Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor beállítás

Hozzászólások

(#1) MasOyama


MasOyama
őstag

1,5 évig rosszul használtam a monitorom. Ma mondta az egyik tanáromm, hogy 9300K-ra kell beállítani, és 6500K használtam, és sokkal jobb lett a kép. Nincs valami tapasztalat, vagy progi, hogy a többi opciót hogyan kell belőni? Kontraszt? Fényerő? Szintelítetség? Stb...

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#2) zenit válasza MasOyama (#1) üzenetére


zenit
tag

Szerintem ez attól is függ, hogy mire használod éppen.
Nálam 6500K-en kicsit tompábbak a színek, és úgy vettem észre, hogy ez kevésbé fárasztja a szememet, mint a 9300K rikító, élénkebb színei.

Léteznek proggik a fényerő/kontraszt beállításához (a videókártyákhoz is szoktak adni, talán 3Ddeep a neve :F ), de szerintem marhaság, mert filmhez/játékhoz más-más beállítások kellenek, mint pl. szövegszerkesztés/Internetezéshez.
Állítsd be úgy, ahogy neked megfelel, és ne hagyd, hogy egy program (v. más) mondja meg helyetted, hogy mi is jó neked. :)

(#3) VladimirR válasza MasOyama (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

van egy program (nokia monitor teszt), amivel kulonfele dolgokat dudsz megnezni a monitoron (geometria, szinek, arnyalatok), igy sokkal konnyebb beloni a neked megfelelot
mellesleg ezek a beallitasok monitoronkent valtozoak, tehat innen nem lehet megmondani, hogy a tieden mi a optimalis, marcsak azert is, mert mint az elottem szolo irta, lehet, hogy Te masra hasznalod, vagy pl mas elkepzelesed van a piros szinrol :DDD

(#4) MasOyama válasza zenit (#2) üzenetére


MasOyama
őstag

Köszi. De nekem az is jó lenne, ha megmondaná egy program vagy egy tapasztalat, hogy miből válszthatok. :) Most már tudom, hogy 9300k kell beállítani, hogy jó legyen, de kéne a többi opcióhoz is egy kis segítség. Nem szoktam külön beállítást használni film, játék, vagy internetezés alatt.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5) MasOyama válasza VladimirR (#3) üzenetére


MasOyama
őstag

Igen, ezt a nokia tesztet már néztem, de megnézem újból. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#6) VladimirR válasza MasOyama (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ez a nokia progi vegulis nem mondja meg, hogy mik a jo beallitasok, viszont segitsegevel konnyebben el tudod donteni, pl a szineket beallithatod, hogy a piros/zold/kek olyan legyen, amilyennek Te kepzeled oket (ugye mint irtam, elkepzelheto, hogy mas-mas embernek mas-mas elkepzelese van az egyes szinekrol)
masreszt ami szerinte nyero beallitas, az az, hogy a kontrasztot felhuzod maximumra, es ezzel parhuzamosan leveszel a fenyerobol, hogy ne a feherseg vakitson meg, hanem a szep eles szinek :DDD

(#7) reprokaiser


reprokaiser
csendes tag

Aztán meg attól is függ ez az egész beállítósdi, mire használod, és milyen komolyan a
monitorodat. Ha a 9300 Kelvin már jobban fekszik neki, mint a 6500, akkor az jelentheti azt is, hogy
a végét járja már szegényke, lassan elfárad a kék elektronágyú. Merthogy a ''mi tetszik'' jobban, az
szerintem most a te esetedben úgy néz ki, hogy kicsit fényerösebb és kontrasztosabb lett a kép az
átállítás után. No, ilyenkor kell elkezdeni böngészni a monitorteszteket az utód kiválasztása
érdekében.

A színhömérsékletekröl:
5000 K körüli értéken dolgoznak a nyomdai elökészítéssel komolyabban foglalkozók - ez a
felhasználás kívánja a legbikább és legjobb minöségü monitorokat.
6500 K-t használnak a professzinális müsorszórásban (broadcast) érdekelt népek: filmvágás,
montírozás, mindenféle utómunka ezen a színhömérsékleten zajlik, mert ez hasonlít legjobban a
mezei tévék esetén használt színhömérsékletnek.
A 9300 K a Windows térhódításával terjedt el, mert ezt a színhömérsékletet lehet teljesíteni a
legkönnyebben - az akkori fika egyszerü tajvani monitorokon is jól kellett, hogy kinézzen, ezért a
Microsoft ezt tolta.

