Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Mortal Kombat

Hozzászólások

(#1) potyec


potyec
tag

A játék története

Az első Mortal Kombat 1992-ben jelent meg Arcade gépekre, majd később a nagy népszerűségre való tekintettel természetesen PC-re és konzolokra is. A játék újszerűségét kortársaival szemben a nagyfokú véresség, illetve az itt bemutatkozó látványos Fatality rendszer adta. A játékot rövidesen két újabb rész követte, melyek nemes egyszerűséggel a Mortal Kombat II és Mortal Kombat 3 címet kapták. A második rész megjelenésével az immáron sorozattá kinövő franchise népszerűsége tovább nőtt, azonban a Mortal Kombat 3-al a lelkesedés alábbhagyott, mely leginkább az újonnan bevezetett kombórenszernek és az új (sokak szerint nem a sorozatba illő) szereplő bevezetésének köszönhető.

Valószínűleg a készítők is érezték az előző két részhez képest gyengébb fogadtatást, mert a 4. részre komoly változtatásokat eszközöltek a játékban. A korábban 2D-s mozgások (a 3. részben már 3D-s hátterek voltak) helyett a játék átkerült teljes 3D-be és bekerült a egyfajta fegyverrendszer. A fogadtatás ismét vegyesre sikeredett, meg sem közelítette az előző részek sikereit. A negyedik rész megcsömörlésével a sorozat a legtöbb rajongó szerint hanyatlásnak indult. A következő részektől a célplatformok közül kikerült a PC, innentől (az 1997-es 4. rész megjelenésével bezárólag) a Mortal Kombat kizárólag konzolokra jelent meg.

Ezt követően a készítők szinte mindennel megpróbálkoztak, hogy az első részek sikereit csak érintőlegesen is megközelítsék, mindezt sikertelenül. A sorozat elkövetkezendő tagjai (Mortal Kombat: Gold, Mortal Kombat: Special Forces, Mortal Kombat: Deadly Alliance, Mortal Kombat: Deception, Mortal Kombat: Shaolin Monks, Mortal Kombat: Armageddon és végül a sorban utolsó 2008-as Mortal Kombat vs. DC Universe) mind bukásra voltak ítélve. A régebbi rajongók sorra pártoltak el a szériától, az újabb játékosoknak pedig keveset nyújtottak ahhoz, hogy a konkurenciával felvehessék a versenyt. A verekedős játékok szerelmesei már ki voltak éhezve egy igazi Mortal Kombat élményre.

A közel 3 éves csend után a Nether Realms megcsinálta azt, amire senki nem számított: újraélesztette a szériát a sorban következő 9. résszel. Meghallgatták a rajongókat, és visszatértek az alapokhoz. A játék neve nemes egyszerűséggel The Mortal Kombat lett, ezzel is jelezve egy új korszak kezdetét.

Még idén várhatóan megjelenik egy „retro gyűjtemény”, mely az első 3 részt fogja tartalmazni, ez digitálisan lesz elérhető a konzolokhoz tartozó saját store-ból.

A The Mortal Kombat 2011. április 21-én jelent meg (sokak bánatára a PC ismét kimaradt a célplatformokból) Playstation3 és Xbox360 konzolokra. A játék szinte minden elemét újradolgozták, visszatértek az alapokhoz. A szereplőgárda többsége az első 3 részből lett kiválogatva, de a legfontosabb „újítás”, hogy visszatértek a 2D-s harcokhoz. A grafikát a kornak megfelelő szintre emelték, de a hangulat az első részeket idézi.

A játékból megjelent egy gyűjtői változat is:

A játék megjelenésével a rajongók fellélegezhettek, a több mint 10 éves mélyrepülés után a sorozat ismét aranykorát éli, és a Mortal Kombat elfoglalhatta méltó helyét a verekedős játékok trónján. Bár a játéknak sosem a történet vonalvezetése volt az erőssége, akik nyomon követték a sorozat eddigi tagjait, kételkedtek ennek minőségében. A Nether Realms nem gatyázott sokat, egyszerűen szakított az előző 8 rész sztorivonalával, nemes egyszerűséggel „újraírta” a Mortal Kombat történetét.

