Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52087) MasterDeeJay

Lehetőségem nyílt arra hogy WD 1Tb-os merevlemezekből tesztelhessek párat, azaz Green, Blue, Purple és Red verziókat Illetve HGST szintén 1TB-os hdd-t (black és Raid edition csak 500Gb-osban van azt nem tesztelném). Szeretnék csinálni egy logout összehasonlítást. Másolásos meg windows bootolásra nem lesz időm hogy kipróbáljam ezért csak kicsi progikat keresek amiket gyorsan lefuttathatok. SATA2-vel menne a dolog (4 portos raid vezérlővel)
Milyen progikat próbálja ki?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#52105) MasterDeeJay válasza Murphistic (#52104) üzenetére

Nem így működik a dolog. Hibás szektor esetén egy asztali hdd sokszor megpróbálja javítani a hibát, ami másodpercekbe tellik. A Purple meg kevesebbszer, pont azért mert egy kameránál kissebb gond az hogy egy képkoca elszáll minthogy a javítás miatt ne vegyen fel valamit. Ettől még nem rossz a lila, sőt inkább valószínűbb hogy folyamatos írásra megbízhatóbb. (Randomra meg lehet pont nem, és ezért nem jó asztali gépbe)
Eddigi tesztek szerint gyorsaságban: seagate barracuda és blue elsők szorosan, majd red és green. Lilát még nem mértem, de sztem valahol red és green között lesz tippre. Késő este felrakok számokat is. (Crysaldisk/Hdtune)
Poénból egy ezer éves samu F1 is van a tesztben ami nem sokkal lassabb mint a green.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53636) MasterDeeJay válasza Lauda (#53635) üzenetére

1Tb purple és blue (7200) között elég nagy azért.[link] Szekvenciálisban konkrétan kb 140-et tud a purple és 200-at a blue. Randomban egyformák kb. Elérési időben pedig 16ms vs 20ms.
De most komolyan ha én nagyker lennék biztos nem vennék vissza gariba olyat hogy purple és asztali gépben tele játékokkal dölgik meg.
Azért gondolj bele a gyártó szemszögéből mia tökömnek ragasztja rá hogy purple ha totál ugyan azt tudná mint a green? A firmware-je is más, totál mást is tud. Gyártó ajánlata 24/7-re és nem asztali használatra.
HDD-nél szinte alap dolog az hogy a ki-be kapcsolgatástól könyebben kinyiródik mintha állandóan menne. Nekem van 6 évet ment vincsi a gépemben 100/100 állapotban. A purple meg nincs arra felkészítve hogy kikapcsolgast. Egy DVR évekig meg bekapcsolva, totál más módon használva mint egy asztali gép (folyamatos írás)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#67974) MasterDeeJay válasza peugeotmate (#67973) üzenetére

Érdekes lenne, szerintem nem is létezik olyan hogy adatvesztésre garancia.
Főleg úgy hogy ami egy helyen van mentve az nem fontos adat. Ráadasul dvr csipog mint az állat ha hdd nem jó, nem szoktak ezek hirtelen halni az az ssdk szokása. Meg ugye purple az dvr normális esetben (bár akár milyen streaming beleférhet) csak éppen jó desktopnak is (nekem nasban van) de ez nem a gyártói ajánlása.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.