Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Navon Mizu D402

Hozzászólások

(#1) Pityu62


Pityu62
tag

Sziasztok!
Jól magára hagyta a navon ennek a telefonnak az új gazdáit.Se támogatás se rendes leírás.
Pedig a készülék nem is annyira gagyi mint ahogy azt terjesztik róla.
Bár a reklámokban 2x1.3 proci van ez a dobozon 2x1.2!
Az akkut több helyen is keveslik,gyorsan merül ,,,,,nálam is így kezdte,de a Clauncher és benne a kis tisztító progi szépen vissza hozta 1 teljes napra.!
Nálam szépen teszi a dolgát ,a 2 simet jól és érthetően kezeli,,a navigáció is szépen fut rajta....amit gyengének tartok az a kamera,,,hááátttt,,,nappal elfogadható képet ad de a vakúval szinte csak közelkép készíthető.
Játékot még nem volt időm tesztelni.
Ezzel együtt telefonálni ,,kis navira ,,fotóra ár értékben egész jó készüléket kapunk

(#2) k.istvan80


k.istvan80
csendes tag

Hali!

Én is nézegettem ezt a telefont, de pár infót nem találok róla egyértelműen.
Pl. hogy a kamerájában van-e autofókusz. Illetve üzemidőben csak visszafogott használattal lehet elérni az 1 napot? A kijelző milyen minőségű? (gondolom sima TFT van benne, nem IPS)
Előre is köszönöm a segítséget!

Op3n Dott P4502, WayteQ xTAB-70dci, AMD Athlon II X3

(#3) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Egyes leírások szerint van benne autofókusz.

Most egy előző szériás M400-ast használok.

Különösebb baj nincs vele (telefonálásra - két SIM kezelése -, meg navigációra megfelel), csak a kamerája csapnivaló (pl. a vonal- és QR-kódokat szinte lehetetlen vele leolvasni) és nincs benne e-compass, amire néha szükségem lenne. A régebbi modell akkuja egyébként kíméletes használat mellett egész sokáig bírja (nálam a GPS a lényeg általában, gyakran járok hosszabb utakra, terepre).

Az újabb modellben ezeket kijavították-e vajon (bár a méretét igencsak megnövelték), mert lehet, hogy váltanék.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#4) Tor678


Tor678
csendes tag

Hali!

Olyan gonddal került hozzám a telefon, hogy nem lehet SD kártyára telepíteni. (egyébként a kártya elérhető, fájlkezelőből másolni is lehet rá)
Ha jól értem, a 4GB belső tárhelyet particionálták, 2-2GB van a rendszernek és a felhasználónak fenntartva, a különféle programon SD kártyaként kezelik ezt a belső tárhelyet.
Az érdekelne, meg lehet-e oldani valahogy, hogy SD kártyára menjenek az appok, a telefon memória helyett? 2GB a mai világban sajnos nem sok esetben elég.

Lenovo K910 Vibe Z

(#5) janka1


janka1
újonc

Sziasztok:
Segítséget kérnék a fiam kapott egy Navon D402-es telefont. Nem találom rajta hívásnál a telefonszám kijelzés beállítást.
köszi

(#6) ottoarc válasza Tor678 (#4) üzenetére


ottoarc
tag

Úgy látom ezen 4.4-es android van, arra meg nem tudsz alapértelmezetten alkalmazásokat telepíteni. Csak rootolással lehet megoldani.

(#7) Ricardo823


Ricardo823
tag

Sziasztok!
Az öcsém vett egy ilyen telefont pénteken.Azért vette meg ezt,mert a tescos újságban azt írták hogy négy magos a proci.Szerintetek megtévesztés miatt vissza kérheti az árát 3 napon belül?
Előre is köszi a segítséget.

(#8) Prime110 válasza Ricardo823 (#7) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ha jó fejek akkor visszaveszik, de amúgy az újságban ellentmondásban áll az egész

Quad-Core - 2 x 1,2 GHz - ezt mondjuk a testvéred is megnézhette volna, mert a dobozon szvsz fel van tüntetve a részletes specifikáció, mert ez így nyomdahiba, ezzel meg mindent el szoktak intézni...

(#9) Paci bácsi válasza Pityu62 (#1) üzenetére


Paci bácsi
csendes tag

A kijelző (is) szívja az akkut, ha max fénYerőn működik. (Más TFT kijelzős mobiloknál is.)

(#10) Paci bácsi válasza k.istvan80 (#2) üzenetére


Paci bácsi
csendes tag

Kijelző: árához képest jó. A betekintési szög felülről nem túl nagy, de gyakorlatban nem zavaró.
Autofókusz nincs (vagy nálam nem működik), elvileg az M402-ben van.

