Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Hi

Ha van itt olyan emberke akiknem műszaki rajzot kellene csinálni:
- cadkey workshop-ba
- autodesk inventorba
illetve autocadbe
az privizzen.

Az árban megegyezünk. Szegeden dolgozok,de pestre is fel szoktam járni. Több munka esetén némi kedvezmény is szóba jöhet.

(#2) KnightMan


KnightMan
csendes tag

up

(#3) rollcsee válasza KnightMan (#2) üzenetére


rollcsee
újonc

solide edge-be vállalnna valaki rajzot?
:W :W

(#4) legiaap válasza KnightMan (#2) üzenetére


legiaap
nagyúr

Csak nem építőmérnök vagy építészmérnök kolegához van szerencsém?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5) KnightMan válasza rollcsee (#3) üzenetére


KnightMan
csendes tag

solide edge-et én sanszos hogy nem vállalnék, max úgy ha egyik programból a másikba importálnánk, de ha úgy megfelel akkor akár :D

(#6) KnightMan válasza legiaap (#4) üzenetére


KnightMan
csendes tag

gépészmérnök vagyok, szóval ne sértegess itt bunkerépítő :D :D

just joke :D

(#7) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Ment egy privi :)

(#8) KnightMan


KnightMan
csendes tag

up!

(#9) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Itt a havi UP! :D éljen a munka

(#10) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Kibővült a választék :D

3D stuido max is játszik :DD

(#11) big-gun


big-gun
újonc

Én vállalnék Solid edge-es műszaki rajzokat. 2D, 3D jöhet. Gépészmérnöki végzettségű vagyok.
Üdv!

(#12) Zotya75


Zotya75
csendes tag

Hali, Zotya vagyok! Ment privi!

Üdv. Zotya.

(#13) KnightMan válasza Zotya75 (#12) üzenetére


KnightMan
csendes tag

Ment a válasz! up :D

(#14) KnightMan


KnightMan
csendes tag

UP!

(#15) bajuszati


bajuszati
tag

Hello!
Én elvállalom a Pro-E modelleket, rajzokat.
Up :D

(#16) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Én egész jól boldogulok SolideEdge-ben, csak attól függ milyen komoly rajzról lenne szó?

(#17) KnightMan válasza Dimitryj (#16) üzenetére


KnightMan
csendes tag

Látom itt már mindenki feni a fogát hogy meló van, de nincs. Itt csak akkor lesz ha valaki hoz mert én is csak csinálom, nem teremtem :( (egyenlőre)

(#18) Doobie


Doobie
csendes tag

Építész műszaki rajzolást vállalok rövid határidővel!
ArchiCad, ArchLine, programokat használok
Továbbá költségvetés készítést is vállalok.

0630 4096496

(#19) Doobie


Doobie
csendes tag

Építészeti műszaki rajzolást vállalok rövid határidővel!
ArchiCad, ArchLine ismerettel.

0630 4096496

(#20) amorf_82


amorf_82
újonc

:K :K kHy!Müszaki rajzokat készítek kézzél és CAD-al ha vkinek szüksége van rá! :K :K :K

(#21) garga.pitic


garga.pitic
újonc

Sziasztok!

Nemrég kaptam egy kisebb munkát, szakértési dokumentációhoz, kellett hossz-szelvényt, helyszínrajzot és keresztszelvényeket (összesen 3+3+3=9db-ot) rajzolnom úgy, hogy a munkaadóm -gyakorlatilag- rám bízta az egész szakértést. Kb. 20 órát melóztam vele, viszont az árban nem állapodtunk meg. Mennyit kérjek érte? Mekkora az ún. korrekt-piaci ár??? Illetve mennyi a műszaki rajzoló órabére? HELP MEEEEEEEEEEE PLEEEEEEEASE!

Előre is köszi...

[ Szerkesztve ]

(#22) Teknös


Teknös
újonc

Olyan kollégát keresek aki kézzel főiskolai műszaki rajzott készít és el is tudja magyarázní.

(#23) KnightMan válasza Teknös (#22) üzenetére


KnightMan
csendes tag

Hi

Hát ha elárulod mit mekkorában és mikorra kell akkor lehet egyezkedhetünk. Én szegeden lakom de sűrűn megyek pestre is.

(#24) SirTom


SirTom
tag

Catiát tanulnék, hol lehet?Ha vkinek van infója, azt szívesen veszem.
A Szie-nek van tfolyama, de még nem indul, nincs jelentkező.

Nincs más hátra mint előre

(#25) HajGab


HajGab
újonc

Műszaki rajzok elkészítését vállalom rövid határidővel!

Solid Edge, AutoCAD, Solid Works.... vagy esetleg más formában is. 2D/3D rajzok.

