Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#140) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ennek az ide vonatkozó részét inkább itt fejteném ki...

szóval volt nekem a fagyóban lefagyasztva némi csiperke, egyszer túl sokat vettem (30-40 dekát kértem... majdnem fél kiló lett, de én már csak olyan vagyok, hogy nem tetetek vissza), meg van szárított vargányám, nyárfa érdestinórum meg szegfűgombám. ezekből 1-1 jó marékkal beáztattam 2-3 liter vízben (egybe, úgyis ugyan oda megy, mint a húsleveses töltöttkáposzta birkapörkölttel és mákoskaláccsal :D), kb. másfél óra múlva mind puha volt. egy kicsit megint volt olyan szaga, mint szárításkor, de már nem olyan erős, és lehetett érezni a saját illatukat is.

a csiperkét úgy fagyosan összetördeltem, illetve vágtam, elég könnyű vele bánni. 2 fej hagymár kis olajon megfonnyasztottam, rá a soook gomba, kicsit felmelegítettem (nem pirult, annyi türelmem nem volt, nem is kell). felöntöttem kb. 2 liter vízzel, bele 3 leveskocka, majd mikor megfőtt, bele a galuska. már a galuska előtt elég sűrű volt, de nem árt, ha van benne olyan, amit az ember ehet is, nem csak lé. a végefele még bele egy 3dl-nyi tejszín, egyszer összerottyant, és kész is.

otthon is szerették, pedig egyik szülőm se mondható nagy gombarajongónak. másfél literből nekem kb. 3 dl maradt másnapra :D

még van a szárított jószágokból, de különösen a vargányát nem ártana pótolni.

a múlt héten csak egy kevés rókagomba volt a piacon (a termesztett csiperkén kívül). remélem most lesz egy kicsivel kellemesebb választék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.