(#11) Paci bácsi válasza AttyVin (#3) üzenetére


Paci bácsi
csendes tag

QR - és vonalkódokat tényleg nem akar olvasni, de szerintem ez nem a kamera hibája, más lehet az oka. Talán ha kap frissítést, megoldódik a dolog.
Közelség, fény és gyorsulás érzékelő van benne az Elixir szerint.

(#12) Paci bácsi


Paci bácsi
csendes tag

Egy problémát azonosítottam: headset-tel hallgatva zenét, rádiót, halk a hang, a sztereó szinte szinte monó, az ének hang háttérbe szorul, egyes effektek kiugranak. A headset gombját nyomva tartva a felsorolt jelenségek szünetelnek. Több headset-tel is kipróbáltam, ugyanúgy reagál.
Sima fülhallgatóval nincs gond.
Mi lehet az ok?

A telefon mikrofonjával is gáz van. Minden hívó/hívott jelzi, hogy nagyon halkan beszélek, pedig nem. Mikrofon tesztelő alkalmazás szerint jó az eszköz. Elég érzékeny.
Másnál is van ilyen?

(#13) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, játékok mennek ezen, a lányomnak lenne 11éves, play áruházbol szokott tabletre játékokat leszedni, ilyesmire használná, köszönöm

(#14) Pityu62 válasza Paci bácsi (#12) üzenetére


Pityu62
tag

Ki próbáltam én is jó pár fülest,,míg nem sikerült egy piacon nevenincs fajtából vennem egy tökéletesen működőt!!Lehet valami indiai?nem tudtam még kideríteni. A lényeg hogy létezik hozzá való.

(#15) matyesz96


matyesz96
újonc

sziasztok azt szeretném kérdezni hogy hogy lehet beálitani azt hogy a hivásnál jelezze ki a számom ?

(#16) abdulka1 válasza matyesz96 (#15) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

"Telefon"--> Menü gomb (a telefon alatt)--> Beállítások--> Beszédhívás--> További beállítások--> Hívóazonosító

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#17) abdulka1 válasza Pityu62 (#14) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Az én készülékem megörökölte a ZTE Kis Plus fülesét, és tökéletesen működik azzal is.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#18) Gudnavon válasza Paci bácsi (#12) üzenetére


Gudnavon
újonc

A Headsetek hibája. A gépemben is órákig csavargatni kell a bemenetet hogy normálisan hallatszódjon, a mobilomban (Huawei Ascend Y330) pedig főleg, de a TV-nél is. És a hangfallal is ez van. Ez a headsetek zsinórjának hibája, hogyha ˝rosszul˝ van bedugva, akkor a hangsáv első részét (főének, hangélesítő) eltörli, és csak a második részét (háttérének, háttérzaj, hangszerek - mindez szörnyű hanggal) játssza le. A mikrofonoddal nem t'om mi baj lehet.

(#19) magasati


magasati
csendes tag

Sziasztok! Volt már hasonló kérdés, de a válasz nem volt egyértelmű. Kezeli az SD kártyát alkalmazás telepítésre vagy nem? A "Tárhely" menüben nálam alapvetően 3 tárhely jelenik meg: belső tárhely (gondolom a RAM), telefon-memória (fogalmam sincs ez mi), és SD kártya. Az itt jelzett adatok alapján az SD kártyámon 1,8 GB-ból 1,8 GB használható (mintha semmi nem lenne rajt, pedig van). A telefon memórián jelzi különböző színekkel, hogy milyen jellegű adatok vannak benne, és érdekes mód itt jelzi a zenéimet, videóimat és mindent, ami igazából az SD kártyán van. Kipróbáltam, hogy törlök mp3 albumokat és itt a telefon-memórián több is lett a felhasználható hely. Az az érdekes viszont, hogy ennek meg fix mérete van 1,27 GB. Hiába törlök a kártyáról, itt csak ezen belül lesz több a felhasználható hely - pedig a kártya ugye 2GB-os.
Elsődleges telepítési helynek is az SD kártya van bejelölve. Most akkor ez mi?
Valakinek ötlet?

(#20) Samec69 válasza pimmi (#13) üzenetére


Samec69
újonc

Nekem is folyamatosan visszajeleznek, hogy nem hallanak rendesen, beszéljek hangosabban! Kollégámnak is ugyan ez a problémája. A szervízben semmit nem csináltak vele (ezzel a hibával kapcsolatban). Szerintem valami típushiba lehet.......

