Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) soo277


soo277
őstag

Új Gyűrűk Ura játék készül. A Shadow of Mordor egy személyes vonalú előzménysztori, középpontjában egy bosszúszomjas karakterrel.
Írta: Obo
Dátum: 2013. november. 12. 19:53 Tweet
A Warner Bros. Interactive Entertainment ma jelentette be, hogy a Monolith Productions már gőzerővel dolgozik a következő Gyűrűk Ura-játékon. A projekt a Middle-earth: Shadow of Mordor címet kapta, s kronológiailag a Hobbit, valamint az Gyűrűk Ura-trilógia között helyezkedik el, éppen mikor Szauron és serege visszatér.

A Middle-earth: Shadow of Mordor főszereplője egy bizonyos Talion nevezetű bátor kósza, kinek Szauron katonái a szeme láttára lemészárolják a családját, majd pedig vele is végeznek -- a történetnek itt persze nincs vége, hősünket ugyanis a bosszú szelleme lidércként feltámasztja, hogy elégtételt vehessen támadóin. A fejlesztők azt ígérik, hogy a Mordorig tartó utunkat dokumentáló történet teljesítése során megismerjük a minket kísérő bosszú szellemének valódi énjét, megtudjuk, mi a Gyűrű erejének eredete, s szembenézhetünk a valódi nemezisünkkel is.

A program a külső nézetes akciójátékok táborát bővíti: lehetőségünk lesz változatos módokon eltenni láb alól a velünk szemben álló orkokat, illetve a bosszú szelleme által ránk ruházott, természetesen fejleszthető képességeket is bevehetjük. Eddig tehát teljesen szokványos játéknak tűnik a Middle-earth: Shadow of Mordor, ám a Monolith egy érdekes ötlettel állt elő. Ez a Nemesis System nevet kapta, a lényege pedig az, hogy bármit, amit teszünk, előbb vagy utóbb valamilyen következménnyel jár. Például ha az egyik összecsapásunk során pár ellenfélnek sikerül megmenekülnie, akkor ezek a rosszfiúk később, nagyobb erővel visszatérhetnek, hogy bosszút álljanak azért, amiért lemészároltuk a társaikat.

A fejlesztőcsapat egy dinamikus világot szeretne ezzel megteremteni, ahol a cselekedeteink formálják az eseményeket, a nagy ellenfeleket és azt a jutalmat, amit a célok teljesítéséért kapunk -- a Game Informer beszámolója szerint ez már egy olyan játékmenet-innováció, ami előrevetíti, mi mindent lehet majd elérni a next-gen konzolokkal.

A sajtóközleményből kiderült azt is, hogy a Monolith a fejlesztés során egyeztetett Peter Jacksonnal, a Middle-earth Enterprises embereivel és a Weta Workshop művészeivel, hogy a helyszínek, a karakterek és a történet illeszkedjenek J. R. R. Tolkien univerzumába.

A Middle-earth: Shadow of Mordor egyelőre nem kapott megjelenési dátumot, de azt már tudjuk, hogy PC, Xbox 360, PS3, PS4 és Xbox One platformra fog megjelenni.

info: PC Guru



[ Szerkesztve ]

BT: wersoo#21211

(#2) soo277


soo277
őstag

Csaphatjuk az ork okat ujra :K :K :K

BT: wersoo#21211

(#3) szami777


szami777
addikt

Humm, kicsit elhagyatott a topic :D
Jó lenne, ha fellendülne, akár csak egy rövid ideig is.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#4) Sigurd


Sigurd
tag

Kíváncsi vagyok a valós rendszerkövetelményekre.
Vannak érdekes hírek:
http://ipon.hu/hir/shadow_of_mordor_6gb_vram_kell_az_ultra_texturakhoz/31260

Egyébként üdvözlöm a játékot, és várom, kellett már egy, remélem hogy jobban sikerül, mint a korábbi 3rd person LotR gamek. A teaser mindenesetre ígéretes, kíváncsi vagyok, hogy full single lesz a vége vagy sikerül valami multi tartalmat is belezsúfolni. Ha mást nem utólag. :)

Rekurzió: lásd rekurzió | Megtisztel az irigységed, de sajnos nem tudom viszonozni.

