam hogy tp link 723-as wifivel is megy de abbol is csak 1.1 verzió számuval !
Hogy lehetne esteleg megoldani wifi routerral összekötni?

(#15) coreska válasza konijani (#14) üzenetére


coreska
aktív tag

Nem wifivel,hanem kábellel használom.Ha a kebelezés nem megoldható, és wifi sticket sem kapsz már hozzá, akkor esetleg egy másik wifis router beüzemeléssel esetleg áthidalható a távolság.

(#16) coreska válasza konijani (#12) üzenetére


coreska
aktív tag

Innen letölthető az új módosított fw, amivel már újra működik a youtube.

(#17) konijani válasza coreska (#16) üzenetére


konijani
csendes tag

Köszönöm a segitségedet ,jó hogy foglalkozik még valaki ezzel a géppel is!
Friss magyar webrádió listád nincs véletlenül amivel menne esetleg a music fm?

(#18) coreska válasza konijani (#17) üzenetére


coreska
aktív tag

Van egy pár rádió elérhetőség, közte van a music fm is.
Online rádiók

(#19) konijani válasza coreska (#18) üzenetére


konijani
csendes tag

Köszi a rádiólistát! Az létezik hogy youtube már megint nem megy?

(#20) coreska válasza konijani (#19) üzenetére


coreska
aktív tag

Az a helyzet, hogy én mostanában elkezdtem használni azt az asus fw-t, amelyre a mos3-at fejlesztik. A novatron fw-vel kezd nyűgösebbé válni a youtube működése. Azzal egy két videót leszámitva, most is működik, és itt a többi modul is jól működik, mivel erre van fejlesztve.

(#21) konijani válasza coreska (#20) üzenetére


konijani
csendes tag

ok! tudsz erröl az asus fw-röl mondani valamit minden funkciója müködik a novatronnak vele ?
estetleg tudnál 1 linket adni ahol letölthetö én is kipróbálnám!

(#22) coreska válasza konijani (#21) üzenetére


coreska
aktív tag

(#23) konijani válasza coreska (#22) üzenetére


konijani
csendes tag

Köszi! Akkor most olvasgatok.

(#24) jampec101


jampec101
újonc

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. IAMM 82WT média boxot szeretnék frissíteni, de amit eddig próbáltam usb-n keresztül valamiért nem ismeri fel nem akar működni. A fájl egyébként .img fájltípus (lemezképfájl).
Esetleg valaki linkelne egy másik frissítést vagy egy szervízet ahol foglalkoznak ilyen gépekkel.
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: Endre

(#25) farkas-j válasza jampec101 (#24) üzenetére


farkas-j
őstag

Beidézem az Mpg4-players fórumban található leírást:
"A frissítés előtt másoljuk egy pendrive gyökérkönyvtárába a telepítendő install.img firmware file-t. Kapcsoljuk ki a médialejátszót, majd húzzuk ki a tápegység csatlakozóját a készülékből. Dugjuk a pendrive-ot az egyik USB host aljzatba. Nyomjuk be és tartsuk is benyomva a bekapcsoló gombot, majd közben dugjuk vissza a tápot. A készülék bekapcsol de még tartsuk folyamatosan benyomva a bekapcsoló gombot. Kb. 10-15 másodperc után elengedhetjük, és ha minden jó, akkor a készülék magától kikapcsol, és megkezdi az új firmware telepítését. Ez kb. 2-3 percig tart. Közben TILOS a készüléket kapcsolgatni, vagy a tápot lekapcsolni! A frissítés végeztével kikapcsol, majd újraindul már az új programjával."

Itt egy letöltési link. Ez Coresck mod8-as firmware-je.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#26) csoki74 válasza coreska (#22) üzenetére


csoki74
csendes tag

Szia!

Nem érhetők már el az online TV és rádió listák a data-n, amire a korábbi fórumban mutatott link. Fel tudnád tenni valahova?
Előre is köszönöm!

csoki

(#27) Skorpyskorp


Skorpyskorp
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! :R
Van egy "iamm NTR82"-es lejátszóm, amit évek óta használok. Eredeti firmware van rajta: vB0.00.64.
Sajnos, csak egy rövid kezelési leírást találtam hozzá, ami meglehetősen hiányos.