Nyf -en tanulóknak kedvezmény is, akár komplett alkalmazás technikai feladatokat is vállalok, az nyf-en utána lehet kérdezni a tőlem beadott feladatokra, eddig senki sem bánta meg :)

Keres emailban a gcaterham@hotmail.com címen

Willy

(#26) Belba válasza garga.pitic (#21) üzenetére


Belba
őstag

A műszaki rajzolás ára nem db-ra megy, hanem formátumra...
(1 formátum = 210x297mm = 1 írógéplap mérete)
Általában 1 formátum (kézi) rajzolása 1000-1500 Ft...

Függ az ár a rajz sűrűségétől is (gépész rajz általában nehezebb, bonyolultabb, sűrűbb, az építészrajz lazább, könnyebb)

A hossz-szelvény, keresztszelvény általában jó hosszú rajz, amin alig van valami...

Szokták úgy is fizetni a rajzolót, hogy a tervezési díj 15-20%-át adják a rajzolónak...

Az, hogy hány órát foglalkoztál a melóval, abszolút nem mérvadó, mert el lehet tökölődni valamin 40 órát is, meg 5 órát is, lehet, hogy az 5 óra alatt elkészített rajz szebb és hibamentesebb lesz, mint a 40 órás. (Én nem fizetnék óradíjat semmiért.)
Tehát a rajzolóknak nem órabére van!
(Egy gyakorlott, gyors rajzoló miért járjon rosszabbul, mint egy kezdő, lassú, ügyetlen?)
Másik dolog : mindenki annyi munkaórát mondana, amennyit nem szégyell, a megbízó úgysem tudja ellenőrizni az igazságot.

Ha nem csak a rajzolás volt a munkád, hanem a szakértői véleményt is te írtad le, akkor gyakorlatilag az egész melót te csináltad, itt már nem csak a rajz-díjazásról van szó.
Ebben az esetben a megbízód a kapott szakértői díjból csak 20-40%-ot tarthat meg magának (erős jóindulattal), mert semmit nem csinált a pénzért, pusztán közvetített, a közvetítői jutalék általában 20-30% szokott lenni.

Legyél okos!

A fentiek alapján eldöntheted, mennyi jár neked.
Ha ENNYIT nem akar fizetni a megbízód, akkor ne add át a munkát, csinálja meg ő!
(Máskor meg a munka ELŐTT egyezz meg a munkadíjról, ne utólag!)

Nem érdemes túl sok díjat sem mondani, mert ezzel a későbbi megbízások lehetőségét veszed el magadtól. (Érezze a megbízód, hogy korrekt árat kérsz, akkor a jövőben is téged fog hasonló melókkal megbízni.)

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#27) Belba válasza Teknös (#22) üzenetére


Belba
őstag

:F Mit kell egy műszaki rajzon elmagyarázni???...

Hogyan csinálta a rajzoló a rajzot?

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#28) pete_0001 válasza Doobie (#18) üzenetére


pete_0001
újonc

Helló!

Te is itt?
Gondoltam érdeklődök az árak után, akkor találtalak meg.
:DD

(#29) pete_0001 válasza Belba (#26) üzenetére


pete_0001
újonc

Szia!

Láttom otthon vagy a kérdésben, ezért fordulok hozzád.
Ha felmérést és rajzott kell csinálni irodahátzakról, ott van egy kialakult m2 ár?
Érdemesebb ott is az álltalad említett elszámolást alakalmazni?

Ennyi lett volna, előre is kösz.
:D

(#30) KnightMan válasza pete_0001 (#29) üzenetére


KnightMan
csendes tag

egyértelműen Belba módszere a jó :D

(#31) pete_0001 válasza KnightMan (#30) üzenetére


pete_0001
újonc

Köszi!
:DD

(#32) Belba válasza pete_0001 (#29) üzenetére


Belba
őstag

Szia!

Bocsi, de nem volt időm azóta Fórumozni...

Csináltam már többször helyszíni felmérést épületekről és ezek alapján építészrajzot.
Ezt nálunk minden esetben egy munka részeként végeztük (épülettervezés)...
A tervezői díj részletesen tartalmazza az egyes munkafázisokat (nálunk legalábbis), ezért nem volt nehéz elhatárolni a teljes díjból a felmérést, épületrajzot, stb.
(De hogy ez mennyi volt? Fogalmam sincs, mert ilyet munkaidőben csináltam a havi fizetésemért.)

Egy elég nagy Tervező Intézetnél dolgoztam 20 évig (férjem még mindig ott dolgozik).

Nálunk komplett tervezés folyik, tervezői napidíjakkal és egyéb költségekkel számolva...

Mondjuk, ha magán-megbízást kapnék, hogy készítsek irodaházakról alaprajzot, akkor a munka nagysága szerint lehet kérni nm-díjat (pl.1-2 irodaház esetén), vagy irodaházankénti díjat (pl.10-20 irodaház esetén)... A megbízási díjnak tartalmaznia kell a felmérést, rajzolást, kiszállás költségeit, fénymásolást, stb.

Természetesen a felmérés magasabb díjazású, mint az építészrajz elkészítése!!!