(#8) MasOyama válasza reprokaiser (#7) üzenetére


MasOyama
őstag

Azért egy kicsit erős, hogy halálán van a monitorom... :) Van egy haverom, akinek 5 éve van hasolnó lg flatron monitora, és az ővé már kezd meghallni, de ez még nagyon pöpec. 1,5 éves, érdekes lenne ha már menne tönkre. Egyébként 3 év gari van rá. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#9) MasOyama válasza VladimirR (#6) üzenetére


MasOyama
őstag

Igen, köszi, ezzel a progival sikerült is jól beállítani. Még kb. 1mm-t még ferde is volt a kép... :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#10) ric4Rdo


ric4Rdo
csendes tag

Hello!

3 napja vásároltam egy TFT (fuhitsu siemens c17-7) ,de nem igazán tudom,hogy milyenre kéne beállítani.
a fő szempont amit nézek az ,hogy milyne mértékben rontja a szemet.Ugye aztmondják,hogy egyaltalán nem,de ennek nem hiszek,hiszen akinek meg van ''repedve'' a szemüvegteste az érzékeli,hogy ennél ugyanúgy nőnek a ''foltok''.

tehát amire választ várnék :
-milyne színfokokat állítsak be
-contrast/brightness mértéke
és hogy függ -e a felbontástól a szemkárosító hatás.

Előre is köszönöm a becsületes válaszadónak:)

(#11) Loha válasza MasOyama (#1) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem itt olvasgass: Bővebben: link

(#12) Thommer válasza ric4Rdo (#10) üzenetére


Thommer
csendes tag

''Ugye aztmondják,hogy egyaltalán nem,de ennek nem hiszek,hiszen akinek meg van ''repedve'' a szemüvegteste az érzékeli,hogy ennél ugyanúgy nőnek a ''foltok''. ''
erre úgy felfigyeltem. Megkérdezhetem, h ez alatt pontosan mit akartál érteni? Kifejted egy kicsit bővebben is?

''Szia Szivem! Most Windows alatt próbálok írni, ha megszakadna a szöveg, akkor lefa...''

(#13) koob válasza Thommer (#12) üzenetére


koob
senior tag

érdekes aláírás :)

(#14) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Nem akartam új topicot nyitni, de tegnap néztem,h több Hz-et is be tudok állítani a monitoromnak, mint amennyit elbír(na). Ha mondjuk 85Hz-ről 95-re, vagy 100-ra rakom akkor mi baja lesz? Jobban melegszik? Esetleg elfüstől? Hogyan veszem észre,h nem jó neki a ''tuning''?

Köszi!

(#15) Torry válasza kem (#14) üzenetére


Torry
addikt

Monitort nem lehet tuningolni.
Vannak gyári értékek, hogy adott felbontáson hány Hz-t tud.
Pl: 1024*768-on 85Hz-n fut a monitor, ez a gyári adat. Hogyha fentebb állítod, akkor csak egy nagy fekete üres képernyőt fogsz látni.

[Szerkesztve]

(#16) Protezis válasza MasOyama (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Fontosnak tartom, hogy a kontraszt maximális legyen (bár ha jól tudom, ez megrövidíti a monitor élettartamát). Előfordulhat (bár még nem találkoztam) olyan monitor, amelynél a max kontraszt túl sok. Ekkor a lehető legmagasabb értéket kell beállítani, ahol még nem túl zavaró. Ezután állítsd a fényerősséget a kívánt értékre.