Jelenleg a legtöbb videóállományt rendben kezeli, de egyre több olyan is van, amit nem tudok lejátszani.
Jó lenne, ha internetes böngészésre, youtube lejátszásra, és internetes rádiók hallgatására is tudnám használni, de eddig ez nem sikerült. A képeket is nagyon vontatottan, lassan kezeli.

Ha jól értelmezem a fórumon leírtakat, firmware frissítéssel bővíteni és javítani lehetne a szolgáltatásait.
PC-k hardvereivel és Windows kezeléssel elég jól elboldogulok, de sem Linuxos, sem médialejátszókkal kapcsolatos ismeretem nincs. Így nem igazán értem a fórumon leírtakat. A firmware frissítési leírása teljesen érthető, de:
- Nem tudom, hogy az én készülékemre melyik firmware tehető fel?
- Hol lehet ezt elérni?
- Lehet-e azonnal a legfrissebb verzióra frissíteni, vagy szükséges-e köztes verziókat is feltenni?

Esetleg, valami átfogóbb kezelési leírás elérhető-e valahol?

Bocs a sok szövegét, de talán így érthetőbb vagyok!

Előre is köszönöm, ha segíteni tud valaki!

Üdv:
Skorpy
:R

(#28) farkas-j válasza Skorpyskorp (#27) üzenetére


farkas-j
őstag

Először is a nekem meglévő firmware-eket innen tudod letölteni.
Bármelyik bármelyikre rátehető. A készülék tudása és a processzorának ereje adott, nem egy táltos. Már kicsit elszállt felette az idő, bár még én is szívesn használom és szeretem. További támogatás már nem lesz hozzá, így pl. H265-ös dekódolást ne is várjál tőle! Filmet nézni, zenét hallgatni, Internet rádiózni azért lehet vele.
Youtubozni már nem fogsz tudni, mert HTML5-re tértek át a Youtube-nál. Ezt tudtommal már nem kezeli. Az online filmek és szolgáltatások listái is szerintem elavultak lehetnek. Én pl. a lassúsága miatt nem is használtam ilyenre. Használati leírást nem tudok hozzá.
A frissítés menete:
"A frissítés előtt másoljuk egy pendrive gyökérkönyvtárába a telepítendő install.img firmware file-t. Kapcsoljuk ki a médialejátszót, majd húzzuk ki a tápegység csatlakozóját a készülékből. Dugjuk a pendrive-ot az egyik USB host aljzatba. Nyomjuk be és tartsuk is benyomva a bekapcsoló gombot, majd közben dugjuk vissza a tápot. A készülék bekapcsol de még tartsuk folyamatosan benyomva a bekapcsoló gombot. Kb. 10-15 másodperc után elengedhetjük, és ha minden jó, akkor a készülék magától megkezdi az új firmware telepítését. Ez kb. 2-3 percig tart. Közben TILOS a készüléket kapcsolgatni, vagy a tápot lekapcsolni! A frissítés végeztével kikapcsol, majd újraindul már az új programjával."

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#29) Skorpyskorp válasza farkas-j (#28) üzenetére


Skorpyskorp
csendes tag

Szia!

Köszönöm a gyors reagálást és az alapos választ!
Már szedem is le!

Amit még meg szeretnék kérdezni:
- El tudom-e menteni a gyári firmware-t valahogy, ha valami balul végződne?
- Milyen típust érdemes ma venni, ha nem túl nagy a költségvetés?

Olvasgatom a Raspberry PI-ből építhető lejátszóról szóló cikkeket.
Szerinted elképzelhető, hogy jól használható player készíthető belőle?
Ha, ismered!

Még egyszer, kösz!

Üdv:
Skorpy

(#30) farkas-j válasza Skorpyskorp (#29) üzenetére


farkas-j
őstag

A mentést nem tudom meg lehet e csinálni. Én még nem mentettem. Frimware-t még innen tudsz letölteni.
Új lejátszó vásárlás esetén ajánlom figyelmedbe a Milyen asztali médialesjátszót topikot. Most egyébként az olcso Amlogic S905 procival szerelt Androidos eszközök a slágerek. A Raspberry PI sem rossz, csak ehhez azért érteni kell.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#31) Skorpyskorp válasza farkas-j (#30) üzenetére


Skorpyskorp
csendes tag

Még egyszer köszönöm!

Üdv:

Skorpy

(#32) piglets


piglets
csendes tag

Sziasztok!