A szereplők:

A játékban összesen 27 (Playstation3-on 28) szereplőt irányíthatunk:
Barakka
Cyrex
Ermac
Jade
Jax
Johnny Cage
Kabal
Keno
Kitana
Kung Lao
Liu Kang
Mileena
Nightwolf
Noob
Raiden
Reptile
Scorpion
Sector
Shang Tsung
Sheeva
Sindel
Smoke
Sonya Blade
Stryker
Sub-Zero
Cyber Sub-Zero (titkos)
Quan Chi (titkos)
Kratos (kizárólag PS3-on)

Természetesen a játék alapkoncepciója mit sem változott, vagyis elsődleges célunk, hogy az ellenfelet a lehető leggyorsabban a sárba döngöljük. Az új sztorihoz kapott egy sztorimódot (különböző karakterekkel kell a történet alakulása szerint küzdenünk), a gyors küzdelmeknek ott van az Arcade Ladder (a kiválasztott karakterrel kell a 10 ellenfelet egymásutánban legyőzni), de megjelent a Chalange Tower is, melyben összesen 300 különböző feladatot kell végrehajtanunk. Ezek mellett ugye ott vannak a többjátékos üzemmódok, melyeket játszhatunk 2-4 fővel akár otthon, de lehetőségünk van online ellenfelek ellen is megmérettetni magunkat.

Az irányítás kiváló, minden gomb 1-1 végtagot jelöl, külön gombra került a dobás, és a védekezés is. A kombók könnyen tanulhatók, és egyszerűek. Bevezetésre került a játékban egy „Supermeter”. A harcok alatt folyamatosan töltődő csík segítségével erősebb és látványosabb kombókat vihetünk be, illetve amennyiben ez teljesen feltöltődött, akkor egy 2 gombos kombinációval egy supertámadást vihetünk be. (Ehhez hasonlót láthattunk a Street Fighter 4-ben is).

A játék során minden győzelmünkért, és teljesített feladatért MK „pénzt” kapunk, melyekért az Extra menüpont alatt található kriptában új ruhákat, koncepciórajzokat, vagy akár extra kivégzéseket vásárolhatunk.

Az összes karakter speciális mozdulata elérhető a játék közben a „START” gomb lenyomását követően a „Move List” menüpont alól. A kivégzésekből gyárilag 1 db-ot kapunk. A második kivégzést megvásárolhatjuk a kriptában, a harmadik kivégzés pedig az un. Stage Fatality, mely akkor kerül be a statba, ha megfelelő pályán használtuk már. Ismét visszatért a Babality, mely szintén első használat után kerül be a kivégzések közé. Bizonyos karaktereknek azonban ezen felül is van kivégzésük.

Az extra kivégzéseket az előrendelők kapták, egy DLC formájában mindegyik kivégzéshez jár egy ruha is. Mind az öltözet, mind a kivégzés a Mortal Kombat előző részeiből lett importálva.

Az alábbi karakterekhez érhető el extra kivégzés a ruhával együtt:
Scorpion
Sub-Zero
Reptile

Illetve az alábbi karakterekhez kizárólag a régebbi MK-ban szereplő ruha:
Ermac
Jade
Mileena
Kitana

Hasznos tippek-trükkök:

Achievement és Trophy lista: [link]
Összesített kombolista: [link]
A kivégzések helye a kriptában: [link]
Az alternatív ruhák helye a kriptában: [link]

Összeállította: jer1cho

[ Módosította: Ndruu ]

(#2) potyec válasza potyec (#1) üzenetére


potyec
tag

Senki sem gamel ?! vagy csak más topicban bújkáltok ?:)

(#3) DeFranco válasza potyec (#1) üzenetére


DeFranco
nagyúr

FFFUUUU de utállak most. ;]

Nem baj, két napja vettem kontrollert a PC-hez, tolom azzal a jó örek MK3-at.

Egyébként itt mi a gombok kiosztása a kontrolleren?

[ Szerkesztve ]

(#4) potyec válasza DeFranco (#3) üzenetére


potyec
tag

xbox kontrollerre gondolsz ?!

(#5) DeFranco válasza potyec (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD Arra , hogy alapból melyik gombra mi van osztva? (mozgás, ütések-rúgások, blokk, stb.)

Gondolom csak van egy alapbeállítás, ha egyáltalán lehet módosítani... én most vettem a PC-hez egy kontrollert (ahogy írtam már) pont azért, mert át akarok állni rá a játékokban, hogy el tudjam dönteni, ilyen szempontból meg fog-e felelni egy konzol a jövőben. Ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#6) potyec válasza DeFranco (#5) üzenetére


potyec
tag

majd otthon lefotózom neked . de 100% ban módosítható . Vagy neked a default kell ?

(#7) DeFranco válasza potyec (#6) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó lesz a default, köszi!