(#5) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Az első benyomásom pozitív :) A grafika egész jó. Nekem a textura mediumon van, 1600*900 a felbontás és néha leesik 40 FPSre, de átlagba hozza a 60at :) Szóval eddig nagyon tettszik.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#6) Yodamest


Yodamest
addikt

Bazzeg ez mekkara játék! Megvevős lesz, csak a premium editionnek még kússzon kicsit az ára lefelé :R

(#7) batai15


batai15
félisten

Üdv, végül én is beszereztem.
Eddig tetszik.Vicces az hogy lowon se sokkal csúnyább a játék mint ultrán és van fps-em is.

(#8) Sigurd


Sigurd
tag

Milyen vasakon futtatjátok?
Viszonyítási alapra lenne szükségem, érdemes-e megvennem gépcsere előtt...

Rekurzió: lásd rekurzió | Megtisztel az irigységed, de sajnos nem tudom viszonozni.

(#9) batai15 válasza Sigurd (#8) üzenetére


batai15
félisten

Gépem az adatlapomom. 1680-1050 felbontásba
Max fps a 524
avearge : 60 fps
min 29
a játék benchmarkja szerint.
A játék eddig nem szaggat, szépen fut és mint írtam lowon se ronda, nem sok külömbség van ultrához képest legalábbis netenlelhető anyagok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, nem tudja valaki hogy az Upgrades-ben az abilities-nél ami piros hogy lehet feloldani? Van már egy csomó plusz pontom amit nem tudok elkölteni.

A játék az nem játék!

(#11) Lézerparaszt válasza Lézerparaszt (#10) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Na sikerült rájönnöm, alacsonyabb szinten még nem annyira egyértelmű mit hogy kell. Aki hasonlóan hozzám nem jött volna még rá: Power pontok szerzése után nyílnak meg a skillek. Power pontot kapitányos questekért és/vagy kapitányok öléséért lehet kapni. A kapitány szintjének megfelelő power pontot kapjuk meg, pl ha lvl 14 akkor 14 pontot. Ha 40 poweres questben van hogy öljük meg pl a 10-es kapitányt, akkor 40+10 pontot kapunk. Remélem segítettem valakinek.

A játék az nem játék!

(#12) Sigurd válasza batai15 (#9) üzenetére


Sigurd
tag

Köszi!
Rápróbálok, 1366x768-ban, és meglátjuk. :)

Rekurzió: lásd rekurzió | Megtisztel az irigységed, de sajnos nem tudom viszonozni.

(#13) szami777 válasza Sigurd (#8) üzenetére


szami777
addikt

Adatlapomon lévő konfiggal full hd-be, minden ultára állítva, kivéve a texture quality ultra helyett highon és gyönyörűen fut a játék, semmi szaggatás.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#14) Sigurd válasza szami777 (#13) üzenetére


Sigurd
tag

Köszi! :R
Elriasztottak a brutális rendszerkövetelmények, de így mindenképpen megveszem gépcsere előtt.
Ha nem is high-on, de low-mid között menni fog ezek szerint. :)

Rekurzió: lásd rekurzió | Megtisztel az irigységed, de sajnos nem tudom viszonozni.

(#15) batai15


batai15
félisten

Hát én ezt a játékot nem vágom hogy mikor kit merre kell ölni stb. Tele a map veszélyes álatokkal . tök jó:D

(#16) trassher


trassher
addikt

2 napja tolom, rég nem szippantott be játék. Az intel-eket ha tehetitek szerezzétek meg hogy könnyebb legyen lecsapni a kapitányokat és warchief-eket.

Sigurd:

-i5 4200U
-Radeon HD 8670M 1Gb
-8Gb RAM

1366*768-as felbontáson minden low de akadás nélkül fut. Notebook-on játszom, nem egy erőgép mint látható de nekem így is megteszi. Nem próbáltam feljebb húzni még de nem is nagyon lenne értelme. A történet, küldetések, hangulat nagyon jók, ez bőven kárpótol a low grafika miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#17) Phobion


Phobion
őstag

számomra katasztrófa a játék, stealth-re épít, de egyszerűen, hogy operáljak stealth-be, amikor minden négyzetcentiméteren ellenség áll?! ha pedig harcról van szó rendszeresen olyan szinten túlerőben vannak, hogy fingani nem lehet, főleg amikor több boss is van :W :W :W

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#18) Sigurd válasza trassher (#16) üzenetére


Sigurd
tag

:C Remek, remek, köszönöm!
Ha a 8670M elviszi low-ban akkor van rá esélyem! Hétvégi program adott. :D

Lothbrok avatar?