NTR82-esem van már nagyon rég, Windows 7 volt a gépemen, közvetlenül LAN kábellel vannak összekötve és hibátlanul működött minden évekig. A gépen megosztott mappák és benne a filmek szépen megjelentek az NTR82 hálózatok alatt. (csak kicsi kellemetlenség volt, néha 10-20 perc is kellett, hogy megjelenjen a munkacsoport).

Most telepítettem Windows 10-est. A munkacsoport és a gép szépen megjelenik most is, de a gépen megosztott mappák nem. Már minden általam ismert beállítást próbáltam a mappa megosztásnál, kerestem a neten megoldást, de hiába.

Feltlepítettem a http://iamm.uw.hu/ oldalról a legfrissebb v95-ös FW-t, de semmi.

Van-e valakinek hasonló problémája és esetleg tudtok-e valami megoldást?

Köszi!

(#33) hallga


hallga
csendes tag

Szia(amennyiben még bárki is nézi az oldalt)!
NTR83 gépem jópár évig nem volt még bekapcsolva sem.Most megpróbáltam használatbavenni,de furcsa dolgokat művel.Semmi (számomra)bonyolult dolgot nem várok tőle,egyelőre pendrive-ról,később esetleg hdd-ről szeretnék filmet nézni.
A szerkezet szép megfontoltan bekapcsol,jön a menü (no itt kissé elakadtam,mivel a Naprendszerben nem fellehető hozzá kezelési),a "browser"-re kattintva kis idő után kiírja,nincs video.A browser-en belül meg sem nyílik választási lehetőség.Ráadásul,mielőtt kivágtam volna az ablakon,próbálkoztam ki-be kapcsolással,na az sem sima.Kikapcsol,majd magától bekapcsol.Szétkaptam,belenéztem,ötletem támadt.Elképzelhető,hogy a benne lévő 0,1F, 5,5V kapacitás elfáradt és ez megbolondítja a gépet?Ha belefeccölök 2-300Ft cap-cserét,utána újra kell telepíteni vmi szoftvert?
Vagy ha nem ez a gond,mi lehet a bánata? Köszönöm.

(#34) farkas-j válasza hallga (#33) üzenetére


farkas-j
őstag

A külső tápja biztosan jó? Mérj egy egyenfeszültséget és egy váltót is rajta. Egyenben 12V körül kell lennie, váltóban tized, de inkább század voltnyi feszültség körül lehet max.
Egyébként én még aktívan használom a playert :K

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#35) hallga válasza farkas-j (#34) üzenetére


hallga
csendes tag

12,12 illetve ,013

(#36) farkas-j válasza hallga (#35) üzenetére


farkas-j
őstag

Ez jónak tűnik. Amikor utoljára használtad akkor még hiba nélkül működött ugye? Amíg nem használtad, addig is áram alatt volt, vagy be sem volt dugva a villanyba? Ha nem volt áram alatt, akkor rejtélyes a dolog, hogy mitől állt be. Ha kiveszed vagy lekötöd a belső HDD-t, akkor pendrájvról látja a médiákat (filmeket, zenéket, fotókat)?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#37) csoki74 válasza farkas-j (#36) üzenetére


csoki74
csendes tag

NASként is használod? Én csak FTPn keresztül látom, nem tudom Win10 alatt beállítani, hogy egy meghajtóként működjön.
Van ötleted, hogyan állítsam be?

(#38) farkas-j válasza csoki74 (#37) üzenetére


farkas-j
őstag

Lejátszóként és NAS-ként is használom. Valószínűleg a Windows 10 kavar be nálad is, mert annál a biztonsági kockázatok miatt nincs engedélyezve a Samba 1-es megosztás. Az IAMM NTR83 viszont FTP-n kívül csak Samba 1-et tud.
Megoldást itt találsz. Egyébként csatlakoztathatod meghajtóként is a gépedhez. Pl:
net use W: \\az NTR83 hálózati neve\Meghajto\könyvtárnév (a W a meghajtó betűjele, így értelemszerűen adhatsz más betűt is, ami nem ütközik a jelenlegi meghajtóiddal.)
Elmented egy TXT fájlba, majd átnevezed a kiterjesztését BAT-ra

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#39) hallga válasza csoki74 (#37) üzenetére


hallga
csendes tag

Be sem volt dugva.
Jelenleg nincs benne hdd. A pendrive-val próbáltam.
Nem, nem lát semmit.

