Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Egyre gyakrabban látom hogy ilyen topicoc nyilnak vagy kérdezik meg egyes topicocban ez a hűtő rámegy e vagy ezt érdemes e megvenni a videokarira.Szoval ezek ide jöhetnének.Persze nembizos hogy jó ötlet a modik majd eldöntik.

Támogatásról szóló hozzászólásokat köszönjük szépen, de már nem kell több. :) I_Am

(#2) tope válasza mayerlaci (#1) üzenetére


tope
addikt

Ha nincs még ilyen támogatom, bár én nem vagyok modi

(#4) roley16


roley16
tag

Sziasztok!
Támogatom az ötletet -habár én se vagyok modi - ,de szerintem hasznos kis topik lenne
Akkor Hajrá

http://www.rtsguru.hu / RTS Guru /

(#5) Lolek


Lolek
aktív tag

Gf 5700-es kártyára milyen hűtési megoldást javasoltok, a lényeg, hogy halk legyen...
és persze ne legyen drága...:)
THX

(#6) Paqito


Paqito
senior tag

Üdv Népem :D !

Nagyon jó ötlet volt ilyen topicot nyitni :R .

A magam részéről Mindenkinek akinek kompatibilis VGA-ja van ajánlanám figyelmébe az alábbi termékcsaládot. [link]
Mindegyikre jellemző: Extra halk működés, a gyártó 6 év garanciát vállal sajnos itthoni forgalmazók egyike csak 3 napot :((( , kerámiacsapágyas ventik, DHES technológia, azaz Direct Heat Exhaust System: a keletkezett meleget kitolja a házból.
Mistr@lban, tts-nél megtalálhatóak a cuccok.

Nagyon jó termékek

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#7) Silencer83 válasza Paqito (#6) üzenetére


Silencer83
addikt

ez így igaz! ;) :R , HIS kártyákon ez az AC megoldás IceQ néven fut, az enyém is ilyen / IceQ2/, és nagyon meg vagyok vele elégedve,nemcsak h impozáns a megjelenése / bár sokaknak ez nem szempont/ ,de mocskosul csöndes&hatékony is!

(#8) tope


tope
addikt

FeFeex (ha a neve rossz elnézést) tag-nak az aláábi a problémája[link]

(#9) Paqito válasza Silencer83 (#7) üzenetére


Paqito
senior tag

Így igaz, a HIS tuningkártyáin Arctic Cooling referenciahűtők vannak, nem véletlenül...
A csendességhez még annyit, hogy ezek a coolerek -a gyártó szerint- az idő előrehaladtával sem válnak zajossá. Ők 274000 órát írnak ami 31.257797440896 év :C :D talán a kerámicsapágy miatt :F Franc tudja, de a Titanomat anno beszarásig lehetett húzni ezzel a hűtővel, miközben síri csend honolt a dobozban :DDD


[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#10) mayerlaci válasza Lolek (#5) üzenetére


mayerlaci
senior tag

közvetlen GPU hűtő?

(#11) FefeeX


FefeeX
veterán

Hali.
A kérdésem a követkző lenne:
Veszek a napokban egy GF3 Ti videokarit, de nem jó rajt a hűtés, milyet érdemes venni rá, hogy ne durranjon el?
Válaszokat előre is kösz...

(#12) (Kolombusz) válasza FefeeX (#11) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Van vmi titan vga cooler, 2k huf körül minden boltban kapható, a gef3 ti-t simán lehűti.

(#13) FefeeX válasza (Kolombusz) (#12) üzenetére


FefeeX
veterán

thanx.
Ha csak a kúler nem megy, azt lehet cserélni borda nélkül occsóért?
Mert az lenne a megfelelő...

(#14) Paqito válasza FefeeX (#11) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Esetleg ezek
[link] 1240 Ft
[link] 1750 Ft
[link] 2250 Ft
[link] 2750 Ft
[link] 2750 Ft

Nekem az utolsó kettő a legszimpatikusabb, különösen a Speeze, annak csak 23dB a hangja. De igazából bármelyiket is választod, mindegyik lehűti a karidat

Legjobbakat

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#15) Tomix_33


Tomix_33
tag

Hy Nekem eggy x800xt-ém van és erre akarok hűtőt már meg is vannak a kiszemelt típusok csak melyik jobb ezt szeretném megtudni....
Zalman (alcu! vf-700 or Ati silencer 4
Melyik a jobb?