Rekurzió: lásd rekurzió | Megtisztel az irigységed, de sajnos nem tudom viszonozni.

(#19) trassher válasza Sigurd (#18) üzenetére


trassher
addikt

Stabilan 50 fps környékén vagyok akkor is ha épp 20 uruk ront rám vagy épp robban valami.

Igen Ő az. :K

PhobioNN7: Speciel az egyik warchief-nél 30 perc volt míg nyiltaztam, kifogytam, szedtem íjat majd újra ugyanez. HA sokan vannak csak úgy van esélyed ha a kivégzéseket a boss-ra tolod, a többit meg hagyod hadd támadjon. Kitérsz, hárítasz. Máshogy esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#20) szami777 válasza Phobion (#17) üzenetére


szami777
addikt

Meg lehet csinálni ha lopakodsz csak b@szott nehéz.
Az egész játék egyébként kegyetlen nehéz, és szivat is, de szerintem ez rendben is van, az elején tényleg meghalunk sokszor, de én már belejöttem.
Arról nem is beszélve hogy szerintem az tök reális hogy ha sok ork körbevesz akkor vagy meghalunk vagy elmenekülünk, legalábbis én még sose bírtam legyűrni 7-8 orknál többet egybe, mert valamelyik mindig megölt.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#21) trassher


trassher
addikt

Boss-oknál ma jöttem rá hogy hogy lehet kicsit könnyíteni. Ha eléggé lesebződnek akkor megfutamodnak és lehet őket követni. Ha az ember utánuk fut és rájuk tol 1-2-t akkor meg is halnak. A többi ork közben persze fut utánunk de általában lemaradnak, főleg ha mászniuk kell.
A legnagyobb nehézséget az adja hogy az elején az ember nem tud még harcolni és gyenge is a hős. Ilyenkor szépen fel lehet tápolni 1-2 kapitányt ami utána elég rosszul jön.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#22) Lézerparaszt válasza szami777 (#20) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Nem olyan nehéz az. Kicsit odafigyel az ember és sima ügy. Volt hogy 20 percen át jöttek rám az erődben, mert nem lőttem le azt aki riadóztatott. Csak figyelni kellett a blokkolásokra, és mikor összegyűlt a flurry, elereszteni egy szuper kivégző támadást, mikor egy ideig folyamatosan nyomhatod a kivégzéseket. Így leölsz vagy ötöt, utána a többi (fejvesztve) elmenekül. Ilyenkor bebújsz egy bokorba és csak meg kell várni míg elmennek. Bossoknál ugyanez a helyzet, a kapitányok még viszonylag gyenge ellenfelek. Fel kell deríteni a gyengeségüket, nagyon megkönnyíti a velük való harcot. Pl instant megölhető nyíllal fejlövéssel, vagy stealthből, esetleg azonnal kivégezhető ha megvan a 8 (vagy képességgel 5) -as kombó. De ha pl fél a darazsaktól akkor lősz a fejére egy darázsfészket és annyira megrémül hogy elszalad és neked csak ütni kell miközben zokogva rohan melletted. Nagy tömeg ellen jó még az a skill is ami kombónál a földre üt. Ez elvakítja a körülötted lévő tömeget és sebzi is. Pár ilyet elsütsz és fekszik mindenki.

SPOILER:lesz majd egy Warchief aki úgy jön elő hogy 20 katonáját megölöd úgy, hogy közben egyszer sem sebződsz. Jó móka lesz, nekem elsőre sikerült, de 18 körül mikor már csak nagy groupok maradtak, volt adrenalin bőven :D A warchiefet nem sikerült megölni elsőre mert brutálisakat ütött de másodikra mikor már csak egy kapitánnyal járőrözött, sikerült eltenni láb alól.

A játék az nem játék!