(#40) farkas-j válasza hallga (#39) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha a menüje rendben bejön, akkor elvileg működőképes. Próbálj ki egy 32GB-nál nem nagyobb pendrájvot. Mivel én nem használom az USB-jét így nem tudom mekkora pendrájvot támogat. Esetleg ha van olyan USB-s kis áramfelvételű (max 400-500mA) eszközöd ami reagál az 5V-os USB tápra, akkor teszteld le, hogy van e az USB-jén egyáltalán villany.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#41) hallga


hallga
csendes tag

Ahogy írtam,a menüje alapig bejön,ott kiválasztom a "browser"-t,azon belül már nem ad választási lehetőséget,kiírja,nincs video.
32-essel próbáltam.
Az említett cap. állapotát hogyan tudom ellenőrizni?

(#42) farkas-j válasza hallga (#41) üzenetére


farkas-j
őstag

A kondi állapotát 100% biztosra egy ESR mérővel lehet megvizsgálni. Ehhez ki sem kell forrasztani a vizsgálandó kondenzátort. Ha neked az a gyanús akkor cseréld ki. Nem egy nagy összeg. Mielőtt esetleg kidobnád, azért jelezzél!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#43) hallga


hallga
csendes tag

Olyanom nincs,egyszerű kéziműszerem van. M980G Mastech

(#44) farkas-j válasza hallga (#43) üzenetére


farkas-j
őstag

A legegyszerűbb ha kicseréled a kondit ha alapos a gyanúd. Százforintos tétel. A lényeg, hogy a feszültsége legalább akkora legyen mint az eredetinek (nagyobb lehet ha elfér), a kapacitása egyezzen meg, és minőségi 105°-os legyen. Ezenkívül ügyelj a helyes polaritásra!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45) hallga válasza farkas-j (#44) üzenetére


hallga
csendes tag

(#46) farkas-j válasza hallga (#45) üzenetére


farkas-j
őstag

Ja, ez a memória kondenzátor. Áramtalanítás alatt ez látja el a memóriáját villannyal, hogy ne felejtse el a beállításokat.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47) hallga válasza farkas-j (#46) üzenetére


hallga
csendes tag

Szia!
Ezt tudtam én is (ezért írtam le a pontos adatait,és neveztem cap.-nak,nem kondinak...a szaknyelvben úgy tudom,BUC a neve a drágának),de már találkoztam olyan szerkezettel,ahol ez az alkatrész -miután kicsit kifáradt- érthetetlen hibákat produkált.
Mindenesetre 250 ficcs befektetése után kicseréltem a cuccot,a jelenség ugyanaz volt.De NEM adtam fel és a beállítások menüben találkoztam valami olyannal,hogy készülék alaphelyzetbe(gyári beállítás,vagy ilyesmi,már nem emlékszem) állítása....és heuréka,azóta használatban van a gép.
Még van egy kérdésem.Ha szeretném a legutolsó hibátlan fw-t felrakni,merrefelé nézelődjek? Ezen az oldalon fentebb hivatkozott linkek már nem elérhetőek.

(#48) farkas-j válasza hallga (#47) üzenetére


farkas-j
őstag

Én anno összegyűjtöttem pár firmware-t. Innen válogathatsz. Sajnos már nem emlékszem nálam melyik van rátöltve. :B

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#49) pali923


pali923
tag

Nagyon örültem, hogy megtaláltam ezt a fórumot, meg még egy kis életet is rajta. :) A régit nagyon kedveltem, sajnálom, hogy eltűnt. Én még mindig ilyen gépet használok, és most bajban vagyok, segítséget kérek. Remélem, van még,a ki idetalál rajtam kívül is.

Internetes rádiókat hallgatnék, de egy ideje nem megy. Hosszú kísérletezgetések után rájöttem, hogy a gép nem hajlandó megnyitni azokat a rádiókat, amikben a cím, amit be kell írni az .m3u-fájlokba, https-sel kezdődik. A http megy, de ez nem. Sajnos ilyen rádió meg nem nagyon van, egyedül a Kossuth ilyen, amit találtam, de azt meg mostanában amúgy sem érdemes hallgatni.

Rá lehet venni valahogy, hogy kezelje ezeket a webcímeket is?

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#50) farkas-j válasza pali923 (#49) üzenetére


farkas-j
őstag

Én sajnos nem tudom a megoldást, de ha Te megtudod a megoldást, akkor itt is légy szíves tedd közzé. Köszi!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.