(#16) Silencer83 válasza Tomix_33 (#15) üzenetére


Silencer83
addikt

személyes tapasztalataim alapján bátran ajánlom az AC Silencert ;) , én nagyon meg vagyok elégedve vele, még húzva sem melexik vele a kártya, és marha csendes! :R
Zalmi is jó vétel, nagyon sokan használják / asszen főleg 6600GT tulajok :U /

(#17) sekli


sekli
addikt

Rászereltem a karimra a Zalman ZM80-C HP heatpipe hűtőt, (gondolom mindenki ismeri), beraktam a gépbe, és remekül működött, mind a két radiátor jo meleg lett, gondoltam, hogy tudjak egy kicsit tobbet tuningolni, rászereltem egy jo kis ház ventilátort, ugy, ahhogy az OP1-et kéne. Amikor ezzel kész lettem azt tapasztaltam, hogy tök hideg mind a két radiátor, kb. szobahőmérsékletű..., ez baromi meglepő, legalábbis nem gondoltam volna...
A kérdésem: nem rossz ez így? Mert ugye egy bizonyos hőmérséklet alatt nem indul be a heatpipe...

[Szerkesztve]

(#18) Paqito válasza Tomix_33 (#15) üzenetére


Paqito
senior tag

Szvsz az a jobb amelyikett olcsóbban megkapod :D A Zalmi előnye, hogy jár hozzá memóriahűtő is, az AC talán olcsóbb, a fennmaradó pénzből vehetsz esetleg memóriahűtő bordákat ;)

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#19) Paqito válasza sekli (#17) üzenetére


Paqito
senior tag

Remélem nem mondok butaságot....
1: Az jó jel, hogy passzív üzemmódban melegedett a borda, hiszen ez bizonyítja, hogy jól van felszerelve. Ha a venti felszerelésénél nem mozdult el semmi, és maradt minden úgy, akkor szerintem nem lehet gond!
''Mert ugye egy bizonyos hőmérséklet alatt nem indul be a heatpipe...''
Ne izgulj, a folyadéknak esze van :D Ő légneművé fog válni, ha kell neki, és beindul rendesen a ''cirkuizélódás'' a csövekben :DDD Ennyit számít a passzív kontra aktív üzemmód

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#20) (Kolombusz) válasza Tomix_33 (#15) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én az ati silencert javasolnám.
Nagyon halk, és nagyon hűt.

(#21) sekli válasza Paqito (#19) üzenetére


sekli
addikt

kössz

(#22) Zebra válasza FefeeX (#13) üzenetére


Zebra
csendes tag

Hello.
Javaslom nézz utána ennek: Titan TTC-SC03 Universal VGA Cooler
Utóljára 2500 Ft-ért láttam, nekem a tuningolt GeForce 6600-asomat a legkissebb fordulatszámon is 60 fok alatt tartja, és nem kell a bordát piszkálni a kártyán.

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#23) FefeeX válasza Zebra (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

Mármint hhogy nem kell a bordát piszkálni? Beleszerelhető?

(#24) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

6600GT AGP-s változataira létezik Arctic Cooling hűtő?

(#25) Paqito válasza Matt-OPT (#24) üzenetére


Paqito
senior tag

PCI-E kivitelhez igen [link], AGP-hez nemtom :F
Az AGP-s 6600GT-n van HSI chip???

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#26) Matt-OPT válasza Paqito (#25) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Van, de más a chip és a RAM-ok elhelyezése mint a PCI-E kivitelnél.

(#27) Paqito válasza Matt-OPT (#26) üzenetére


Paqito
senior tag

Én is ezért vagyok ''bajban'', mert a 6200-esemre (AGP) nincs Silencer ''csak''a PCI-E változatra, mivel egy baromi nagy HSI borda figyel a kártyán, [link], ezért nem megy rá cucc :(
Ezért Zalman VF 700 lesz valószínű

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#28) Huggyos


Huggyos
tag

Hello kemények!
Vettem egy kiváló geforce 3-at, csak szar volt rjta a GPU hűtő, így azt leszedtem. De van egy p3-as processzorhűtőm, aminek a mérete pont jó, tehát rá tudnám rakni. De mivel ragasszam rá? Pillanat ragasztó jó? meg kellene valami hővezető paszta is, de azt hogyan kombináljam pillanat ragasztóval? Vagy drótózzam le valahogy?
Szóval írjátok már meg, hogy ti ezt hogyan csinálnátok vagy szoktátok csinálni!
Örülök minden hasznos ötletnek.

