Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) kabar válasza Upo (#11699) üzenetére


kabar
senior tag

Sok tapasztalatod van a Synology Download Station-el, vagy egyáltalán a synologyval? Csak azért mert nagyon osztod. Nekem mind a kettővel van némi tapasztalatom, és mind a két felet megértem. Azt is aki nem akar annyit fizetni érte, de azt is, aki van aki meg inkább fizet egy igényesebb környezetért, hardverért.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#11702) kabar válasza Upo (#11696) üzenetére


kabar
senior tag

De csak hogy ne a levegőbe beszéljek. A synologyn nem kell dyndns-ezni (saját mydscenter-es áll a rendelkezésedre) és az esetek jelentős részében a routerben sem kell semmit sem állítgatnod, mert azt is megcsinálja, plussz a portoknak a nyitását is. Persze ha van tapasztalat, akkor ez nem jelenthet gondot, meg ha a routerben az UPNP nincsen baállítva akkor már kell kicsit noszogatni de csak egy pár ízelítő "abból a szarból" dupla árért.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#11703) gbors válasza Tonyk (#11695) üzenetére


gbors
nagyúr

nocsak, ez működött! köszönöm! :R

(#11700) Mezga Aladár: ez pedig megnyugtatta az önbizalmamat :DDD thanks :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11704) Patice válasza Upo (#11699) üzenetére


Patice
nagyúr

Én is Transmission-t használok a Synology NAS-omon. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11705) Mankó


Mankó
veterán

Töltögetni, 200/50es net kihasználásához milyen nast vegyek? Sokat nem akarnek rakolteni.
Most Zyxel nsa310 van egy 3 tb-s wd reddel.
Köszi

(#11706) Multibit válasza Mankó (#11705) üzenetére


Multibit
veterán

Töltögetni, 200/50es net kihasználásához...
Sokat nem akarnek rakolteni

Sajnos ez a két dolog kizárja egymást.

(#11707) sanzi89 válasza Mankó (#11705) üzenetére


sanzi89
addikt

Annyi pénzből, amennyibe egy ilyen NAS kerül, lehet inkább home szerver.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#11708) Mankó válasza Multibit (#11706) üzenetére


Mankó
veterán

Viszont kellenek az ajanlatok, hogy kepben legyek. Ha elfogadhato az ok, amiert viszonyleg tobbet kell fizetni, megoldhato, de 50-nel tobbet csak nagyon jo ajanlat eseten fizetnek.

sanzi89: en is gondoltam ra, hogy egy btpc-vel kivaltom a nast es a mediaplayert. Arban is jobban jovok ki, jobb gepet is epithetek.

Ilyen velemenyek, otletek is jol jonnenek legalabb viszonyitasi alapnak, de meg lehet vegleges megoldasnak is.

[ Szerkesztve ]

(#11709) Möhe válasza Mankó (#11705) üzenetére


Möhe
addikt

ha a teljes netet ,ami maxon tölt le és fel is (de leginkább a 200-as letöltés miatt feküdne ki bármelyik NAS) , akkor én is inkább egy home szerver mellett szavazok
pl.: HP microszerver N54L (apróról),elbírja ezt a sebességet. :U

(#11710) Mankó válasza Möhe (#11709) üzenetére


Mankó
veterán

Ennyire gaz lenne a 25 mbyte/s-os iras?
Ha directbe irok a nas winchesterere, akkor megy a stabil 25 mb-s iras, miben kulonbozik a 2 dolog egymastol?

(#11711) Intelligencs válasza Mankó (#11710) üzenetére

A torrentezés nagyon processzorigényes művelet, akár sok száz szálon kell tekerni egyszerre. Talán a Synology DS214 ki tudja neked hajtani a 200 megás netet torrenttel, amit még hajlandó is vagy kifizetni. Egyébként vagy az igényeidből kell leadni, vagy a pénztárcádat kell jobban kinyitni, vagy saját PC-t kell építeni.