(#17) Sick Boy válasza Torry (#15) üzenetére


Sick Boy
őstag

az én monitorom alapból 1024 @ 75 Hz-et tud, de, mivel régi és nem Plug & Play, ezért a windows nem hajtja meg, csak 60 Hz-en...
Na ilyenkor jön a PowerSrtip és felnyomatja nekem 85 Hz-re, a monitoron van egy LCD kijelző, azon mutatja az üzemmódot,. mikor feltolom 85 Hz-re, már 1280 * 1024-nek gondolja, és azt is mutatja, szal kiakad, de nem baj, mert monitort könnyebb cserélni, mint szemet (ezt itt írtra vki a ph-n), meg egyébként is volt már ilyen téma (ha Vlad nem mondta volna még :D)

[kép]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#18) c41r0^ válasza Torry (#15) üzenetére


c41r0^
őstag

nem vagyok elektroműszerész, de:

túl lehet hajtani, csak ebben az esetben az élettartama rövidül és a kép minősége is gyengébb lesz, valamint sípolhat a képcső, mert üveghangon van járatva

persze nem olyan monitorral kell próbálkozni, ami 1024-ben megy 60Hz-en, és azt fel akarjuk tornászni 100-ra...

én monitoromnál 1024@118Hz van megadva max. frissítésnek, de ment az már 125ön is, bár 110-el használom, jobb a békesség :)
Powerstrip-pel ugye nagyon kis léptékkel lehet léptetni a frissítést, de a kis tuning is tuning :)

(#19) kem válasza Torry (#15) üzenetére


kem
addikt

Írtam,h be tudom állítani, 100Hz-re is 75 helyett, csak nem tudom mennyire egészséges.
Vagy tegyek rá egy 12cm-es coolert, és akkor mehet a tuning?:D

szark: Ha esetleg felmelegszik a monitor, akkor kikapcsol, vagy megsül? Ezekben nincs védelem?

[Szerkesztve]

Köszi!

(#20) c41r0^ válasza kem (#19) üzenetére


c41r0^
őstag

ha nem vonyít a monitor (sípol), és tiszta a kép és éles, akkor se menj szvsz a referenciaérték fölé, adott felbontáson, hacsak nem készülsz fel arra, hogy bármelyik pillanatban elszáll valami benne, ill. kikapcsol a védelem miatt

(#21) kem válasza c41r0^ (#20) üzenetére


kem
addikt

Az előző hsz-em óta 100Hzt-en megy 85helyett...
Nem sípol, nem pislog, nem büdös, és semmi baja. Remélem nem is lesz:))
Sziszont valami van PH!-val, mert a hszeket öszevisza tördeli, ha írom akkor is, és kihagy dolgokat:F
Nyomok egy restartot.

Köszi!

(#22) mh197


mh197
senior tag

Kb ide passzol az én kérdésem is :

Egy TFT monitor élettartamát hogy befolyásolja, ha a fényerő 30%-on megy, a kontraszt meg a gyári 50 helyett 55-ön?

Tényleg megrövidíti a beállított gyárinál magasabb kontraszt a monitor élettartamát? Miért?

Egy TFT-ben ha kiég a panelt megvilágító fénycső, akkor azt lehet cserélni? Vhol azt írták, hogy 40-50000óra az élettartama, és utánna cserélni lehet. Ez igaz?

(#23) mh197 válasza mh197 (#22) üzenetére


mh197
senior tag

Senki? :F

(#24) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Volna egy 6 éves FuSi A1667G notim, XP-vel. Merre tudom a monitor színtelítettségét növelni/beállítani?

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25) El Kebir válasza runner 125 (#24) üzenetére


El Kebir
őstag

videókártya kezelő panel programjában? (ati ccc?)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#26) runner 125 válasza El Kebir (#25) üzenetére


runner 125
nagyúr

Meglett, ott-ott, köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27) kanazaro