(#8) james001 válasza potyec (#1) üzenetére


james001
veterán

Fáradozok én is hogy megvegyem - mondjuk én ps3-ra.
Nézegettem azért videókat róla sztem nagyon nagy játék,az egyetlen kisebb negatívum számomra hogy a Challenge Tower-ben nem választhatok karaktert,de ez a legkisebb gondom csak.
Remélhetőleg a jövő héten már meglesz.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#9) ToBeY válasza potyec (#1) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van alul az a X meg villájel ami töltődik,azt hogyan lmikor ehet aktiválni?
Fatality láttam lehet gyakorolni benne,de a varázslásokat merre lehet gyakorolni (megtudni)?

(#10) potyec válasza james001 (#8) üzenetére


potyec
tag

Vedd meg csak ajánlani tudom tiszta MK1 MK2 feeling :)

(#11) potyec válasza ToBeY (#9) üzenetére


potyec
tag

ha villám jel van fullon van de gyors nyomsz lb+rb és hiphopp kiderül :)

gyakorolni training -> practice amikor bementél mindent lehet állítani és move list ben tudod nézni a dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#12) james001


james001
veterán

Kedvenc fatality? :D
Nekem Smoke mindkét fatality-ja jön be a legjobban,meg Noob "kettéhúzó" fatality-ja. ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#13) potyec válasza DeFranco (#7) üzenetére


potyec
tag

parancsolj :)

(#14) DeFranco válasza potyec (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyvagy, köszi. A mozgás a d-pad-on van vagy az analóg joy-on?

(#15) potyec válasza DeFranco (#14) üzenetére


potyec
tag

mind2 de én nem a bal felsőt hanem a bal alsót ajánlom mert rengeteg a negyedkör kombó és a bal felső joy al csak elcseszi az ember

(#16) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nagyon nem kéne most, de szerintem beruházok egyre. Ha azt mondanák, hogy csak 1 konzoljátékom lehet, akkor ez lenne az...majd, ha meglesz. Nagyon kellet már ez a régi/új MK.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#17) potyec válasza TazLeacher (#16) üzenetére


potyec
tag

40 ért árul egy slimet valaki sztem az jó vétel !

[ Szerkesztve ]

(#18) potyec válasza potyec (#1) üzenetére


potyec
tag

(#19) TazLeacher válasza potyec (#17) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Gépem már van, még játékom nincs... :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20) potyec válasza TazLeacher (#19) üzenetére


potyec
tag

Akkor hajrá :)

(#21) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elkezdtem csinálni a story módot,hát nem könnyű.Most Scorpion-t meg még egy fazont kell levernem (ezt a karaktert nem ismerem) Liu Kang-al talán

[ Szerkesztve ]

(#22) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehet plusz dolgokat behozni?(karakterek,ruhák stb)

(#23) potyec válasza ToBeY (#22) üzenetére


potyec
tag

pontokat kell gyüjteni amit a krypt-ben be lehet váltani :)

(#24) szpal17


szpal17
őstag

Itt egy videó a második fatalityk kriptáiról...az első hozzászólásban le vannak írva, hogy miket kell kiváltani.
Fatality-k kiváltása

Felmentem live-ra játszani, de úgy elvertek 6-szor mint a huzat. Úgy látom egy emberrel kell begyakorolni a dolgokat és akkor van csak esély. kb mindegyik kombókat és olyan dolgokat csinált, hogy alig tudtam egyet-egyet ütni... szóval nagyon kemény. Pár nap alatt, hogy tudnak így játszani...

(#25) FefeeX válasza szpal17 (#24) üzenetére


FefeeX
veterán

Tessék, ígértem, csak aztán hamarabb elaludtam... Szóval itt a link amin megvan mit hol...
Nálam elvileg bejött, mondjuk utána nem próbáltam kiválasztani

Gondolom már MKvsDC-n is profik voltak... Aztán meg potyec-nél is hasonlót éreztem az első két meccsen... Meg mikor hoztad Cyraxet :) Aztán a végére egész kiegyenlített lett...

(#26) potyec válasza FefeeX (#25) üzenetére


potyec
tag

Hála az égnek tovább is gyakorlok es tanulok mert pl experten a kurva shao khant nem tudom megverni egyszeruen kesz..

(#27) potyec válasza szpal17 (#24) üzenetére


potyec
tag

csak annak van értelme valóban ha begyakorolsz 1-2 max 3 . nemtudod megjegyezni mindet amikor egy század másodperc alatt kell reagálnod

(#28) szpal17 válasza potyec (#27) üzenetére


szpal17
őstag

Smoke lesz az az emberke vagy Cyrex! :D

(#29) james001


james001
veterán

[link] ilyet tapasztaltatok már? :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#30) potyec válasza james001 (#29) üzenetére


potyec
tag

nem még nem hála az égnek :Y de azt a srácot aki benéz a jobb alsó sarokban "HOPPIIIII " es eltűnik azt igen

[ Szerkesztve ]

(#31) james001 válasza potyec (#30) üzenetére


james001
veterán

ja-ja ez is a régi MK-ból lett berakva és am azt mondja "Toasty!" [link]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#32) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Goro-nak az a csontörő mutatványa nem gyenge,laza 53% vesz le.Éppen ott tartok most.