(#23) brumi1024 válasza szami777 (#20) üzenetére


brumi1024
veterán

Belejössz hamar, és aztán azt veszed észre, hogy egyszerre 20 ork meg se kottyan. Nekem mondjuk sokat segített, hogy sok AC-t játszottam előtte, ott pedig nagyon hasonló a harcrendszer.

A játék amúgy nekem is bejön nagyon, a sztorit megcsináltam és a második mapon minden captain és warchief a kezemmel fémjelzett (szövetséges). Most az elsőt csinálom. Egyébként nem kötelező megcsinálni a Warchief előcsalogató küldetéseket, ha már lehet orkokat brandelni, akkor elég csak utasítani valakit, hogy támadja meg.

(#24) batai15


batai15
félisten

Valóban nehéz.szerintem kezdek is egy új játékot mer pár dolgot elcsesztem.

(#25) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Szerintem is nehéz, volt egy kapitány aki vagy 5X megölt, de aztán sikerült kinyírni, de az elején ez a folytonos túlerő idegesítő volt. Most már elbánok 20 orkkal is, de azért rá kell érezni a harc ritmusára. Mondjuk a Batmannél is szoknom kellett a rendszert, de nagyon jó :)
Mindenképpen az íjászokat kell először legyilkolni.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#26) Xerxész válasza brumi1024 (#23) üzenetére


Xerxész
őstag

Végig is vitted a főszálat?
Akkor az volna a kérdésem, hogy csak azon a térképen bóklászunk egész végig, ami a játék elején bejárható? Mert őszintén szólva az elég kicsi...
Vagy később, a sztori folyamán bejutunk a Fekete Kapu mögé is? Szóval kapunk-e újabb (feloldható) területeket is?

[ Szerkesztve ]

(#27) batai15 válasza Xerxész (#26) üzenetére


batai15
félisten

Sg.hu fórum, becopyzom ha nem gond az írónak ha esetleg olvassa"
20 ora alatt lett meg vegul,ugy hogy 40%-a lett meg osszesen a kuldeteseknek szoval ennel sokkal tobb van a jatekban.De egyszeruen muszaj volt ujabb es ujabb kuldiket csinalnom es azon kaptam magam hogy vege.Igaz a jatek felajanlja hogy maradj Mordorban es csinald tovabb a dolgokat,a warlordok is ujak lettek,a kapitanyok is.Es persze megmaradt az osszes mellek kuldetes.Ugyhogy a tapasztalataim arra fognak sarkallni hogy teljesen ujrakezdjem hamarosan.Egyebkent a skillek/attribok messze nem lettek kimaxolva,a fegyvereim is csak 4-4-4 slotosak voltak.Ugyhogy van ebben meg tartalom,megnyugodtam :)
A jatek nagyon jo,egyaltalan nem bantam meg hogy megvettem.Sokkal jobb mint barmelyik AC szamomra."
A játék nekem is tetszik nagyon, valóban sokkal másabb mint egy AC, de mégis kicsit hasonlít jó értelembe.Egyedül az nem tetszik hogy nem lehet új páncélt , meg fegyvereket venni, bár mordorba vagyunk , így érthető ez is.

[ Szerkesztve ]

(#28) brumi1024 válasza Xerxész (#26) üzenetére


brumi1024
veterán

Aha, végigmentem rajta. Van másik terület is.

(#29) Xerxész válasza brumi1024 (#28) üzenetére


Xerxész
őstag

Akkor jó. :)
Az alaptérkép elég kicsi, azzal a néhány régióval, ami bejárható a sztori szál eleje tájékán. Hamar körbe lehet futni az egészet. De akkor eszerint bővülni fog még és az pozitív. :)

(#30) sith7


sith7
nagyúr

Pár kérdés :R

Multi / Többjátékos mód van benne ?
Több szintű nehézség ?
Más karakterek, vagy karakterfejlesztési lehetőség van benne?
Újrajátszási faktor ?
Vagy egyszer végigvitted, akkor annyi ?