kanazaro
csendes tag

Kis tisztázandó a hsz.-ekhez:
Véleményem szerint a példaként felhozott "monitor-teszt" programok durván a fényerő, kontraszt beállítására jók. Jobb esetben valamelyest a színbeállításhoz is.
szerintem aki játékra használja a kütyüt annak a "csilivili" beállítások fognak bejönni.
Kicsit igényesebb (bocsika!), és valóságközelibb beállítások érhetők el pl. az "Adobe Gamma" -val. De az igazi a különféle monitorkalibráló eszközökkel érhető el.
Ha mondjuk igényes képszerkesztésre használjuk akkor ezutóbbi a legcélravezetőbb.
Ilyen munkáknál jó ha a szinprofilokat is szinkronizáljuk egymáshoz.
Például: A digitális fotólaborok (szinte kivétel nélkül) sRGB szinprofillal dolgoznak. Ilyenkor a képfeldolgozó programunkat (pl. Adobe Photoshop) célszerű úgy beállítani, hogy (a legszélesebb szinteret lefedő) Adobe-RGB -ben dolgozzunk, de úgy, hogy közben az sRGB -be látható képet lássuk. (progiban kiválasztható ez a beállítás. És természetesen a megjelenítés végig sRGB-képet mutasson.
.
Ps.: Ha valaki jobban, precízebben tudja, kérem, egészítse ki.
Hátha hasznos inf. valakinek.

(#28) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung ta350 es 24" os monitortv-t. DVI-hdmi kábellel csatlakoztattam, az a gondom, hogy a képet nem húzza ki a szélekig, és sehol nem találtam erre állítási módot a monitor menüjében. Hogy lehet megcsinálni, hogy az egész képernyőt kitöltse a kép? Meg ezen a fullhd felbontáson valahogy a betűk is olyan mások lettek. Eddig 1280*1024 es felbontással 4:3as monitort használtam. Nem lehet valahogy belőni hogy szép és teljes legyen a kép?

Üdv: Fishor

(#29) nextgen001


nextgen001
csendes tag

Üdv!

Van egy LG E2240T monitorom.
Áttúrtam a nettet jó párszor ,de nem találok sehol monitorhoz tesztelt beállításokat.
Valaki tudna segíteni beállítani az ideális vagy a legjobb képi megjelenítés?

Beállításaim:

R 90

G 79

B 80

6500K
Gamma 1
Fényerő 26
Kontraszt 28
Sharpness/Élesség 5

(#30) old_artist válasza nextgen001 (#29) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Szvsz nem fogsz találni róla beállításokat, mivel már a TN paneles monitorokról egyre kevesebb teszt jelenik meg, és egyébként is ez az LG monitor nem valami jóra sikeredett, ezért hamar be is szüntették a gyártását.

(#31) Ka Bala


Ka Bala
csendes tag

Üdv!

Melyik monitornak a színei állnak a legközelebb a valósághoz gyárilag.
Mármint kalibráció nélkül? Van olyan gyártó aki egyel talán figyel erre rendesen? :F

Szeretnék venni egy új készüléket, bár még csak most fogalmazódott meg bennem.
Eléggé kezdeti a stádium. Vagy esetleg melyik típusokat lehet legjobban, és legkönnyebben beállítani? A szinte tökéleteshez.

26-28"-ban gondolkodom.
És nem az 1.000.000Ft -os 4K kategóriára gondolok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) Mikisys válasza Ka Bala (#31) üzenetére


Mikisys
őstag

Egyiknek sem. Viccen kívül!

Nézd meg, hogy melyik monitor a szimpatikus a számodra. Töltsd le az adatlapját az internetről és tanulmányozd, hogy milyen beállításai vannak, mit lehet, mit nem. Mit tud egyáltalán, milyen csatlakozói vannak?!
Ha az alapján már tudod "kezelni" és élőben is megnézted már, akkor könnyebb döntened.

Üdv!

(#33) gmx9


gmx9
aktív tag

Üdv!

Volna egy kis problémám. Néha zavaró, ezért írok, amúgy rendben megy minden. A monitorom egy HD TV, ha magán a Windows felületén vagyok nincs probléma, viszont játékoknál előjön, hogy mintha újrakalibrálná magát, megpróbálja magának belőni automatikusan, hogy hogyan helyezkedjen el a kép (gondolom ezt a VGA csinálja).

Ilyenkor nem egyszer előfordul, hogy gondol egyet és elcsúszik a kép akármelyik irányba. Ha leteszem tálcára, majd vissza a programra, ismét megpróbálja automatikusan bemérni - valamikor sikerül, valamikor nem, de másodszorra többnyire azért már jól lövi be. Más kérdés, hogyha ismét leteszem oda és visszalépek, sokszor megint elcsúszik.