(#29) FefeeX válasza Huggyos (#28) üzenetére


FefeeX
veterán

Teljesen azonos a helyzetem, jöv7en veszek egy Gef3at, de nem jó rajt a venti.
Pillanatragasztót kihagynám a szórásból, a sima drótot is mert vezeti az áramot...
Nem toom hogy csinálnám, de jöv7en meg fogom tudni mondani sikerült-e és hogy hogyan...
A Radeon 9600amon csak borda van alapból, arra 1 csavarral meg cérnával raktam fel a ventit :DDD :B

(#30) Huggyos válasza FefeeX (#29) üzenetére


Huggyos
tag

Na jól van találj ki valami okosat, azt ha tetszik meg jó is akkor én is úgy csinálom majd.

(#31) myrra


myrra
senior tag

mi ez a nagy georce3azás?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#32) Huggyos válasza myrra (#31) üzenetére


Huggyos
tag

Valamivel kell szórakozni, meg még nem volt soha gf3as-om. Akinek van még valami jó ötlete hűtőrögzítésre az írjon!

[Szerkesztve]

(#33) FefeeX válasza Huggyos (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Ja meg penge a GF3, a szerveremben pont jó helye lesz... :)

(#34) paleinho válasza Huggyos (#32) üzenetére


paleinho
senior tag

Arctic Silver Thermal Adhesive
[link]

(#35) Huggyos válasza paleinho (#34) üzenetére


Huggyos
tag

Na jólvan de túl sokat nem szeretnék kőlteni rá, mondjuk a legolcsóbb hővezető paszta kellene, és mondjuk a gpu 4 sarkára egy-egy csep pillanatragasztót tennék és mindenütt másutt a hővezető paszta lenne. Szerintetek ez így milyen?
örülnék ha így menne majd a ti 500 as órajelén, vagy még jobban is.

(#36) paleinho válasza Huggyos (#35) üzenetére


paleinho
senior tag

az asus gf3ti200 am 240/500-on ment, egy glacialtech northpool volt rajta
a pillanatragasztó a 4sarokra(én is próbáltam) egyszer csak leesett, kb 2hétig bírta:)
szerintem nem viseli túl jól a hőmérsékletet, mondjuk 1 kb 400grammos titán procithűtő volt rajta:)
egyszer láttam valahol, hogy bálamadzaggal volt rákötve a kártyára a borda :R

(#37) Volken


Volken
tag

Sziasztok!
Nekem egy Club3D 7800gtx-em van gyári hűtésel.Milyen hűtést ajánlotok hozzá ha esetleg tuningolni szeretném?Vagy léghűtés vagy víz de abból sztem nincscs olyan olcsó amit megtudnék venni.Anyagilag kimerültem :) .

Olyan nagyon jó barátom vagy,h ha 2en lennénk egy süllyedő hajón és csak egy mentőövünk lenne hát bizony mondom nagyon hiányoznál.

(#38) paleinho válasza Volken (#37) üzenetére


paleinho
senior tag

vf700cu?
kb 6000Ft

(#39) Paqito válasza Volken (#37) üzenetére


Paqito
senior tag

Esetleg még ez is: GLACIALTECH NORTHPOLE 1000 [link], de ott a Silencer, ami még jó lehet.

Üdv

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#40) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Hello! Van egy Sapphire 9600 pro-m. Eddig nem tapasztaltam hogy gyenge lenne a gyári hűtése de mostnában a játékokból - egy erőteljes szaggatás után - kivág a desktop-ra. Ezért gondoltam benevezek egy zalman hűtőre. Az lenne a kérdésem hogy milyet érdemes a kártyámra tenni passzív hűtés + egy venti a tetejére, vagy egy sima réz ventillátrot? Ilyen hűtőkkel mennyire tudom majd felhúzni?