(#31) tomsolo


tomsolo
őstag

Én egy randa majomképűt dandártábornok szintig vittem - mindig felbukkant a retek megölni - aztán egyszer látom épp gyepálja a nagyobb darab szörny. Két elf shot seggébe és szép temetést rendeztem neki :)))

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#32) szami777 válasza sith7 (#30) üzenetére


szami777
addikt

multi nincs, több szintű nehézség sincs, karakteredet fejlesztheted, skill fa van + még a fegyódat is tuningolhatod. Más karakterek akiket irányíthatsz, az alapjátékba tudtommal nincsenek, dlc-be lesznek majd.
Abból a szempontból nincs újrajátszási faktor, hogy több befejezés lenne (nem vittem még végig, de nem hallottam ilyenről), viszont rengeteg content van a játékban, valamint, tényleg sok féle módon megcsinálhatod a küldetéseket, szóval bele lehet ölni sok-sok órát.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#33) sith7 válasza szami777 (#32) üzenetére


sith7
nagyúr

értem, köszi a választ

(#34) brumi1024 válasza tomsolo (#31) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudod "magadévá tenni" a Warchief-eket (dandártábornokokat), így egyszerűbb mindenkit a saját szövetségeseddé tenni.

(#35) trassher válasza brumi1024 (#34) üzenetére


trassher
addikt

Erre hogy van lehetőség? Az első pályarészen már megcsináltam a küldetést amikor 4-et meg kellett ölni. Későbbiekben lesz lehetőség erre? Ugye csak Ratbag a szövetségesem de azt a történet adta.

Redmi Note 7

(#36) brumi1024 válasza trassher (#35) üzenetére


brumi1024
veterán

Haladj a sztorival és megkapod.

(#37) batai15


batai15
félisten

a zöldel jelölt wormokat hogy lehet kikérdezni?

(#38) Lézerparaszt válasza batai15 (#37) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Ha PC-n játszol alap beállításokkal akkor ctrl-al lefogod és space-el kérdezed ki (gain intel).

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#39) Viper26


Viper26
nagyúr

Létezik, hogy adott chief-et többször is ki kell nyírni?

Az egyiket 4x kellett, talán most már nem találkozom vele. :D

Pixel 7 | FR955

(#40) brumi1024 válasza Viper26 (#39) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha nem vágod le a fejét (nem úgy hal meg) akkor visszatérhet.

(#41) Viper26 válasza brumi1024 (#40) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor a végleges megoldás érdekében mindegyiknek karddal kell nekimenni? :F

Pixel 7 | FR955

(#42) Hege1234


Hege1234
addikt

a nyilas boss-okra kinek mi a taktikája ?

főleg amelyik mérgezett nyilakat lő
nahh ott már esélyem sincs

(#43) szami777 válasza Hege1234 (#42) üzenetére


szami777
addikt

ne hagyd lőni, megállás nélkül kardozd.
Ez persze csak úgy megy, ha nincs más ork aki rád támad közben, őket vagy öld meg, vagy a vezért csalogasd el.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#44) brumi1024 válasza Hege1234 (#42) üzenetére


brumi1024
veterán

Mozogj sokat, és fejleszd ki az átugráskor stun-t.

(#45) Hege1234


Hege1234
addikt

xsanyi77
brumi1024

:R

[ Szerkesztve ]

(#46) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Mennyire komoly ez a 6 GB VRAM ajánlás a HD textúrákhoz?
AMD 290-en menne vajon a cucc ?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#47) brumi1024 válasza mcwolf79 (#46) üzenetére


brumi1024
veterán

HD textúrákkal nem próbáltam, elvileg amint elfogy a VRAM jönnek komolyabb beakadások, de egyébként 1080p kimaxolva rezzenéstelenül fut.

(#48) szami777 válasza Xerxész (#26) üzenetére


szami777
addikt

Lehet ciki, de én azt hittem, hogy a fekete kapun belül vagyunk, csak épp egy olyan kis területen, ahol a végzet hegye még nincs benne.
Ezek szerint nem, viszont a kapun kívüli tájat nem így képzeltem el :)

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#49) Viper26


Viper26
nagyúr

Steamen aktiváltam a kulcsot anno, bár nekem dobozos van, azt vettem észre, hogy az overlay nem működik, ahogyan a screenshot funkció sem.

Pixel 7 | FR955

(#50) tomsolo válasza Viper26 (#49) üzenetére


tomsolo
őstag

Minden megy alatta, sazl ..

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.