Az lenne a kérdésem, meglehet-e oldani, hogy ne csinálja ezt, hanem úgy mint a Win esetében, "tudja hova kell rakni" a képet?

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#34) gmx9 válasza gmx9 (#33) üzenetére


gmx9
aktív tag

Még annyit kihagytam, hogyha egyszer 'beállítja magának', akkor játék közben pl. nem ugrálgat, úgy marad a kép, ezért sejtem azt, hogy valami kalibrálási gond lehet. Igaz a szakértőtől messze vagyok.

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#35) Mikisys válasza gmx9 (#34) üzenetére


Mikisys
őstag

Nézd meg a számítógép Vezérőpult/beállítások/video/felbontás menüjét, hogy ott mi van beállítva.
Majd ezután a játék menüjében ugyanazon felbontást, színkezelést, egyebet állíts be, akkor remélhetőleg nem lép fel a leírt jelenség.

Üdv!

(#36) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, dell p2414h monitoromnal miert nem tudok normalisan 720p felbontast hasznalni ? Ha a wint annyira allitom be akkor nem nyujtja ki a kepet teljes kepernyore hanem felul es alul marad egy fekete sav , 1600x900-on is probaltam , akkora felbontason mar kinyujtja a kepet , monitor beallitasnal se talaltam ilyen kinyujtasi opciot mint a tvknel pl.

(#37) luckynick


luckynick
csendes tag

üdv sziaztok

monitor color-t melyikre érdemes beállítani? 19" led monitorról van szó
SRGB
6500k
7500k
9300k
native?

előre is köszi

(#38) kasa85


kasa85
őstag

Skacok lenne egy kérdésem.
Van egy LG 3D Smart tévém az Nvidia panelben van olyan,Digitális színformátum választási lehetőség RGB és a másik Ybcr444.Melyikre állítsam melyik a szebb?

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#39) ceia válasza luckynick (#37) üzenetére


ceia
őstag

Az sRGB általában mindenre jó, én ezt ajánlom általános használatra, de próbáld ki, neked melyik tetszik. Az alacsonyabb színhőmérséklet pirosasabb kéket ad, hosszabb távon kevésbé fárasztja a szemet. Főleg szövegszerkesztésre jó. A magasabb kékesebb képet ad, főleg multimédiára, játékra alkalmas. A 6500K kb. ugyanaz, mint az sRGB de úgy megmarad pár állíthatóság, ami sRGB-nél nincs - annál csak a fényerőt lehet állítani, a többi automatikus. A native gondolom az, hogy nincs beállított színhőmérséklet, olyankor te állíthatod be csúszkákkal a három alapszín arányát. (nálam ez custom)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#40) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Full hds, ips monitort DVI vagy a Hdmi kábellel jobb használni?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#41) old_artist válasza qantum (#40) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A DVI és HDMI között nincs képminőségben különbség, egyedül, ha van "csipogó" a monitorban, akkor a HDMi átviszi a hangot is!
Egyébként DVI összeköttetéssel nyugodtan használhatod! :K

(#42) ceia válasza ceia (#39) üzenetére


ceia
őstag

Az alacsonyabb színhőmérséklet pirosasabb kéket ad,.. képet akart lenni :B

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#43) qantum válasza old_artist (#41) üzenetére


qantum
senior tag

Köszönöm!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#44) moni69


moni69
csendes tag

Segítségre lenne szükségem. Egy Samsung SyncMaster 920N monitorom van. Eddig egy Nvidia Geforce 8400GS videokártya volt a gépemben, most egy Nvidia 210. Az előző videokártyával tökéletes volt a kép. Az új videokártyával viszont borzalmas. Egyszerűen pár percnél tovább nem lehet a monitort nézni, mert megfájdul a szemem és a fejem is tőle. Sajnos nem tudom érthetőbben leírni. A képek szemcsések, nem tű élesek. Minden lehető beállítást (monitor, videokártya )elvégeztem, de egyik sem orvosolja a problémát. Mit lehet még tenni? Új videokártya?