(#33) potyec


potyec
tag

Volna egy ötletem : Magyar Mortal Kombat Tournament egy moziban Budapesten . Nekiállok szervezni Keddtől

(#34) james001 válasza potyec (#33) üzenetére


james001
veterán

Jó kis ötlet,sok sikert hozzá!! :K

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#35) Damien.


Damien.
tag

Sziasztok!

Nagyon nagy játék lett az új Mortal!
Csak valamit nem értek!
Végigvittem a story mode-ot és elvileg megkellett volna hogy kapjam a két rejtett karaktert.
(Quan Chi,Cyber Sub Zero)...játék közben még ki is irta hogy unlock-oltam őket..(story modeban)
De viszont még mindig kérdőjeles..azaz + jel van a helyén és nem választhatóak.
Ez mitől lehet??Nem értem.Vmit még megkell csinálni?Vagy játszam ujra?Ötletek?

De viszont hatalmas játék az biztos!

(#36) ToBeY válasza Damien. (#35) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet hogy a Krypt-ben kell unlockolni?

(#37) potyec válasza Damien. (#35) üzenetére


potyec
tag

necropolis-ba bekell menni mielőtt használni akarod !

+ sikerült sima 9 Hit kombót csinánom többször is 22% dmg csak a levegőben vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Damien.


Damien.
tag

Necropolis-ban is voltam de ott sincsenek csak az alap karakterek.kerestem pedig. :F
Nem értem egyszerűen!Krypt-ben meg nem hiszem hogy ott kéne kinyitni.

(#39) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A játék add annyi pontot,hogy az összes krypt-et ki lehessen nyitni? :F

(#40) FefeeX válasza ToBeY (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Ad, egy normál flawless-ért ad egy ezrest, szóval csak az a kérdés, mennyit vagy hajlandó farmolni :)

(#41) ToBeY válasza FefeeX (#40) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát Flawless -re még nem nagyon siekrűlt senkit megverni,de majd gyakorlok :B

(#42) FefeeX válasza ToBeY (#41) üzenetére


FefeeX
veterán

SubZero-val fagyasztásokkal, easy mód, első két embernél a legnagyobb az esély szerintem ;)

(#43) potyec válasza ToBeY (#41) üzenetére


potyec
tag

bemész "easy" -be és csak nyomod megállás nélkül az x et scorpionnal... ennyi :)

(#44) szpal17 válasza ToBeY (#39) üzenetére


szpal17
őstag

Csináld a challenge towert. Ott aztán összeszedheted a pontokat, mindössze 300 challenge van :D + story mód.

Én nyertem úgy, hogy nem tudtak megütni, be is jött nood saibot régi változata. (kaptam valami G-t is érte)

[ Szerkesztve ]

(#45) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Köszi a segítséget bejött a módszer.Most story módban liu kang-el kéne leverni Shao Khan-t itt kapcsolatam ki :DDD

(#46) WhiteWalker válasza FefeeX (#42) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

bocs, de igy semmi kihivás nincs benne....easy-n pontokat szerezni....minimum a normal :D

én most szórtam el kb 50K pontot a kriptában,mielőtt megtaláltam volna a kripta fatality-s videót... :(((

[ Szerkesztve ]

(#47) FefeeX válasza WhiteWalker (#46) üzenetére


FefeeX
veterán

Én csak tippeket adok :P

(#48) Tom5


Tom5
addikt

Nem igaz, hogy nem tudják kiadni PC-re...
Most egy játékért vegyen az ember xBox-ot?
Mert én mással tuti nem játszom...
De ez a játék. :Y
Gyerekkorom Sega Megadrive-os Mortal 2-re emlékeztet...imádtam!

(#49) ToBeY válasza Tom5 (#48) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem is azért jön be nagyon,mert a fiatal koromra emlékezett mikor játékoteremben nyomtuk MK1-2.Emlékszem a 90évek elején mekkora szám volt.

(#50) potyec válasza WhiteWalker (#46) üzenetére


potyec
tag

Ebben a game-ban nem az a kihívás ... hanem az online pvp .

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Mortal Kombat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.