The Drummer

(#41) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Na azóta vettem egy Zalman VF700-Cu hűtőt. És hülye módon csak később néztem meg hogy ez kompatilbilis e a kártyámmal. Most megnéztem de nem tudom eldönteni. Ugyanis a zalman honlapján az van fent hogy kompatibilis a sapphire 9600 pro-val de inkompatibilis a sapphire 9600 atlantis-szal. Na nekem egy sapphire 9600 pro atlantison van. Az atlatisra azt írja a honlap hogy: Clip Interferes with Capacitor, ez milyen hibát takar? A szavakat ugyan értem de nem tudom milyen hibát jelent. Ja é még ami furcsa hogy a dobozra az van írva: Compatible with all VGA cards with original heatsink mounting holes. Notice! Cannot be used with matrox vga cards and nvidia pcx series vga cards.

The Drummer

(#42) Tomix_33 válasza thedrummer (#41) üzenetére


Tomix_33
tag

Én ebben nem tudok segíteni, de küldtem privit megbeszélhetjük ha netán eladnád

(#43) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Na úgy tűnik hogy működik. Sikerült beizzítani. Persze az igazságra majd akkor derül fény ha elkezdem húzni, de azzal még várni kell mivel elvileg 24 óra mire a memória hűtőbordái rendesen letapadnak. DE persze ha azért valakinek vannak tapasztalatai az ügyemmel kapcslatban ne habozzon ossza meg velem és a kedves publikummal!

The Drummer

(#44) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Tegnap próbáltam húzni a kártyát de nem úgy sikerült ahogy gondoltam. Talán még rosszabb mint a gyári hűtővel. Ezért megkérdeznék pár dolgot.
mikor leszedtem a gyári hűtőt a gpu-n egy ezüst színű paszta volt (gondolom az is thermal grease), és arra kentem rá a zalman hoz kapott thermal grease-t. Az merült fel bennem hogy lehet hogy azt le kellett volna estleg szednem alkohollal. A másik hogy egy kicsit megfogtam a gpu és a hűtő érintkezési felületét. Ez szerintetek hiba volt vagy, ennyi zsír nem számít? Van értelme leszednem és kicsit megtisztogatnom? Na és az utolsó kérdédem hogy mennyi idő amíg letapad a thermal tape. A hosználati útmutatóba azt írták 24 óra alatta éri el a 90%-os tapadást akkor menyi idő amíg 100%-os lesz?

The Drummer

(#45) sosperecek18 válasza thedrummer (#44) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Hy! Igen az a pasztát el kellett volna távolítani! :DD

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#46) thedrummer


thedrummer
csendes tag

És akkor most ezzel ártottam a kátyámnak, vagy ha nem húzom akkor nem lesz ebből gond?

The Drummer

(#47) sosperecek18 válasza thedrummer (#46) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Szedd le a hűtőt, tisztítsd meg rendesen a gpu-t, és utánna kenj rá zalman pasztát, és semmi baja nem lesz!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#48) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Na és akkor feltennék még egy kérdést, látom te elég jól vágod.
Egyik barátomnak van egy xpertvision 9800se kártyája nemrég vette de nem forog rajta a venti. De mivel nem vette észre csak 1 hétre rá így használta. Később az tűnt fel neki, hogy nem tud semmilyen játékkal játszani (eleinte még tudott) mert azonnal befagy a gép és megszűnt a kapcsolat a kártya és a monitor között. Na kinyitotta a házat és érezte hogy nagyon meleg a kártya és hogy nem forog a venti.
A gépet még mindig használja de ha csak a windowst haszálja nincs gond.
Mennyire károsítja ez a kártyáját?
Egy hűtést akar rá venni és nem tudja hogy érdemes e kicseréltetni a kártyát és aztán tenni rá egy ventillátort vagy ha erre vesz egyet műödni fog e rendesen.

The Drummer

(#49) thedrummer


thedrummer
csendes tag

Alkohollal?

The Drummer

(#50) FefeeX válasza thedrummer (#48) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha garis a kártya akkor gyorsan vissza a boltba, kicserélni, oszt meget tovább.
Ha nem az akkor meg el egy elég jó hűtésért, mert attól még lehet túl meleg hogy nem fagy be, és rövidíti az élettartamát...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.