(#45) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello!
Segítséget szeretnék kérni, még kezdőnek se mondanám magam a monitor beállítgatásánál.
Van egy BUSH 39" 4K LED LE-39GBP-A tv-m aminek monitor bemenete is van, azon használom egy Saphire Radeon 5770-el. Nem kell 4k! Full hd-n szeretném használni.
Hogyan kellene beállítani a kijelzőt, és a vga-t, hogy a lehető legjobb minőséget kapjam?

A gondom: - a játékokban mikor mozgok az emberekkel, az ember körül pixeles a kép.
- Van hogy 30, van hogy 60 Hz-n megy, ugyanaz a játék.Nem tudom mi alapján válogat.
Onnan tudom, ha megnyomom az info gombot a távirányítón, kiírja a felbontást és a Hz-t.
Tutio nincs jól beállítva, mert a standard-ra tettem a képet, és ennyi volt a beállítás.
Vga-n se állítottam semmit, alapon van minden.

Szerintem a képernyő driver se jó.
Rendszer w8.1

[ Szerkesztve ]

(#46) lanszelot válasza lanszelot (#45) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt találtam, ha segít:
LINK

Ez ugyanaz a tv, csak amcsiban ez a neve.

[ Szerkesztve ]

(#47) gerixxx


gerixxx
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy LG 22MP57VQ-P monitort és a viszonylag régebbi HP-Compaq 6710b típusú laptopomhoz szeretném használni kiegészítő monitorként egy 64 bites Windows 7-en.
A problémám a következő: a laptop natív felbontása 1600x1200, a monitor full HD. A laptopot eddig 1152x864-es felbontással használtam, nagyjából ez volt az ideális. Most viszon akárhogy próbálom összehangolni a kettőt, nem sikerül. A laptop grafikus vezérlője (X3100 - tudom viszonylag régi) tudja a full HD felbontást (a driver a legfrissebb 2009-es van fent, monitor driver szintén fel van rakva), de a Windows nem hajlandó 1600x1200-as felbontást sem beállítani az LG monitornak (ezt ajánlja fel maximumnak), holott így nagyjából jó is lehetne.

Mi okozhatja a problémát?

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#48) csetle


csetle
csendes tag

Sziasztok.
Következő a problémám ...
Benq G2220HDA monitor. 1680x1050 felbontásban széthúzza a képet a sarkokig .. de FullHD felbontásban (1920x1080) - ami egyébként a beállításoknál az ajánlott felbontás is - annyira széthúzza, hogy a kép jobb oldali része, mondjuk néhány centi egyáltalán nem látszik. Mit gondoltok, mi lehet ennek az oka? Hogy tudnám beállítani, hogy "ráférjen" a monitorra az egész képernyő?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#49) Mikisys válasza csetle (#48) üzenetére


Mikisys
őstag

El kell olvasni a monitor leírását a képformátum és képméretre vonatkozóan, majd az ott leírtak és a Windows(ha ezt használsz) képbeállítás, monitor-beállítás menüjében is be kell állítani, hogy megfelelő legyen a képméret és a képformátum is. Videokártya beállítása is megfelelő legyen, mind a rendszerhez, mind egyéb programokhoz. Csatlakozókábel sem mindegy, hogy mit alkalmazol, VGA(SUB-D), HDMI, vagy egyéb.
Ha mindez összejön, akkor jó, - ha nem, akkor pedig, vidd szakemberhez, aki be tudja állítani.

Üdv!

(#50) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok,

Egy ismerősömnek az alábbi probléma van a HKC 2216a monitorral.

A gépén eddig Win XP volt és most fel lett rakva Win7 (nem került szóba, de feltehetően nem Windows telepítő CD-ről…) Alapvetően nincs probléma, de a kép nem tölti ki a monitor egész felületét. Körbe van 2-3 cm fekete sáv. A monitor MENÜ-ben, a „MÉRET ÉS POZÍCIÓ” menübe nem lehet belemenni: átugrik azon. Hol lehet beállítani, hogy egész képernyőre legyen „széthúzva” a kép?

Kösz

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor beállítás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.