Javaslom, hogy a munka elvégzése előtt pontosan mindent rögzítsetek a Megbízóddal egy írásos megbízói szerződésben (mit kér a Megbízó, mennyit fog fizetni a munkáért, mikor van a szállítási határidő, mikor köteles átadni a munkadíjat, milyen indokkal lehet felmondani a szerződést és milyen szankciókkal, stb., ami téged is véd és a Megbízódat is).

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#33) Adri24


Adri24
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki kézi rajzolást vállalni legkésőbb október végéig?
tengely, fogaskerék,tömítés és még lesz 1.rajz
Jó lenne ha valaki tudna segíteni.

(#34) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv
Gépészmérnök hallgató vagyok a BME-n és műszaki rajzok készítését vállalnám, meglévő nyomtatott terv alapján AutoCAD-ben, esetleg Inventor-ban vagy SolidEdge-ben.

(#35) audi100td válasza Adri24 (#33) üzenetére


audi100td
nagyúr

ment pü

(#36) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Gépészeti műszaki rajzok elkészítését vállalom Autodesk Inventor valamint AutoCAD programokkal.

Ajánlatokat privátban vagy E-Mail-ben várom.

(#37) Renault82


Renault82
újonc

Sziasztok,

Bármilyen műszaki rajz elkészítését vállalom AutoCad-ben, szükség esetén nyomtatás is megoldható bármilyen formátumba! Az anyagi részleteket, személyes egyeztetés keretein belül tudjuk megbeszélni!

Üdv

(#38) ffor válasza audi100td (#35) üzenetére


ffor
újonc

Szia!

Érdeklődni szeretnék, hogy kézi műszaki rajzolást vállalsz-e? HA jól látom, akkor az egyik felhasználó ilyenfajta levelére válaszoltál.
Előre is köszönöm: András

(#39) agyas62


agyas62
újonc

:C Üdv gépész költségvetés késziőt keresek, víz, gáz, fűtés, szellőzés, klíma, külsőés belső együtt gyorsan, költségvetési kiírások alapján :O

(#40) lbc187


lbc187
újonc

Hello,

Keresek Autocad-es rajzolót Alu alkatrészek rajzolásához. Fehérváron.
Válasz priviben, köszi

(#41) csferke válasza audi100td (#36) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Ezekszerint "jártas" vagy Inventor-ban. Lenne egy kérdésem.

Hogyan lehet meghatározni egy alkatrész mozgáshatárait?
Egy szán mozgását kellene behatárolnom egy adott felülettől csak 20mm-re tudjon elcsúszni.

köszi

(#42) audi100td válasza csferke (#41) üzenetére


audi100td
nagyúr

ment mail...

(#43) audi100td válasza audi100td (#36) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ideiglenesen felfüggesztve, amint újra aktuális lesz a dolog, írok a topikba.

(#44) KnightMan


KnightMan
csendes tag

Megkérek minden kedves diákot, aki az iskolai feladatát akarja megcsináltatni, hogy másnál érdeklődjön. Semmi személyes, csak ne híguljon fel a szakma :D.

(#45) papszi01 válasza KnightMan (#1) üzenetére


papszi01
újonc

Hi mindenkinek

Egy kis segítség kellene, olyan valakit keresek aki jártas gk müszaki rajzolásban. Azaz átalakításban és ilyenhez a nevét is adja hivatalos papírokon.

Konkrétan: 1gk-ba másik motor, váltó és felfüggesztést raknék.

várom a tippeket ;]

papszi

(#46) KnightMan válasza papszi01 (#45) üzenetére


KnightMan
csendes tag

hi

többe kerül a tervezés, a motor és a hivatalos dokumentumok elintézése mint ha vennél egy másik kocsit :(

De azért sok sikert

(#47) kolakola


kolakola
tag

Egy UP-ot dobok én is!!!
Én SolidWorks-sel meg AutoCad-del pörgök, ha valakinek ez kellene priviben megbeszélhetjük!

[ Szerkesztve ]

(#48) TomGépész


TomGépész
újonc

BME -s vagyok (dipl.irom)- géptervező ill gépgyártás a moduljaim.(tehát gépész:)
Házik elkészítését vállalom, rajzi+doksi , vagy csak rajz!
Készülhet a rajz CATIA-ban agy AutoCad-ben,amelyiket szeretnéd.....kézi rajzot is vállalok de csak ha nagyon kell...
Házit magyarázok is, illetve elmondom, mi miért van....
Az árat megbeszéljük, házitól, kidolgozottságtól függően!!!
mailem: hutom@freemail.hu
skype: hutom84

(#49) tlac4


tlac4
csendes tag

Hello!
Én vállalok Pro-E modelleket, rajzokat.

(#50) Josua


Josua
újonc

Sziaasztok

Én gépészmérnök vagyok és kézi rajzokat vállalok, ceruzával és tussasl, de ha lehet inkább tussal. Rövid határidő és garantált minőség. Ár megegyezés szerint(amugy semmi extra).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.