(#21) LQRT


LQRT
újonc

Sziasztok. Új tag vagyok itt. Van egy D402 es telefonom és elrontottam a kameráját. "Nem lehet a kamerához csatlakozni." ezt kapom akárhányszor elindìtom. Nem tudtok rá valami megoldást? Gyári rom is jól jönne mert azt se találok hozzá sehol. Válaszokat előre is köszönöm.

(#22) XFXGT


XFXGT
újonc

Sziasztok! Vettem egy Navon Mizu D402 telefont, de 1 napig bírja az aksija! És ez nekem nem tetszik! Azt akarom kérdezni hogy hibás az aksi?? + hogy hol lehet kapni aksit ehhez a fajtához?? ami nem egy napig bírja!

(#23) LQRT válasza XFXGT (#22) üzenetére


LQRT
újonc

Szia XFXGT

Sajnos Ennyit bír, 1400 as aksitól ne várj sokat, más aksit nem lehet kapni csak ezt sajnos, nincs nagyobb, a gyártó nem gyárt hozzá mást. Egy Tipp-em van, állítsd be úgy a wifi-t hogy ha alvó módba van a teló, kapcsoljon ki a wifi. úgy nyerhetsz vele egy kis üzemidőt, de nem sokat. ha otthon vagy vedd lejebb a fényerőt is az is segít egy kicsit.

(#24) zeolti válasza LQRT (#21) üzenetére


zeolti
újonc

Gári rom nekem is jól jönne! Fel tudna valaki tenni egyet valahova?

(#25) magasati válasza Paci bácsi (#12) üzenetére


magasati
csendes tag

Szia! Igen nekem is folyton mondják, hogy hangosabban beszéljek. Típushiba lehet.

(#26) magasati válasza Samec69 (#20) üzenetére


magasati
csendes tag

Akkor ne is próbáljam a szervíz t, vagy a boltot? Mert nekem is halk a miksi.

(#27) magasati


magasati
csendes tag

Mikrofon probléma megoldása.
Töltsd le a play áruházból az MTA engeneer mód alkalmazást, abban be lehet állítani a mikrofon hangerő. Alapból level0-án van és 8 a max.

(#28) magasati válasza Paci bácsi (#12) üzenetére


magasati
csendes tag

Nálam fordított gond volt egy régi Huevei telefonnal. Az meg a sima fülhallgatókkal csinált így. Az volt a megoldás, hogy vettem egy Sony headset-et (aminek az alja külön van, és bármit beledughatsz). Ez 3 eres és azt már kezelte rendesen.
Jelen esetben a fordított megoldás volna jó. Venni a 3 eres headsethez egy 2 eres átalakítót. Akkor sima fülhallgatóként kezelné (de hívást fogadni értelemszerűen nem lehetne).
Egyébként pont ma botlottam én is ugyanebbe, miklor bedugtam a Mizuba a vadiúj Sony fejhallgatómat.

(#29) akaaka


akaaka
tag

Összetört a kijelző, sehol nem talalok hozzá. Külföldről sikerült már valakinek beszereznie???

(#30) Kriszti.544


Kriszti.544
újonc

Sziasztok! Nem navon d402, hanem d403 témában szeretnék segítséget kérni, már mindenhol kerestem megoldást, de nem találtam. Az a problémám, hogy telefonálásnál, ahogy elkezd kicsörögni a telefon, azonnal elsötétedik a képernyő, és feloldani sem lehet, egészen addig, amíg meg nam szakítjuk a hívást, azt is viszont csak a telefon oldalán lévő ki/bekapcsoló gombbal lehet. Emiatt az elsötétedés miatt viszont se kihangosítani, se billentyűzetet előhozni nem lehet, és azt sem látom, ha véletlenül nem jó számot hivok. A menüt és beállításokat már oda-vissza átnéztem, sehol nincs semmi, amivel ezt módosítani lehetne vagy bármit. Remélem lesz valaki, aki tud segíteni.

(#31) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok! Ha bárkinek bármi kérdése lenne vagy valamilyen cuccra lenne szüksége ehhez vagy bármely más típusú navon telefonhoz írjon privátot!

(#32) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Egyáltalán nem működik a GPS kollégám a telóján.
Létezik vhol vmi beállítás, ami után jó lehet, ha nem hardveres a baj?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#33) Nela95


Nela95
újonc

Sziasztok!

Navon Mizu D402-es telefonommal olyan problémám van, hogy az SD-kártyát egy idő után nem érzékeli, azt írja a fájlkezelőbe hogy üres a SD kártyám, pedig előtte még minden oké volt.
Lecsatlakoztatom a kártyát, aztán vissza. Egy ideig jó, aztán megint ugyanaz.
Mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Navon Mizu D402
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.