The Amiga, Born a Champion

(#11712) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!

Érdeklődnék, hogy a NAS-oknál kiírt tárolókapacitás azért van egy fix számra behatárolva, mert jelenleg nincs nagyobb elérhető merevlemez a piacon, amit bele lehetne tenni, vagy azért mert egyébként se tudna nagyobb merevlemezt kezelni? Gondolok itt például egy 2 slotos NAS-ra, amihez 12TB van kiírva és nyilván 2x6TB-os merevlemezek kerülhetnek bele akkor maximum. Viszont ha kijön egy 8TB-os merevlemez, akkor ez 16TB lesz a nagyobb merevlemezek miatt, vagy maga a NAS nem tud 12TB-nál többet kezelni?

(#11713) Patice válasza Kal-El (#11712) üzenetére


Patice
nagyúr

Szoftver miatti limitáció (szerintem).

A később megjelenő, nagyobb HDD-k szerintem firmvare frissítéssel használhatóak.

Ez utóbbit meg ugye mindig csak annyira fogják felkészíteni, amilyen HDD-k kereskedelmi forgalomban kaphatóak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11714) Kal-El válasza Patice (#11713) üzenetére


Kal-El
senior tag

Erre én is gondoltam, csak akkor meg azt nem tudom, hogy a gyártók körülbelül mennyire hajlandóak ezt megtenni. Meg, hogy melyik gyártók nem hanyagolják el ezt a kérdést?
Elég ködösnek tűnik a téma. Remélem van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.

(#11715) Tonyk válasza Mankó (#11710) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem az írás a gond, hanem ehhez a bőnyálú torrentezéshez gyenge a processzor.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#11716) Patice válasza Kal-El (#11714) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez jó kérdés. Erre talán az adhat választ, hogy melyik gyártó meddig támogatja a termékét, meddig ad ki hozzá SW frissítést.

Nekem Synology DS213-as van 2 éve. Ahogy néztem a legfrissebb OP rendszert kb. 5 év múlva is fel lehet rakni rá, de még utána is érkezik biztonsági frissítés a legutoljára felrakhatóra. Ezt persze ki is fizettem akkor, amikor vettem a NAS-t.

2012-ben még csak 4 TB-os HDD-k voltak, tehát max. azt tudtam volna belerakni. Most, hogy megjelentek az 5 és 6 TB-osak Synology le is tesztelte és megerősítette, hogy az összes gépe képes kezelni ezeket is.

Most már csak azt várom, hogy lejjebb menjenek az árak. :DDD Egész jól halad a dolog. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11717) Mankó válasza Tonyk (#11715) üzenetére


Mankó
veterán

Ezen segíteni lehet, ha kevesebb szálú hozzáférést engedélyezünk nem?

(#11718) Kal-El válasza Patice (#11716) üzenetére


Kal-El
senior tag

Értem.
Ezt tényleg jó volna tudni. De akkor gondolom a Synology meg a QNAP is foglalkozik ezzel, mert ezek a nagyobb nevek NAS-ok terén jelenleg, ahogy én láttam. A QNAP-ra azért gondoltam, mert az még drágább, mint a Synology. A többi gyártó meg ki tudja.

(#11719) Möhe válasza Mankó (#11717) üzenetére


Möhe
addikt

a letöltéssel lesz gondja a gépnek, 200-ból a felét ha elbírja egy kisebb NAS, az sok neki
az 50-es feltöltéssel elbír,de mellette lehet hogy más feladattal már akadni fog (HD filmek steamelése)

(#11720) Tonyk válasza Mankó (#11717) üzenetére


Tonyk
veterán

Kapcsolatok számának csökkentésével javítani lehet nyilván valamennyit, kérdés, hogy visszafogva a kevés peer ki tudja-e szolgálni a maximális sávszélességet. Valamint még az is közrejátszik, hogy maga az adott kapcsolat titkosított-e vagy nem, az is plusz erőforrás.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.